Bebeği Aşırı Koklayarak Sevmek

Look Up

Move on honey ;)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
1.638
3.036
Merhaba güzel hanımlar,

Ben mi çok hassasım, nasıl yaklaşmalı mıyım bu konuya bilmiyorum.

Kayınvalidem 3.5 aylık oğlumu kucağına aldığında kokla kokla bir oluyor. Gezdirirken burnunu dayıyor oğlumun boynuna. Açıkçası bu beni rahatsız ediyor. Oğlumu da rahatsız ettiğine eminim aslında. Onlardan ne zaman gelsek bir ağlama krizi. Ordayken daha başlıyor huysuzlanmaya.

Zaten aşırı sesli bir sevme şekilleri var, bunun bebeği rahatsız ettiğini anladılar şükür.

Yüzlerini aşırı yaklaştırarak sevmeleri var bir de. Bebeğin yüzünün dibine girince net bile göremez yani seni. Bunun da bebeğimin sevdiği bir şey olduğunu sanmıyorum hiç.

Asıl benim sevmediğim şey dediğim gibi şu uzun uzun boyundan koklama meselesi. Uyarmalı mıyım bu konuda, nasıl uyarmalı mıyım daha doğrusu?

Dün akşam ordaydik. Bebeğim resmen stres biriktirdi. Sürekli görüş alanında kalıp onlara az az vermeme rağmen. Yolda gelirken ağlama krizine girdi ve aglamalarini tanıyorum artık.

Oraya her gidisimizde kv min öyle içine çeke çeke koklamasindan huylaniyorum açıkçası. Sigara içerse vermeyeceğim konusunda yeni yeni duyarlandi zaten. Trip atıyordu bize. Onu aştık şimdi bu aşırı yakından sevme mevzuları var.

Uzatmayayım daha fazla. Yorumlarınıza ihtiyacım var.

Ek : arkadaşlar ara yorumlarda gözükmüyor sanırım, buraya yazayım. Normal bir koklamadan bahsetmiyorum. Aralıksız içine çeke çeke, kendinden geçercesine kokluyor. Bir bebek 5 dakika koklanmaz ya bu şekilde.

Olay kv - gelin olarak yorumlanmış hep. Değil. Ben oğlum alışsın ona diye çabalıyorum. Her gördüğünde ağlıyor oğlum. Ortama bir süre alıştıktan sonra yüzü bana dönük şekilde duruyor onun kucağında sadece. Kv kafa hizasina çekiyor oğlumu başlıyor koklayarak gezdirmeye. Bitmiyor bu ve normal şekilde değil.

Esimdi, abisi de, eltimde durumun farkında. Oraya gidince hep bir ağlama krizi, özellikle kv mı görünce. Ben alışsın diye gidiyorum. Kv m normal severken de oğluma bak babaanne seni seviyor diyorum, gülümsüyorum ki korkmasın.

Olayı şımarık gelin seviyesine çekmiş çoğunuz.

Son düzenleme:
Ben olsam ben de rahatsız olurdum ama o aylarda da muhteşem kokuyorlar kızamam da. Benimki eşek kadar oldu artık bebek kokusu yok hala ensesini kokluyorum. Torunum olsa sanırım koklardım dayanamazdım ama gelin de rahatsız olmakta haklı. Bilemedim herkes haklı

Bebekler güzel kokar bende severim ,ama o ne öyle??? Gözümde canlandırdım çok saçma sürekli burunları bebeğin boynunda ohhhhh ohhhhh! diye içe çekmeler sanırım ben sinir krizi gecirirdim .Herşeyin bir normali varken abarta abarta sevmek çok itici

Salın su kaynanalari biraz ya kadin mincir mincir opmuyormus ki kokluyormus. Muhtemelen ilk torunu. Unutmayın sadece siz çocuk dogurmuyorsunuz. Birine torun, yeğen, kuzen filan da doğurmuş oluyorsunuz. Çocuğun ağlaması da büyük ihtimal sizin stresinizden oluyordur. Her gün de görmüyordur abartiyorsunuz bence.

Ya kadın yalap şalap öpmemiş koklamış ne var bunda kendi annen yapsa ayyy ne güzel derdin ya da büyük ihtimalle senin annen yapmıyordur, yoktur vs, sigara konusunda haklısın ama koklamakta bir şey yok, ilerde gelinim olacak kişi böyle yapsa büyük ihtimalle hiç dokunmam bile toruna, takısını da takmam, her şeyi dört dörtlük yapın diye zorlarlar erkek tarafını sonra böyle yaklaştırmazlar işleri bitince

Yahu bebek kucaga alindiginda koklanir vs ama surekli tovbe est posetci gibi de koklanmaz yani
Kadin bide sigara icen biriymis yani oyle bebegin dibine kadar girmeye ne gerek var kendi karbondioksitini cocuga naklediyorsun resmen
Anne cocugun boynunda isilikler cikti doktoru da cok yakin temas kurulmamasi konusunda uyardi ben bile artik yuzunden boynundan opmuyorum alerjiye cevirebilirmis vs vs birseyler uydurabilirsin bence

Sulu sulu opmedigi sürece ben sakınca görmezdim açıkçası bende koklarim bebekleri.. kardeşiminkini 2yasina kadar opmemistik gelin korkusuna gerçekten çocuklarınızı 1yastan sonra salın da vücutları her türlü mikrobu görsün

Siz isteseniz de istemeseniz de onlar çok uç pis birseyi illaki bir gün ağzina götürecek çünkü .
Bizim gelin coccgu kimseye öptürmedi çocuk 4 yaşında kapı eşiği yalıyor

Bebegi koklamayı kim sevmez ki . Burnun sürekli bebegin boynunda olmaz tabii biraz abartmis KV ama ne derseniz yanlış anlayacak simdi. Bir de sigara iciyormus. Hastalık olsa KVde de direk bulaşır bunu bahane edin bari.

Ay ne var ya bunda . Benimde çok sevdiğim bir yeğenim var daha geçen gün çok özledim diye görüntülü aradim küçücük çocuğa ne iltifatlar ettim , yanyaneyken zaten sevmek için peşinde kostururum . O da benim huyumu bilir nazını bana geçirir genelde . Ne varki bunda dövse kötü konuşsa ilgilenmese daha mı iyi ?

Öpme bitti koklmaya da laf eder olmuşlar yakında bebeğime dokundu diye konu açar bu yeni gelinler
altın takma, beşik oyuncak alma işi olunca hani babaannesi nerede babannelik etsin diyenler, iş sevmeye gelince elleme dokunma koklama oluyor.
Para saçacak ama gelip sevmeyecek.
Valla benim de oğlum var gelecekten korkuyorum bu konuları okuyunca

Stres biriktiren sizsiniz ne güzel öpmek yerine kokluyolar siz abartitorsunuz ve sizin stresiniz bebeğe geciyor

AgIni yuzunu yalayip opse daha mi iyiydi kokluyomus kadin iste napsin. Siz de istiyosunuz ki ben dogurdum kmse dokunmasin. Benim ailem sevsin ama kocaminki asla yaklasmasin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…