Bebek İsteyip Daha zamanı var diyenlere :)

speedy-gonzales

Carpe Diem
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
56.600
4.466
Bide buralara el atıyım dedim :KK6:
Uzun zamandır konu da açmıyorum inanın özlemişim. :KK54::KK54::KK54:
Daha 8 aylık evliyim bebek istiyorum tabiki de her kadın gibi arada bir hormonlarım tavan yapıyor.
ama zamanı var diyoruz 1/2 :KK52: bekleyelim diyoruz :KK24: :KK76:

Böyle işte 2011 yılında benimle birlikte evlenen dostlarım var bu süre zarfında işte detayları öğrenmiş oluruz.
ne yapmamız gerekiyor nasıl yol izlemeliyiz falan işte. :KK49:

Rabbim isteyen herkese annelik duygusunu yaşatsın kimsenin kucağını boş bırakmasın İnşallah AMİN::: :emir_bebek: :nazar: :KK49:

naber canım, senin için daha erken biraz daha beklemelisin en azından bir yıl kadar..

bende hamileyim.evliliğimn 2ci yılı içerisindeyim haziranda 2 yıl dolucak.bir aylık hamileyim

benimde 7 ay oldu zamanı var diyenlerden ken artık beklemek istemediğime karar verdim çünkü hemen olup olmayacağı belli değil bakalım nasip :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun yeni topiğin speedy cim....
Biz de çok istiyoruz ama bizim için de daha vakit var......
Allah isteyen herkese en uygun zaman da nasip etsin inşallah...

naber canım, senin için daha erken biraz daha beklemelisin en azından bir yıl kadar..

bende hamileyim.evliliğimn 2ci yılı içerisindeyim haziranda 2 yıl dolucak.bir aylık hamileyim

hoşgeldin canım harika bir haber senin adına çok sevindim :KK8:
kendim için yukarı da zaten 1/2 sene düşünmüyoruz demiştim. daha 8 aylık evliyiz.
1. yılımız geçmeden hiç hiç düşünmüyoruz zaten :KK6: sağlıklı bir doğum olur inşallah canım :nazar:

benimde 7 ay oldu zamanı var diyenlerden ken artık beklemek istemediğime karar verdim çünkü hemen olup olmayacağı belli değil bakalım nasip :)

kendini hzır hissediyorsan canım senin içinde hayırlısı olsun. dr falan gittin mi ? :KK9:
bide bu zaman olayı da kötü hap ile korunuyorsan 6*7 ayı buluyormuş olması inşallah çok bekletmez :KK54:

Hayırlı olsun yeni topiğin speedy cim....
Biz de çok istiyoruz ama bizim için de daha vakit var......
Allah isteyen herkese en uygun zaman da nasip etsin inşallah...

sağol canım birazda buraya el atıyım dedim :KK1::KK1::KK1:
sizin içinde hayırlısı olsun sende benimle detayları öğren ozamn canım :KK53:

Faydalı bir topic olucak eminim,herkesin kafasında soru işaretleri var acaba zamanımı değilmi diye her kadının kafasında bu sorular dolaşıp durur ama kendini hazır hissetmek önemli gerçi yanar döneriz biz, bir hazırız deriz birde zorluklarını düşününce acaba yapabilirmiyim yetişebilirmiyim yetebilirmiyim diye düşünürüz,bende bu şekilde kararsız olanlardanım bir tarafım yap diyor bir tarafım hayır daha zamanı var diyor :KK31:

Faydalı bir topic olucak eminim,herkesin kafasında soru işaretleri var acaba zamanımı değilmi diye her kadının kafasında bu sorular dolaşıp durur ama kendini hazır hissetmek önemli gerçi yanar döneriz biz, bir hazırız deriz birde zorluklarını düşününce acaba yapabilirmiyim yetişebilirmiyim yetebilirmiyim diye düşünürüz,bende bu şekilde kararsız olanlardanım bir tarafım yap diyor bir tarafım hayır daha zamanı var diyor :KK31:

:KK1::KK1: aynen öyle canım.
merak ettiklerimizi birbirimze sorabiliiz :KK19::KK19:
umarım faydalı olur herkes için :KK54::KK54::KK54::KK54:

Merhabalar kızlarrr
Speedycim topiğin hayırlı olsun cnm
Kızlar daha yeni evlisiniz ve evliliğinizin tadını çıkarın bence...
1-2 sene bekleyin
Ben 3 sene 4 aylık evliyim ve 7 haftalık hamileyim:)
Şuanda pişmanmısın yapmadığına diye sorarsanız değilim..Bebeğim doğduktan sonra ne düşünürüm bilemem tabi..
Ama çokta beklemeyinde derim çünkü insan rahatlığa çok alışıyor şimdide zor geliyor gözümde büyüyor sanki:)
Bu arada 25 yaşındayımm

Son düzenleme:
çok saol tpic için canım çünkü aynı şekilde bende gerginim bu konuda bi anda tavan yapıyor ayh olsada şöyle böyle alsak etsek giydirsek bi anda yerlerde iniyor duygularım onun ağlaması zırlaması bakması eğitimi diyorum. ben kendimce erken diyorum biraz yaşayalım evlilik hayatını kafamıza göre çıkıp gezebiliyoruz veya herhangi durumda peki geliyoruz diyoruz ama o zaman büyük sorumluluk. eşimde inanılmaz ısrarcı her seferinde bizde bu konu geçiyor birkaç kere terslemiş gibi oldum bozuldu hatta baya artık işin içinden çıkamıyorum hayırlısı diyip geçiyorum herkese hayırlısı Allahtan hayırlısı ne zamansa o zaman olsun diyorum:)

2011 ağustos ayında smear testi için dr gittim genel kontrol :KK19::KK19:

Dr bana kansızlıktan ve et yemediğim için gebelik düşündüğün de 6 ay önce gel yeniden test yapalım buna göre

demişti.

sizde kontrol için gittiniz mi? :KK9:

bende 7 aylık evliyim ve bebişleri gördükçe cok istiyorum ama hem evliliğin tadını cıkarmak acısından hemde maddi olarak 3 sene sonra diyoruz:)

ben hiç doktora falan gitmedim merak ediyorum acaba istesem hemen olur mu hap falan herhangi bşy kullanmadım eşim istemediği için onun için doktora da gerek görmedim nasıl olsa ilaç verse de kullanmayacaktım ama aslında gitmek gerekir

ben hiç doktora falan gitmedim merak ediyorum acaba istesem hemen olur mu hap falan herhangi bşy kullanmadım eşim istemediği için onun için doktora da gerek görmedim nasıl olsa ilaç verse de kullanmayacaktım ama aslında gitmek gerekir

aynen bende senin gibiyim hapta kullanmıyorum ama ontrole gitmem gerekir gibime geliyor genel sağlık açısından en azındn ama ordada neler yapılıyor ben hiç bilmiyorum ne testleri oluyorki acaba

speedycim ben aşırı et ve tavuk tüketiyorum hergün acaba iyi mi aslında fazlası zarardır

Selam kızlar

hayırlı olsun speedy topiğin

bende 6 aylık evliyim

benimde belirli zamanlarda bebek isteğim oluyor :)

ama hemen yapma taraftırıda değilim

biraz düşününcede hazır olmadığımı hissediyorum

bende kontrole gitmedim hiç

Merhabalar kızlarrr
1-2 sene bekleyin
Şuanda pişmanmısın yapmadığına diye sorarsanız değilim..Bebeğim doğduktan sonra ne düşünürüm bilemem tabi..
Ama çokta beklemeyinde derim çünkü insan rahatlığa çok alışıyor şimdide zor geliyor gözümde büyüyor sanki:)
Bu arada 25 yaşındayımm

şuanda düşünmüyrz zaten sadece genel olarak merak ettiklerimi sormak için açtım topiği.
çok beklemek istemiyorum ama 1. yılımız geçmeden de olsun istemedim 1,5 2 yıllık evliyken falan tabi
kısmet olursa :KK14::KK14::KK14:

çok saol tpic için canım çünkü aynı şekilde bende gerginim bu konuda bi anda tavan yapıyor ayh olsada şöyle böyle alsak etsek giydirsek bi anda yerlerde iniyor duygularım onun ağlaması zırlaması bakması eğitimi diyorum. ben kendimce erken diyorum biraz yaşayalım evlilik hayatını kafamıza göre çıkıp gezebiliyoruz veya herhangi durumda peki geliyoruz diyoruz ama o zaman büyük sorumluluk. eşimde inanılmaz ısrarcı her seferinde bizde bu konu geçiyor birkaç kere terslemiş gibi oldum bozuldu hatta baya artık işin içinden çıkamıyorum hayırlısı diyip geçiyorum herkese hayırlısı Allahtan hayırlısı ne zamansa o zaman olsun diyorum:)

seninde merak ettiğin bişeyler var ise sorabilirsin canım :nazar:
benim eşimde Allahtan istemiyr :KK1::KK1: bide o iste se çıldırırdım herhalde. ikimiz içinde zamanı geldiğinde diyoruz :KK36:

Merhabalar kızlarrr
1-2 sene bekleyin
Bu arada 25 yaşındayımm
Merhaba senin yaşın müsait canım ben şuan 27 yaşındayım 3 sene beklemem demek 30 demek ben bunun çocuğa haksızlık olduğunu düşünüyorum tabi şöylede bir şey var biz 6 yıldır sevgiliydik baya birşey paylaştık belki bundan çabuk karar verdik birde eşim bu yıl sonunda 30 oluyo daha geç baba olmak istemiyor o da biz bir bebeğimiz olduğunda tam bir aile olabileceğimize karar verdik bakalım hakkımızda hayırlısı ...
gezip tozmak için bebek yapmamak bunu bende düşündüm ama sonra kendime de kızdım bu 'benim için ' geçerli bir sebeb değil
bence eşinle oturup detaylı konuşman lazım eşin sana yardımcı olacak mı her zmaan için diyorum o neden istiyor çocuğu bunları konuşunca zaten iplik söküğü gibi karara ulaşıyorsunuz bizimki artık denemek konusunda bir karar oldu sizinki de sizin için hayırlı olur umarım..

bu arada speddy doktora genel muayne için gittim herhangi bir sorun yok dedi benim sadece rahmim ters bununda bir sorun olmadığını söyledi hatta kendi de o şekldeymiş öyle yani bakalım başladık çalışmalar :)

bende 7 aylık evliyim ve bebişleri gördükçe cok istiyorum ama hem evliliğin tadını cıkarmak acısından hemde maddi olarak 3 sene sonra diyoruz:)

sende konu açmışsın canım .. az önce gördüm :nazar::nazar:
bizimde maddi açıdan beklememiz lazım.

o belli olmaz canım hiç korunmayan arkadaşım 4 aydır uğraşıyor.
genelde çocuk istedim mi hemen olur diye düşünene ben şimdi nasıl olcak diyorum.. :26::26::26:

Selam kızlar

hayırlı olsun speedy topiğin

bende 6 aylık evliyim

benimde belirli zamanlarda bebek isteğim oluyor :)

ama hemen yapma taraftırıda değilim

biraz düşününcede hazır olmadığımı hissediyorum

bende kontrole gitmedim hiç

canım kontrol bebek için değil smear testi rahim için kontrol kanserden mikroptan herşeyden kontrol
genelde dr her kadın 6 ayda yaa sene de 1 yaptırmalı diyoer :KK4::KK4:

seninde merak ettiğin bişeyler var ise sorabilirsin canım :nazar:
benim eşimde Allahtan istemiyr :KK1::KK1: bide o iste se çıldırırdım herhalde. ikimiz içinde zamanı geldiğinde diyoruz :KK36:

benim merak ettiğim genel kontrole giden oldumu hiç kadın sağlığıyla ilgili ne gibi testler yapılıyor :KK19:

sen şanslıymıssın biz dün alışverişte normalde bayanın dikkatini çeker bebek şeyleri eşim dün bebek gördü ona hasta oldu ban gösteriyor başka mağzada olsunda bunların hepsinden alıcaz falan bazen daralıyorum ama herkes böyle bi bekleyişte sanki sen yapta biz bakarız şeklinde yaşımda daha 22 erken çoooook erken :KK14:

bu arada speddy doktora genel muayne için gittim herhangi bir sorun yok dedi benim sadece rahmim ters bununda bir sorun olmadığını söyledi hatta kendi de o şekldeymiş öyle yani bakalım başladık çalışmalar :)

:KK53::KK53: hadi hayırlısı canım
inşallah çok bekletmez. kontrole bebek düşündükten önce mı gittin ? yada çocuuk düşünüyoruz diyerek mi gittin ?

X