Ben hiç kendi ailemi kuramayacağım sanırım

Benim kocayı annemin arkadaşı vardı komşusunun oğluna ayarladı.... Yani teyzeler bu işi biliyor ben hep şey derdim koca peşinde koşamam biri bulsun evleneyim hiç uğraşamam vallahi derdim uğraşmadım hiç gerçek ten
Mutluluk diliyorum size... Koca peşinde koşmadanda oluyormuşun örneği 😅 Nasip gerçekten nerden geleceği meçhul

ben 27 yaşında bekarlığın ters düz etmiştim:halay::halay:32 'de evlendim keşke diyorum bekar kalsaydım da böyle cocuk yapayım diye yıllarımı,pskolojimi bozmasaydım

akrabalar artık akşam pazarına kalanlar karşına çıkar

Nerden biliyorlar bunu kendilerinden mi ? Acayip deli oluyorum bu şekilde heves kırıcı olanlara.

Nasip vaktine esirdir.. Belki de daha zamanın vardır :) Hiç geç kaldım diye düşünme, Allah en iyisini senin için hazırlıyordur belki de..

Ben 37 yaşındayım ve 6 ay önce evlendim..
Aklımda evlilik fikri yokken üstelik..
Eşimle tanıştıktan 7 ay sonra nişanlandık.. 1 yıl sonrasında da evlendik..
Eşim benden 1 yaş küçük..

Allah karşıma öyle birini çıkardı ki..
Sipariş versen bu kadar olmaz.. =)
37 yaş belki geç oldu ama o kadar mutluyum ki onunla 6 ayım 60 yıla bedel..

Nerden biliyorlar bunu kendilerinden mi ? Acayip deli oluyorum bu şekilde heves kırıcı olanlara.

Nasip vaktine esirdir.. Belki de daha zamanın vardır :) Hiç geç kaldım diye düşünme, Allah en iyisini senin için hazırlıyordur belki de..
O akrabalar 35 te evlendim diye eşimin doğru düzgün işinin olmadığını düşünüyorlar. İş bulamadığı için evde kendi kendine çalıştığı yorumları yapıyorlar. Gerçekse eşim yazılımcı yurtdışı odaklı çalışıyor. Bu yaştan sonra ancak beni de ala ala işsiz güçsüz biri almıştır imajı yarattılar :)

O akrabalar 35 te evlendim diye eşimin doğru düzgün işinin olmadığını düşünüyorlar. İş bulamadığı için evde kendi kendine çalıştığı yorumları yapıyorlar. Gerçekse eşim yazılımcı yurtdışı odaklı çalışıyor. Bu yaştan sonra ancak beni de ala ala işsiz güçsüz biri almıştır imajı yarattılar :)

Akrabamı akbaba mı belli değiller desenize :))) Yarabbelalemiiin :KK70: Denilene değil gördüklerine inananlar kulübüne üyeler sanırım sizinkiler :KK70::KK70:D:

Ben 37 yaşındayım ve 6 ay önce evlendim..
Aklımda evlilik fikri yokken üstelik..
Eşimle tanıştıktan 7 ay sonra nişanlandık.. 1 yıl sonrasında da evlendik..
Eşim benden 1 yaş küçük..

Allah karşıma öyle birini çıkardı ki..
Sipariş versen bu kadar olmaz.. =)
37 yaş belki geç oldu ama o kadar mutluyum ki onunla 6 ayım 60 yıla bedel..
Ay maşallah size ne güzel bi yorum... Mutluluğunuz artarak size huzur getirsin inş... Bize böyle yorumlarla gelin evli dostlar... Güzel örnekler candır...

Çevre sizi negatif etkilemiş. Evliliğin zamanı bana göre 25 yaş üstünde doğru kişiyi bulduğuna inandığın ve ayaklarımın üzerinde o kişi olmadan da durabildiğin zaman. Yani sırf insanlar diyor diye emin olmadığın biriyle yapacağın mutsuz bir evliliktense bekar kalmak tercih edilir. 30 umda evlendim. Azıcık soru işaretim olsa, içim ısınmasa evlenmezdim.

Son açtığın konular hep eğitim kariyer üzerine eğitim gibi hayata bu konuda da geç kaldığımı düşünüyorum. Bugün bir arkadaşımla ona düğünü için gelinlik baktık o 23 yaşında sonra kendimi onun yerine koydum bir gün ben de bunları yaşayacak mıyım acaba diye ama çok uzak geldi ben 27’yim bu arada. Şimdi zaten 30’dan önce evlenmek iyi değil falan yazılacak belki şöyle söyleyeyim bugüne dek hiç tam manasıyla bir erkek arkadaşım olmadı. Kimseden doğru düzgün etkilenemiyorum tam birisini gerçekten sever gibi olmuştum sağolsun beni tüm erkeklerden soğuttu. Günün birinde gerçekten karşılıklı sevip sevileceğime olan inancımı yok etti. Bana artık çok imkansız geliyor dünyada bilmem kaç milyar erkek içerisinden birisini seçip ve karşı tarafın da beni seçmesi ile evlenmek üzerine annelik yaşamak… Ne bileyim hala okul kariyer derdindeyim çevrem de pek geniş değil açıkçası mesleki anlamda her şeyimi tamamlayayım derken bir aile kurma ihtimalini de yok mu edeceğim acaba? Belki annelik nasıl bir duygu hiç bilemeyeceğim. Dediğim gibi yaşım 27 artık 30’un sınır kapısındayım çevremdekiler, akrabalar artık akşam pazarına kalanlar karşına çıkar diyip moralimi bozuyorlar. Ne bileyim bence erkekler tam manasıyla 32-33 yaşlarında evliliğe hazır oluyorlar sanki ama o zaman da daha küçüklere mi bakıyorlar? Çevremdekiler doğru mu söylüyorlar yoksa 30’dan sonra evlenilecek “o kişi” ile karşılaşan kimseler gördünüz mü hiç?
Kendi düşüncelerinizle kendinizi çok fazla umutsuzluğa itiyorsunuz çevrenin dediklerini kafana bile takma cahil insanlar boş boş konuşur anca birde erkekler 32-33 yaş aralığında evleniyorlar o zaman da daha küçüklere bakıyorlar mantığını silin kafanızdan kendisiyle aynı yaşta olan kişilerle de evleniyorlar. Erkekler de böyle yaş kıstası yok siz kendi kendinize bir şeyleri inandırıyorsunuz.

Elalem soytarıları diyorum ben onlara bebikim... Oturdukları köşeden ellerinde çekirdek milletin hayatı hakkında konuşan teyzeler canlanıyo gözümde... Kendi Kafalarında Düşündükleri hayatlar dedikleri kadar muazzam olsa böyle herkesin hayatına maydonoz olmazlar... Mutlu olmadıkları için herkesle uğraşarak hayattan öç alıyorlarr bilinçaltındaa bir nevi... Oysa nasibin sunduğu herşeyde bir güzellik vardır görebilene... Mutluluk diliyorum size...

Hangi erkekler onlar 25 yaş altı kızlarla evlenen?
yani en azından ortalama muhafazakar -ortalama anadolu insanı tayfa böyle.

çokça yazarım benim aile çevrem kalabalıktır ailemin tanıdık çevresi de kalabalıktır
genel olarak işte ne olmuştur erkek tarafı okulu bitirir askere gider (bedelli uygunken bedelli yapan da çok oldu), bir işe girer mümkünse memur olur. 2-3 sene çalışır. ehh bekar abisi ablası da yoksa, bir de ailenin büyük borcu harcı yoksa (varsa birkaç sene onun ödenmesine katkı yapar) etraftan bir kız bakarlar.

mümkünse atanmış bir öğretmen bulunur. nikah kıyılır, tayin beklenir, eş durumundan tayin çıkar çıkmaz da düğün yapılır. çamaşır makinesini buzdolabını erkek bulaşık makinesini kız alır yatak odasını kızın babası alır düğünü erkeğin babası öder. ailenin gelin hanım için birmiktar altını vardır zaten ya da borcla ayarlanır.

anadolu böyle evleniyor. buna kürtlerde tüm eşyayı erkeğin alması trakyada düğünde 5 kat fazla kıyafet filan eklenebilir bazı ufak tefek şeyler eklenip çıkabilir ama konsept genel olarak böyle oluyor.

ama bunun 2 ayrı ucu böyle evlenmiyor mesela :KK70:

anne baba eksenli yaşamayı erken bırakmış daha büyükşehir insanı olmuş üniversiteyi taşrada değil ankarada istanbulda okumuş, tanımlarken muhafazakar tayfa demeyeceğimiz insanlar mesela kendi buluyor kendi çıkıyor daha yaşıtı insanlarla evleniyor,

ya da ortalama muhafazakar değil de baya baya tarikat şeklinde olan da çok bizde
ne kadar enteresandır ki bu hanımlar da eşlerini genelde umrede filan buldular ve eşleri kendilerinden 8-10 yaş küçük

Son açtığın konular hep eğitim kariyer üzerine eğitim gibi hayata bu konuda da geç kaldığımı düşünüyorum. Bugün bir arkadaşımla ona düğünü için gelinlik baktık o 23 yaşında sonra kendimi onun yerine koydum bir gün ben de bunları yaşayacak mıyım acaba diye ama çok uzak geldi ben 27’yim bu arada. Şimdi zaten 30’dan önce evlenmek iyi değil falan yazılacak belki şöyle söyleyeyim bugüne dek hiç tam manasıyla bir erkek arkadaşım olmadı. Kimseden doğru düzgün etkilenemiyorum tam birisini gerçekten sever gibi olmuştum sağolsun beni tüm erkeklerden soğuttu. Günün birinde gerçekten karşılıklı sevip sevileceğime olan inancımı yok etti. Bana artık çok imkansız geliyor dünyada bilmem kaç milyar erkek içerisinden birisini seçip ve karşı tarafın da beni seçmesi ile evlenmek üzerine annelik yaşamak… Ne bileyim hala okul kariyer derdindeyim çevrem de pek geniş değil açıkçası mesleki anlamda her şeyimi tamamlayayım derken bir aile kurma ihtimalini de yok mu edeceğim acaba? Belki annelik nasıl bir duygu hiç bilemeyeceğim. Dediğim gibi yaşım 27 artık 30’un sınır kapısındayım çevremdekiler, akrabalar artık akşam pazarına kalanlar karşına çıkar diyip moralimi bozuyorlar. Ne bileyim bence erkekler tam manasıyla 32-33 yaşlarında evliliğe hazır oluyorlar sanki ama o zaman da daha küçüklere mi bakıyorlar? Çevremdekiler doğru mu söylüyorlar yoksa 30’dan sonra evlenilecek “o kişi” ile karşılaşan kimseler gördünüz mü hiç?

35 yaşımdayım. Eşimle bir yıl önce bir arkadaşım tarafından tanıştırıldım. 4 aydır evliyiz.

Eşimden önce neredeyse 10 yıldır doğru dürüst bir ilişkim olmadı. Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Ben de aynı umutsuzluklara kapılıyordum, bana da bir anda oluyor doğru kişiyi tanıyınca anlıyorsun diyorlardı.

Ama gerçekten öyleymiş. :)

Enerjini artır doğru kişinin dışarıda bir yerlerde zamanını beklediğini anlarsan her şey daha kolaylaşıyor.

Artık bu toplum baskısından cıksak mı?

Herkes Aile kurmak zorunda değil.

Herkes anne olmak zorunda değil.

Evli olunca bisürü sorumluluğun oluyor, hani aşık olursun her şeye razıyım dersin o da yok.Sırf aile toplum baskısı için üzülmeyin bu kadar.

Yalnız kalırım diye korkmayın. Huzurevlerine gidin genelde çocukları olan insanlar kalıyorlar. Yani evlilik ve çocuk yalnız olmama bileti değil.

Evlenenler de acayip mutlu değiller.

Bekarlık sultanlık.

Hayat kısa, hayatınızı kendinize adayın ne olacak.

Unutmayın kimse bekar kaldı diye ölmüyor ama evli olup eşi tarafından kadınlar var.

Her şeyin hayırlısı

Benim akrabalar da bana az görücü geliyor diye evde kalacağımı düşünüyorlar. Türkiye'nin başkentinde yaşıyorum üstelik 🥺

Belirli bir pencereden bakınca demek ki böyle oluyor :KK43: Akıl fikir var ne bileyim böyle düşünce de olanlar üzüyor yani.. Sonra evlenmek için evlenenler bi hızla evlendiği gibi boşanıyorlar..

Belirli bir pencereden bakınca demek ki böyle oluyor :KK43: Akıl fikir var ne bileyim böyle düşünce de olanlar üzüyor yani.. Sonra evlenmek için evlenenler bi hızla evlendiği gibi boşanıyorlar..
Aynen öyle. 20 ve 23 yaşlarında evlenen akrabalarimizin trilyonluk borçları var mesela. Kinamiyorum ama evliligi marifet zannedenlerin sonu böyle oluyor.

Ben eşimi bulmak için şehir değiştirmişim aynı şehirde kalsaydım demekki zordu🤔 demem o ki kısmet nerde gerçekten hiç belli değil. Çevreyi değiştirmek genişletmek lazım.

ben de home-office çalışıyorum
bir de ben mezun olduğumda yurtdışında çalışıyordum sektör değiştirdim bi sürü olaylar sonra home office başladım
neyse bizde de
çok kişi işsiz güçsüz oyun filan oynuyorum sanıyordu zaar

sonra ama ben ev filan aldım (8- 10 sene önceleri)
hıı demek para kazanıyor bu kız diye konuşmayı azalttılar

darbe mezvusu oldu çok kişi işinden oldu etrafta
ha sonra ne oldu bi de pandemi oldu

herkes home office çalışır oldu şimdi böyle bir konu gündemde yok mesela

X