Bebek Beslenmesi Bebek Tuzlama......

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
.

tuzlada kokmasın denilir yaa,bunu bebekler içinde yapıyorlar bence alakası yok.

yiyecekler için kullanılır antiseptik koruyucu özelliğinden dolayı,

eğer doğru olsaydı,belki yarısından fazla ebebeynler tuzlama işini yapmışlardır.

peki öyleyse neden
yaz günü tıka basa yurdum insanıyla dolu olan bir belediye otobüsüne bindiğimizde burnumuzun direği kırılıyor

bebek derisi ince olduğu için tuzu içine çekiyor tabii o tuz kana karışıyor ve böbreklere gidiyor, buz yüzden böbrekleri iflas eden bebekler varmış hatta ölen, minicik böbrek o kadar tuzu nasıl süzssün ki (benzetme garip olcak ama bi solucanın üstüne tuz dökerseniz ölür, bebek cildide çok hassas ve geçirgen) bence çok zararlı ve faydasız bi batıl inanç, benim oğlum 5 yaşında tuzlamadım ve hiçte kokmuyor
hiç bir bilimsel gerçekliği yok bence

aman diyim yapmayın fasulye kadar böbrek o tuzu süzemez bişey olur allah korusun

bizdede adettir cnm bebiş kırkına girmeden tuzlanır kınalanır teri kokmasın diye annem rahmetli yeğenlerime yapmıştı ordan hatırlıyom:gitme:bu konuyu açtığın için sağol boncukum bilmeyen arkadaşlarımız için faydası oluropuyorumnanaktan

annemiz bize yapmış bişi olmamış herhalde bizim çocuklarımızada bişi olmaz :sinifsinif:herkesin kendi düşüncesi yaparsın yapmazsın o kendi bilceğin iş sengözlerimebaksanab

başlık çok komiğime gitti ya bebek tuzlama balık mı tuzluyoruz.böbrekler iflas eder valla

evet canım, herkesin kendi bileceği iş tabii ama muallakta olanları uyaralım, bişey olmasın bebişlere, o tuzu cilt emiyor, böbreklerine çok zararlı bebişin, zaten artık tüm vucudu tuzlayan çok az, genelde, kasık ve koltuk altını tuzluyorlar, en azından böylece daha az tuz çekmiş olur bebişlerin vucudu, hiç tuzlamamak daha iyi, hiç bir bilimsel açıklmaasıda yok
a.s

canım ben de tuzlanmısım
ve hakkaten de terimin bi günden bi güne koktuğunu bilmem.

ya kızlar evet hiç bilimsel değil ama benim eşimi de annesi tuzlamış ve ter kokmayan erkek görmedim, ama eşim kesinlikle kokmuyor. hayatında ayaklarının koktuğunu bilmezmiş. teri zaten yok. ter kokusu diye bişey yok!!
bence tuzlamanın başka bir usülü olmalı annesi tuza yatırıp yıkamış diye biliyorum ben. hem ayrıca göbek deliğine tuz falan dökülür mü? ne kadar yanlış, zaten açık yara var yeni doğan bebekte. resmen işkence etmek demek olur bu ve çok vahşice!
ama ben fazla uzun tutulmadığı sürece tuza yatırılıp sonrasında hemen yıkanması taraftarıyım valla. insan hiç mi ter kokmaz yaaa??
keşke annem beni de tuza yatırsaydı
fisfisfis

ya kızlar evet hiç bilimsel değil ama benim eşimi de annesi tuzlamış ve ter kokmayan erkek görmedim, ama eşim kesinlikle kokmuyor. hayatında ayaklarının koktuğunu bilmezmiş. teri zaten yok. ter kokusu diye bişey yok!!
bence tuzlamanın başka bir usülü olmalı annesi tuza yatırıp yıkamış diye biliyorum ben. hem ayrıca göbek deliğine tuz falan dökülür mü? ne kadar yanlış, zaten açık yara var yeni doğan bebekte. resmen işkence etmek demek olur bu ve çok vahşice!
ama ben fazla uzun tutulmadığı sürece tuza yatırılıp sonrasında hemen yıkanması taraftarıyım valla. insan hiç mi ter kokmaz yaaa??
fisfisfis

ay yok canım ya, belki plasebo etkisidir o. benimde tuzlanmış ve tuzlanmamış arkadaşlarım var bu konuyu daha önce arkadaş arasında konuşmuştuk ve ter kokusuyla alakası yok, çok yıkanan kokmaz, yıkanmayan kokar işin özü bu bence, ama yapılacaksa senin söylediğin yöntem daha sağlıklı
her duyduğumuz bağtıl inancı bebeklerimizde denemeyelim ya

gelenekleri yaşatmak açısından hala tuzlamak isteyen arkadaşlarım, lütfen bebekleriniz için bunun risk olduğunu unutmayın. sadece tuzlananlar değil tuzlanmayanlar da ter kokmayabilir, tekrar tekrar söylüyorum bu vücudunuzdaki bakterilerle ilgili.

fisfisfis
canım tuzlama derken bir poşet tuzun içine yatmıyor bebek kaydirigubbakcemile3sadece vüdunun belli yerlerine mesela koltuk altı ayaklarıgibi yerlerine çok az sürüyorsun 5 dakikadar bekletip banyo yaptırılıyor

her insanın vücüt sistemi farklı vucdunda kimyası ile ilgili bence... öyle genetik yani..kimi ne yapsan en lüks parfümü alsanda fayda vermez kokar yine...tuz ile ovalayıp bebeğin tenine zarar verebilir sonuçta çok hassas teni...tuzlu suyla durulanabilir belki yada defne ve karanfil gibi bitkilerle yıkamak vucuttaki mikropları alıp dezenfekte yapar mis gibi kokkar bunu düşünebilirim ...ama saatlerce tuzlayıp bebişimin tenini yakmaya gözardı edemem :ecrin_bebek: tuzunda elbette faydası vardır ...örneğin yemeğe başlamadan tuzla başlamak ağız sağlığı için yararlıdır ayrıca sünnettir....ama büyük bir insanla bebeklerin vücut sistemi farklı ona göre hareket etmek gerek...deniz suyu da tuzlu onunda faydası vardır elbette ama yine bir yetişkinle bebeğin yaşam standartları farklı boyutta...örneğin biz denizde 4 saat kalsak 2 yaşındaki çocuk kalsa teni büzüş büzüş olmaz mı? yazık değil mi... onlar çok hassas her yönüyle....lütfen bizde hassas davranalım bebişlerimize:emir_bebek:

Ayyy ben yokken neler olmuş burda böyleee. Hala aynı yerde ama konu. Benim bildiğim balığı yuzlarlar, onu da öldükten sonra. Canlı canlı diil. Gelenekte olsa, örfte, adette, genede karşıyım tuzlamaya.

niye kızalım cnm yapmak isteyen yapar yapmak istemeyen yapmaz ayy inanmıyorum ya:gitme: onu nasıl tuzlamışlar kaya tuzu ilemi hiç kavrulanınıda görmedimm yazık etmişler ama nasıl etmişler onu bilmiyorumm

Valla canım nasılyapmışlar bilemiycem. Bulgaristanda babaannesi yapmış onuda. Hastahanede tüm doktorlar falan bağarmış. Şimdi 2 yaşında kızı var, annesini hatırlıyorum yeni doğum yaptığında. Tuzlama konusu açıldığında" asla olmaz, izin vermem, ben çocuğumu sokakta bulmadım" diye feryat etmişti.

bizim burada tuzlarlar hatta bal da katıyolar karşıma benide tuzlamışlar ve erçekten öyle ter kokum falan olmaz. annemde yeğenlerimi tuzladı. demekki tuzlayayım da kokma lafıda burdan geliyor :uhm:

ben yapmadım ikizlerde ama kokuyolar maalesef,ayakları falan,büyük kızımda yaptım,
o kokmadı.tuz deyince bocalama değil herhalde.bence yapılmalı..
hatta eskiden köylerde,fareyi sürerlermiş koltuk altına,heryerine işte tüyü çok olmasın diye,
annemin teyzesine yapmış annesi ,tüysüz olmuş kadın hakkaten.diyenlerin yalancısıyım.onu yapmazdım
tabide tuzlamada zarar yok bence,bi cimdik tuz yani..

yaa benimde ananem doğduğunda karınca yumurtası sürmüşler gerçekten kadnın hiçbiryerinde tüy bile yok.

X