Bebek Beslenmesi bebeklerde çiğ sebze zararlımı fikri olan varmı??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

CaNeM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
96
5
merhaba;

benim oğlum 11 aylık domates salatalık başta olmak üzere birçok sebzeyi eline alıp yemeyi çok seviyor bitince ağlayıp yine istiyor veriyorum sebzenin bi zararı olmaz diye ama içten içede korkuyorum sizce bi zararı olurmu arkadaşlar....

Öncelikle Allah bağışlasın yavrunuzu...
11 aylık bir bebeğe vermeniz gereken bütün meyve ve sebzeleri
sirkeli suyla iyice yıkayıp,verebilirsiniz...
ama elma,salatalık,havuç vs..verirken sizde yanında olun,
büyük parça koparıp,yutmaya çalışabilir,sürekli elinizin üstünde olmanız gereken ayda bebeğiniz...
sebze ve meyvenin zararı değil,aksine faydası olur yavrunuza...
sevgiler...

cevabınız için tşkler... bende boğazında kalır diye korkuyorum sürekli tepesindeyim:)ama oğlum çok akıllı maşallah büyük parçaları atıyor ağzından içimi rahatlattınız artık düşünmeden verebilirim eline tekrar tşkler...

aksine faydası olur,keşke bütün yemekleri az pişmiş yiyebilsek

benimde bebeğim 9 aylık ben yanındayken salatalık veriyorum bencede hiçbir zararı olmaz sonuçta zaten salatalığın pişme gibi bir durumu söz konusu değil

zarari yok canim sadece fazla cig domates alerji yapabilir,onu iyi pismis ver diyodu biz dr,ama sizdde alerji yapmadigisa ver.ayriva seftali,cilek,kayisi ve orman meyveler alerji yapabilr onlarda haslamis verilir.alerji yokda cig en iyisi.kabak cig yenilirse ate yapabilir patates de ayni.

Benimkide yiyebilse keşke. Dişleri olmadığı için . 11 aylık ama geç geliyorlar.
Asla eline vermiyorum tabi. Kendi başına yemeyi öğrenmesini istiyorum ama dişler yok:icecream:

X