Bekar Anne Olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne karar verdiğinizi bilmiyorum, bir kaç sayfa gezinebildim sadece. Ben bebeğin bir mucize olduğuna inanırım ve çok fazla sevgi duyarım bebişlere. Bunun yanı sıra bir tecavüz ya da ensest ilişki söz konusu değil, işi gücü, geliri olan bir kadınsınız. Üstelik sevgiliniz bebeği istiyor. Yani o bebeğe kıymanız için hiç bir neden göremiyorum ben. (diğer bebeklere kıyılsın demiyorum onlar konumuz dışı oldukları için eliyorum yoksa hepsi yaşasın filan o ayrı konu). Doğduktan sonra zaten çok seveceğinizi biliyorum bebişinizi hormonlar o duyguları harekete geçirecek 😊) Bakımı için bir yardımcı ile o kısmı da kolaylaştırırsınız isterseniz. Size maddi ve manevi sorun olmayacak ve annelik gibi hiç yaşamadığınız özel bir duyguyu yaşatacak bu bebişin yaşamasına izin vermenizi çok ama çok isterim. :emir_bebek:
Bekliyoruz pijamalıyı :)

Ben yorumumu yaptım ama bazı ilavelerim de olacak konu sahibine. Bir tanıdığım sevgilisinden hamile kaldı. Adam durumu öğrendiğinde hayatta istemem dedi ve jet hızıyla kaçtı. Kadın çok ağladı perişan oldu hatta bebeğe kızdı sevgilim beni terketti diye. Yarın aldıracağım seni ve kurtulacağım dedi. Annesi de hemen aldır kimse duymadan diyordu açıkcası. Çocuk alınmak üzere Dr a gidildi ve hazırlıklar yapılırken yakın arkadaş yetişti. Aynı durumda bebeğini aldırdığını ve bir daha anne olamayacağını çok pişman olduğunu hüngür hüngür ağlayarak anlattı ve yalvardı ona. Sonuç çocuk doğdu. Çok güzel papatya gibi bir kız bebek. Tüm akrabalar anneye küstü (saçmalık) Zaten varlıklı bir işkadını olan anne çocuğuna aşık, deli oluyorum onsuzluğu nasıl düşündüm diyor. Çocuk şimdi 7 yaşlarında. Anne bu yıl biriyle nişanlandı yakında evleniyor. Kız zaten babam diye adamı kendi evine bile göndermiyor. Yanlış anlaşılmasın biyolojik babasına dair yaşına uygun bir şekilde bilgilendirilmiş. Özetle çok mutlular. Hoppa Bu arada ailenize kırılmayın. Çoğumuzun ailesi aynı tepkiyi verirdi. Ama bebeği çok sevecekler eminim

Bekliyoruz pijamalıyı :)
Ayy çok sevindim. Kolaylıkla alın kucağınıza ve miss gibi yanaklarını koklayın bebişimizin. İnşAllah çok tatlı ve vefalı da bir insan olsun. Kutluyorum sizi. Ve geldiğinde bizim için de öpün o pijamalıyı Vallahi sevindirdiniz beni :)) :KK68::emir_bebek:

Ayy çok sevindim. Kolaylıkla alın kucağınıza ve miss gibi yanaklarını koklayın bebişimizin. İnşAllah çok tatlı ve vefalı da bir insan olsun. Kutluyorum sizi. Ve geldiğinde bizim için de öpün o pijamalıyı Vallahi sevindirdiniz beni :)) :KK68::emir_bebek:
Teşekkür ederim, seve seve

Tabu olan bir konudan bahsedeceğim. Açık açık anlatamayışımın anonim bir platform arayışımın nedeni de bu.

Bekarım ve 8 haftalık hamileyim. İki hafta önce tesadüfen rutin jinekolojik muayenede öğrendim. 30 yaşıma birkaç ay kaldı. Başarılı bir iş kadınıyım. 4 yıllık iyi giden bir ilişkim var. Sevgilimle ayrı evlerde yaşıyoruz ama haftanın bir kısmında o benim evimde bir kısmında ben onun.

Hamilelik uygunsuz bir zamana denk geldi. Tahmin bile edemeyeceğim bir kurumdan harika bir iş teklifi aldım hamilelik haberiyle aynı dönemde. Bana teklif getirmelerinde evli olmamam ve çocuğumun olmaması çok etkiliydi çünkü bu işi kabul edersem çok yoğun çalışmam gerekecek. Anne olmakster miyim şimdiye kadar hiç hayal etmedim. Çocukken evcilik oynarken bile anne olmadım. Çocuk istesem de şimdi isteyeceğimi hiç sanmıyorum. Sevgilim bebeği istiyor. Bir an önce evlenmek istiyor. Zaten evli gibiyiz bebek de olacağına göre evlenelim artık diyor. O çok uzun zamandır evlenmek istiyordu bebek tuz biber oldu. Bana evlilik korkutucu geliyor. Ben büyürken çevremdeki evliler hep bıkkın ve mutsuz oldular. Sevgilim de bunu biliyor, seni bu kadar strese sokacaksa doğumdam sonra evlenelim istersen diyor. Ben anne olabilir miyim buna hazır mıyım bilmiyorum. Bir yandan bu durum iş teklifini tehlikeye sokuyor. Bir daha ne zaman öyle bir teklif alırım bilmiyorum. Öte yandan şartlar da uygun şimdiki işimde de gelirim gayet iyi. Keza sevgiliminki de öyle. Bebeğe bakacak olanak var.

Destek almak için geçen hafta ailemin yaşadığı şehre gittim. Pek muhafazakar bir aile olmamamıza rağmen çok sert tepkiler aldım. Çok duygusal biri olmamama rağmen ağlayarak eve döndüm.

Yani kafam çok karışık. 2 hafta öncesine kadar böyle bir durumu rüyamda göremezdim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aldırayım desem o sadece benim çocuğum değil onu isteyen bir babası var. Anne olmak zor ve korkutucu. Tepkilere bakılırsa ailemden destek alamayacağım. Annelik hissetmiyorum ama bebeğe acıyorum. Evlenmem daha iyi mi olur onu da bilmiyorum. Müthiş bir bitkinlik ve mide bulantısı var. Yataktan çıkasım yok. Muhtemelen hayatımın en zor günleri bunları. Benzer şeyler yaşayanınız var mı? Burada bir sürü anne var, bu durum nasıç yönetilir? Akıl almaya ihtiyacım var.
Bu yazdıklarınızın hepsini yaşayan bi çok insan var. Evliykende çocuk sahibi olmaktan korkan bi çok insan var. Ki bende anne olmaktan çok korkmuştum. Bu duyguları kolay kolay insan kendine bile söyleyemezken böyle bi platformda dile getirmek insanlar için kolay değil. Zira bu platformda ve dışarda da insan yargılamak çok kolay. Bence ailenizi sevgilinizi işinizi gelen teklifi her seyi ama her şeyi bi kenara bırakın sadece kendinize odaklanın. Gerekirse bi danışmandan yardım alın sakinleşin. Doğru kararı siz aklınız ve kalbinizle vereceksiniZ. Anneliğe gelince hiç kimse hiç bi duyguyu aynı oranda yaşamaz aynı hissetmez. Evet zor evet ciddi sorumlulukları var bi o kadar da insanın içine sevgi tohumları eken bi olay biliyormusunuz. Ben dokuz ay boyunca bi türlü inanamıyorum anne olacağıma bi türlü bu moda giremiyordum başka kadınları görüyordum gayet anne gibiydiler. Kendime çok kızardım ben neden bişey hissetmiyorum diye. Sonra onu görünce işte o zaman anlıyorsun sütümü verebilmek için sabahlara kadar uyumazdım, öyle bi sevgi bağı oluşuyor ki sizde yeniden çocuk olup yeniden büyüyorsunuz onunla. Umarım en doğru kararı verirsiniz.🙏🏻

Bu yazdıklarınızın hepsini yaşayan bi çok insan var. Evliykende çocuk sahibi olmaktan korkan bi çok insan var. Ki bende anne olmaktan çok korkmuştum. Bu duyguları kolay kolay insan kendine bile söyleyemezken böyle bi platformda dile getirmek insanlar için kolay değil. Zira bu platformda ve dışarda da insan yargılamak çok kolay. Bence ailenizi sevgilinizi işinizi gelen teklifi her seyi ama her şeyi bi kenara bırakın sadece kendinize odaklanın. Gerekirse bi danışmandan yardım alın sakinleşin. Doğru kararı siz aklınız ve kalbinizle vereceksiniZ. Anneliğe gelince hiç kimse hiç bi duyguyu aynı oranda yaşamaz aynı hissetmez. Evet zor evet ciddi sorumlulukları var bi o kadar da insanın içine sevgi tohumları eken bi olay biliyormusunuz. Ben dokuz ay boyunca bi türlü inanamıyorum anne olacağıma bi türlü bu moda giremiyordum başka kadınları görüyordum gayet anne gibiydiler. Kendime çok kızardım ben neden bişey hissetmiyorum diye. Sonra onu görünce işte o zaman anlıyorsun sütümü verebilmek için sabahlara kadar uyumazdım, öyle bi sevgi bağı oluşuyor ki sizde yeniden çocuk olup yeniden büyüyorsunuz onunla. Umarım en doğru kararı verirsiniz.🙏🏻
Bir karar verdik aslında bu konuda bizim için en iyi olacağına inandığımız. Bebeği karşılamaya hazırlanıyoruz. Şimdilik ondan pijamalı diye bahsediyoruz. Pijamalı gelene kadar biz de daha hazır hissederiz diye umuyorum. Teşekkür ederim.

Bazılarına göre korunmak da günah. Hatta Türkiyede bazı şehirlerde ( şehir ismi veremiyorum tahmin edersiniz ) geleneksel olarak korunmuyorlarmış günah saydıkları için.. Ne denir ki bu cehalete.
Ama lütfen her duyduğunuza inanmayın böyle şeylere
Olur mu hiç bazı şehirler diye genellemek

Ama lütfen her duyduğunuza inanmayın böyle şeylere
Olur mu hiç bazı şehirler diye genellemek
Daha şehir adı bile duymadan neden bu kadar savunmaya geçtiniz ki
Her duyduğuma inanmam zaten
Bu konularda yapılmış sosyolojik araştırmaları takip ediyorum
Genellemeyin diyorsunuz ama her yörenin, her şehrin kendine göre kültürü var
Nasıl ki Trakya, Avrupa kültüründen ve inanışlarından etkilendiyse Arabistana yakın yerler de Arap kültürü ve inanışını temsil ediyor
İstisnalar tabi ki olabilir ama çok güzel bir söz vardır: İstisnalar kaideyi bozmaz

Bir karar verdik aslında bu konuda bizim için en iyi olacağına inandığımız. Bebeği karşılamaya hazırlanıyoruz. Şimdilik ondan pijamalı diye bahsediyoruz. Pijamalı gelene kadar biz de daha hazır hissederiz diye umuyorum. Teşekkür ederim.
Sevindim. Rabbim sag saglim kucaginiza almayı nasip etsin. :anneadayı::anne:

Tabu olan bir konudan bahsedeceğim. Açık açık anlatamayışımın anonim bir platform arayışımın nedeni de bu.

Bekarım ve 8 haftalık hamileyim. İki hafta önce tesadüfen rutin jinekolojik muayenede öğrendim. 30 yaşıma birkaç ay kaldı. Başarılı bir iş kadınıyım. 4 yıllık iyi giden bir ilişkim var. Sevgilimle ayrı evlerde yaşıyoruz ama haftanın bir kısmında o benim evimde bir kısmında ben onun.

Hamilelik uygunsuz bir zamana denk geldi. Tahmin bile edemeyeceğim bir kurumdan harika bir iş teklifi aldım hamilelik haberiyle aynı dönemde. Bana teklif getirmelerinde evli olmamam ve çocuğumun olmaması çok etkiliydi çünkü bu işi kabul edersem çok yoğun çalışmam gerekecek. Anne olmakster miyim şimdiye kadar hiç hayal etmedim. Çocukken evcilik oynarken bile anne olmadım. Çocuk istesem de şimdi isteyeceğimi hiç sanmıyorum. Sevgilim bebeği istiyor. Bir an önce evlenmek istiyor. Zaten evli gibiyiz bebek de olacağına göre evlenelim artık diyor. O çok uzun zamandır evlenmek istiyordu bebek tuz biber oldu. Bana evlilik korkutucu geliyor. Ben büyürken çevremdeki evliler hep bıkkın ve mutsuz oldular. Sevgilim de bunu biliyor, seni bu kadar strese sokacaksa doğumdam sonra evlenelim istersen diyor. Ben anne olabilir miyim buna hazır mıyım bilmiyorum. Bir yandan bu durum iş teklifini tehlikeye sokuyor. Bir daha ne zaman öyle bir teklif alırım bilmiyorum. Öte yandan şartlar da uygun şimdiki işimde de gelirim gayet iyi. Keza sevgiliminki de öyle. Bebeğe bakacak olanak var.

Destek almak için geçen hafta ailemin yaşadığı şehre gittim. Pek muhafazakar bir aile olmamamıza rağmen çok sert tepkiler aldım. Çok duygusal biri olmamama rağmen ağlayarak eve döndüm.

Yani kafam çok karışık. 2 hafta öncesine kadar böyle bir durumu rüyamda göremezdim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aldırayım desem o sadece benim çocuğum değil onu isteyen bir babası var. Anne olmak zor ve korkutucu. Tepkilere bakılırsa ailemden destek alamayacağım. Annelik hissetmiyorum ama bebeğe acıyorum. Evlenmem daha iyi mi olur onu da bilmiyorum. Müthiş bir bitkinlik ve mide bulantısı var. Yataktan çıkasım yok. Muhtemelen hayatımın en zor günleri bunları. Benzer şeyler yaşayanınız var mı? Burada bir sürü anne var, bu durum nasıç yönetilir? Akıl almaya ihtiyacım var.
Sağlıkla gelsin diyorum herşeyi herkesi bir kenara bırakırsın içinizde sizden beslenen size muhtaç sizden bir parça var bu mutluluğa tanık olmaya çalışan o kadar anne ve baba adayı var ki rabbim size bir armağan vermiş sıkıca tutunun çünkü o size sizden önce tutunmuş iş ev aile herşeyi bir kenara bırakın sadece sizin içinizdeki minicik canlıya kalp verin. Umarım kararınız minik kalbinizi dünyaya getirmek olur sağlıcakla kalın 🥰🥰🥰🥰

Çok çok sevindim sizin adınıza. Inşallah sağsalim bebişinizi alırsınız kucağınıza. Allah sizede erkek arkadaşınıza da kolaylıklar versin, yardım etsin. Hepiniz için hayırlı olur bu karar inşallah. Darısı benim gibi isteyenlerin başına inşallah :)

Off yine mi aynı muhabbet.
Evlenmeden cinsellik kime göre neye göre yanlış?
Önceki dönemlerde yaygın değildi diyorsanız, dünya bu kadar gelişmemişti.
İnsan bu kadar kabuğundan çıkmamıştı. Kadınlar hiç bu kadar özgürlüğünü eline almamıştı.
Önceden korku vardı, erkek egemenliği vardı. Bunlar yavaş yavaş siliniyor. Kadın erkekle eşit konuma geliyor.
Önceden böyle bir durum olduğunda erkeğin "elinin kiri", kadının ise en hafifletilmiş tabirle "yollu" oluyordu.
Şimdi böyle birşey yok, olmaması da çok iyi.
Size yanlış geliyorsa "bana yanlış geliyor" diyip kenara çekilmek varken "bu normal değil, normalleştirilmemeli" diyerek hemcinsinizi ötekileştirmeye, anormal göstermeye çalışıyorsunuz.
Cinsellik kadın için de ihtiyaçtır, erkek için de.
Şunu bi aşın artık. Cinsellik dediğimiz şey sadece erkeğin zevk aldığı, hoşlandığı birşey değil.
Öte yandan bir de aldırma diye tavsiye vermişsiniz. Böyle durumda siz olsanız ve aileniz bebeği istemese ahkam kesenlerin çoğu aldırır, buna eminim. İyi o zaman çok aldırmamasını istiyorsanız konu sahibi doğurup size versin siz bakın. Bir insan severek, isteyerek anne olmalı. Bunu en iyi kadınlar bilir. Annelik hiç bitmeyen mesai, ömür boyu sürecek sorumluluk demek. Bu kadın bu sorumluluğun altına girmek istemiyor diye linç yemiş. Olduuu olduu. Klasik lafa gelince mangalda kül bırakmayan canım hemcinslerim alsın kendisi baksın çocuğa.

Konu sahibi bebeği istemiyorsan doğurmak zorunda değilsin. Ama vicdani yükü çok ağır, bir arkadaşım aynı şeyi yaşadı, 3.5 yıldan beri depresyondan çıkamadı. Bebek büyük sorumluluk, eğer bu sorumluluğa hazır değilsen yapacak birşey yok. İyi düşünmelisin, umarım senin için en iyisi neyse o olur.
Bunun neresi özgürlük. Kızcağız hamile kalmış aldirsa dert, dogursa dert, bu şimdi özgurmu? Bu gibi goruşler yüzünden genç kizlar mahvoldu gitdi. Ondan sonrada genelevlere düşüyorlar özgür olup kabuklarından çıktım sanıp. Medeniyet istediğin an birlikte "cinsel ihtiyacın tavan yapınca" olmaksa hayvanlar daha medeni.

Bunun neresi özgürlük. Kızcağız hamile kalmış aldirsa dert, dogursa dert, bu şimdi özgurmu? Bu gibi goruşler yüzünden genç kizlar mahvoldu gitdi. Ondan sonrada genelevlere düşüyorlar özgür olup kabuklarından çıktım sanıp. Medeniyet istediğin an birlikte "cinsel ihtiyacın tavan yapınca" olmaksa hayvanlar daha medeni.
Dünyaya aynı yerden bakmıyoruz, ne ben sizi ne siz beni anlayabilirsiniz. Siz benimkini özgürlük olarak değerlendiriyorsanız bende sizin görüşünüzü esaret olarak değerlendiriyorum. Ayrıca her insan aynı değil, siz sanıyor musunuz ki geneleve düşen her kız "bu gibi" görüşe sahip olduğu için geneleve düşüyor. Bir kızın geneleve neden düştüğünü düşünmek yerine genelevler neden bu kadar rağbet görüyor, ülkemizde neden bu kadar tecavüz, kadın cinayeti var diye düşünelim bir zahmet. Medeniyet istediğin "anda" birlikte olmak demek değil, medeniyet yaptıklarının hesabını vermek zorunda olmamaktır bana göre. Bana göre özgürlük bir kadının kendi ayaklarının üzerinde durmasıdır. Siz benim yazdığımı "cinselliğin tavan yapınca istediğin biriyle olmak" olarak algılıyorsanız, bu sizin sorununuz benim değil. Benim demek istediğim bu değil ama demek ki sizin medeniyet diyince aklınıza kadının istediği an biriyle birlikte olması geliyor.
Hayvanlarla bizi ayıran özelliklerimiz var, biz akıla sahibiz mesela. Herkes aklını kullansın, ben evlilik öncesi cinsellik yaşadım/yaşıyorum ama geneleve düşmedim mesela. Benim yaptıklarım beni ilgilendirir, ne sevgilimi ne ailemi kimseyi İlgilendirmez. Onlar sadece fikrini söyleyebilir, beni dövemez katledemez. Benim için özgürlük demek, medeniyet demek budur. Benim için özgürlük, medeniyet benim fikirlerime ve yaptıklarıma saygı duyulmasıdır. Umarım açıklayıcı olmuştur.

abla genelde erkeklerin zorlaması iknasıyla ilişkiye giriyorlar çoğu genç kız sonrada özgürlük diyorlar buna.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X