Bebeğinizi yatağına koyduğunuz zaman uyuyor mu?

kumral_quzeli

ᔕeᑎi ᔕeViyoᖇᑌᗰ ᗷeᗷegiᗰ...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
2.109
829
27
Bazı tanıdıklarım "Ben bebeği yatağına attım mı, kendi kendine uyuyor" diyor. Çok merak ediyorum nasıl uyutuyorsunuz?? Ben sürekli sallıyorum. Eee, haliyle böyle diyenlere de çok imreniyorum ?? Bu ara bebeğim 5 aylık???

Bebeğinizin günlük uyguladiginiz bir rutini var mi... Düzenli bi programı olan bebekler uyku saatleri geldiğinde otomatik uyuyorlarmis.. Henüz tecrübe etmedim ama tracy hogg ablamiza güveniyorum bu konuda kizima uygulayacagim inşallah... Çeşitli yöntemler var uykuyla alakali biraz sabir ve istikrarli davranmak istiyor hepsi uygulayabilirsek neden olmasın diye düşünüyorum...

Ben deniyorum şuan 1 saattir. Yatağına koydum ne ten teması ne sohbet Eee eee pss psss gidiyo öyle bakalım sonuç alabilcek miyim yanına oturdum öyle bekliyorum

Ve evet 11.50 de başladım yanına oturdum müzik kutusunu açtım bi de ben seslendim kaç kere dandini dediğimi bilmiyorum ilk yarım saat 40 dk hüsranla geçti işte kustu gazı vardı altını değiştim üstünü değiştim falan 2,3 defa kucağa aldım mecbur. Sonra çok ağladı kucağa alıp sakinlestirdim sallamadan sonra yatağına koydum müzik kutusu bi yandan ben bi yandan dandini dandini diye diye az önce zaferi kazandım ve uyudu

benim bebis uyuyodu en baslarda ama artik uyumuyor geceleri. gunduz gene koyuyorum bi sekilde itiraz etmiyor ama gece yanimda yatiyor hala..ne halt edecem kardes gelince bilmiyorum.

Bebeğinizin günlük uyguladiginiz bir rutini var mi... Düzenli bi programı olan bebekler uyku saatleri geldiğinde otomatik uyuyorlarmis.. Henüz tecrübe etmedim ama tracy hogg ablamiza güveniyorum bu konuda kizima uygulayacagim inşallah... Çeşitli yöntemler var uykuyla alakali biraz sabir ve istikrarli davranmak istiyor hepsi uygulayabilirsek neden olmasın diye düşünüyorum...

Sallıyorum ya, alıştı. Şimdi de diş çıkarıyor, daha da zorlu olmaya başladı herşey.

Ve evet 11.50 de başladım yanına oturdum müzik kutusunu açtım bi de ben seslendim kaç kere dandini dediğimi bilmiyorum ilk yarım saat 40 dk hüsranla geçti işte kustu gazı vardı altını değiştim üstünü değiştim falan 2,3 defa kucağa aldım mecbur. Sonra çok ağladı kucağa alıp sakinlestirdim sallamadan sonra yatağına koydum müzik kutusu bi yandan ben bi yandan dandini dandini diye diye az önce zaferi kazandım ve uyudu
Vayyy, kaç aylık bebeğin ??

benim bebis uyuyodu en baslarda ama artik uyumuyor geceleri. gunduz gene koyuyorum bi sekilde itiraz etmiyor ama gece yanimda yatiyor hala..ne halt edecem kardes gelince bilmiyorum.
Yatağına yatır, sende yanına yat, uyuma numarası yap:) Hatta sana bi site göndereyim oku, belki işine yarar? Kaç aylık bebeğin ?

Vayyy, kaç aylık bebeğin ??

3.5 aylik ama eğitimi bıraktım çok uzun sürüyor. Yine sallamaya alıştıricam sanırım çünkü saçma sapan bi yere gitti olay son zamanlar kucak istiyo yine. Ve kucağımda saga sola dönüyorum istemiyo ziplamami istiyo 7 kiloluk bebeği de sürekli zıplatip uyutamam anam ağladı. Çokta geriliyorum. Bu kendi kendine uyuma işini 3 kez yaptı ama dediğim gibi çok zahmetli. Belki ilerde kapamazsa bi kez daha denerim. Gerçi bizim uykuda sorun yok yani akşam 8 9 ya da 7 de yatıyor sabah 6 7 ya da 8 de uyanıyor. Öğlen uykuları falan da var 2,3,4 saatte bir yatıyor en az yarım saate kalkıyor. Sadece kendi kendine dalamiyor işte belki ilerde kendi kendine rayına oturur

bebekler ilk 3 ay sallanarak uyusalar bile alışkanlık geliştirmezler ancak siz 5. aya kadar sallamaya devam ederek bu alışkanlığı geliştirmesine sebep olmuş olabilirsiniz. Geri dönüşü imkansız değil ama maalesef biraz zahmetli. Uzun vadede rahat etmek istiyorsanız eğer, bir kaç gece hatta bir kaç hafta boyunca biraz sıkıntı çekmeye razı olmanız gerekiyor.
Bebeğinizi sallama sürenizi her gün kademeli olarak azaltın. Uyuduktan sonra yatağa almaya kalkmayın zira böyle bir durumda bebeğinizin uyku döngüsü sırasında hafif uykuya geçişte uyanacak ve siz sallamadan nasıl tekrar uykuya dalacağını bilmediği için ağlayarak uyanacaktır. Bebeğinizi uykuluyken yatağa koyarsanız, kademeli olarak ve biraz uğraşarak bu işi başarabilirsiniz. Diş ağrıları, hastalık burun tıkanıkları gibi extra durumlar olduğunda düzeniniz bozulacaktır elbette ama bir kere öğrendiği zaman uyumayı, bu gibi durumlarda da yenik düşmemeye sallamamaya gayret edin.

Kizim 3bucuk aylik.
Nadiren gunduz uyku saati gecerse kucagimda uyutuyorum (uykuszluktan agladigi icin anca oyle avunuyor)

Normalde ise dogdugundan beri yataginda yatiriyorum gece yatagina biraktigimda agzindan emzik duserse vikliyor bazen. Biyle durumlarda emzigi vermek icin gidiyorum yanina emzigi verip gozden kayboluyorum yine hatta genelde mutfagi topluyorum o sirada. Genelde 5 dk icinde daliyor uykuya.

Ben kizim dogdugundan beri ayni saatte besleyip altini acip ayni yatakta yatiryorum. Ayni rutini gerceklestirdigimiz icin olumlu etkisinin oldugunu dusunuyorum.

X