Bebeğin safra kesesi görülemiyor

Pnrbsr

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
19
1
29
Merhabalar 22 haftalık gebeyim iki gün önce detaylı ultrason da bebeğin safra kesesi görülemedi ayrıca el serçe parmaklarının son boğumlu da görülemedi bu iki bulgu genetik bir rahatsızlığı gösterebilir diyorlar yada sağlıklı bir bebekse ilerleyen haftalarda görebiliriz safra kesesini diyorlar ama amnio sentez yaptırırsanız net tanı koyarız dediler ama çok korkuyorum böyle bir yol ayrımında kaldım gerçekten sağlıklı bir bebeği amnio sentez gibi bir testle kaybedebilirim yada sağlıklı olmayan bir bebeği dünyaya getirebilirim böyle bir durum yaşayan var mı lütfen yazın.

Çok zor Rabbim yardımcınız olsun güç kuvvet versin inşallah hakkınızda hayırlısı olsun inşallah sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza

Merhabalar 22 haftalık gebeyim iki gün önce detaylı ultrason da bebeğin safra kesesi görülemedi ayrıca el serçe parmaklarının son boğumlu da görülemedi bu iki bulgu genetik bir rahatsızlığı gösterebilir diyorlar yada sağlıklı bir bebekse ilerleyen haftalarda görebiliriz safra kesesini diyorlar ama amnio sentez yaptırırsanız net tanı koyarız dediler ama çok korkuyorum böyle bir yol ayrımında kaldım gerçekten sağlıklı bir bebeği amnio sentez gibi bir testle kaybedebilirim yada sağlıklı olmayan bir bebeği dünyaya getirebilirim böyle bir durum yaşayan var mı lütfen yazın.
Keşke girmeseydim detaylıya diyorum ne güzel mutlu mutlu bekliyordum bebeğimi hayatım zindan oldu resmen söylenilenler doğruysa doğmaması için dua ediyorum

Bebişinize sağlıkla kavuşun inşallah.🌸 Detaylı ultrasonu başka bir yerde tekrarlayıp teyit etmenizi öneririm. Kendi doktorunuz ne dedi o da önemli, hani tamam hadi diyelim safra kesesini görmedi ama parmaklarını görüyorlar ortalama özel bir hastanede, başka bir perinatoloji uzmanına gidin en azından içiniz rahat eder. Nerede takipli hastasınız bilmiyorum ama bir iki yere gidip önce kesinleştirin böyle bir durum mevcut mu? Sonra diğer adıma karar verin.

Keşke girmeseydim detaylıya diyorum ne güzel mutlu mutlu bekliyordum bebeğimi hayatım zindan oldu resmen söylenilenler doğruysa doğmaması için dua ediyorum
Allahtan hayırlısını dilemek gerekiyor, Rabbim kimseyi evladı ile sınamasın sağlıkla kavuştursun. Bu bir ön görü, tedbir alınması için yapılan bir süreç olası komplikasyonlar için.
Bu tahminlerde yanılma ihtimali de her zaman var. Çevremizde hepimizin vardır örneğin down sendromu var denilen bebekler gayet normal doğabiliyor gibi.
Kalp rahatsızlığı var ise belki ona göre bir hastaneye yönlendirip bebeğin sağ kalması sağlanacak. İçimizi karartmayalım görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler 🌸

Size de mi aynı şeyleri söylediler anlayamadım ?
Hayır 3000 de 1 görülen bir teşhis konuldu(AMC) eğer doğruysa bebeğim engelli doğacak ve çok zor bir hayatı olacak rabbim her şeye kadirdir katın tam eksiksiz kamil bir şifa diliyorum şifa vermeyecekse de Rabbim hayırla ve kolaylıkla yanından tahliye etsin zira ben bu kararı veremiyorum

Ben amniyosentez yaptırdım korkulacak bişey değil 5 dakika sürüyor, tabi düşük tehlikesi deniliyor ama bin kişi de 1. Safra kesesi yoksa bi rahatsızlık var onun araştırılması için sıvı aldırmak önemli sonrasında doktor bebek için ona göre tedavi planı yapacak. Amniyon sıvısı sonucu kötüyse gebelik sonlandırılıyor diye yaptırmak istemeyen çok ancak amaç sadece o değil tedavi planlaması yapmak

Ben amniyosentez yaptırdım korkulacak bişey değil 5 dakika sürüyor, tabi düşük tehlikesi deniliyor ama bin kişi de 1. Safra kesesi yoksa bi rahatsızlık var onun araştırılması için sıvı aldırmak önemli sonrasında doktor bebek için ona göre tedavi planı yapacak. Amniyon sıvısı sonucu kötüyse gebelik sonlandırılıyor diye yaptırmak istemeyen çok ancak amaç sadece o değil tedavi planlaması yapmak
Bende yaptırdım sonuçların bir kısmı çıktı temiz dediler ilk sonuçları ama bugün arayıp yarın anne ve babadan kan almamız gerekiyor dediler neden dedim sekreter bilmediği için bişey diyemedi olumsuz bir sonuçta aradıklarını söylemişlerdi inşallah olumsuz bir durum yoktur sizin böyle bir kan verme işleminiz oldu mu?

X