Ben bu eşle ne yapacağımm

Ay eşiniz en sinir olduğum erkek tipi . Özel sektörde çalışınca ne oluyor acaba , biz yıllarca çalıştık hiç bir şey olmadı. Sadece sizin karar verebileceğimiz bir konuda da yorum yapma hakkı yok. Ayrıca kv size iyiliğiniz için karışıyor da sizi doğuran ana baba kötülüğünüzü mü isteyecek ? Bir de nikahı üstüne yemin ediyormuş beyefendi. Medeni kanundan haberi yok heralde ay keşke okumasaydım şu konuyu ya. Sinirim tepeme çıktı

Kamuya izin verip ozel sektore izin vermemesi cok sacma degil mi?
Istememe sebebi nedir ego mu, yoksa sizin calisma saatlerinizin yogunlugu mu bilemem ama tavri cok yanlis.
Insan inadina gider ise baslar bu durumda.
Şaka gibi

şu aralar işte biraz zorlanıyorum o yuzden keşke kocam çalışmama izin vermeseydi diyorum :KK43:

şaka maka babama karşı "ben izin vermiyorum" diyecek adamı daha nasıl yanınızda tutuyosunuz? babama karşı diklenecek de evde tutucam ben onu. afedersiniz ama b.k yesin gitsin derim.

Karşı çıktığımda sen beni saymıyorsun dinlemiyorsun diyor. Dedikleriniz çok doğru. Ben hakkım olan çalışma isteğimi bile onunda gönlünü yapayım derken o beni hiç dinlemeden ezip geçebiliyor. Ayrıca maddi durumumuzda öyle ahım şahım değil borçlardan dolayı sıkışmış durumdayız ki böyle olmasaydı bile çalışmak istemek benim en doğal hakkım değil mi… eşim her defasında böyle saçmalıklarla beni son raddeye getiriyor sonra da tam tersi olup özür diliyor ama çok yıprandım
neden bu adama , bu hayata katlanıyorsunuz?

Esinizin ana babaniza hic bir sey yokken bagirip cagirmasina nasil musade ediyosunuz buyuk konusmiyim ama benim aileme boyle saygisizlik yapacak birine cok fena ders verirdim yada pisman ederdim yada aynisini onun anne babasina yapardim bakalim nasil oluyormus

Konu sahibi, kv neler neler dedi ağzımı açmadım diyor. Bu halde bile eşi "annem iyiliğimizi düşündüğünden karışıyor." Diyor. 😂

Konu sahibi kvyi arayıp öyle bağırıp çağırsa kocası o telefonu üstünde kırardı herhalde.
o telefonu ameliyatla almak zorunda kalırlardı.
konu sahibi kalkacak, aynı şekilde kv ile konuşacak , sonra kocasından özür dileyip sarılıp barışacaklar ha :KK70:
bunu yaptığı an kocası kapının önüne koyar

R Rozi- kocanızın size ve ailenize bu şekilde davranmasına neden izin veriyorsunuz ?????

Evlenmeden once calisiyormuydunuz?ayrica ozelde calismanizi istememe sebebi nedir?calisma saatleri falan mi?

Iyyyy ne gıcık bir adam kocanızz. Tam yüzüne tükürük saça saça bağırıp “defol git boşanmazsan adam değilsin” demelik.

Evcil hayvanısınız sanıyor sanırım. Siz de o zaman evi yıkın bağırın çağırın canım bu işte çalışmanı istemiyor diye. Bu ne kepazelik ya alt tarafı çalışmak istiyorsunuz diye rezil rüsva etmiş kendini. Keşke böylelerinin dili tutulsa da o nikah masasında evet diyemeseler.

Eşimle sürekli tartışıyoruz anlaşamıyoruz en son çalışma isteğime karşı çıkınca kavga ettik o olay üzerine kalktı babamı aradı telefonda bağırarak bakın haberiniz olsun rozi orada asla çalışmayacak, izin vermiyorum dedi. Annem babam telaş yaptı birden eşim öfkeli arayınca bir şey olmuş sanmışlar akşam akşam insanları rahatsız etti. Babam yine onunla güzel sakin konuşuyor, benimki hala istemiyorum izin vermiyorum ben nikahımı ortaya koydum yemin ettim diye bağırıyor. Allahım gören de pavyonda çalışıcam zanneder. Özel hastaneye başvuru yapmak istedim. Neymiş özelde çalışmamı istemiyormuş sadece kamu olabilirmiş. Ben ona danışmadan iş yapıyormuşum, neden önce babama söylemişim de ona söylememişim… buda yalan önce ona söylemiştim sonra bir gün babamla telde konuşurken bir şey hakkında bilgi aldım sadece belgelerle ilgili soru sordum hepsi bu. Eşim bunu sorun etti niye ona sormamışım da babama sormuşum, babamla ikimiz zaten kararlaştırmışız… bende en son dayanamadım onun annesinin yaptıklarını saydım kim kime karışıyor diye patladım. Eşim de döndü bana annem senin iyiliğin için karışıyor dedi. Bende o zaman babam da bizim iyiliğimiz için karışıyor dedim. Eşimin annesi bana neler neler dedi ben bugüne kadar ağzımı açıpta kötü bir söz etmedim… ama o benim babamla çatır çatır konuşuyor ne dese cevap ne dese bi tersleme… o kadar zoruma gitti ki babamın hiç bi suçu yok hala onu suçluyor. Annem de en sonunda dayanamadı, nikahın düşerse gider tekrar kıyarsın bu ne saçmalık biz çocuğumuzu boşamı okuttuk ne demek çalışmasına izin vermemek diye eşime çıkıştı. Babam da bu işler ortak noktada buluşarak olur böyle izin vermiyorum diye kestirip atamazsın rozininde kendine göre düşünceleri istekleri var biz kızımızın her zaman arkasındayız çalışmak isterse çalışır dedi. Eşim sinir küpüne dönmüş bir şekilde izin vermiyorum ben kimim burda diye bağırmaya devam etti. Sonrasında ben patladım artık ağzıma geleni saydım. Bu konu uzadı da uzadı kaynanamlara kadar gitti...

Velhasıl durum bundan ibaret hanımlar… eşim dediğim dedik, çok müdahaleci ve benim düşüncelerimi geri plana atıp kendi isteklerini daha önemli gören biri. Ha bide kavga ettikten sonra hiçbir şey olmamış gibi birden yumuşayan gelip bana sarılan, sevdiğini söyleyen, özür dileyen de bir insan. Fakat benim artık takatim kalmadı, yıprandığımı hissediyorum. Tam yeter artık bu evlilik böyle gitmez gerekirse boşanacağım düşüncesini kafama yerleştiriyorum, gücümü toparlıyorum ki adam birden tam tersi oluyor kuzu gibi oluyor yelkenlerimi suya indiriyor. Bu kaçıncı artık sayısını bilmiyorum. İyice aptala döndüm inanın konular böyle kapanıp gidiyor ama sonra yine her şey aynı… bazen tartışacak gücü bile bulamıyorum artık sanırım tükendim. Ne yapmalıyım siz söyleyin lütfen
Ablamin 5 yaşindaki oğlu da öyle. Kendi istediği olacak illaki. Malesef evlilikde kadinlarimizin çoğu çocukla beraber eşlerini de büyütüyorlar. Olgunlaşmamiş, sığ bir insan. Karakteri nasil deyişir bilemem ama ailenize karşi saygisizlik edene çizgiyi çekeceksiniz.

Eşimle sürekli tartışıyoruz anlaşamıyoruz en son çalışma isteğime karşı çıkınca kavga ettik o olay üzerine kalktı babamı aradı telefonda bağırarak bakın haberiniz olsun rozi orada asla çalışmayacak, izin vermiyorum dedi. Annem babam telaş yaptı birden eşim öfkeli arayınca bir şey olmuş sanmışlar akşam akşam insanları rahatsız etti. Babam yine onunla güzel sakin konuşuyor, benimki hala istemiyorum izin vermiyorum ben nikahımı ortaya koydum yemin ettim diye bağırıyor. Allahım gören de pavyonda çalışıcam zanneder. Özel hastaneye başvuru yapmak istedim. Neymiş özelde çalışmamı istemiyormuş sadece kamu olabilirmiş. Ben ona danışmadan iş yapıyormuşum, neden önce babama söylemişim de ona söylememişim… buda yalan önce ona söylemiştim sonra bir gün babamla telde konuşurken bir şey hakkında bilgi aldım sadece belgelerle ilgili soru sordum hepsi bu. Eşim bunu sorun etti niye ona sormamışım da babama sormuşum, babamla ikimiz zaten kararlaştırmışız… bende en son dayanamadım onun annesinin yaptıklarını saydım kim kime karışıyor diye patladım. Eşim de döndü bana annem senin iyiliğin için karışıyor dedi. Bende o zaman babam da bizim iyiliğimiz için karışıyor dedim. Eşimin annesi bana neler neler dedi ben bugüne kadar ağzımı açıpta kötü bir söz etmedim… ama o benim babamla çatır çatır konuşuyor ne dese cevap ne dese bi tersleme… o kadar zoruma gitti ki babamın hiç bi suçu yok hala onu suçluyor. Annem de en sonunda dayanamadı, nikahın düşerse gider tekrar kıyarsın bu ne saçmalık biz çocuğumuzu boşamı okuttuk ne demek çalışmasına izin vermemek diye eşime çıkıştı. Babam da bu işler ortak noktada buluşarak olur böyle izin vermiyorum diye kestirip atamazsın rozininde kendine göre düşünceleri istekleri var biz kızımızın her zaman arkasındayız çalışmak isterse çalışır dedi. Eşim sinir küpüne dönmüş bir şekilde izin vermiyorum ben kimim burda diye bağırmaya devam etti. Sonrasında ben patladım artık ağzıma geleni saydım. Bu konu uzadı da uzadı kaynanamlara kadar gitti...

Velhasıl durum bundan ibaret hanımlar… eşim dediğim dedik, çok müdahaleci ve benim düşüncelerimi geri plana atıp kendi isteklerini daha önemli gören biri. Ha bide kavga ettikten sonra hiçbir şey olmamış gibi birden yumuşayan gelip bana sarılan, sevdiğini söyleyen, özür dileyen de bir insan. Fakat benim artık takatim kalmadı, yıprandığımı hissediyorum. Tam yeter artık bu evlilik böyle gitmez gerekirse boşanacağım düşüncesini kafama yerleştiriyorum, gücümü toparlıyorum ki adam birden tam tersi oluyor kuzu gibi oluyor yelkenlerimi suya indiriyor. Bu kaçıncı artık sayısını bilmiyorum. İyice aptala döndüm inanın konular böyle kapanıp gidiyor ama sonra yine her şey aynı… bazen tartışacak gücü bile bulamıyorum artık sanırım tükendim. Ne yapmalıyım siz söyleyin lütfen
Çocuk yokken boşan ...uğraşılmaz bu insanlarla.vaktine yazık

Hadi kendinizi düşünmüyorsunuz orasını anladık ama anne babanız sizin seçimleriniz nedeniyle şu rezilliği yaşıyorlar. Hiç mi mahcup olmuyorsunuz?

Ailemle böyle konuşan adamı boşarım. Yine de içim soğumaz, bir daha evlenir bir daha boşarım.
"Nikahımız düşer, o yüzden çalışamazsın" dedikten sonra "ama kamu hariç ehehe" diye beni salak yerine koymaya kalktığı için de üçüncü kez evlenip boşarım.

Siz onun annesine böyle davranın da görün eşiniz sizi kaç defa boşuyor.

Eşiniz çok terbiyesiz. Siz de aşırı pasifsiniz. Kimse benim anneme, babama böyle carlayamaz. Bana bile carlayamaz bu konularda. Ne demek çalışmana izin vermiyorum deyip anaya babaya laf saymak? Siz d bunları yuttunuz yani? Geçen eşimle ciddi bir konuda tartıştık. Bizim tartışmalarımız konuşma şeklinde olur bağırış, çağırış olmaz. Konuşmanın sonunda bana "Boşanmayı kabul etsem anında boşanırsın adım gibi de biliyorum bunu." dedi. Çünkü boşanırım. Hele hele haklı olduğum konuda arkama bile bakmam.

X