Çocuk Hastalıkları bebeklerde burun tikanikligi tedavisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

modamodamoda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2011
893
21
selam bebegim 6 aylik ve burunlari tikali.beslenme ve uykusunu olumsuz etkiliyor.serum damlalari ve anne sutu damlatiyorum.dus aldirmak da iyi geliyor ama daha etkili cozum yolu bilen var mi arkadaslar?

denediginiz ve faydali olan bir yontem varsa paylasir misiniz?bir sitede anadoludaki kadinlar zeytinyagi damlatiyor ve iyi geliyor gibi bir cumle okudum emin olamiyorum,yumusatir ama burun damarlari cok hassa oldugu icin zarar verir mi tayin edemiyorum.

bebekler için olan okyanus suyudan bide otri bebenin burun tıkanıklığı için aspiratoru var deneyebilirsin ama kesinlikle dr. danışmadan yapma derim. ben bunları kızımda kullandım faydasını gördüm ama dr. danış..

gecmis olsun
bende fransada yasiyorum burdada burun aspiratoru ve okyanus suyundan yapilmis serumlar var 3. aydan itibaren kullanabiliyorsun
bende onlarla temizliyorum
hergun yada gunde iki defa dus yaptiriyorum oda rahatlatiyor
burnunu ne kadar iyi temizlersen sumuk bogaza inmedigi icin oksuruk olmuyor ve ilac kullanmadan bebek iyilesiyor ..
yalniz burdaki aspiratorleri turkiyede ne eczahanelerde nede marketlerde bulamamistim gecen sene
bu sene yanimda goturdum cok faydasi oldu ..

gecmis olsun
bende fransada yasiyorum burdada burun aspiratoru ve okyanus suyundan yapilmis serumlar var 3. aydan itibaren kullanabiliyorsun
bende onlarla temizliyorum
hergun yada gunde iki defa dus yaptiriyorum oda rahatlatiyor
burnunu ne kadar iyi temizlersen sumuk bogaza inmedigi icin oksuruk olmuyor ve ilac kullanmadan bebek iyilesiyor ..
yalniz burdaki aspiratorleri turkiyede ne eczahanelerde nede marketlerde bulamamistim gecen sene
bu sene yanimda goturdum cok faydasi oldu ..

tesekkur ederim cevabin icin elif,danimarkadayim ben de.serum sivilardan kullaniyorum ben de ama cok etkili degil gibi,sanirim baskada bir cozumu yok..aspirator olarakta ben sadece pompa kullaniyorum,senin bahsettiklerin daha etkili ise burnunu temizlemekte ismini yazarsan sevinirim belki bulabilirim yada benzerini..benimki sadece pompali buruna basili sokup cekiyorsun yani sanirim aspirator baska birseydir,belki almam iyi olur.

bebekler için olan okyanus suyudan bide otri bebenin burun tıkanıklığı için aspiratoru var deneyebilirsin ama kesinlikle dr. danışmadan yapma derim. ben bunları kızımda kullandım faydasını gördüm ama dr. danış..

tesekkur ederim kardelen cevabin icin,su anda kullandigimiz bir serum fiz.damla var ama yetersiz geliyor sanki,tesekkurler tekrar cevabin icin..

bir arkadaşta söylemiş otri bebe nin aspiratörü çok iyi temizliyor pompa gibi değil daha farklı aczacı anlatır nasıl kullunıldığını doktor ogluma üst solunum yolu enfeksiyonu olduğu zaman vermişti hasta olmadığı zaman pompa yetiyor zaten sen yinede doktoruna bir danış

bir arkadaşta söylemiş otri bebe nin aspiratörü çok iyi temizliyor pompa gibi değil daha farklı aczacı anlatır nasıl kullunıldığını doktor ogluma üst solunum yolu enfeksiyonu olduğu zaman vermişti hasta olmadığı zaman pompa yetiyor zaten sen yinede doktoruna bir danış

tesekkur ederim Fatma dr ile gorustuk serum damlalardan kullaniyoruz..tesekkurler ilgine tekar..

bizde bi kaç gundur bu sorunu yaşıyoruz çözüm bulamadım henuz ama vıck sıcak suyun içine koyup odasına bırakacagım bu rahatlatıyormuş....:26:

canım aynı sorunu bebeğim 4 aylıkken bizde yaşamıştık.o serumlar spreyler faso viso.doktoruna danış ve biran önce ventolin buharı tedavisine başlayın.anne sütüzeytinyağı falandan sakın ha.ciğerlerindeenfeksiyona neden olbiliyormuşdr.söylemişti.geçmiş olsun.

Burun tıkanıklığının derecesini emzirirken fark edersiniz, burnundan nefes alamıyor duraksıyarak ağzını açıp nefes alıyorsa bir doktora götürmekte fayda var...Burnundan nefes alabiliyor ancak genzi tıkalı gibiyle okyanus suyu kullanıp ardından yüzüstü yatırıp burnundan nefes alarak temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz...Ama spreyler onerilmiyor zira kılcal damar catlamasına neden olabilir diye...

Bu arada geleneksel bir yorum da var anadolu da, bazı bebekler diş çıkarma zamanında burun tukanıklığı yaşayabilirmiş, bu gelen dişin belirtisiymiş...Doğru bir tespitmi bilemiyorum, tecrübe eden varsa paylaşsın...

Burun tıkanıklığının derecesini emzirirken fark edersiniz, burnundan nefes alamıyor duraksıyarak ağzını açıp nefes alıyorsa bir doktora götürmekte fayda var...Burnundan nefes alabiliyor ancak genzi tıkalı gibiyle okyanus suyu kullanıp ardından yüzüstü yatırıp burnundan nefes alarak temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz...Ama spreyler onerilmiyor zira kılcal damar catlamasına neden olabilir diye...

Bu arada geleneksel bir yorum da var anadolu da, bazı bebekler diş çıkarma zamanında burun tukanıklığı yaşayabilirmiş, bu gelen dişin belirtisiymiş...Doğru bir tespitmi bilemiyorum, tecrübe eden varsa paylaşsın...

anadolu kadını sanırım doğruyu soylemıs bızımkıde bırden burun akıntısı tıkanıklıgı basladı ve bır baktık kı dişi gelmiş:) doğru olabılır neden olmasın..vucut butun enerjısını dıs cıkarmaya calısırken vucut dırencı dusebılır ..

Benim bebeğim 3 haftalikken eve gelen gripli biri yüzünden grip oldu behcet uza götürdük 3 gun yattı hava verdiler burnunu fizyolojik sorumla yıkadılar fakat cokta iyi bi sonuç alamadik nereye götürdüysek fizyolojik serumdan başka bişey soylemediler bide burun Aspiratöru tesadüfen girdigim bi eczane sterimar okyanus suyunu önerdi bu acar fizyolojik yikar açma yapmaz dedi kullandim okyanus suyunu ve harika bi şekilde bebeğimin burnu acildi ve rahat nefes aliyor artık tavsiye ederim anneler.

Benim bebeğim 3 haftalikken eve gelen gripli biri yüzünden grip oldu behcet uza götürdük 3 gun yattı hava verdiler burnunu fizyolojik sorumla yıkadılar fakat cokta iyi bi sonuç alamadik nereye götürdüysek fizyolojik serumdan başka bişey soylemediler bide burun Aspiratöru tesadüfen girdigim bi eczane sterimar okyanus suyunu önerdi bu acar fizyolojik yikar açma yapmaz dedi kullandim okyanus suyunu ve harika bi şekilde bebeğimin burnu acildi ve rahat nefes aliyor artık tavsiye ederim anneler.
Sterimar spreymi damlami bende alicamda.bebegimin genzi tikali serum bi ise yaramiyo cok istahsiz mamasinida yiyemiyo 4 Aylik buarada oglum

Sprey olarak kullanıyorum ben arkasindanda 2 dk sonra baby drops serum fizyolojik uyguluyorum sorunumuz ortadan kalkiyo

X