Çocuk Hastalıkları Bebeğimde bacak boyu eşitsizliği

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Canım aynısını bende kendimde ergenlikte farkettim bir iki cm kısalık var di doktora gittik yürürken bi tek doktor ablası önemsemedi ve şuan kimse anlamıyor hala var kimse var demiyor
Insallah basittir önemsenmez
Bitek doktor ablasımı önemsemedi.anlamadım yanlışmı yazdınıź

2 yaşında çocuğun takibini yapan bir doktor yok mu?bu yaşına kadar hiç mi muayene olmadı?aile hekimleri bile bakar,çocuğun sağına, soluna.ilginç:KK64:
Valla bugüne kadar tonlarca dr.a gittim devlet özel doçent ne ararsan.hiçbiri öyle detayli incelemedi hepside baştan savmaydı o anlık ne şikayeti var onu sordular hep.anlattigin gibi bi pediatriste rastlamadim hiç

Selam hanımlar.bugün şok yaşadım 2 yaşinda bebeğimin sol bacağinin sağdan daha kısa oldugunu farkettik eşimle.yürürken yana yatiyordu yatirip 2 bacagini ölçtük yaklaşik 1cm kisa sol bacak.yaşayan varmı bu durumu.kalça ultrasonu 2 farklı yerdede sağlam çikmişti.randevumuz haftaya ve içim içimi yiyor şu anda.bizi ne gibi sıkıntılar bekliyor yaşayanlardan bilgi bekliyorum şimdiden çok sağolun.zamanla düzelicek bir durummu acaba
gorumcemin bebegini seviyorduk biz fark ettik esimle..5aylikti..doktora gidildi zamanla esitlenir dedi doktor...1 yasinda yurudu esitlendi...sorun olmadi..

Kızlar şimdi baktık kısa olan bacaginin ayaği diger ayagindan baya küçük yani o bacak diger bacak gibi gelişememiş az gelişmiş bunu farkettik
1 yasinda yurumedi mi anlasilmadi mi 2 yaşinda cok gec olmus sanki fark etmeniz ..2 ayagin biri daha kucukse ayakkabi giydirirken veya corap.anne fark ederdi nasil anlamadiniz sasirdim..

1 yasinda yurumedi mi anlasilmadi mi 2 yaşinda cok gec olmus sanki fark etmeniz ..2 ayagin biri daha kucukse ayakkabi giydirirken veya corap.anne fark ederdi nasil anlamadiniz sasirdim..
Benimde bir ayagim digerinden 1 numara büyük bu normal gelir bana ama 1 yaşinda yurumedi çok geç yürüdü

Valla bugüne kadar tonlarca dr.a gittim devlet özel doçent ne ararsan.hiçbiri öyle detayli incelemedi hepside baştan savmaydı o anlık ne şikayeti var onu sordular hep.anlattigin gibi bi pediatriste rastlamadim hiç

vallahi ne bileyim, şaşırdım.benim oğlum 35 yaşında,35 sene önce götürdüğüm doktoru,her noktasına kadar muayene ederdi,öyle söyleyeyim yani.ama şu da var ki,1 yaşına kadar her ay,hasta olmasa da rutin muayeneye götürürdük,1 yaşından sonra da 2-3 ayda bir.haliyle doktoru da,bir şikayeti olmamasına rağmen,detaylı muayene ederdi.

şimdi işler nasıl oluyor bilmiyorum.

nasil yani bir numara buyuk 2sini farkki numara satmazlar özel yapim ayakkabi mi aliyorsunuz
genetik demek ki sizde..
1 numara buyük aliyorum küçük olan ayagimin ayakkabisina taban alip koyuyorum.hiçbir uzvumuz zaten eşit degildir farklidir ebatları ama bendeki farklar dahada çok tabii.

Herkese merhaba.dün özel bi hastanede ortopedi bölümünde bütün bacak kalça uyruk röntgenleri çekildi.çok şükür birşey çıkmadı fakat sol bacak kısa.kemiklerinde bir sorun çikmadigi için çok mutlu olduk yinede

Merhaba , gönderi bayağı eski ama çocuğunuzun şimdiki durumunu merak ettim , benim kızım da 14 aylık ve bir bacağı daha kısa, malum virüs yüzünden şu an hastaneye götürmeye de korkuyorum

Merhaba.dün bende oğlumda sağ bacağının daha kısa olduğunu farkettim 14aylık yürümek içsin çabalıyor sol ayağı basmıyordu tam sürünür gibi oluyor.inşallah düzelebilen birşeydir

Merhaba umarım görürsünüz🙏 benimde oğlumun bir bacağı digerinden kisa ve ayagıda daha küçük aynen sizin anlattığınız gibi, oğlum 4 bucuk aylık panik haldeyim. Sizin durumlar şimdi nasıl yavrunuz düzeldi mi? yada kalça çıkığı mı ? Beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum..

Merhaba umarım görürsünüz🙏 benimde oğlumun bir bacağı digerinden kisa ve ayagıda daha küçük aynen sizin anlattığınız gibi, oğlum 4 bucuk aylık panik haldeyim. Sizin durumlar şimdi nasıl yavrunuz düzeldi mi? yada kalça çıkığı mı ? Beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum..
Benimde kızım 4bucuk aylık bir bacağı 2 cm kısa ve ayağı küçük . Bunu ben farkettim doktora gittik üst kemik kısa. Kalça usg temiz çıktı şuan içim içimi yiyo napcam diye . Siz herhangi bir doktora gittiniz mi

Selam hanımlar.bugün şok yaşadım 2 yaşinda bebeğimin sol bacağinin sağdan daha kısa oldugunu farkettik eşimle.yürürken yana yatiyordu yatirip 2 bacagini ölçtük yaklaşik 1cm kisa sol bacak.yaşayan varmı bu durumu.kalça ultrasonu 2 farklı yerdede sağlam çikmişti.randevumuz haftaya ve içim içimi yiyor şu anda.bizi ne gibi sıkıntılar bekliyor yaşayanlardan bilgi bekliyorum şimdiden çok sağolun.zamanla düzelicek bir durummu acaba

Merhaba, neler yaptınız tedavi için acaba şuan benim kızım da ayni problem var da çok endiseliyim

Merhaba , gönderi bayağı eski ama çocuğunuzun şimdiki durumunu merak ettim , benim kızım da 14 aylık ve bir bacağı daha kısa, malum virüs yüzünden şu an hastaneye götürmeye de korkuyorum
Yürümesinde bi problem var mi peki ve kısalık kaç cm acaba ayni durum benim kizimda da varda

X