Ben istemeden aklıma gelen şeyler..ihanet etmişim gibi hissediyorum :(

Ayrılmak istemiyorum çünkü ona karşı önceki konumda yaptığım hataları anlatmıştım.Başıma gelen bu istemeden düşünceler nasıl geçebilir buna bir çözüm arıyorum

Başına gelen düşünceler geçmese de sorun değil.
Neden bu kadar sorun haline getiriyorsunuz.
Aklınızdan geçen her şeyi neden sevgilinize anlatıyorsunuz.
Onun zihninden neler neler geçiyor kim bilir.
Haberiniz yok ama değil mi?

Hayır normal bir durum olsa zaten herkesin aklından geçeni okurduk bilirdik.
Ama bilmiyoruz çok şükür ve bu şekilde sürdürülebilir oluyor hayat..

Sürekli olarak istemeden aklıma geliyor sanki bilinçaltıma yerleşmiş gibi :KK43:
Silmeye çalıştığıniz için geliyor zaten. Şimdi ben ne yaparsanız yapın ama sakın gözönünüzde bir çam ağacı hayal etmeyin desem, bunu okuyan ne yapacak sizce?

Ayrıca düşünceleri kontrol edemeyiz ki, uzun uzun ex ile fantazi kurmuyorsaniz bu pişmanlık çok saçma. Hayatınızdaki adam sizi çok manipüle ediyor sanki. Kendinize gelin.

Yaşadıklarının çok benzerini yaşadım. Lütfen ama lütfen o kişinin sana daha önce yaşadıkları için pişmanlık çektirmesine izin verme. Sen farkında değilsin ama sana psikolojik baskı uyguluyor

Benim adım de okb. Benzer şeyler söylemişsiniz. 1. Anlatmaya gerek yok. 2. O düşünceler aklınıza isteyerek gelmiyor.

Eşimle evlenmeden önce çok uzun ilişkim vardı bitti 1 sene sonra eşimle konuşmaya başladık o zamandan bu zamana lafını bile etmedi o kişiyi tanıyordu buna rağmen ve bana dediği "beni senin geçmişin ilgilendirmiyor bundan sonrası ilgilendiriyor" demişti ve 1yIllik tanışma 2 yıla yakın evliliğimiz var şu zamana kadar konusunu dahi açmadı ve senin geçmişin sevgilini ilgilendirmez geçmiş bitmiş

Merhaba hanımlar..Çok moralim bozuk hemen anlatmaya başlıyorum umarım güzel şeyler yazarsınız ve rahatlarım biraz da olsa..
Benim bir erkek arkadaşım var 1.5 yıldır birlikteyiz ve bu 1.5 senenin çoğu zamanında benim geçmiş olaylarım yüzünden kavgalı geçirdik.
Ben ilişkimiz başlamadan önce tanışma aşamasında hata yaptım o hatam da geçmişte olanları anlatmak oldu.İlk başlarda sorun değildi ama sonradan sorun olmaya başladı.İnstagramda eskiden kalan mesajları gördü vs. Kısaca geçmişim onun için sorun olmaya başladı.Ben birden fazla hata yaptım...Önceden konuştuğum kişiyle ilgili vs...
Kısaca geçmişim yüzünden yarım yamalak anlatmam sorun oldu ve sevgilimin güvenini kırdığım için ilişkimiz bir dönem zorluklarla sınandı.Şuan aramız iyi ama bana karşı güven sorunu var.Sevgilimin aklına her zaman hatalarım geliyor ve ara ara yüzüme vuruyor. Bu arada ben biraz rahatsızım okb ile mücadele ediyorum fakat her şeyi anlatma takıntım olduğundan her şeyi dile getiriyorum ve aramız sık sık bu sebepten bozuluyordu.Ben alttan alıyorum almasına ama bir sorunum var.
Önceden hayatımda olan kişilerin(erkeklerin) isimleri ve en çok en son konuştuğum kişinin aklı ve siması sürekli olarak ben istemeden,elimde olmadan aklıma geliyor.Ve bunu sevgilim de biliyor.Kendimi kötü hissettiğimden sanki ihanet ediyormuşum gibi hissettiğim için anlattım ona :KK43:
İnanın isteyerek,elimde olmadan aklıma geliyor :KK43:
Napacağım hiç bilmiyorum aklıma gelmesini istemiyorum onu sevmiyorum ona karşı duygularım yok neden aklıma geliyor bilmiyorum.Sürekli olarak zihnimi rahatsız ediyor bu gibi düşünceler.
Bu duygudan nasıl kurtulabilirim? Sanki ihanet etmişim gibi hissediyorum çok çaresizim.
BENİM GİBİ AKLINA BÖYLE ŞEYLER GELEN VAR MI ? Ne hissediyorsunuz?
Ben 5 yıllık evliyim 6 yıl önceki ilişkimi bir türlü unutamıyorum. Sevmek değil ama sürekli onunla olsak ne olurdu gibi düşünceler geliyor. Rüyalarıma giriyor. Ben bir kaç psikolog yazısından yarım kalmış ilişkiler unutulmuyor diye okumuştum. Bizimkiside yarım kaldı konuşmadan neden bittiğini bilmeden bitti. En yakın arkadaşımızla bu yaz evlendi. Ben ondan önce evlendim ama yine de zoruma gidiyor. Hatta bunalıma giriyorum bir dönem sürekli uyuyorum düşünmemek için sonra düzeltiyorum kendimi. Dönem dönem oluyor yani bende çok çok zor birşey. Bazen bir kere konuşsak yüzyüze bittiğini ondan duysam bir daha aklıma gelmeyecek gibi geliyor. Ama imkansız bir ömür bu duyguyla da yaşamak asla istemiyorum 😔😔

eski sevgili değil de normal insanlar, kişiler diyorsunuz, bunlar aklınıza ne olarak geliyor tam olarak onu anlayamadım?
yani o kişilerle kendinizi bir şey yaparken mi hayal ediyorsunuz, konuşurken mi, sevgili olduğunuzu mu .. ihanet ediyor gibi hissetmek tam olarak nerede bunu merak ettim. ve sevgilin daha simdiden özellikle okb tedavisi görüyorken sürekli güvensiz ve hatalarını yüzüne vuruyorsa bence ondan uzaklaşmalısın, hatalar ettim ve ediyorum diye yüzüne vurulmasına müsaade etme çünkü sonradan bunun bir psikolojik şiddet olduğunun farkına varacaksın ve canına tak edecek

Düşüncelerinizden kurtulmanın yolunu arayacağınıza o keser sapı heriften kurtulmaya bakın Allah aşkına ömrünüzü sürekli geçmişiniz yüzünüze vurularak mı geçirmek istiyorsunuz insan geçmişte bir çok kişiyle sevgili olmuş olabilir hatta cinsel anlamda bişeyler de yaşamış olabilir kendinizi bu kadar eziklemek neden kadın olduğunuz için mi acaba beyefendinin geçmişinde kaç kadın var siz niye bunu hata olarak göresiniz sizin geçmişiniz asla onu ilgilendirmiyor lütfen kendinize değer vermeyi öğrenin böyle öküzlere ömrünüzü harcatmayın

Merhaba hanımlar..Çok moralim bozuk hemen anlatmaya başlıyorum umarım güzel şeyler yazarsınız ve rahatlarım biraz da olsa..
Benim bir erkek arkadaşım var 1.5 yıldır birlikteyiz ve bu 1.5 senenin çoğu zamanında benim geçmiş olaylarım yüzünden kavgalı geçirdik.
Ben ilişkimiz başlamadan önce tanışma aşamasında hata yaptım o hatam da geçmişte olanları anlatmak oldu.İlk başlarda sorun değildi ama sonradan sorun olmaya başladı.İnstagramda eskiden kalan mesajları gördü vs. Kısaca geçmişim onun için sorun olmaya başladı.Ben birden fazla hata yaptım...Önceden konuştuğum kişiyle ilgili vs...
Kısaca geçmişim yüzünden yarım yamalak anlatmam sorun oldu ve sevgilimin güvenini kırdığım için ilişkimiz bir dönem zorluklarla sınandı.Şuan aramız iyi ama bana karşı güven sorunu var.Sevgilimin aklına her zaman hatalarım geliyor ve ara ara yüzüme vuruyor. Bu arada ben biraz rahatsızım okb ile mücadele ediyorum fakat her şeyi anlatma takıntım olduğundan her şeyi dile getiriyorum ve aramız sık sık bu sebepten bozuluyordu.Ben alttan alıyorum almasına ama bir sorunum var.
Önceden hayatımda olan kişilerin(erkeklerin) isimleri ve en çok en son konuştuğum kişinin aklı ve siması sürekli olarak ben istemeden,elimde olmadan aklıma geliyor.Ve bunu sevgilim de biliyor.Kendimi kötü hissettiğimden sanki ihanet ediyormuşum gibi hissettiğim için anlattım ona :KK43:
İnanın isteyerek,elimde olmadan aklıma geliyor :KK43:
Napacağım hiç bilmiyorum aklıma gelmesini istemiyorum onu sevmiyorum ona karşı duygularım yok neden aklıma geliyor bilmiyorum.Sürekli olarak zihnimi rahatsız ediyor bu gibi düşünceler.
Bu duygudan nasıl kurtulabilirim? Sanki ihanet etmişim gibi hissediyorum çok çaresizim.
BENİM GİBİ AKLINA BÖYLE ŞEYLER GELEN VAR MI ? Ne hissediyorsunuz?
Öncelikle bu ilişkiden kurtulun hiçbirimiz hayatımızı şu anki sevgilimiz ya da gelecekteki sevgilimiz için yaşamıyoruz ve onları tanıdığımız gün doğmadık herkesin iyi ya da kötü bir geçmişi var ve karışmak kimsenin haddine değil bütün geçmişinizi anlatmamak güvenmeme sebebi de değil bunları normal görmeyi bırakıp bu adamın sorunlu olduğunu kabullenin ve ayrılın daha sonra okb için tedavi görün ben çok uzun yıllar okb ile savaştım ilaç + terapisiz imkansız gibi bir şey

Bence senin bilinçaltında büyük bir suçluluk duygusu ve yetersizlik algısı var.
Bu ya da başka bir ilişki senin kafesin olacak. Duruma uyanmıyorsan terapi öneririm.

Düşüncelerinizden kurtulmanın yolunu arayacağınıza o keser sapı heriften kurtulmaya bakın Allah aşkına ömrünüzü sürekli geçmişiniz yüzünüze vurularak mı geçirmek istiyorsunuz insan geçmişte bir çok kişiyle sevgili olmuş olabilir hatta cinsel anlamda bişeyler de yaşamış olabilir kendinizi bu kadar eziklemek neden kadın olduğunuz için mi acaba beyefendinin geçmişinde kaç kadın var siz niye bunu hata olarak göresiniz sizin geçmişiniz asla onu ilgilendirmiyor lütfen kendinize değer vermeyi öğrenin böyle öküzlere ömrünüzü harcatmayın
Önceki konumda yaptığım hatalar yazıyor.Sevgilim varken birilerine bakmıştım stalk anlamında ve sevgilim bunu öğrendi bana olan güvenini bitti.Bu ve bunun gibi hatalarım var ve bunları yüzüme vuruyor

Önceki konumda yaptığım hatalar yazıyor.Sevgilim varken birilerine bakmıştım stalk anlamında ve sevgilim bunu öğrendi bana olan güvenini bitti.Bu ve bunun gibi hatalarım var ve bunları yüzüme vuruyor
Konularını bilmiyorum da herkes sevgilinden ayrıl demiş. İyileşmek istiyorsan, bu adam da seni üzüyorsa neden ayrılmıyorsun?
Kendine yeni bir hayat çizebilirsin o kadar zır değil ki. Üç çocukla işsiz ve eğitimsiz ortada kalmış gibi davranmanın anlamı yok.

Konularını bilmiyorum da herkes sevgilinden ayrıl demiş. İyileşmek istiyorsan, bu adam da seni üzüyorsa neden ayrılmıyorsun?
Kendine yeni bir hayat çizebilirsin o kadar zır değil ki. Üç çocukla işsiz ve eğitimsiz ortada kalmış gibi davranmanın anlamı yok.
Sevgilimin yüzüme vurması da psikolojik bir sorun o yüzden psikologla görüşmeyi düşünüyor umarım düzelir

Bu hikayede tek sorunlu kişi partneriniz. Zihininizden geçenlerden bile korkar olmuşsunuz onun bu kıro karakteri yüzünden. Farkına varın psikolojik siddet goruyosunuz

X