Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

Ya bide hastanede için kim size ikili takım alın dedi ya gerçekten onu diyenle mama sandalyesi almayın diyen aynı kişi olmalı. 😶Geceliğin rahatını verebilir mi ikili takım sezaryen veya normal farketmez. Ben ikili takım ve bilekten 1 karış yukarda sabahlık aldım kalın kumaş kış olduğu için ikili takım zorladı sıcak olacağını bilseydim gecelik alırdım.
Hastanede kalınacak gece için hasta külodunu rahat tutuyor diye yazmıştı biri. İlk doğumumda ben de hastanede ikili takımla daha rahat etmiştim. Üstüm açılmasın vs diye. Ama evde tabii gecelik elbise daha rahat olabilir. 😊 Açıkçası evde don atlet gezeceğimiz için ne olduğu çok da mühim değil. 😂😂😂😂

Fermuarlılar için bebeğin boynuna iz yaptı demişler. Ben de çıtçıtlı aldım. Ama sanırım şaşı olucam çünkü cidden çok hareketli oluyorlar. Yeğenimi giydirene kadar ablamın canı çıkıyordu. 😂 Ablam da iki parçadan ziyade tek tulum olursa rahat giydirirsin dedi. Kafadan geçirme olayı başlarda korkutuyor insanı ama zamanla alışıyorsun dedi.
fermuarın üstünde kumaş oluyor iz yapmaması için onlardan alsalarmış ya ben hiç öyle bi sorun yaşamadım sizde tecrübe edin şaşılık başlarsa yenileri fermuarlı alırsınız 😁

Hastanede kalınacak gece için hasta külodunu rahat tutuyor diye yazmıştı biri. İlk doğumumda ben de hastanede ikili takımla daha rahat etmiştim. Üstüm açılmasın vs diye. Ama evde tabii gecelik elbise daha rahat olabilir. 😊 Açıkçası evde don atlet gezeceğimiz için ne olduğu çok da mühim değil. 😂😂😂😂
Ben hastanede giydim ikili takımı rahat edemedim tuvalete gidince indir kaldır yere değmesin paçalar diye uğraş uzun kol olduğu için yukarı çek damar yolu için hasta külodunun beli zaten darlıyor yapışıyor üstünde bir lastik daha olması iyice rahatsız ediyor benim için böyleydi dediğim gibi herkesin konforu farklı ama çıtçıtlı tulum konusunda netim🤣

Ben hastanede giydim ikili takımı rahat edemedim tuvalete gidince indir kaldır yere değmesin paçalar diye uğraş uzun kol olduğu için yukarı çek damar yolu için hasta külodunun beli zaten darlıyor yapışıyor üstünde bir lastik daha olması iyice rahatsız ediyor benim için böyleydi dediğim gibi herkesin konforu farklı ama çıtçıtlı tulum konusunda netim🤣
İyi ki 6 aya kadar almışım tulumları. 6dan sonrasında artık ne bulursam giydiririm. 😂😂 Bu konuyu açmak iyi olmuş aslında. 2012deki ürün çeşitliliğiyle 2023 bir değil kesinlikle. O kadar çok seçenek var ki ben seçenekler arasında boğulduğum için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Kesinlikle kabin boy araba ama joie tourist değil. Otokoltuğu dönenlerden almadığıma pişmanım. Bu arada puset var diye otokoltuğunu sonraya bıraktık ama keşke baştan alıp alıştırsaymışım dedim.

Ahşap Beşik aldık kediler kullandı, park yatak daha iyi. Diğer babynest ve yastığımsı şeyleri aldım ama gereksiz buldum. Reflü yatağı hakkında kararsızım. Bebek sürekli aşağı kayıyordu bizde. Kanguru olarak en çok üzerine oturtulabilenlerden (6+) memnun kaldım. Şu an kısa mesafelere arabasını çıkarmıyorum bile, kucağıma oturtup dışarı çıkıyorum aşırı rahat. Avmye falan gittiğimizde de yanımda götürüyorum. Arabadan sıkılınca oturtuyorum kucağıma. Kucağında 15 kilo çocuk taşıyanları görünce hep bakın bundan alın demek istiyorum. Sling çok kullanmadım. Mama sandalyesi bence gerekli ama ikeanınki yeterli geldi bize. Yürüteç falan boşverin, hem önerilmiyor hem de çok hantal. Ana kucağı olarak joie dreamer baya kullandık, fena değil. Ama şimdi babybjörn tipli çok var belki onlar daha randımanlı olabilir.

Sterilizatör olarak evde mikrodalga varsa o tipleri öneririm. Ucuz ve hızlı. Elektrikliler aşırı zaman, yer ve para israfı. Buharda pişirme makinesinden kaçın mesela. Emzik hiç tutmadı ve ben ısrarla almaya devam ettim. Biberon kullanılacaksa ebebekte biberon kurutma rafı var. Tertemiz başaşağı kuruyor, tezgahta gezmiyor.

Termometre kulakiçi olanlar temassızlara göre daha güvenilir sonuç veriyor, ben omron kullanıyorum memnunum. Bence bütün bu alınacaklar listesinin en önemli konusu olası sağlık ihtiyaçları. Bizim evde her türlü ortam nemlendirici, taşınabilir nebulizatör, burun temizliyici, serum fizyolojik falan var. Gerek olduğunda evde olduğunu bilmek beni rahatlatıyor. Bizimki ilk hafta neredeyse hiç emmediği için iki gün sarılık yüzünden fototerapi almak zorunda kaldı. Mesela bileydim önceden medikalden gidip eds için gerekli olan sonda borusundan alır koyardım eve 10 15 lira verip. O anki çaresizlikle kucakta 5 günlük bebek medikal dolaşmak beni mental olarak çok zorlamıştı. Bulamayınca da ertesi gün hop hastane yolları.

Küvet gerçekten çok kısa süreli kullandık şu an her baktığımda sinirleniyorum kapladığı yere. O yüzden alıp sonra atmaya vermeye kıyacağınız bir şeye para verin.

Oyuncak olarak bu tepeden asılan müzikli oyun halısı, 1.5 yaşına geldi piyano kısmıyla hala oynuyor ama evet bir yığın şey almanın çok anlamı yok. Kontrast kartlar 2. Aydan itibaren boyun baş kontrolü için güzel işe yaradı bizde. Yürüme arkadaşı aldım, amacına uygun işe yaramadı biraz tehlikeli de buluyorum ama ön tarafıyla hala oynuyor. Ben oyun alanı aldım (dadi) fileli özellikle emekleme döneminde çok iş gördü şimdi içi top dolu, top havuzu olarak kullanıyoruz. Plastik çitlere göre daha az yer kaplıyor görüntü olarak ve içini görebiliyorsunuz oturduğunuz yerden.

Doğum ne zaman bilmiyorum ama yaz için çok kıyafet almayın zaten tulumla yaşayacak, ben aldım yarısını kullanmadık bile. Patikli altlara bir noktadan sonra sığmıyorlar ondan düz paça daha iyi olabilir. Ağız mendili ben hiç kullanmadım o kadar kusmasına rağmen. Yattığı yere hep penye battaniye serdim. Kusunca komple yatak yerine battaniyeyi değiştiriyordum. Altına alt açma sergisi koyarsanız ortalık batmaz. Bez olarak ben 1 numara 210 tane falan kullanmıştım çok fazla değil aslında ama daha almayın. Tabi bu doğum kilosuyla da alakalı. Bir de şimdi etrafımda biri doğursa korbell alırım hediye olarak, acayip rahat ettim. Bana getirene dua ediyorum. Yerli üretim muadil poşetlerle çok daha uyguna da geliyor.

Şampuan krem vs bence doğum öncesi almak riskli. Bizimkinde süt alerjisi çıktı her şeyin atopik serisine tekrar para gömdük. Bebek yağını neredeyse hiç kullanmadık. Şampuan olarak konak olursa ve doğal yollarla geçmiyorsa mustela köpük olanı öneririm, konaklara çok iyi gelmişti. Krem olarak sudokrem kullandık ama kendinizi bebeğin altını yıkamaya alıştırsanız çok güzel olur. Ben hala çişten sonra bile mümkün olduğunca yıkamaya çalışıyorum. Çok şükür hiç geçmeyen pişik olmadı.

Anne için hastane kıyafeti de doğum şekliyle alakalı bence. Ben normal doğum yaptım gecelik kullandım, pijama takım çok zor olurdu bana ki gecelik hiç sevmem. Ama depend kalp ben.

Tüm bunların yanında içinize sinen bir çocuk doktoru bulmanızı tavsiye ederim. Eşinizin dostunuzun çocuğu varsa bir randevuya beraber gidin mesela önceden görün. Bence en önemlisi her zaman ulaşabileceğiniz ve güvenilir, yenilikleri bilen, takip eden bir doktor. Sağlıkla gelsin bebeğiniz, güle güle büyütmek nasip olsun.

İyi ki 6 aya kadar almışım tulumları. 6dan sonrasında artık ne bulursam giydiririm. 😂😂 Bu konuyu açmak iyi olmuş aslında. 2012deki ürün çeşitliliğiyle 2023 bir değil kesinlikle. O kadar çok seçenek var ki ben seçenekler arasında boğulduğum için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.
Evet bende ikincisi kız ve yazın doğacağı için oğlandan kalanları pek giyemicek artık ne kadar ne giydirebilirsem giydircem ama şöyle bi gezinirken kafam allak bullak oluyor yinede allahtan birtek kıyafet alcam diğer herşey evde mevcut 😶

Kesinlikle kabin boy araba ama joie tourist değil. Otokoltuğu dönenlerden almadığıma pişmanım. Bu arada puset var diye otokoltuğunu sonraya bıraktık ama keşke baştan alıp alıştırsaymışım dedim.

Ahşap Beşik aldık kediler kullandı, park yatak daha iyi. Diğer babynest ve yastığımsı şeyleri aldım ama gereksiz buldum. Reflü yatağı hakkında kararsızım. Bebek sürekli aşağı kayıyordu bizde. Kanguru olarak en çok üzerine oturtulabilenlerden (6+) memnun kaldım. Şu an kısa mesafelere arabasını çıkarmıyorum bile, kucağıma oturtup dışarı çıkıyorum aşırı rahat. Avmye falan gittiğimizde de yanımda götürüyorum. Arabadan sıkılınca oturtuyorum kucağıma. Kucağında 15 kilo çocuk taşıyanları görünce hep bakın bundan alın demek istiyorum. Sling çok kullanmadım. Mama sandalyesi bence gerekli ama ikeanınki yeterli geldi bize. Yürüteç falan boşverin, hem önerilmiyor hem de çok hantal. Ana kucağı olarak joie dreamer baya kullandık, fena değil. Ama şimdi babybjörn tipli çok var belki onlar daha randımanlı olabilir.

Sterilizatör olarak evde mikrodalga varsa o tipleri öneririm. Ucuz ve hızlı. Elektrikliler aşırı zaman, yer ve para israfı. Buharda pişirme makinesinden kaçın mesela. Emzik hiç tutmadı ve ben ısrarla almaya devam ettim. Biberon kullanılacaksa ebebekte biberon kurutma rafı var. Tertemiz başaşağı kuruyor, tezgahta gezmiyor.

Termometre kulakiçi olanlar temassızlara göre daha güvenilir sonuç veriyor, ben omron kullanıyorum memnunum. Bence bütün bu alınacaklar listesinin en önemli konusu olası sağlık ihtiyaçları. Bizim evde her türlü ortam nemlendirici, taşınabilir nebulizatör, burun temizliyici, serum fizyolojik falan var. Gerek olduğunda evde olduğunu bilmek beni rahatlatıyor. Bizimki ilk hafta neredeyse hiç emmediği için iki gün sarılık yüzünden fototerapi almak zorunda kaldı. Mesela bileydim önceden medikalden gidip eds için gerekli olan sonda borusundan alır koyardım eve 10 15 lira verip. O anki çaresizlikle kucakta 5 günlük bebek medikal dolaşmak beni mental olarak çok zorlamıştı. Bulamayınca da ertesi gün hop hastane yolları.

Küvet gerçekten çok kısa süreli kullandık şu an her baktığımda sinirleniyorum kapladığı yere. O yüzden alıp sonra atmaya vermeye kıyacağınız bir şeye para verin.

Oyuncak olarak bu tepeden asılan müzikli oyun halısı, 1.5 yaşına geldi piyano kısmıyla hala oynuyor ama evet bir yığın şey almanın çok anlamı yok. Kontrast kartlar 2. Aydan itibaren boyun baş kontrolü için güzel işe yaradı bizde. Yürüme arkadaşı aldım, amacına uygun işe yaramadı biraz tehlikeli de buluyorum ama ön tarafıyla hala oynuyor. Ben oyun alanı aldım (dadi) fileli özellikle emekleme döneminde çok iş gördü şimdi içi top dolu, top havuzu olarak kullanıyoruz. Plastik çitlere göre daha az yer kaplıyor görüntü olarak ve içini görebiliyorsunuz oturduğunuz yerden.

Doğum ne zaman bilmiyorum ama yaz için çok kıyafet almayın zaten tulumla yaşayacak, ben aldım yarısını kullanmadık bile. Patikli altlara bir noktadan sonra sığmıyorlar ondan düz paça daha iyi olabilir. Ağız mendili ben hiç kullanmadım o kadar kusmasına rağmen. Yattığı yere hep penye battaniye serdim. Kusunca komple yatak yerine battaniyeyi değiştiriyordum. Altına alt açma sergisi koyarsanız ortalık batmaz. Bez olarak ben 1 numara 210 tane falan kullanmıştım çok fazla değil aslında ama daha almayın. Tabi bu doğum kilosuyla da alakalı. Bir de şimdi etrafımda biri doğursa korbell alırım hediye olarak, acayip rahat ettim. Bana getirene dua ediyorum. Yerli üretim muadil poşetlerle çok daha uyguna da geliyor.

Şampuan krem vs bence doğum öncesi almak riskli. Bizimkinde süt alerjisi çıktı her şeyin atopik serisine tekrar para gömdük. Bebek yağını neredeyse hiç kullanmadık. Şampuan olarak konak olursa ve doğal yollarla geçmiyorsa mustela köpük olanı öneririm, konaklara çok iyi gelmişti. Krem olarak sudokrem kullandık ama kendinizi bebeğin altını yıkamaya alıştırsanız çok güzel olur. Ben hala çişten sonra bile mümkün olduğunca yıkamaya çalışıyorum. Çok şükür hiç geçmeyen pişik olmadı.

Anne için hastane kıyafeti de doğum şekliyle alakalı bence. Ben normal doğum yaptım gecelik kullandım, pijama takım çok zor olurdu bana ki gecelik hiç sevmem. Ama depend kalp ben.

Tüm bunların yanında içinize sinen bir çocuk doktoru bulmanızı tavsiye ederim. Eşinizin dostunuzun çocuğu varsa bir randevuya beraber gidin mesela önceden görün. Bence en önemlisi her zaman ulaşabileceğiniz ve güvenilir, yenilikleri bilen, takip eden bir doktor. Sağlıkla gelsin bebeğiniz, güle güle büyütmek nasip olsun.
Çöp kovasını çok duydum. Koku hapsediyormuş. Onu alabilirim. Bir de ateşölçer alayım o zaman. Aşağı yukarı aynı gösteriyor demişti bir kaç arkadaş. Açıkçası ben de boşa masraf diye düşünmüştüm. Garanti olsun o zaman 😊

Bunu hiç duydunuz mu? Memnun kalanlar olmuş muadil ürün demişler.

Eklentiler

• Screenshot_20230227_123533_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20230227_123533_trendyol.com.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 199
bir de meme ucu yaraları için bir şey söylemek istiyorum. ben hiç krem almamıştım, dolayısıyla işe yarar mı bilemem, ama ben geleneksel yöntemler işe yaramayınca ve artık kanamaya başladığı zaman gümüş kapak kullandım, Allah akıl edenden razı olsun

Merhaba, ilk defa gümüş kapaktan memnun olan birine denk geldim 😂 ben indirimdeydi aldım açıkcası işe yarayacağını da düşünüyorum.

Çöp kovasını çok duydum. Koku hapsediyormuş. Onu alabilirim. Bir de ateşölçer alayım o zaman. Aşağı yukarı aynı gösteriyor demişti bir kaç arkadaş. Açıkçası ben de boşa masraf diye düşünmüştüm. Garanti olsun o zaman 😊
E bebekte bitmediyse %28 indirimliydi düşünüyorsan kaçırma bence bindirim üzerine indirim değil ben orda yazan indirimsiz fiyattan almıştım. Bakmanda fayda var 🍀

E bebekte bitmediyse %28 indirimliydi düşünüyorsan kaçırma bence bindirim üzerine indirim değil ben orda yazan indirimsiz fiyattan almıştım. Bakmanda fayda var 🍀
Geç kalmışım ya. Tükenmiş çoktan ve 320 liraymış. Trendyolda son 2 tane kalmıştı. 475e kaçırmayayım dedim onu aldım artık. O da tükenirse 570den başlıyor fiyatlar. 🤦‍♀️

Merhaba, ilk defa gümüş kapaktan memnun olan birine denk geldim 😂 ben indirimdeydi aldım açıkcası işe yarayacağını da düşünüyorum.
şaşırtıcı. ben hamileyken herkes çok övüyordu, yine şişirme bir ürün diye almamıştım ama artık acılarla baş edemeyince aldım ve çok kısa sürede iyileşti. etrafımda da bir çok kişi kullandı hepsi memnun kaldı

şaşırtıcı. ben hamileyken herkes çok övüyordu, yine şişirme bir ürün diye almamıştım ama artık acılarla baş edemeyince aldım ve çok kısa sürede iyileşti. etrafımda da bir çok kişi kullandı hepsi memnun kaldı
Vallahi içim rahatladı. Belki yanlış kullanıldı belki kullanılamadı bilemiyorum ki ben yinede memnuniyet düşük gibi görmüş olsamda aldım bence işe yarayacak nitekim sen ve çevren kalmış inşallah bende işe yarayanlardan olurum. Krem kullanmak istemiyorum çünkü

Tecrübeli annişlerimizi lütfen piste alalım. Bence çok elzem bir konu. Birçok siteyi araştırdım. Özellikle bu konu için ne başlık açılmış ne blog yazılmış. 2012 yılında yazılan bir başlığın içinde bir şeyler buldum. Onun dışında detaylı bir konu bulamadım. Şimdiye kadar az çok okuduklarımdan anladığım kadarıyla gereksiz görülen şeyleri söyleyeyim hemen.
  • Bebek arabasını travel sistem almayın. (Bu konu bence tartışmaya fazla kapalı. Memnun olan çok küçük bir grup var. Herkes bu set konusunda bayaa isyankar yani.) Çok yer kaplıyor. Katlama kısmı sıkıntı. Fazla ağır vs. Onun yerine demişler ki kabin boy alın. Katlanınca valiz gibi oluyor. Çoğunluğun ortak kararı yenidoğan dan beri kullanılabilen taşıma kapasitesi fazla olan puset arabalar. Ben de bu yüzden Tommybaby Luppo aldım.
  • Oto koltuk konusunu çok inceledim. Biraz terimlere fazla acemiydim. İsofix en önemli şartımız. 360 derece dönenler çok pratikmiş. 2013 yılından sonra üretilen arabalarda isofix şartı zorunlu hale gelmiş. İsofix olmayan oto koltuklarından kaza anlarında kaydığı düştüğü vs gibi detaylar verilmiş. Toptether olsun demişler. O da oto koltuğun baş yaslama yerinin kemerle bağlanma detayıymış. Uzun uğraşlar sonucu Holmer kids maxi aero 3d oto koltuğu aldım. Alman markası olan heynerin ürünüymüş. İstenen bütün özellikler mevcut. Kullanmak da nasip olur inşallah.
  • Doğumdan sonra hastane için gecelik elbise değil pijama takımı alın demişler. Bantlı kocaman hasta bezleri çok yıpratıyor insanı. Kesinlikle hasta külodu depend falan tavsiye ederim. Çok rahat oluyor.
  • İlk 1 ayda bebeklerin aniden kilo aldığını ve 0 3 ay ürünlerinin nerdeyse hiç kullanılamadığı konusunda çok sitem eden vardı. Ablam da 0 3 ay için çıtçıtlı 4 5 zıbın atlet al dedi. Yaz bebesi olacağı için 3 6 aylık ince tulum al dedi. Ben 20li ve 10lu 2 hastane çıkış seti aldım. İlk 3 ay için kafi.
  • Bebek bezini sakın stoklamayın. Ben aptallık edip 200lü sleepy natural yenidoğan aldım. Büyük ihtimalle yarısını kullanabilecekmişim.
  • Bebek pudrasını hiç kullanmamışlar. İlk 3 ay zeytinyağı falan sürmüşler.
  • İlk 6 ay için ayakkabı sakın almayın demişler.
  • Yürüteç çoğu kişi almamış. Alanlar pişman olmuş. Bacaklarda ovalleşme falan olanlar olmuş. Parmak ucu basıp yürümede başta zorlananlar olmuş. Doktorlar da tavsiye etmiyormuş.
  • Kanguru ve sling için çok pişman olan var. Kangurudan bir nebze memnun olan da vardı. 6 kiloya kadar sling kullananlar olmuş. Sonrasında da kanguru kullananlar olmuş ama bel ağrısı çok yaşamışlar.
  • Ana kucağı konusunda çok pişman olan vardı. Şimdi puset şeklinde olan ana kucağı var. Çok az kullanmışlar. 3 ay kadar. Bir de elektrikli sallanan var. Kimisinin çocuğu onda durmamış. Köşede kalmış öyle.
  • Göğüs ucu kremi alıp yara olunca kullanmaya çalışmışlar ama bebek emerken kimyasal diye silme ihtiyacı duymuşlar. Herkes çareyi zeytinyağı, kantaron yağı, badem yağı ve sanırım buğday yağında bulmuş. Boşuna kreme para vermeyin demişler.
  • Port bebe sadece 3 ay için kullanılacak aşı vs. O yüzden uygun fiyatlı bişey alın ya da puset alın arabaya da takılanlardan olsun demişler ama uygun fiyata alın demişler. Bu konu biraz kişisel tercih sanırım. Bende port bebe vardı önceden. Yenidoğan dahil kullanılabilen bebek arabası aldım. Oto koltuğu da 3 aylıktan itibaren kullanılabilecek şekilde aldım. Yani yatırma kademeleri var.
  • Bol bol ağız mendili alın demişler. Hatta birisi demiş ki en az 15 tane olsun lazım olunca anlayacaksınız demiş.
  • Kullan at alt değiştirme örtüsü alanlar var. Çok memnunlar. Ucuz marka alın. Gidip para yığmayın demişler.
  • Sterilizatör için sakın demişler. Almayın. Ben de araştırdım. Bütün annelerin ortak noktası 5 dk tencerede kaynat. Kurutma için de internette pratik aparatlar var 50 liraya. Sadece mama ısıtıcı alın demişler. O da isteğe bağlı. Benim evim yerden ısıtmalı olduğu için kalorifer falan da yok. Isı kaynağı yok malum. Ben mama ısıtıcı alacağım o yüzden.
  • İlk 6 ay asla bebeğe su vermeyin demişler. Tabii doktor ne der bilemem ama bebeğin midesinin dolmasına sebep oluyormuş. Kayınvalide ve anne zorlamasıyla su vermek zorunda kalanlar olmuş. Bebeği yavaş kilo alınca doktor midesini doldurmayın çocuğun demiş.
  • Emzirme yastığını, emzirme kolluğunu ve emzirme önlüğünü hiç kullanmayanlsr ya da az kullananlar olmuş. Birçok kişi demiş ki evdeki yastıklardan destek aldım demiş. Ben tabi kolaylık olsun diye emzirme kolluğu gördüm. Çok garip ama minderden daha rahat demişler. Alıverdim.
  • Emzik için çok pahalı alanlar olmuş. Bebeler kabul etmemiş. Eczaneden 10 liraya aldıklarını kabul etmiş. O yüzden para vermeyin boşuna diyen çok var.
  • Reflü yatağına hiç gerek yok diyenlerin aksine bir o kadar da gerek var diyen olmuş. Bebek kusunca falan reflü yatağı iyi oluyor. Boğulma tehlikesi olmuyor demişler. Bir grupta hiç kullanmadığını söylemiş.
  • Ahşap beşik vs almayın demişler. Ablam da bu konuda mobilyaya para verme dedi. Park yatağını vermişti bana. Ben yine park yatak tavsiye ediyorum. Anne yanı alan da çok var portatif pratik diye. Beşiğe para vermeyin sakın. Anne yanı ya da park yatak alın demişler.
  • Ateşölçer braun falan alanlar pişman olmuş. Ürün 10 numara 5 yıldız fakat alından ölçen 100 liralık ürün de ateş ölçüyor demişler. Ben o yüzden alından ölçenden aldım. Onca para verilmez yani. Çok pahalı.
  • Su için termometre ve oda için termometre alın demişler.
  • Pahalı nevresim takımı almayın demişler. Pamuklu uygun fiyatlı çarşaf alın demişler.
  • Pratik kullanmalık battaniyeler alın 3 4 tane olsun demişler. Ablam da özdileğin nohut battaniyesinden almıştı. Çok memnun kalmıştı. Bebeği sarmak için çok rahat.
  • Bol bol çorap ve patik alın demişler. Tulum için iki bacağı da çıtçıtlı olsun demişler. Ayaklıları çok kısa süre kullanabilmişler bebek hızlı büyüdüğü için. Çoğu kişi kesmiş ayaklarını. Bir de ilk 3 ay için eldiven çok lazım oluyormuş.
  • Bebek havlusu 2 tane alın demişler.
  • Küveti çok az kullanmışlar. Herkes boşuna aldığını ve şimdi de çok yer kapladığını söylemiş. Ben önceden almıştım. Tüh dedim. 😂
  • Şampuan olarak kesinlikle sebamed kullanılmış.
  • Bol bol pamuk alın. Islak mendil yerine izotonik suyla poposunu silin demişler. Aksini söyleyen de çok var. Ablam da ıslak mendille başlamıştı. Sonra bebeğin poposu kızarınca ıslak mendili bıraktırdı doktor. İzotonik su ve pamuk kullandı fakat kızarıklık geçmeyince sorunun bezde olduğunu anlamıştı. Islak mendil kullanmıştı ara ara. Prima pişmanlık demişti. Bez olarak molfix, goon ve sleepy natural kullanmıştı. Ablam şimdi 6 aya kadar bez kullan. Sonrasında ise yıkanabilir bez külot kullan dedi ama onlar da çok pahalı. 6 tanesi 1000 lira ama tuvalet eğitiminş çabuk kabulleniyorlarmış. 6 ay olsun da belki yıkanabilir külot üreten firma artar. Yeni çıktığı için insanlar mesafeli duruyor sanırım.
  • Mama sandalyesi almayın gerek yok diyen çok vardı. Bu konu bende biraz muallak. Çünkü aile kahvaltılarımızda falan ablamın yeğenimi mama sandalyesine koyduğunda rahat ettiğini hatırlıyorum. Evinde de vardı. Gayet de kullandı. Sıfıra çok para vermeyin. İstiyorsanız 2. Elden alın gitsin. Ben de ablamdan alacağım.
  • Evin içinde kullanmalık organizer sepet alın mutlaka ablam çok pişman oldu almadığına. Her şey her yerdeydi. Kremdir ıslak mendildir arar dururduk yani. Ben ev için organizer sepet aldım. Dışarıda kullanmak için de hamur marka bir ürün var. Mutlaka göz atın. Çok pratik. Alan herkes çok memnun.
  • Biberonu çoğu kişi pahalı aldığı için pişman olmuş. Philips avent zaten en çok önerilen biberon ki ben de ondan almıştım. Bebekler biberonu reddedebiliyormuş. Reddederse çok üzülürüm. O kadar para verdim. 😅
  • Suluk boşuna aldım diyenler olmuş. İki yandan tutmalı olanlar için ama katılmıyorum yani. Yeğenim bayaa kullanmıştı.
  • Ablam demişti ki kız çocukları 2 yaştan sonra kendi kıyafetini seçmek istiyor. O yüzden zamana bırak. Zamanı gelince alırsın demişti.
  • Süslü püslü satılan bebek minderi var oval şekilde. Set halinde satıyorlar. Puset örtüsü falan da oluyor içinde. Onu sakın almayın demişler.
  • Oyuncak halısı, oyuncak matı ve oyuncaklar almayın demişler. Evde ıslak mendil paketini bile kullanmışlar oyuncak olarak. Boşa para harcamayın kullanılmıyor demişler. Oyuncaklardan da çocuklar çabuk sıkılıyorlarmış.

Kendim ayrı olarak melek kanadı aldım. Bebeğiniz yürümeye başladığında geri düşünce kafasını koruyor. Çok memnun kalan var. Tavsiye ederim. Kundak battaniye aldım.
hastane cıkıslarını doguma yakın almak lazım. benım cocugum oyle ahım sahım kılolu degıldı 3800 du ama 0 1 ay arasını gıyemedı. 1 3 aydan basladık. o yuzden hastane cıkısı gercekten ılk gun gıydı. o da cuk oturdu.

Vallahi içim rahatladı. Belki yanlış kullanıldı belki kullanılamadı bilemiyorum ki ben yinede memnuniyet düşük gibi görmüş olsamda aldım bence işe yarayacak nitekim sen ve çevren kalmış inşallah bende işe yarayanlardan olurum. Krem kullanmak istemiyorum çünkü
ne zaman sütyen taksanız kapakları da kullanın. evladiyelik bir ürün, kız kardeşe arkadaşa da ödünç verilebilir temizlenip.

Mama sandalyesine kim gereksiz dedi? Valla benim kız 9. Aydan itibaren bizle beraber sofraya oturuyor. Aksi halde huzur vermezdi bize. Önüne bir şeyler doğruyorum, onlarla oyalanıyor.
Aldıklarım içinde sadece Kanguruyu hiç kullanmadım ben.
Kardeşim yeğenlerimin eskilerini yolladığı için bizde sepet beşikte vardı, park yatakta, ahşap karyolada. Doğumdan itibaren hepsini dönemsel kullandım.

Mama sandalyesine kim gereksiz dedi? Valla benim kız 9. Aydan itibaren bizle beraber sofraya oturuyor. Aksi halde huzur vermezdi bize. Önüne bir şeyler doğruyorum, onlarla oyalanıyor.
Aldıklarım içinde sadece Kanguruyu hiç kullanmadım ben.
Kardeşim yeğenlerimin eskilerini yolladığı için bizde sepet beşikte vardı, park yatakta, ahşap karyolada. Doğumdan itibaren hepsini dönemsel kullandım.
Çok eski mesajlarda vardı taa 2012 mesajlarında gördüm. Açıkçası bu bana da garip geldi. Kimi görsem mama sandalyesi kullanıyor mutlaka 😊

ne zaman sütyen taksanız kapakları da kullanın. evladiyelik bir ürün, kız kardeşe arkadaşa da ödünç verilebilir temizlenip.
Sütyen deyince aklıma geldi. Emzirme sütyeni almanıza gerek yok. Anne usulü ten rengi demirsiz sütyenlerden alın demişlerdi. Açıkçası emzirme sütyenim de var. Anne usulü demirsizler de var. Hepsi aynı geldi bana. Normali 50 lira. Emzirme sütyeni deyince 70 80 lira. O yüzden önemli olan sütyenden ziyade atlet sanırım. Emzirme atletleri çok rahat oluyormuş. Bu konuyu da sormuş olayım. Siz neler düşünüyorsunuz?

X