Çocuk Hastalıkları Bebekte göbek fıtığı ve kolit

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

secretmom

👸🏼
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
70
11
Çocuk doktorumuz 45 günlük bebekte göbek fıtığı ve kolit olduğunu söyledi. 6 ay bekleyin sonra ameliyat dedi ama başka bir dr çocuk gastroenteroloji bölümüne gidin dedi. Başınıza böyle bir durum geldi mi. fıtık için dr fıtık ğstüne bozuk para koyup sar dedi ama 6 ay boyunca hergün bebeği sıkan bi durum rahat nefes alamıyor ve aşırı gazlı. Sancı da yapıyor bu fıtık. İstanbul Avrupa yakasında bildiğiniz bir çocuk gastroenteroloji doktoru var mıdır. Deneyimlerinizi de öğrenmek istiyorum ekte resim var

Eklentiler

• ADBC6890-478A-4579-BCCC-1A61B62F6D25.jpeg
    ADBC6890-478A-4579-BCCC-1A61B62F6D25.jpeg
    91,3 KB · Görüntüleme: 472
Oyyy kuzum çok gecmiş olsun 😔😔 canım benim oğlumda da kasık fıtığı vardı. Bizim doktorumuz prematüre olduğu için bekletmek zorunda kaldı. Sizi niye 6 ay bekletiyor ki doktorunuz anlamadım.. 🙄 Biz bekledik ama artk fıtığı içeri gitmemeye başladı bağırsakları yapşmştı kanala doktor oaha fazla beklemek istemedi. 2 aylktı ama 45 günlük bile değildi normalde.. Başka doktora da sorsanıza. Ağladıkça gazı omdukza daha çok çıkar çok rahatsz olur minik kuş 😔

Birde çocuk doktoruna değil çocuk cerrahisine gidin fıtık için

Çocuk doktorumuz 45 günlük bebekte göbek fıtığı ve kolit olduğunu söyledi. 6 ay bekleyin sonra ameliyat dedi ama başka bir dr çocuk gastroenteroloji bölümüne gidin dedi. Başınıza böyle bir durum geldi mi. fıtık için dr fıtık ğstüne bozuk para koyup sar dedi ama 6 ay boyunca hergün bebeği sıkan bi durum rahat nefes alamıyor ve aşırı gazlı. Sancı da yapıyor bu fıtık. İstanbul Avrupa yakasında bildiğiniz bir çocuk gastroenteroloji doktoru var mıdır. Deneyimlerinizi de öğrenmek istiyorum ekte resim var
Merhaba
Çocuğunuz kolik olduğu için çok ıkınıyor ve ağlıyordur.Çocuklarda göbek fıtığı ve kasık fıtığı ayrı rahatsızlıktır.Kasık fıtığı kesin ameliyattır.Dr.nuz 6 ay vermiş çünkü bebekler de ki göbek fıtığı kolik yani gaz sıkıntısı geçtikçe göbek fıtığıda kendiliğinden yok olur.
Tecrübeyle sabittir.
İçiniz rahat etsin diye çocuk cerrahıyla görüşebilirsiniz.

Merhaba son durumunuz ne oldu merak ettim.Ayni durumu benim bebegim de yasiyor hem fitik hem kolik.cocuk doktoru hemen ameliyat dedi,bebegim birbucuk aylik henüz.sizinkinde gerileme oldumu

Çok sevindim sizin adiniza.benim bebegimde de var dr gecer dedi 1 yasina kadar.suan 1 aylik onu öyle gorunce cok uzuluyorum
Bizim 2.ayda iyice büyüdü,yani daha çok büyürse korkmayın diye yazıyorum.bende çok üzülüyordum hele de ameliyat diyince ufacık bebeğe.neyseki geciyor hic endise etmeyin

Bizim 2.ayda iyice büyüdü,yani daha çok büyürse korkmayın diye yazıyorum.bende çok üzülüyordum hele de ameliyat diyince ufacık bebeğe.neyseki geciyor hic endise etmeyin
Çok tesekkur ederim icine su serptiniz sizin cevaplarinizdan sonra geçecegine inanir oldum.ikinci ayimizdayiz ve dediginiz gibi eskiye nazaran daha buyuk.her alt degistirmede gorunce gozlerim doluyordu istemsiz bir sekilde.esim banyo yaptirirken belli etmek istemesede cok uzuluyordu onada soyledim geciyormus diye icimiz ferahladi..sağlikli mutlu uzun ve güzel omurleri olsun cocuklarinizin.cevaplarinizla rahatladim cok tesekkurler.

Çok tesekkur ederim icine su serptiniz sizin cevaplarinizdan sonra geçecegine inanir oldum.ikinci ayimizdayiz ve dediginiz gibi eskiye nazaran daha buyuk.her alt degistirmede gorunce gozlerim doluyordu istemsiz bir sekilde.esim banyo yaptirirken belli etmek istemesede cok uzuluyordu onada soyledim geciyormus diye icimiz ferahladi..sağlikli mutlu uzun ve güzel omurleri olsun cocuklarinizin.cevaplarinizla rahatladim cok tesekkurler.
Rica ederim canim.hic endise etmeyin görüntüsünden dolayi insan endise ediyor haklisin.bizim 4,5 cm çapındaydı,dr ameliyatsiz gecmez bu demesine ragmen bekleyelim dedik iyiki beklemisiz.3.ay kontrolunde kendisi bile sasirdi,1.5 cm olmuş geçiyor dedi.şu an nerdeyse geçti gibi.İyi günler

benim oğlumda da var kendiliğinden geçeceğini söyledi doktor ama ben de sürekli araştırıyorum ya geçmezse diye. Doktor sakın üstüne bilet bastırıp bağlama dedi ama o şekilde para vs sarıp bastırıp geçirenler de olmuş karar veremedim ben de acaba santim dediğiniz Şey yüksekliğin santimimi yoksa genişlik olarak mı 4 cm sonrası sıkıntı olur diye yazıyor bazı makalelerde. Bu santimi nasıl ölçüp anlayabilirim acaba

benim oğlumda da var kendiliğinden geçeceğini söyledi doktor ama ben de sürekli araştırıyorum ya geçmezse diye. Doktor sakın üstüne bilet bastırıp bağlama dedi ama o şekilde para vs sarıp bastırıp geçirenler de olmuş karar veremedim ben de acaba santim dediğiniz Şey yüksekliğin santimimi yoksa genişlik olarak mı 4 cm sonrası sıkıntı olur diye yazıyor bazı makalelerde. Bu santimi nasıl ölçüp anlayabilirim acaba
Çapı yani genişliği 4,5 cm idi yüksekliği hatırlamıyorum ama zaten genişliğine bakıyorlar.yani bizimki çok büyüktü.ameliyat dendi biz kendimiz bekletmek istedik çünkü benimkiler ikiz.diğer bebeğime bakacak kimsem yoktu öteledik.bebek ağlayınca göbeği içine ittirin dedi bize.zaten gazlıydı hep ağlıyordu ittiriyordum.valla içeride tutacak bişeyler bağladık ne duyduysak,ama onların etkisi varmı yokmu bende bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ gazlı dönemi bitti şişlik bir haftada indi.sizinki kaç aylıktı bilmiyorum ama hiç korkmayın bizimki bile düzeldiyse herkesinki düzelir.ameliyat şart denmişti ona rağmen düzeldi

Herkese merhaba. Bebeğim 2 aylık bizde de göbek fıtığı çıktı Ikınmaktan ve kasılmaktan doktor gazkolik dedi ve baya büyüdü damarlar görünüyor artık hangi cerraha göstersem 6 ayda geçer diyorlar gazdan dolayı oluyormuş ama bende endişe ediyorum acaba gerçekten geçer mi ?

Herkese merhaba. Bebeğim 2 aylık bizde de göbek fıtığı çıktı Ikınmaktan ve kasılmaktan doktor gazkolik dedi ve baya büyüdü damarlar görünüyor artık hangi cerraha göstersem 6 ayda geçer diyorlar gazdan dolayı oluyormuş ama bende endişe ediyorum acaba gerçekten geçer mi ?
Benim bebeğim 16 aylık. Doğduğundan beri var. Ve küçülmeye basladi suan

Merhabalar benim bbeğim de kolikti ve göbek fıtığı vardı kocaman dışına çıkıktı. Cerrah 2 yaşına kadar bekleyeceğiz geçer dedi, şu an 7.5 aylık ve 6 aylıkken tamamen geçti. Hiç bir şey bağlamadım sarmadım kendi kendine gaz geçtikçe ve hareketlendikçe geçti

Benim oğlumda da vardı 3 aylıkken yaklaşık bu kadardı büyüklüğü.Gaz problemi 3 aydan sonra bir anda kesildi.Fıtık da kendiliğinden yok oldu 1 yaşına gelince.çok gazı olan bebeklerde sıklıkla görülüyor ama 45 günlük henüz bebeğiniz daha da büyüyebilir bi çocuk cerrahı görsün içinşz rahat etsin

Merhabalar benim bbeğim de kolikti ve göbek fıtığı vardı kocaman dışına çıkıktı. Cerrah 2 yaşına kadar bekleyeceğiz geçer dedi, şu an 7.5 aylık ve 6 aylıkken tamamen geçti. Hiç bir şey bağlamadım sarmadım kendi kendine gaz geçtikçe ve hareketlendikçe geçti
Bende hiçbirşey sarmadım beklemedeyim ama insan çok üzülüyor. Birde Kabızlık varmıydı anne sütü akıyor günlük kakasını yapmıyor ben yaptırıyorum ıkınmasın diye

X