Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Hahaha sende manyak çıktın ben gibi
Ben de oğlumla ilgili endişelerimi yazdığım konularından birine hamile biri can sıkıcı bir yorum yazmıştı
Dört gözle doğurmasını ve siteye konu açmasını bekliyorum 😈😈
Yeni gördümm :KK70: ben lohusa depresyonu yaşarken , burada ki bi çapsız piremses sendromu demişti :KK70: bende onu vuruyorum durmadan hdhshdh

Arkadaşlar merhaba, merak eden sevgili üyelerimize kucaklar öpücükler, hiç olmadığım kadar iyiyim:KK70:
Üyeliksiz bir şekilde ara ara bakınıyordum ki @TheQueeninthenorth bir kaç yerde bana yazdığını farkettim. Sonra da baktım @Ozlemelb yardıma ihtiyacı olduğunu yazmış dayanamadım.

Neden gittim ne oldu zaten yazılmış, kimsenin stres topu olmadığım gibi neden senelerdir hep dertlerimi anlattım diye hayıflandım daha çok🤷‍♀️
Hoşgeldinnn 😇🐣 nasılsın ne yapıyorsun anlatsan keşke 💜 En son ikinci bebeği bile düşünüyorum demiştin.

Stres topu olayına gelince boşver. Herkes bol keseden her şey burada 😂

Koalinaaa, bir etiket bu kadar çok sevindirebilirdi :KK200: hoşgeldin...burda tuhaf bir şekilde kendimi yakın hissettiğim bir üyesin, herhalde yazdığın pek çok mesajda kendimi gördüğüm, sanki kendi fikirlerimi okur gibi olduğum için. gereksizleri salla,onlar her daim her yerde var olacaklar =)
Kesinlikle ben de :KK70: hayatlarımız da çok benziyor

Çok sevindim konu sahıbının iyi olmasına.konuyu onceden olumus uzulmustum. 1 yasında kızım benım de .. gercekten her sey cok cok zor. Yalnızlıgımı ozledim.uzun uzun duş almayı.tv izlemeyi.. kafama gore cıkıp dolaşmayı. Simdi her yere neredeyse bavulla gidiyoruz.her yerde emzirme cabası.. evet cok guzel coo tatlı bı his ama cok da zor. Bi de suclanıyorum , ev nıye boyle diye.. annem bile , ben on kere şu işi yaprdım vs diyor. içimdensövüyorum herkese . zaten geceden uykusuzum coguzaman migrenim tutmus,uykusuzluktan öğün atlamaktan stresten.. biri gelir bir haftadır zaten ütüleyecektin der digeri gelir ohoo sen de iş yapıcaksın evde cocuk uyurken uzanmıycaksın işini yapacaksın der..ikinci çocuğu ruyasında görür. Hayır bi de yolunu yapıyor simdiden eşim. Bu neyin kafasıysa. tükendim ama tek dileğim miniğim sağlıklı olsun yeter
Ben de benzer şeyler yaşadım, yaşıyorum.. annem bile bir sen dogurdun sanki, millet iki üç taneye birden bakıyor aynı zamanda evinin işini yemeğini yapıyor, hayatımda senin gibisini görmedim dedi. Çok tatlı dillidir kendisi.

Merhaba bende ayni seyleri yasiyorum konusalim isterseniz:KK43:
Tabii ki her zaman yazabilirsiniz
Hoşgeldinnn 😇🐣 nasılsın ne yapıyorsun anlatsan keşke 💜 En son ikinci bebeği bile düşünüyorum demiştin.

Stres topu olayına gelince boşver. Herkes bol keseden her şey burada 😂
Nereden başlasam bilemiyorum aslında.
İkinciyi üçüncüyü bile düşünebilrim ama hem ülke şartları hem yardımsız büyütmek beni çok zorladı.
Bir yandan da düşüncelerim hala aynı, annelik tam bir delilik:KK70:

Daha bir kendime ve işime döndüm, başka alanlarla ilgilendim, bunca zamanda tek düzeltemediğim şey eşimle ilişkim oldu :KK70:
Koalina Koalina
Cok sevindim gordugume seni 😍lutfen bir daha gitme.
Teşekkür ediyorum, bazen uzak kalasım geliyor o zaman cidden iyi geldi bana
Hoşbuldummm

Niye gitmistiniz ve niye linclenmistiniz.Cocuk bakmak (gazlı ve uyumayan bir bebekse) korkunç birşey.Hele yardım eden yoksa ve evde bir okula giden çocuk daha varsa .Benim iki çocuğumda o kadar zordu ki zinhar asla çocuk dedim tövbe ettim.Bazi anneler şanslı bırakır 3 saat uyur .Benimkiler gündüz toplam 3:saat bile uyumazdi ..Birde yeni doğan devamlı uyur derler

Ben de benzer şeyler yaşadım, yaşıyorum.. annem bile bir sen dogurdun sanki, millet iki üç taneye birden bakıyor aynı zamanda evinin işini yemeğini yapıyor, hayatımda senin gibisini görmedim dedi. Çok tatlı dillidir kendisi.
bu benim annem, sende bir tuhaflık var, sen anormalsin, sen beceriksizsin, kadın denemez sana gibi cümleler...
Hala da devam, bizler nasıl bakmışız, nasıl büyütmüşüzler.

Koalina hoşgeldin. Hiç etkileşimde bulunmadık ama bildiğim tanıdığım bir üyesin. Bu konuyu ilk açtığın günden beri takipteydim. Gittiğine çok üzülmüştüm :)

bu benim annem, sende bir tuhaflık var, sen anormalsin, sen beceriksizsin, kadın denemez sana gibi cümleler...
Hala da devam, bizler nasıl bakmışız, nasıl büyütmüşüzler.
Ne kadar aci.. İşte insana en çok bu dokunuyor. Anlaşılmamak.. manevi destek gorememek.. ben bazen eşim diyelim yarım saatlik bir mesafede işi oluyor, beni de götürse arabayla, degisiklik olsa istiyorum, annemin dediği: sen neden bebeksiz gitmek istiyosun hep, ben seni hiç bırakmazdım bı yere giderken. Bir gram yalnız başıma hava alma isteğim bile bencillikle yaftalaniyor. Bana sürekli elalemin insanlarını örnek veriyor, filanca nasıl büyütmüş. Yemeğini de yapıyormuş evi de pırıl pirilmis. Ben niye boyleymisim. Lohusa halimleyken bile beni anlamadı. Beni çok yordu.

Ben mi yazdım bunları diye düşündüm okuyunca. İnanılır gibi değil gerçekten. Benim de oğlum 18 aylık oldu ama hala bu hislerin çoğunu atlatamadım. Bazı günler çok iyi hissediyorsam, iyi hissettiğim gün sayısının 2 katı berbat bir ruh halinde oluyorum. Çocuk asla bana göre birşey değilmiş, eski hayatımı çok özlüyorum. Herkes geçecek dedi bugüne kadar ama bişey geçerken başka birşey başlıyor, o yüzden bana "geçecek" diyen herkesi yalancı ilan ettim. Şimdi 2 yaş sendromuyla cebelleşiyorum, bir yandan home office çalışıyorum. Evde eşimle yalnız kaldığımız son zamanlar hamile olduğum zamanlardı. Yoruldum...

Ben mi yazdım bunları diye düşündüm okuyunca. İnanılır gibi değil gerçekten. Benim de oğlum 18 aylık oldu ama hala bu hislerin çoğunu atlatamadım. Bazı günler çok iyi hissediyorsam, iyi hissettiğim gün sayısının 2 katı berbat bir ruh halinde oluyorum. Çocuk asla bana göre birşey değilmiş, eski hayatımı çok özlüyorum. Herkes geçecek dedi bugüne kadar ama bişey geçerken başka birşey başlıyor, o yüzden bana "geçecek" diyen herkesi yalancı ilan ettim. Şimdi 2 yaş sendromuyla cebelleşiyorum, bir yandan home office çalışıyorum. Evde eşimle yalnız kaldığımız son zamanlar hamile olduğum zamanlardı. Yoruldum...
4 5 yaşından sonra her şey çok güzel oluyor deniyor. Benim de umudum bu açıkçası🥲

Cok faydali bir konu. Ben cocuk yapmayi hic dusunmuyorum cunku cok zor oldugunu cok fazla kendi hayatindan vazgecmeyi mutlulugundan ve rahatligindan odun vermeyi gerektirdigini biliyorum. Cogu kadinin bunu bilmeden cocuk yaptigini dusunuyorum. Boyle konular acilmali ki herkes ne kadar zor oldugunu anlasin.

X