Bayramım zehir oldu. Sizce abartıyor muyum?

Öncelikle kelimelerinize dikkat edin. Hamileyim diye kimseyi bir şeye katlanmak zorunda bırakmadım ama bu zamana kadar ben çok şeye katlandım eşim için. Çöp yerine koyulmaya bile onun için katlandım ki hala ailesiyle iletişimim var. Karşılığının bu olmasına üzülmüş olamaz mıyım?
Kelimelerime neden dikkat edeyim ?
Eşinin sana söylemiş olduğu şeylere onay verdim.
Cop yerine koyulusunuz ilk değil bu ailede belli ki, siz de eşinize tepki vereceğinize dönüp eşinizin babasına verecegimiz yer var deyip geceydiniz.
Ayrıca katlanmasaydiniz efendim, kimse kimseye inanın katlanmak zorunda degil.
Eşimin ailesine her gidisimizde muhakkak mini bir kavga ortamı oluştururlar, ben de hepsine gereken cevabı veririm, önüme de bakarım.
Sırf eşim uzulmesin diye de alttan almam kimseyi, size de tavsiye ederim.

Bazi kp ler boyle karismayi, yonlendirmeyi seviyor. Esiniz dik durup kendi kararlarimizi kendimiz aliyoruz, iki yetiskiniz mesaji verdikce azalir bu durum. Siz de rahat edersiniz.

Gebelikten sebep sanirim, abartmissiniz. Adami sevmediginiz icin onerisi de batmis. Yoksa onun soyledigini bilmeseniz etin kime gittiginin onemi yokmus. Sizin babaniz birini onerse sorun yok ama onun babasi onerince sorun. Bu da yanlis.

Tamam simdi hormonlar vs ama esiniz de yilmis bir noktada. Gebe olun olmayin bu tavirlariniz yanlis. Daha bir yillik evlilikte kredinizi tuketmeyin boyle ufak seylerle. Bebek geliyor gercek sorunlariniz olacak.

Bu arada hicbir erkek ailen soyle, baban boyle laflarini duymak istemez. Bu da hata. Siz duymak ister misiniz annen soyle baban boyle diye..

Kimseyle küs değilim. Kayınpederim beni istemiyor ve bunu her fırsatta belli ediyor. Kurbana gelince kimse ona nereye verelim diye sormadı biz zaten muhtara sorup dağıtacaktık. Kendisi eşime sormuş ve şunlara ver demiş. Hakkı var mı gerçekten? Kendi kestiği kurbanı özgürce dağıtabilir. Bizim kestiğimize neden karışıyor?

Amaç muhtaç kişilere ulaştırmak ,eşiniz o zaman biz vereceğimiz yerleri ayarladık deseydi neden dememiş ? Ayrıca sizde verecek yer ariyormuşsunuz zaten yani sevinin bence .Hiç uğraşmadan payınızı halletmişler ki elimi süremem demişsiniz .Aynı durumda babanız olsa tepkiniz bu olmazdi ya da kayınpeder ile herşey süt liman olsa yine bunu sorun etmezdiniz diye düşünüyorum.Doldurmayin kendinizi inanın bunda bir şey yok .

Benden kaynaklı olsa eşimin hiçbir yakınıyla iletişim kuramazdım diye düşünüyorum. Hepsiyle iletişim var, kayınvalidemle de onun fazla ısrarcı olmasından dolayı rahatsızlık duyduğum şeyler olsa da iletişimimiz gayet iyi. Kayınpederin huyu böyle olsa herkesle böyle olurdu. Gözlemlediğim kadarıyla insan seçiyor. İşine gelene iyi beğenmediğine böyle davranıyor. Başından beri beni ve ailemi de beğenmedi anlaşılan.

🙄🙄🙄🙄

Okurken bunaldım gerçekten çocuk musunuz?? Yani Allah bilir de ne kestiginiz kurbanın manası kalmış ne bayramın. Önce kalp kırmamayi,kin tutmamayi öğrenin.. Allah ıslah etsin eşinize çok üzüldüm Allah sabır versin.
Evli misiniz bilmiyorum ama kayınpederiniz size böyle davransa ne hissederdiniz acaba? Başından beri hiçbir saygısızlığım olmadığı halde ne beni ne ailemi insan yerine koydu. Beğenmediği kişilere böyle davranıyormuş sonradan öğrendim. Beni görünce yolunu değiştirdi selamlaşmamak için. Daha bir sürü şey. Şimdi ben de onun bir şeyime karışmasını istemiyorum. Bundan doğal ne olabilir ki

Amaç muhtaç kişilere ulaştırmak ,eşiniz o zaman biz vereceğimiz yerleri ayarladık deseydi neden dememiş ? Ayrıca sizde verecek yer ariyormuşsunuz zaten yani sevinin bence .Hiç uğraşmadan payınızı halletmişler ki elimi süremem demişsiniz .Aynı durumda babanız olsa tepkiniz bu olmazdi ya da kayınpeder ile herşey süt liman olsa yine bunu sorun etmezdiniz diye düşünüyorum.Doldurmayin kendinizi inanın bunda bir şey yok .
Kendimi doğru ifade edemedim mi acaba? Birincisi kendi babam asla müdahale etmez, konuda da belirttim bunu. İkincisi muhtara sorduk vereceğimiz yerler belliydi. Üçüncüsü evet eşimin tutumu yanlış zaten konu o yüzden buralara geldi. Ki bende eşime karşı ne yapmalıyım diye sordum konu açma sebebim de buydu. Ve evet kayınpederimden artık nefret ettiğim için işime karışmasını istemiyorum orayı da doğru anlamışsınız.

Sadece şunu söylemek için geldim hamileler ete dokunamaz diye bir şey yok taxoplazmadan korkuyorsanız eldiven giyerek ve ardından bol sabun suyla yıkayarak kendinizi koruyabilirsiniz. Evde etli yemek yaparken de ete dokunuyorum hamileyken çalışan birçok aşçı da var.. keşke kendiniz halletseydiniz hiç eşinizin ailesini karıştırmasaydınız

İyi de kayınpeder sizin vereceğniz yere değil başka yere verin dememiş ki. Siz zaten muhtara sorup verecekmişsiniz onun da bildiği yerler varmış onlara verin öyleyse demiş. Adama olan sinirinizi, kırgınlığınızı, kızgınlığınızı çok gereksiz yerde hiç olmayacak şekilde ortaya çıkarmışsınız. Bence biraz sakinleşip mantıklı düşünün, çocuk Sahibi olacakmışsınız bu insan hep hayatınızda olacak, o sizi yok sayıyorsa siz de yok sayın. Saygınızı koruyun mümkün olduğunca uzak durun, eşinizle bu yüzden gerilmeyin. Adam babasını değiştiremeyeceğine göre onu o şekilde kabulleneceksiniz

Evli misiniz bilmiyorum ama kayınpederiniz size böyle davransa ne hissederdiniz acaba? Başından beri hiçbir saygısızlığım olmadığı halde ne beni ne ailemi insan yerine koydu. Beğenmediği kişilere böyle davranıyormuş sonradan öğrendim. Beni görünce yolunu değiştirdi selamlaşmamak için. Daha bir sürü şey. Şimdi ben de onun bir şeyime karışmasını istemiyorum. Bundan doğal ne olabilir ki

Evet evliyim. Altı sene boyunca iyi kötü bı çok şey bende yaşadım. Ama uzatıp kin besleyip kimseden nefret etmedim. Bide herşeyin yeri zamanı var. Size başka bı konu da karışmamış bu hayır meselesi hiç takilmamaniz lazımdi bu tarz şeylere.. çok fazlasiyla abartmissiniz aşırı enaniyetli birisiniz hâlâ kabul etmiyosunuz yaptıklarınızın yanlış olduğunu.

Kararlarıma karışılsa ben de gerilirim ama keşke bu kesme pay etme işini kendiniz yapsaydınız, şimdi onlar yapiyor diye ette de söz hakkı bulmuşlar.
Ama insanlara birşey demeyip sonra evde kendinizi yemeyin, ben de yeni evliyim böyle yapmaya çalışıyorum.
Kp biz dağıtalım dediğinde, hayır bizim yerlerimiz belli deyip etlerinizi alacaktınız, niye biliyorlar ki muhtar falan gibi detayları.

İyi de kayınpeder sizin vereceğniz yere değil başka yere verin dememiş ki. Siz zaten muhtara sorup verecekmişsiniz onun da bildiği yerler varmış onlara verin öyleyse demiş. Adama olan sinirinizi, kırgınlığınızı, kızgınlığınızı çok gereksiz yerde hiç olmayacak şekilde ortaya çıkarmışsınız. Bence biraz sakinleşip mantıklı düşünün, çocuk Sahibi olacakmışsınız bu insan hep hayatınızda olacak, o sizi yok sayıyorsa siz de yok sayın. Saygınızı koruyun mümkün olduğunca uzak durun, eşinizle bu yüzden gerilmeyin. Adam babasını değiştiremeyeceğine göre onu o şekilde kabulleneceksiniz

sonuçta kurban kesiyorsak nereye vereceğimize de kendimiz karar verebiliriz diye düşünüyorum. Kendi ailem de söylese yine böyle düşünürdüm. Kaldı ki babası beni insan yerine koymuyor ama maddi olarak sadece oğlu değil ben de destek sağlıyorum kurbanı da birlikte denkleştirerek aldık. Onun yönlendirmesini gerektirecek bir şey yoktu. Burdaki suç eşimindi, babasına bizim vereceğimiz yerler var demeliydi. Biliyor babasıyla aramdaki bu durumu. Kabul etmeyeceğimi de biliyordu ama yine de böyle yaptı. Konu açma sebebim de bu zaten. Eşime olan kızgınlığım.

kayınpederimi zaten yok sayıyorum. Hoşgeldin güle güle dışında bir iletişimimiz yok. En son hal hatır sorduğumda iyiyim sağol diyip kestirmişti. Sen nasılsın bile dememişti. Artık sormuyorum ben de. Bebek olunca da her şeye burnunu sokacağı aşikar. Mesela bebek arabası çok gereksiz masraf etmeyin diyebilecek kadar kendinde karışma hakkını görüyor. Kurbanda yaptığı da bundan farklı değildi zaten. Ve buna tahammül edemiyorum.

Kararlarıma karışılsa ben de gerilirim ama keşke bu kesme pay etme işini kendiniz yapsaydınız, şimdi onlar yapiyor diye ette de söz hakkı bulmuşlar.
Ama insanlara birşey demeyip sonra evde kendinizi yemeyin, ben de yeni evliyim böyle yapmaya çalışıyorum.
Kp biz dağıtalım dediğinde, hayır bizim yerlerimiz belli deyip etlerinizi alacaktınız, niye biliyorlar ki muhtar falan gibi detayları.
Tamamen eşimin hatası. Bana sorulsa verecek yerimiz var derdim. Ki bana sormaz zaten çünkü yok hükmündeyim. Adımı bile bilmiyor olabilir.

Konuyla ilgili yorumum : yorum yok.
Ben sadece neden hamile olduğunuz için çiğ ete dokunamiyorsunuz onu merak ettim.

Esasen eldiven ile yapılabiliyor bende o şekilde yapıyorum şu an hamile olduğum için .Toxoplazma riskinden dolayı hamileyken ete çıplak elle dokunmak sakıncalı .

Konuyla ilgili yorumum : yorum yok.
Ben sadece neden hamile olduğunuz için çiğ ete dokunamiyorsunuz onu merak ettim.
Doktorum toksoplazma nedeniyle çiğ ete dokunma demişti. Eldiven takarak yemek falan yapıyorum ama eşim yine de dokunmamı istemiyor.

Esasen eldiven ile yapılabiliyor bende o şekilde yapıyorum şu an hamile olduğum için .Toxoplazma riskinden dolayı hamileyken ete çıplak elle dokunmak sakıncalı .
Evet yemek yaparken ben de eldiven kullanarak yaptım ama eşim istemiyor dokunmamı. Et poşetine bile dokundurtmadı dün. Ben de çok meraklı değildim ellemedim.

Doktorum toksoplazma nedeniyle çiğ ete dokunma demişti. Eldiven takarak yemek falan yapıyorum ama eşim yine de dokunmamı istemiyor.
Kayınpederden tavsiye almayacak kadar nefret et ama kurban parçalama işini ona yaptır, çok zekice 🤣

X