Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ben pazartesi 29 haftalık olacağım, sağlık ocağı vakti gelince arıcaz dedi ama arayan soran olmadı henüz

Siz arayın isterseniz. Ben tam o aralarda olacaktım sonra araya covid aşısı girdi 2.dozu doğum sonrasına yapalım dediler. Belli bir haftadan sonra yapmıyorlarmış.

demek ki bebeği çıkarmak için ellerini içeri sokup çevirme işlemi yapmışlar,
rahim biraz dinlenince eski haline getirmişler, ben doğumdan sonra hala bebeği doğurmamış gibiydim :KK70:
olabilir ilk kez duydum bu işlemi bende şaşırdım bende inşallah bizde doğumdan sonra hemen eski halimze döneriz pek umudum olmasada:KK51:

yha ben pazartesi 29 haftalık olucam 18 haftalıkken sağlık ocağına kayıt için gittiğimde biz arıcaz vakti gelince dedi ebe ama arayan soran olmadı henüz
Yoğunluktan unutabiliyorlar sizin takip etmeniz lazım şart değil illa 1 ay ara ile yapılması ,36 ya dek yolu var . Ancak o kadar bekletmeyin yine de .

ya birşey sorucam benim kız kardeşim geçen yıl doğum yaptı ve doğumdan sonra ebe kontrole geldiğinde elini sokup içerde çevirmiş organlar yerine otursun diye kardeşimin 1 ay çok yoğun kanaması oldu sizde de yapıldımı böyle işlem
Merhaba, bazen konunuza bakiyorum su sekilde oluyor, normal dogumdan 1 saat kadar sonra sanirim hemsire gelip karniniza bastiriyor, rahim kuculmeye baslamis mi diye alttan hic bakmiyorlar. Dogumdan sonra cisinizi yapmaniz icin bol bol su icmenizi oneriyorlar ve ilk cise iki hemsireyle beraber gitmistik biz, orada pansumanin nasil yapildigini gosterdi bana. Belki benim 2 kucuk kesim oldugu icin pansumani gostermistir cunku sadece kesi bolgesine yapiliyor.

Sonrasinda doktorunuz 40 kontrolune cagiriyor, alttan usg ve elle kontrol ediyor. Ama o islemde zaten kocaman cocuk dogurdugunuz icin hissetmiyorsunuz bile korkulacak hic bir sey yok. Eliyle de cevirmiyor sadece eliyle bakiyor 😊

Dependi bende cok oneriyorum hastanede hasta bezi kullandim, sonrasinda depende gectim cok buyuk kolaylik ben 2 paket kullanmistim 😊

Merhaba, bazen konunuza bakiyorum su sekilde oluyor, normal dogumdan 1 saat kadar sonra sanirim hemsire gelip karniniza bastiriyor, rahim kuculmeye baslamis mi diye alttan hic bakmiyorlar. Dogumdan sonra cisinizi yapmaniz icin bol bol su icmenizi oneriyorlar ve ilk cise iki hemsireyle beraber gitmistik biz, orada pansumanin nasil yapildigini gosterdi bana. Belki benim 2 kucuk kesim oldugu icin pansumani gostermistir cunku sadece kesi bolgesine yapiliyor.

Sonrasinda doktorunuz 40 kontrolune cagiriyor, alttan usg ve elle kontrol ediyor. Ama o islemde zaten kocaman cocuk dogurdugunuz icin hissetmiyorsunuz bile korkulacak hic bir sey yok. Eliyle de cevirmiyor sadece eliyle bakiyor 😊

Dependi bende cok oneriyorum hastanede hasta bezi kullandim, sonrasinda depende gectim cok buyuk kolaylik ben 2 paket kullanmistim 😊
teşekkür ederim cevabınız için sanırım ilk kez kardeşime yapılmış bu işlem bende daha önce kimseden duymadım

Dependi denedin mi hiç? Sen de çok zayıfsın o ped kısmı insanın taa göbeğine çıkıyo ya dikiş filan olursa rahatsız eder mi benim kafam karıştı.
Merve sen M mi almıştın? Ben gidip L aldim büyük gelir o zaman. Boyum 1.56 59 kiloyum gidip değiştirsem mi açmadım

Ben götürmeyi planlıyorum arkadaşım doğum yaptı doğumdan sonra uyuz hastalığına yakalandı eşi yeni doğan bebeği ve kendisi doğumdan beri onunla uğraştı ilk tavsiyeside nevresim götür oldu 🤐 Emin değil tabi hastaneden kaptığına ama riske atmamı istemedi o nedenle götüreceğim sanırım
İlk Gece ama kanama Vs oluyor ya leke oluyor degistirmek gerekiyor çarşafı felan
Bende goturmeyecegim

Dependi denedin mi hiç? Sen de çok zayıfsın o ped kısmı insanın taa göbeğine çıkıyo ya dikiş filan olursa rahatsız eder mi benim kafam karıştı.
Ben onu kuzenime sordum da hic rahatsiz etmemis onu 🙄 hatta o baya bi depend kullanmis, yandan yirt at cok pratikti falan dedi

ya birşey sorucam benim kız kardeşim geçen yıl doğum yaptı ve doğumdan sonra ebe kontrole geldiğinde elini sokup içerde çevirmiş organlar yerine otursun diye kardeşimin 1 ay çok yoğun kanaması oldu sizde de yapıldımı böyle işlem
Ben sezaryan oldum öyle bişey yaşamadım
Sezeryanlıyken eğilip kalkmak ped takmak zorluyormuş ben iki paket depend aldım, bitene kadar kullanırım daha rahat oluyormuş🤷🏼‍♀️
Tek paket yetiyor aslında
İlk iki gün hastanede çok rahat etmiştim dipentle
Merve dipentlerin bedenleri oluyor dikkat ettin mi s beden m beden diye acaba sen büyük beden mi aldın
Dikişleri rahatsız etmiyor canım zaten eve gelince pede gecersin kanama azalinca
kızlar bu arada tetenoz aşılarınızı oldunuzmu kaçıncı haftada oldunuz ilk dozu
20. Haftada

Merve sen M mi almıştın? Ben gidip L aldim büyük gelir o zaman. Boyum 1.56 59 kiloyum gidip değiştirsem mi açmadım
M aldım kilom 67 boy 157 benim. Bu bana büyük yani dediğim gibi derinlikten dolayı. Ama yanlardan lastik de sıkabilir diye S alamadım. 80-120 cm bel çevresi gösteriyo. Benim göbek en geniş yer 100 cm filan.

Ben onu kuzenime sordum da hic rahatsiz etmemis onu 🙄 hatta o baya bi depend kullanmis, yandan yirt at cok pratikti falan dedi
Tamam o zaman sevindim. Işe yarasın ya direkt ped ya da cocuk bezi kullanamayız zor olur tabi.

X