Bebeğim gel artık.....

Pamukpremsesss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2016
1.907
1.715
Bayanlar merhaba.pko hastasıyım. Doktora gittin.hersey normal çıktı. Sendrom halinde değil dedi.kilon normal dedi.bol bol su iç yürüyüş yap dedi :KK43: folik asit verdi....hergün içiyorum 1 ay sonra gel dedi...geri gideceğim bu sefer alttan muayene edecek..kızlar bunlara rağmen neden bebeğim olmuyor.gecen ay adetim baya gecikti kendimi hamile sandım. Ama sonuç hüsran.kafama takmamaya çalışıyorum yinede kendimi bunu düşünürken buluyorum...

Bayanlar merhaba.pko hastasıyım. Doktora gittin.hersey normal çıktı. Sendrom halinde değil dedi.kilon normal dedi.bol bol su iç yürüyüş yap dedi :KK43: folik asit verdi....hergün içiyorum 1 ay sonra gel dedi...geri gideceğim bu sefer alttan muayene edecek..kızlar bunlara rağmen neden bebeğim olmuyor.gecen ay adetim baya gecikti kendimi hamile sandım. Ama sonuç hüsran.kafama takmamaya çalışıyorum yinede kendimi bunu düşünürken buluyorum...
Kistlerin var dimi canım.. Ben de pkoluyum minik minik bir sürü kistim var ama hormon testlerim cok güzel cikiyor. Bebegim olmuyor 6 aydir.
Eşini muayene ettirdiniz mi bu arada. Belki ona takviye gereklidir

Kistlerin var dimi canım.. Ben de pkoluyum minik minik bir sürü kistim var ama hormon testlerim cok güzel cikiyor. Bebegim olmuyor 6 aydir.
Eşini muayene ettirdiniz mi bu arada. Belki ona takviye gereklidir
Hayır eşim için bişey yapmadık.bana da doktor 6 ayın dolmasını bekle dedi :KK43: sanırım önce benim tetkikleri bitirip emin olup eşime geçecek..benimde hormonlarda sıkıntım yok çok şükür. Minik minik kistler var.yumurta büyümuyor demek bu sanırım:KK43:

Canım bence 6 ay beklemene hiiiç gerek yok. Alt tarafi eşin gidecek kan, idrar ve sperm testi yaptiracak. 1 günlük bir şey. Ertesi gün sonuçları alırsınız. Sıkıntı yoksa kafanız rahat olur, acabaların olmaz, kendi tedavine bakarsın. Yok eğer Allah korusun eşinde sıkıntı varsa 6 ay vakit kaybetmezsin. Ya 6 ay bekledikten sonra eşinde sıkıntı çıkarsa ne yapacaksın.. Belki de 6 ay boşa geçmiş olacak.. Belki ufacık bir sıkıntısı var.. Sperm hareketlerinde, kalitesinde vs..
Pko çok zor ve stresli bir rahatsizlik. Hele ki hormonlarin cok guzel deniyorsa.. Neden olmuyor diye kafayi yiyor insan. Ama cok şükür ki imkansiz bir rahatsizlik degil. Bana doktorum demisti. Nasıl olsa pko var hamile kalmam diye cocuk istemezken balayinda hamile kalan hastaları varmış.
Bana da doktorum 1 yil kendin dene, olmazsa alttan tedaviye baslariz demisti. Ben ilk aylarda cok kafama takiyordum ama şu son 2 aydir düşünmüyorum. Olursa olur dedim koyverdim gitti. Kafaya taktikca gecikiyor :KK43:

Evet bizim sıkıntımız yumurtalarimizin buyumemesi veya hic yumurtlayamiyor oluşumuz. Benim her ay yumurtlama akintim geliyor ama bebiş olmuyor. Yumurtlama gerceklesiyor mu gerseklesmiyor mu bilmiyorum. Acaba diyorum ben de alttan muayenelere baslasam mi.. Takibe aldirsam mi kendimi. Esimi muayene ettirdik biz çok guzel cikti sonuc, cok şükür. Hormonlarim da mükemmel çıkıyor...

Bencede canım takibe al kendini.yumurta buyu
Evet bizim sıkıntımız yumurtalarimizin buyumemesi veya hic yumurtlayamiyor oluşumuz. Benim her ay yumurtlama akintim geliyor ama bebiş olmuyor. Yumurtlama gerceklesiyor mu gerseklesmiyor mu bilmiyorum. Acaba diyorum ben de alttan muayenelere baslasam mi.. Takibe aldirsam mi kendimi. Esimi muayene ettirdik biz çok guzel cikti sonuc, cok şükür. Hormonlarim da mükemmel çıkıyor...
Ama belki catlamiyor o da olabilir :KK43:

Sadece incir ve havuc yapmayin öncesinde sogan kürü ile destekleyin. Sogansiz incir yaparsaniz kistleriniz de yumurtanizla beraber büyür. Soğan suyu rahmi kist ve iltihaplardan temizliyor. 1 hafta ara verip incir havuç yapinca da saglikli yumurtlamanizi sagliyor. Yoksa rahmi kistlerden temizlemeden yumurta buyutmeye çalışırsınız arkadaşlar.

Sadece incir ve havuc yapmayin öncesinde sogan kürü ile destekleyin. Sogansiz incir yaparsaniz kistleriniz de yumurtanizla beraber büyür. Soğan suyu rahmi kist ve iltihaplardan temizliyor. 1 hafta ara verip incir havuç yapinca da saglikli yumurtlamanizi sagliyor. Yoksa rahmi kistlerden temizlemeden yumurta buyutmeye çalışırsınız arkadaşlar.
Soğan suyu çekilecek dert değil:KK43: onu nasıl yapmalıyım.....

Canım adetin bittikten 1 hafta sonra sogan kürüne basla 15 gün iç. Bir sonraki adetinin 2.günü incir ve havuç kürü yap. Çok işe yariyor gercekten ben de yapıyorum.
Kür tariflerini saracoglunun dedigi gibi uygula. Birçok kişi tarif vermis ama en dogru onunki.

Sogan suyu sogan sevmeyenlere zor geliyor evet. Benim de midem kalkiyodu. Ama bebegim icin azmettim. Ilk başlarda burnumu tikayip iciyodum, sonra alistim simdi çay gibi gidiyor yemin ederim.
Her sabah uyanir uyanmaz bir bardak su ic ac karnina. Cok yararliymis.
Sonra kalk 1 orta boy kahverengi sogani 4 e böl. Kaynamis olan suyun icine at 5 dk daha kaynat. Bir kupaya bosalt, ılıyınca iç.
Küçük bardaklik degil büyük bir kupanin alacagi kadar su kaynat. Aksam tekrarla. Beklemesin yani taze olsun her öğünde.
Inan bana miden kalksa da bebeginin hayaliyle iciyor insan :anneadayı:

Soğan suyu çekilecek dert değil:KK43: onu nasıl yapmalıyım.....

Sogan suyu sogan sevmeyenlere zor geliyor evet. Benim de midem kalkiyodu. Ama bebegim icin azmettim. Ilk başlarda burnumu tikayip iciyodum, sonra alistim simdi çay gibi gidiyor yemin ederim.
Her sabah uyanir uyanmaz bir bardak su ic ac karnina. Cok yararliymis.
Sonra kalk 1 orta boy kahverengi sogani 4 e böl. Kaynamis olan suyun icine at 5 dk daha kaynat. Bir kupaya bosalt, ılıyınca iç.
Küçük bardaklik degil büyük bir kupanin alacagi kadar su kaynat. Aksam tekrarla. Beklemesin yani taze olsun her öğünde.
Inan bana miden kalksa da bebeginin hayaliyle iciyor insan :anneadayı:
Tamam canimm çok teşekkür ederim:) içmeye çalışacağım....peki soğan suyu her gün mü içilmelidir. Diktir sana folik asit verdi mi

Evet canim 2 aydir folikasit iciyorum ben de.
Sogan suyuna adetin bittikten tam 1 hafta sonra başlayıp 15 gün boyunca sabah kahvaltidan önce ve aksam yemeginden önce olmak uzere gunde 2 kere taze taze iceceksin.
Rahmin tertemiz olacak allahin izniyle. Kist iltihap ne varsa sökülecek. 3 4 gün icinde beyaz akintin gelebilir korkma. Onlar soganin etkileri olacak.
Bir de eger olur da hamilelik suphen olursa, sogan suyu icme. Rahmi temizledigi icin düşük riskini arttiriyor. O yuzden adet ile yumurtlama döneminin arasina denk getiriyoruz. Sogan suyu 28.gunden sonra icilmez.
Sogani yaptin 15 gün. Bitti. Bekledin hamilelik yok adetin geldi. Adetinin 2.günü hemen incir kürü icin ne lazim arastir ve havuclu incir kurune basla.

Evet canim 2 aydir folikasit iciyorum ben de.
Sogan suyuna adetin bittikten tam 1 hafta sonra başlayıp 15 gün boyunca sabah kahvaltidan önce ve aksam yemeginden önce olmak uzere gunde 2 kere taze taze iceceksin.
Rahmin tertemiz olacak allahin izniyle. Kist iltihap ne varsa sökülecek. 3 4 gün icinde beyaz akintin gelebilir korkma. Onlar soganin etkileri olacak.
Bir de eger olur da hamilelik suphen olursa, sogan suyu icme. Rahmi temizledigi icin düşük riskini arttiriyor. O yuzden adet ile yumurtlama döneminin arasina denk getiriyoruz. Sogan suyu 28.gunden sonra icilmez.
Sogani yaptin 15 gün. Bitti. Bekledin hamilelik yok adetin geldi. Adetinin 2.günü hemen incir kürü icin ne lazim arastir ve havuclu incir kurune basla.
Evet işte ben bundan çok korkuyorum hamileligim olurda soğan kürü yüzünden düşük yaparım diye.yani bunu içmek istememin nedeni bu aslında...Allah korusun hesap şaşar vs

Kendimden anlatayim.. Ben aburcubur yemeyi kestim. Marketten alinan sütü yogurdu vs yemiyorum. Dogal yemeye calisiyorum. Ayrica en önemlisi tatlı yemiyorum. Ben tatlı aşığıydım, resmen 10 gündür agzima meyve sebzelerin icindekiler haricinde tatli sokmadim. Polikistikover olanlar icin tatli ve katki maddeli yiyecekler düşman..

X