Bekar Anne Olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayir cok yanıliyorsunuz! Evet evli ve aclik sinirinda yaşayıp cocuk dogurma peşine düşenleri acımasızca elestiririm ben kendi adima.Ancak biri de cikip deseki 18 yasimdayim bekarim hamileyim onu da elestiririm!! Buraya hamileyim yazan konu sahibinin cok iyi bir anne olacagini siz benden daha iyi biliyorsunuz aslinda..Konu evlilik bekarlik degil.Konu dogacak cocuga ger bakimdan yetecek ve iyi bir gelecek kuracak anne ve baba!! " bebek seviyorum" diye surekli cocuk dogurma derdinde olan ancak yazdıklarından, egotiminden kedi bile besleyecek kapasiteye sahip olmayan kadinlari birakin da elestirelim..Ayrica dunya nufusu gercekten fazla artik eldeki kaynaklar yetmiyor! Vasifsiz birsuru bebe doğacağına, nufus planlaması taraftariyim..Ammma konu sahibinin bebegini dogurmaya karar verdigini okudum ve sevindim..Cunku boyle kadinlar üremeli diye düşünüyorum..
Haklisiniz herkes böyle üresin ne diyim bravoo

Bu arada forumda diğer gebe anneler gibi gebelik takvimi yaparak bir nebze daha kendinizi anne olmaya hazır hissedebilirsiniz. O günleri takip etmek çok heyecanlı oluyor. Ertesi günü iple çekiyorsunuz.

Aslinda herkes ayni sekilde uruyor 😅 ureme fizyolojisi belediye izninden ve/veya halay ceken es dost akrabadan bagimsiz seyrediyor yani 😂
Herkes aynı şekilde.uruyor ama her çocuk aynı şekilde etkilenmiyor. Örneğin tecavuza uğrayan bir annenin. Çocuğu da büyüyor ama nasıl büyüyor ...... Konu sahibi kararını vermiş bende sevindim.tabikide iyi bir anne olacağından şüphem yok biz sadece çocuk için endişelendik.evlensin dedk evlensin ki çocuğum hakları olsn babam kim.dediklerimde.soylesn diğer türlü görüyoruz neler oluyor yaşanıyor. Anne elbette soyisim verir ama gel.gorun. Soyisimle bitmiyor o işler baba da lazm.bireye bunu kastediyirz biz yoksa kim.urerse üresin

Herkes aynı şekilde.uruyor ama her çocuk aynı şekilde etkilenmiyor. Örneğin tecavuza uğrayan bir annenin. Çocuğu da büyüyor ama nasıl büyüyor ...... Konu sahibi kararını vermiş bende sevindim.tabikide iyi bir anne olacağından şüphem yok biz sadece çocuk için endişelendik.evlensin dedk evlensin ki çocuğum hakları olsn babam kim.dediklerimde.soylesn diğer türlü görüyoruz neler oluyor yaşanıyor. Anne elbette soyisim verir ama gel.gorun. Soyisimle bitmiyor o işler baba da lazm.bireye bunu kastediyirz biz yoksa kim.urerse üresin
İyi de baba cocuga sahip cikiyor zaten dolayisiyla soy bagi kuruluyor, siz yanlis degerlendiriyorsunuz. Evlilik disinda dogan cocuk babanin haklarindan faydalanmiyor degil, baba nufusuna aliyor ve evlilik icinde dogan cocuktan hicbir farki olmuyor.
Ben acikcasi konu sahibinin kararini hic dogru bulmadim. Kendini vicdanen zorunlu hissettigi bir evlilik gerceklestirecek ve kazaen olmus bir cocugu doguracak. Bunlarin ikisi de bir anda karar verilip oldu bittiye getirilecek konular degil maalesef. Cok iyi olan is teklifi, kariyer plani bu asamada onun icin cok daha dogru bir tercihti bana gore cunku kendisi henuz 30 yasinda. Bu cocuk dogup 3-4 yasina geldigine hayalini kurdugu isi yapamadigi icin cok pisman olacak ama is isten gecmis olacak maalesef.
Umarim ben yaniliyorumdur, bunlarin hicbiri olmaz ve konu sahibi mutlu mesut hayatina devam eder ☺️🌺

Iki çocuk annesi biri olarak yorum yapayım. Eşimle evlenmeden önce hamile kalsaydım, eşim çocuğu istemese dahi onu terk edip çocuğumu doğururdum. Ailem beni reddedecek olsa onları da terk eder çocuğumu yine doğururdum, her şartta doğururdum yani :)
Ama ben anne olmayı çok istiyordum. Yaşınızda anne olmak içi ideal bir yaş.
Minicik patileri olacak düşünsenize :)

Ama rapor filan tutmayın tabi, kalbinizin sesini dinleyin.

Hanımefendi kürtajdaki bebek belirli bir aya kadar acı hissedemiyor, bunun yaşam hakkıyla da ilgisi yok. O düşünceye sahip olanlara göre tecavüzden olan bebeği de aldırmak günah.. Allah korusun tecavüze uğrasam ve hamile kalsam bebeğin yaşam hakkını mı düşüneceğim yapmayın lütfen.. Evliyim evli birinden hamile kaldım diyen kadına bile doğur dendi burada, sizce bu mantıklı mı? O zaman yaşam hakkı diye diye tecavüzden hamile kalan, ensestten hamile kalan, veya evliyken başkasından hamile kalan bütün kadınları bırakalım doğursunlar.. Bu mantıklı mı sizce? Bu şekilde toplumun ahlak yapısı daha da bozulmaz mı?
Hanımefendi bebeğin acı hissedip hissetmediğini nasıl deneyimlediginizi sorabilir miyim? Bu bilgi hangi kaynaktan, lütfen bizimle de paylaşın...10 haftalık yasal süre bebek acı hissetmediği için değil, 10. haftadan sonra kürtajın riskleri arttığı için konulmuş bir süredir. Cenin ne kadar büyükse kürtaj o kadar annenin sağlığını tehdit eder.
Tecavüz, ensest, sakat doğum, annenin hayatının riskli olması gibi durumlarda verilen fetvalar var, açıp okursanız neyin ne olduğunu gayet güzel öğrenirsiniz. Google/Yandex kullanmasını bilene büyük nimettir, kullanın...

Toplumun ahlak yapısını korumak istiyorsak, kimse evliyken evli birinden de kimse hamile kalmasın bir zahmet. Hamile kalıyorsa da sorumluluğunu alsın. Doğum kontrol hapları, spiral, kondom ve risk olduğunu düşündüğü bir durumda ertesi gün hapları gibi gayet güzel alternatifler var. Çok şükür ülkemizde hepsine ulaşım bazen marketten almak kadar kolay. İnsanlar akılsızsınız diye Allah'ın verdiği cana keyfi müdahale edilemez, bu kuralı koyan ben değilim hepsi gayet açık. Kürtaj sadece Müslümanlıkta değil, hemen hemen tüm dinlerde hoş karşılanmıyor dedim. Amerika'da bile hala tartışma konusu. Dediklerimin de arkasındayım.

Son olarak; hepimizin inancı kendine ama biri sizden farklı düşünüyor diye araştırmadan etmeden 'herkes müslüman olmak zorunda değil' deyince, en azından bu konu için bence alakasız bir yorum olmuş.

Ay cevap vermezsem cildiriciiim! Yav o kadar yasam hakkina saygi duyuyorsaniz gidin musluman ulkeler kan agliyor onlarin yasamini koruyun!! Her gun yuzlerce cocuk ölüyor gidin onlari savunun.Hatta uzaga gitmeyin alin bir suriyeli aile cocugu evinize de onun yasam hakkini koruyun!! Ama yok derdiniz gucunuz daha kalbi bile atmayan anne karnindaki degil mi?? Alin bir suriyeli de gorelim
Mesajınızı okuyunca çok şükür bugünde birini çıldırmaktan kurtardık dedim :))) Nasıl mesut oldum anlatamam...

Bana cevap yazarken okuduğunuzu anlayıp yorum yapsaydınız keşke ama söz hakkı doğduğu için cevap yazayım...
Cevap yazdığım ilk arkadaş alkol, evlenmeden cinsel ilişki yaşama, kürtaj gibi konulara beğenmedim atan bir üyenin tavrını 'müslümanlıkla' bağdaştırdığı için insan hayatı hemen hemen tüm inançlarda kutsaldır dedim... Konuyu oradan bu kadar alakasız bir cevaba nasıl getirdiniz merak içindeyim? İnsan okuduğunu anlamaz tamamda, bu kadar nasıl anlamaz???

Suriyeli çocuklar konusuna gelince, kontrolsüz olarak üremeye bende karşıyım. Bakabilecek kadar çocuk doğurma, gözünün gördüğü kadar çocuk anlamına gelmiyor tabi ki...

Yaşam hakkını savunmaya gelince, bir anne olarak dünyaya gelmiş her bir yavrunun kaliteli yaşamasından yanayım. Maddi imkanlarım ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela sizde bugün bir güzellik yapın, 6 aylık SMA hastası Ömer Akif'e nefes olun? Instagram hesabından detayları öğrenebilirsiniz...

Herkesin kendi hayatı, sonuç olarak hepimiz kendi seçimleri yaşıyor ve onların bedelini ödüyoruz...Konu sahibine mesajımı bulup okuma zahmetine katlanırsanız kürtaj cinayettir falan yazmadığımı da görürsünüz.

Son olarak kürtaj ve benzeri konularda kuralları koyan benden daha üstün bir merci :)) , gücünüz anne karnındakine yetiyor falan komik olmuş... Kalp atışlarının tıbbi olarak ne zaman başladığını da internetten öğrenebilirsiniz...

Sizden ricam bana cevap yazarken lütfen okuyup, anlayıp mantıklı şeyler yazın. İyi günler diliyorum.

Mesajınızı okuyunca çok şükür bugünde birini çıldırmaktan kurtardık dedim :))) Nasıl mesut oldum anlatamam...

Bana cevap yazarken okuduğunuzu anlayıp yorum yapsaydınız keşke ama söz hakkı doğduğu için cevap yazayım...
Cevap yazdığım ilk arkadaş alkol, evlenmeden cinsel ilişki yaşama, kürtaj gibi konulara beğenmedim atan bir üyenin tavrını 'müslümanlıkla' bağdaştırdığı için insan hayatı hemen hemen tüm inançlarda kutsaldır dedim... Konuyu oradan bu kadar alakasız bir cevaba nasıl getirdiniz merak içindeyim? İnsan okuduğunu anlamaz tamamda, bu kadar nasıl anlamaz???

Suriyeli çocuklar konusuna gelince, kontrolsüz olarak üremeye bende karşıyım. Bakabilecek kadar çocuk doğurma, gözünün gördüğü kadar çocuk anlamına gelmiyor tabi ki...

Yaşam hakkını savunmaya gelince, bir anne olarak dünyaya gelmiş her bir yavrunun kaliteli yaşamasından yanayım. Maddi imkanlarım ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela sizde bugün bir güzellik yapın, 6 aylık SMA hastası Ömer Akif'e nefes olun? Instagram hesabından detayları öğrenebilirsiniz...

Herkesin kendi hayatı, sonuç olarak hepimiz kendi seçimleri yaşıyor ve onların bedelini ödüyoruz...Konu sahibine mesajımı bulup okuma zahmetine katlanırsanız kürtaj cinayettir falan yazmadığımı da görürsünüz.

Son olarak kürtaj ve benzeri konularda kuralları koyan benden daha üstün bir merci :)) , gücünüz anne karnındakine yetiyor falan komik olmuş... Kalp atışlarının tıbbi olarak ne zaman başladığını da internetten öğrenebilirsiniz...

Sizden ricam bana cevap yazarken lütfen okuyup, anlayıp mantıklı şeyler yazın. İyi günler diliyorum.
Okudugumu anladigimm icin yazdim o yorumu..Bazen kullanilan bir ek bile okudugumun ozetini anlamama yetiyor diye yazdim..Cevap verdigim yorumunuzun ozeti; dinlere inananlar zaten insan hayatina saygi duyar HATTA ateist deistler vs bile insan hayatina saygi duyar!! Kendinizi saklamayin yorumunuz tam da bu anlama geliyor!! Ancak sizinle uzaktan yakindan ayni dunya gorusunde degilim..Tartismamizda yersiz

Hanımefendi bebeğin acı hissedip hissetmediğini nasıl deneyimlediginizi sorabilir miyim? Bu bilgi hangi kaynaktan, lütfen bizimle de paylaşın...10 haftalık yasal süre bebek acı hissetmediği için değil, 10. haftadan sonra kürtajın riskleri arttığı için konulmuş bir süredir. Cenin ne kadar büyükse kürtaj o kadar annenin sağlığını tehdit eder.
Tecavüz, ensest, sakat doğum, annenin hayatının riskli olması gibi durumlarda verilen fetvalar var, açıp okursanız neyin ne olduğunu gayet güzel öğrenirsiniz. Google/Yandex kullanmasını bilene büyük nimettir, kullanın...

Toplumun ahlak yapısını korumak istiyorsak, kimse evliyken evli birinden de kimse hamile kalmasın bir zahmet. Hamile kalıyorsa da sorumluluğunu alsın. Doğum kontrol hapları, spiral, kondom ve risk olduğunu düşündüğü bir durumda ertesi gün hapları gibi gayet güzel alternatifler var. Çok şükür ülkemizde hepsine ulaşım bazen marketten almak kadar kolay. İnsanlar akılsızsınız diye Allah'ın verdiği cana keyfi müdahale edilemez, bu kuralı koyan ben değilim hepsi gayet açık. Kürtaj sadece Müslümanlıkta değil, hemen hemen tüm dinlerde hoş karşılanmıyor dedim. Amerika'da bile hala tartışma konusu. Dediklerimin de arkasındayım.

Son olarak; hepimizin inancı kendine ama biri sizden farklı düşünüyor diye araştırmadan etmeden 'herkes müslüman olmak zorunda değil' deyince, en azından bu konu için bence alakasız bir yorum olmuş.
Siz tip otoritesi misiniz?? Bebegin alınırken aci cektigini soyleyen sizseniz bunun ispatini yapmakta size duser!! Koca koca devletlerin tip dr lari birlesip kurtaj konusunda kararlar aliyor ama siz hala fetva diyorsunuz!! Kimmis bu fetvacibasi adini da verin lutfen!! Bugun deseler ki " kansersiniz" kosa kosa doktor kapisi asindirirsiniz amma boyle konularda fetvacibasini dinlensiniz!! Bu ne yaman bir çelişkidir!!!

Aferin desinler mi demişim ben
Masum bir bebek için göze batıra batıra evlilik dışı bir çocuk demek bile kırıcı bence
Tamam ben de biliyorum beraberliklerin resmiyete dökülmesi her iki tarafı da özellikle onlardan doğacak çocukları korumak için şarttır
Bana göre kişisel görüşüm isteyen katılır katılmaz evlilik dışı hamile kalmayı ayıplayacaklar diye minik bir cana kıymak daha vahimdir
Tavırlarının minik bir bebeğe oldugunu kimse düşünmüyor zaten. Tavır burda kendisini, minik bir bebeği ve ailesini zor durumda bırakan kızlarına karşı

Tavırlarının minik bir bebeğe oldugunu kimse düşünmüyor zaten. Tavır burda kendisini, minik bir bebeği ve ailesini zor durumda bırakan kızlarına karşı
Minik bebek zor durumda kalmıyor. Zannımca o minik bebek ilgisiz, sevgisiz büyüyeceği, istismar edileceği, maddi ve duygusal ihtiyaçlarının karşılanmayacağı, sefalet içinde büyüyeceği bir aileye doğsaydı zor durumda kalırdı. Diğer durumlarda zor durumda kalamaz. Ailemin de çok zor durumda kalacağını sanmıyorum.

Minik bebek zor durumda kalmıyor. Zannımca o minik bebek ilgisiz, sevgisiz büyüyeceği, istismar edileceği, maddi ve duygusal ihtiyaçlarının karşılanmayacağı, sefalet içinde büyüyeceği bir aileye doğsaydı zor durumda kalırdı. Diğer durumlarda zor durumda kalamaz. Ailemin de çok zor durumda kalacağını sanmıyorum.
Neyseki sevgiliniz sizinle evleniyor,hoşunuza gitmeyen o bazı yorumlar çoğu evlilik dışı doğacak minik bebekler için geçerli ve büyük risk.

Ben sevindim kararınıza. Çok kişisel bir konu, sanırım içinizden bu şekilde geldi... Bence bu tür durumlarda kalbinin sesini dinlemeli insan. Yapabileceğinize inanıyorum ben. Tereddüte düşmek çok normal.

Ben sevindim kararınıza. Çok kişisel bir konu, sanırım içinizden bu şekilde geldi... Bence bu tür durumlarda kalbinin sesini dinlemeli insan. Yapabileceğinize inanıyorum ben. Tereddüte düşmek çok normal.
Çok teşekkür ederim 🤗

Ne karar verdiğinizi bilmiyorum, bir kaç sayfa gezinebildim sadece. Ben bebeğin bir mucize olduğuna inanırım ve çok fazla sevgi duyarım bebişlere. Bunun yanı sıra bir tecavüz ya da ensest ilişki söz konusu değil, işi gücü, geliri olan bir kadınsınız. Üstelik sevgiliniz bebeği istiyor. Yani o bebeğe kıymanız için hiç bir neden göremiyorum ben. (diğer bebeklere kıyılsın demiyorum onlar konumuz dışı oldukları için eliyorum yoksa hepsi yaşasın filan o ayrı konu). Doğduktan sonra zaten çok seveceğinizi biliyorum bebişinizi hormonlar o duyguları harekete geçirecek 😊) Bakımı için bir yardımcı ile o kısmı da kolaylaştırırsınız isterseniz. Size maddi ve manevi sorun olmayacak ve annelik gibi hiç yaşamadığınız özel bir duyguyu yaşatacak bu bebişin yaşamasına izin vermenizi çok ama çok isterim. :emir_bebek:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X