Doğuma Hazırlık Bebek Kıyafetleri ve Bedenleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nevabit

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2022
11
7
Merhabalar, 34 haftalık hamileyim Mart sonu Nisan başı gibi doğum bekliyoruz. Şuan için kızıma 3 aylık kıyafetler aldım genel olarak. Yenidoğan olarak sadece hastane çıkışı aldım onda da 0-3 yazıyor zaten.

4 alt, 6 uzun kollu, 2 kısa kollu, 3 atlet zıbın aldım. 1 patikli tulum 1 de pijama takımı aldım. Bunlar yeterli mi acaba? Lc waikiki de indirim yakaladım da 3-6 aylık yazlık şirin zıbın/tulumlar ve elbiseler vardı, emin olamıyorum çok kıyafet alıp elimde kalmasını da istemiyorum. Şimdiden indirim görünce yaz ayları için alışveriş yapmak mantıklı mı yoksa 3 er aylık dönemler halinde mi alışveriş yapılması daha mantıklı? Forumlarda anneler çok çabuk büyüyorlar 3-6 aylık kıyafetler alıp olacak sanırsın ama küçük gelir, önce bebeğin kilosunu boyunu görün ve doğduktan sonra alın gibi öneriler veriyor katılıyor musunuz?

Allah sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin.

Forumlarda okuduğunuz tavsiyeler doğru. Her bebeğin gelişimi birbirinden farklı. O yüzden bebek ve çocuk kıyafetlerinde hem ay hem de cm bilgisi yer alır. Bebeğin boyu, kilosu kıyafet ölçüsünü etkiler.

Şimdiden yaz ayları için alacağınız kıyafetlerin bebeğinize uymama durumu olabilir.

X