bebişim parmaklarının ucuna basıyor ne yapmalıyım

ipeknaz005

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2009
31
0
8.5 aylık bir kızım var ve sürekli parmaklarının ucuna basıyor.ne yapmalıyım tabanına basmaya nasıl alıştırmalıyım.ayakkabı kullanmıyoruz acaba alsam faydası olurmu.ne marka ayakkabı almalıyım sizce.bu arada hiç emeklemiyor ve bunun içinde hiçbir çaba sarfetmiyor.yerde öylece yatıp çırpınıyor ve aglıyor.bu bi problemmi acaba

canım benım kıde başlarda öleydı şimdi 11 aylık emeklemeye başladı ama sımdıde yurumek ıcın kolundan tutmamızı bıle ıstemıyo emeklemek daha kolayına gidıyo oysakı emeklemeden önce süreklı yuruteçde olmak ıstıyoduu.. ayakkabı gıydır sen genede ilk adım ayakkabısı varmış ben daha almadım normal ayakkabı almıştım şimdi ortapedık alıcam bende bu ara araştırıyorum bakalımm......

canım sakın zorlama bebişi taban basması için. doktorumuzun söylediğine göre ayak ucu basmak ayak kaslarını çok geliştirirmiş ve önce öyle basması avantajmış. bizimki de öyle başladı hala ara ara parmak ucu basar. bir de yavaş yavaş bir ortopedik ayakkabı edinirseniz( sürekli değil zaman zaman giymesi için) ayakları taraklı olmaz daha düzgün bir ayak yapısı olur. öpüyorum...

kızlar çok teşekkürler ben biraz fazla sıkıntı ediyorum herhalde.emeklemiyor hiç buda benım kafamda acabalara neden oluyor.birde bana ayakkabı konusundada yardımcı olsanız bilginiz varsa.adidas kraft da falan bakdım aşırı derecede pahalı ve karar veremedim.bilgim olmadıgı için.ilk adım olanlar derken hangi marka acaba.birkaç ay giyecegi için çok geldi biraz.ama bebegim için iyi olanı varsa elbetde alacagım sonuçda herşey onlar için deilmi

canim daha yeni yeni emekliyordur ama yurumesi ve ayaginin uzerine basmasi icin erken bence.kendini ne zaman hazir hissederse o zaman yururmus bebekler.kendi haline birak bence.ben de snein gibi dusunuyordum gittim bugun ayakkabi alicaktim bir gorevli bana bakti skain alti sert olan ayakkabilardan almayin o ayakkabilar bebegin ayaklarina cok zararli kemikleri duzgun buyumez ayrica sakat olma ihtimali de var dedi bana bez gibi yumusak deri ayakkabi verdi bu daha iyidir beebgin ayaklari icin dedi ben de onu aldim.sen de bir bak istersen.

benim kızım 10 aylıkken emeklemeye başladı o yüzden üzülme hiç emeklemiyecekmiş gibiydi ama birden oldu ayrıca ayaklarının ucuna basma problemi bizdede var doktor normal olduğunu söyledi ortopedik ayakkabı aldım faydası oluyor şimdi 12 aylık ve 15 saniye ayaklarının üzerinde durabiliyor önceki gibi ayak ucuna çok basmıyor

doktorlar düz taban olan çocukların ayak çukuru oluşturmak için parmak uçlarında yürüdüğünü söylüyorlar eğer devamlı yapıyorsa arkadaşların dediği gibi ilk adım ayakkabılarından giydirmek gerekiyormuş ve mutlaka doktorunuza gösterin diyorlar ama ara ara olan bişiyse hiç endişelenme bence düz tabanmı ayaklarına bak:)

X