Bebeği Aşırı Koklayarak Sevmek

Öpmeyi anlarım da koklamaya da mı karışacaksınız yaa.
Bazı insanlar bilhassa temas etmek istemez ve sadece koklar. Bebek kokusu bu, en güzel şeylerden biri. Kokladıkça da kokusu gitmez merak etmeyin.
Sigara varsa o konuda haklısınız ama gerçekten abartmışsınız.
Yeni anne olmuş kadınlardaki bebeği koruma içgüdüsünü anlayabiliyorum ama bunu sadece kv ye karşı yapıyorlar nedense.
Bu kadarı fazla.
Valla yazık yaa bu kvlere.. Bazen yazık valla.

Eşimin ailesi bastıra bastira öpüyordu iğrenç ya bak hatırlayınca bile sinir oluyorum.eve gelince hemen yüzünü yikardim ki defalarca uyardım öpmeyin diye.suan ikinci çocuğum olsa bebekken asla opturmem kim kusuyorsa küssün.bizde hayatta yeni doğan yada daha küçük bebekler opulmez.mesela ben yegenlerim disinda kimseyi opmem rahatsız olurlar diye.bu sefer de millet sen çocuk sevmiyosun diyor.

Ay seviyolar iste herseyede bir kulp takmayin yok oglumunda sevmediginden eminim yok stres oluyor ya belki sizin stresiniz geciyodur hani anneninkini hep hissederler ya. Daha yeni dogmus zamanla azalir koklamalar abartili sevmeler merak etmeyin ve bahane aramayin ya. Burdaki tum annelermi buldumcuk benim etrafimda hic boyleleri yok

AgIni yuzunu yalayip opse daha mi iyiydi kokluyomus kadin iste napsin. Siz de istiyosunuz ki ben dogurdum kmse dokunmasin. Benim ailem sevsin ama kocaminki asla yaklasmasin
Hah ,benim merak ettiğim de bu işte.Ayni şeyi anneanne yapsa burda bu konu açılmazdi bile.Ilerde ben de babaanne olunca nasıl davranmam konusunda aydınlanıyorum bu konuları okudukça Konu sahibini bu konuda aslen hakli buluyorum .Ortada kol gibi mikroplar dolasiyorken ve burun da tam bir mikrop tasiyiciyken bilinçli bir insanin (kim olursa olsun) bunu yapmaması lazım.

Bu bir şey degil yine ,hijyen dolayısıyla bir rahatsızlık hissetmiş konu sahibi.Benim ablamın gelini ,bebeğe iki metre uzaktan baktiriyordu ,o da müsait oldugu zamanlar Yani ne buldumcuklar var anlatsam şaşarsıniz. Baba tarafı out ,anne tarafı in büyütülüyor çoğu çocuk annesi tarafından.Umaril öyle yapanların da erkek çocukları olur ve ilerde bu karma ile karşılaşırlar, umarım..

Valla ben kuzenlerimi çok severdim, teyzemler ağzını açmazdı. Biraz abartıyorsunuz bence yok boynuna burnunu dayıyor falan. Kendi anneniz olsa bunu demezdiniz. Seviyor işte sevmese derdiniz ki kv hiç çocuğumu sevmiyor. Bu devirde anneler çocuğuna biri gülümsese laf ediyor saçmalıyorsunuz iyice

Çok saçma ve itici hareketleri varmiş.
Bir koku varsa bile burnunu oraya sokup dolaşmasi gerekmiyor. Huylanan biri olarak kendime yapilmiş gibi tiksinirdim ne hissettiginizi anliyorum.

ben bu konuda ölüp biten tayfadan değilim. zaten hep rahat bi mizacım vardı. anne olunca da çok rahat olacağımı biliyordum. öyle de oldu çok şükür. kırk yılda bi memlekete gidiyoruz, çocuk kimin elinde kimin kucağında ne yemiş ne yyedirmişler bakmıyorum bile. akıl sağlığımız ve o gergin olmayan ortamın huzuru hepsinden önemli hanımlar ya. salın bence bşraz

Beni anlayan ve yazdığımın kısa veya aralıklarla koklama olmadığını belirttiğimi fark ederek yorum yapanların da olmasına sevindim.

Annen olsa, aman senin annen olsa diye söylenen arkadaşlar bir önceki yorumumda kendi ailemin henüz bebek küçük diye öpmeye kiyamadiklarini söyledim. Annem de sigara içse ve sigara içiliyor işte yani napalim modunda olsa ve burnunu dakikalarca dayayıp koklasa aşırı huylanirim ve anneme direk söylerim.

Kalp kırmayayim diye burda bu konuyu açtım zaten. Derdim oğlumun kv ailesi ile de yakın büyümesi. Huylanmak istemiyorum, gideyim geleyim onların sevgisini alsın istiyorum. Yoksa ayda yılda bir giderim, oğlumu da kucağımdan indirmem olur biter.

Bir de kv takıntısı demişsiniz, bence bunu söylemek artık bir ahanda işte kv olduğu için, bak yoksa olmazdı gibi olaya basite indirgeyerek çözüme ulaştım ben kafası gibi bir durum oldu artık Türkiye'de.

Bir de buldumcuk yazanlar olmuş. Ay tabi buldumcuk. İlk defa bebeğim oluyor benim. 10 çocuk bakmış büyütmüş gibi deneyimli olamayacağım heralde. Ki sakindigim falan da yok öyle aman aman. Özgürce yetişsin, sevsin sevilsin, kesfetsin istiyorum ama bu demek değil ki birisi çok yakın akrabası diye burnunu boynuna dayansın.

Koklamasin demedim hiç bir zaman, koklasin gezsin biraz, yine koklasin, dursun dursun koklasin ama 5 dakika gezdiriyorsan 5 dakika burnun boynunda bence anormal, bunu sordum. Ki gelen bazı yorumlarda benimle aynı fikirde, hâlâ aynı düşünüyorum ben de.

Değiştireceğim şey şu olacak daha az stres yapmak ve kimseyi incitmeden bu kadar uzun koklama olayını bir şekilde kesmek.

Bu arada söz konusu oğlum olduğu için ilerde bende kv olucam nasip olursa, içiniz rahat olsun.

Çocuğunuz büyüyünce ne saçma şeyleri sorun etmişim diceksiniz. Bi hastalığı olmadığı sürece koklasın nolacak? Yani beraber olduğunuz müddet boyunca da kokladığını zannetmiyorum öyle bi izlenim uyandırmışsınız koklayıp koyuyodur kadın

Bebek dediğiniz koklanir yahu ben kuzenlerimin bebeklerini sadece kokluyordum mesela öpmeye kiyamazdim. Mis gibi insanı mayistirir bebek kokusu. Anneanne babaanne de sevecek elbette. Rahatsız olduğunuz şeyi eşinizle paylaşın koklmasindan rahatsız oluyorum diye değil de elini yıkasınlar, nefeslerini vermesinler gibi gibi. Bebek rahatsız ols direk ağlamaya başlıyor zaten onlarda susturmaya çalışırlar ağlarken koklamazlar sizin stresiniz geçiyor olabilir

İğrenç bir şey. Ben bebeklerden mümkün olduğu kadar uzak duruyorum,olur da bir şey geçer çocuğa bilmeden sebep olurum diye uzaktan seviyorum. Milletin böyle şapur şupur öpmesi mıncıklamasına inanamıyorum ya,cehalet işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…