'Ben Bu İlişkiye Olan İnancımı Kaybettim Ela' Modundayım

Meredith Grey

Su’nun Annesi 🤰🏼
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2015
5.233
6.047
Merhabalar hatunlar,

Konum birlikte olduğum insanla ilgili.

Anadolu'nun küçük bir şehrinde doğmuş, büyümüş. Babası çok sert bir insanmış, o da babasının bu özelliğinden hem fiziksel hem de psikolojik şiddet olarak nasibini almış. Küçükken birçok işte çalışmış; oto tamirciliği, balıkçılık vs. Şimdi ise kolluk kuvvetlerinde bir işi var. Ailesinden uzakta yaşıyor. Bu durum onu üzüyor.

Bana karşı son derece sadık bir adam. Onunla konuşmaktan, vakit geçirmekten keyif alırdım. Lakin zaman geçtikçe karanlık tarafını göstermeye başladı.

Bütün gün evde İngilizce çeviri yapıyorum. Naptın ne ettin sohbeti olduğunda; bunu söylediğimde 'Boş boş oturdun yani' diyor. Bir gün oturmuş birbirimize çocukluk anılarımızı anlatıyoruz. O anlattı. Hevesle ben de başlayacaktım ki 'Noldu küçükken eline latte döküldü de elin yandı onu mu anlatacaksın' dedi. Annem geçtiğimiz günlerde işinden istifa etti. Bunu ona söylediğimde 5 kere falan 'Kovuldu yani' dedi. Yok hem ses tonum, hem de tavırlarım çok yapmacıkmış. Beni sürekli iltifat yağmuruna tuttuğu tek şey dış görünüşüm. Sürekli çok güzelsin, şuran güzel buran güzel minik sevgilim diyip duruyor.
En son görüşmemizde iyice Yeşilçam'a bağladı. 'Benim tanıdığım zengin p*çlere benzemezmiş. Ailesine bakıyormuş. Ben şımartılmışım insanlar hakkında hiçbir şey bilmiyormuşum. Benim gibi, istediği her şey önüne konmuyormuş'. Nereden konuyu bunlara getirdi anlamadım durduk yere.
Annesi hastalandı. Sürekli durumu nasıl diye sorup çocuğu darlamak istemedim. Bir gelişme olunca bana haber ver lütfen merak ediyorum, hatta uçağa atlayıp gelebilirim dedim. Haber falan vermedi. Nedenini sordum. Senin sahte merhametine ihtiyacım yok. Ayrıca gelmezdin de dedi.

Çevremdeki bazı arkadaşlarım, sevgilimin yaşadığım hayatı vs kıskandığını söylediler. Bazıları da bak sana çok sadık bu çocuk, bunlar da kötü birer özelliği. Kusursuz insan yok ki diyorlar.

Ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim gibi geliyor. Bence fazlasıyla toksik bir insan. Uzun vadeli düşünecek olursam bu toksik tarafı daha da artar sanırım. Onunla konuşmaktan, vakit geçirmekten eskisi kadar keyif almıyorum. Olayları dramatize edip Küçük Emrah rolüne girdiğini düşünüyorum ya da ben çok odunum.

Bir süre ara verdim. Ama tamamen bitirme düşüncesi daha ağır basıyor. Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum sevgili hanımlar.

Son düzenleme:
İnancını kaybetmişken bulma Levent

Sizi hakli buldum. Tavırları cok itici. En çok acıyı o çekmiş, en çok çalışan o, en mağdur o, başkalarının yaptığı her şey kıymetsiz, önemli olan her seyi o yapıyor. Kurban psikolojisinde tamamen. Siz cok bilinçlisiniz. Her seyin farkındasınız. Ayrilmak sizi cok mutlu edecek diye hissediyorum.

Ben senin tanıdığın kızlara benzemem diyecekmiş de erkek olduğunu hatırlamış gibi.
Çok fazla zengin kız fakir oğlan temalı dizi izlemiş bence.
Ayrılmanız daha iyi olur hiç sevmem böyle sürekli duygu sömürüsü yapanları. Yok ben çok çalışıyorum aileme bakıyorum bilmemne. Hiç kimsenin hayatı kolay değil sonuçta, tek sen misin sıkıntı çeken?

Hayatta zorluk görmüş insanın iki tepkisi olur.
İlki naif, kimseyi incitmeyen, ince fikirli...
İkinciside, herkesten intikam alircasina saldırgan, horlayan, ezen. Ezildikce, ezmeyi öğrenen.

Sizin ki de safını belli etmiş. Hislerinize güvenin derim. İlk yaptığı, yaşam enerjinizi çalmak olmuş. Bunun devamı çok şiddetli gelir....

Ayyy benim bile içim kıyıldı . Bu adam bardağın hep boş tarafını görüyor. Ömür geçmez. Zaten sen de bitirme taraftarısın . Bitir . Rabbim karşına daha iyilerini çıkarsın

Adamla sosyo kültürel olarak denk değilsiniz. Kendisi epey kompleks yapmış, '' Ben neler çektim gıkım çıkmıyor, piremsesin eline latte dökülmüş ne zırladı bee. '' moduna girmiş. Kıskandığını çıkaramadım, ama aşırı sinir oluyor sana, çok şımarık buluyor, kendince '' Bundan karı olmaz, ev ocak çoluk çocuk emanet edilmez. '' diye de düşünüyordur. Şimdi ailesi ile kopuk, ama evlenince onlarsız yapamayacak. Bi bakıyor sana, '' Bu kadın benim tuhaf ailemi çekmez de şimdi yaa. '' diye düşünüyordur. Alışmış, belki sevmiş ama siz yapamazsınız. Besbelli.

Dediğiniz gibi herkesin kendine göre dertleri var. Ki benim hayatım da öyle kolay geçmedi, kendisi de biliyor. İyi maddi imkanlarla yaşadım hep ama anne babam ayrıydı. Babamın, annemi aldattığı kadınla nikahına gittim küçücükken. Kardeşim olduğunu mahkeme celbinden öğrendim. İstesem ben de çok güzel duygu sömürüsü yaparım.

Evet, şu an rahat bir şekilde çalışıyorum. Çünkü muhtemelen o üniversite sınavı zamanı dışarıda arkadaşlarıyla fink atarken, ben yaldır yaldır ders çalışıyordum. Bir farkı olacak elbet. O da totosunu kırıp daha iyi bir meslek hayatı, gelecek inşa etseymiş kendisine. Haksız mıyım?

Abov canım kac kaç enerjini hayatını emer bu senin.
Sağlıklı bir evliliğiniz kesinlikle olmaz.

Latte hikayesi de yok bu arada. Kendi uydurdu. Hani ne yaşamış olabilirsin ki, en fazla Starbucks'a aldığın latte eline dökülmüştür. O anı olmuştur kafasında.
Her yıllık izninde köyü müdür kasabası mıdır nedir oraya gidiyor. Normalde onun yaşında bir insan bi gideyim Çeşme, Bodrum yapayım kafasında olur.

bu kısı komplekslı kendısını yetersız gordugu zamanlarda da saygısızca davranıyor dili yaklasımı bakıs acısı felaket otesı
bence bıtmesı gerekır ben olsam bu sozlerı duydugum ınsanlar devam etmezdım emeklerınız onun gozunde bır hıc ısten ayrılmayla kovulma arasındakı farkı anlayamayacak kadar kapasıtesız onyargılı ve aılenızle olan ıletısımı kıskanan bırı

tek ıyı yanı sadık olusuymus onun dısında bır tane ıyı yanı yok kusura bakmayın tum kotu yanları 1 tane sahıp oldugu dogrusunu da goturdu zaten

Kesinlikle dengin değil.

Arkanıza bakmadan kaçın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…