Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
3.369
7.923
Her seferinde farklı kullanırsın boşver 😂
Bizim bura çok soğuk erzurumdayiz bol bol kullanırım zannımca , polar battaniyeler,penye ,triko her çeşit hem ben aldım hem de annem rengarenk henüz mobilyamiz gelmediği için yerleştirme vs olmadi anneannemizden eşyalarında gelicek 😍 o yüzden atamıyorum .

MevsimBahar

Bizden hüznü gideren Allah'a şükürler olsun 💚
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Mart 2020
3.369
7.923
Müslin bi kaç tanesi çok küçük yazın banyo için olur onlar müslin çok 5-6 tane o da normal ya kirlense beklese yıkanmak için
Bnde 1 tane var kışlık 1 penye mevsimlik
Biraz çok olmuş 🤣 aldıkça almışım daha da almam 😝 ne bilim bilemedim ki şimdi
Ay sen Zehra misin 🤣🤣

Whiterose89

Umut hep var...🍀
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
5.801
9.467
Kizlar sancim var ya :KK43:
Boyle tam belimin ortasinda regl olacakmis gibi bir agri, karnimda falan kasilma ve kas agrisi arti hafif mide bulantisi var.
Dun kontrole gittim vajinal muayene etti serviks uzunlugu vs cok iyi kapali dedi.
Yalanci sanci olmasini umuyorum. Daha cok erken 34+1iz bugun.
Suan uzaniyorum biraz hafifledi ama gecmezse acile gidecegim. :KK43:
Canim nasil oldun?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Whiterose89

Umut hep var...🍀
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
5.801
9.467
Size yapmak istediğim cimriliği anlatıyorum. Çatlaklarıma bebek yağı almak istiyorum normal marketten. Çatlayacağımı sanmıyorum hala. Hem önemli olan cildi nemlendirmek değil mi ya... Sizceee?
Hindistan cevizi yagi daha iyi olablr bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

morruj1

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
424
764
28
Bizim bura çok soğuk erzurumdayiz bol bol kullanırım zannımca , polar battaniyeler,penye ,triko her çeşit hem ben aldım hem de annem rengarenk henüz mobilyamiz gelmediği için yerleştirme vs olmadi anneannemizden eşyalarında gelicek 😍 o yüzden atamıyorum .
Oo soğuksa dediğin gibi bol bol kullanırsın güle güle kullansın bebiş 🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-12-2021

Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

morruj1

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
424
764
28

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

morruj1

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
424
764
28
Orası Akdeniz burası doguanadolu ama tuhaf bu sene aşırı soğuk şimdiden belli 😍 bebemle eve kapanacaz 🤣 olsun onla ilgileneyim en büyük mutluluk bana
Eveeeet kokusu yeter valla 🤗

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
2.263
6.551
41

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Bitter cikilata

☕️🍫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
4.368
6.020
30

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-12-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Bitter cikilata

☕️🍫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
4.368
6.020
30

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Bitter cikilata

☕️🍫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
4.368
6.020
30