Ben mi abartiyorum diyorum ama yok karar veremiyorum

Tıp 2 var genetik zeytin yaprağı almış gelmiş bunu kaynatıp icecekmis şekere iyi geliyormus
Ameliyat seçeneğini degerlendirdi mi?
Insulini ihmal edip ayagi bacagi kesilen eşe bakmayi dogru bulmuyorum. Ayrica sadece bacak kesilmesi degil kör olma ihtimali de var. Adamin ihmalkarliginin sonucunu siz cekeceksiniz. Sakin cocuk yapmayin. Sizi kendine mecbur etmeye çalışıyor, basina geleceklerin farkinda.

Tabi ki. Reklam vs olur gibi yazmadim. Mersin akademi hastanesi Doktor Mehmet Ucmak. Bizde uzaktan gittik 1 gece yatirdi ve 4 kisi bir odada kaldik otel rahatliginda tertemiz bir hastaneydi. iki ay oldu kaynvalidem cok rahat sekerden yillardr kullandigii insulin falan bitti. sekeri 70 e bile dusuruyor seker var diye yiyemedigi herseyi rahatca yiyor artik. Butun akrabalari gitti burdan mersine hepsi memnun. gecen yil gidenlerin suan seker diye bisey kalmadi. Yatis en fazla 1 gece yapiyor gerek duyarsa oda herkese degil yatisla beraber 4 bin masraf yapmistik biz. Sekerden kurtulmak icin para bile degl dedik hatta. Babamn ayak parmagi kesildi ve sonrasinda kaybettik babami bu yuzden sekere dusmanim. Bu doktoru ogrendgmden beri herkese tavsiye ediyorum. Gittgmzde Van,Bursa,istanbul,ankara ,izmir gibi heryerden gelen hastalar vardi.
Peki ne yapıyor bu doktor?
Sizi bir gece yatırdı tahlil filan mı yaptı yada birşey mi uyguladı?

Ameliyat seçeneğini degerlendirdi mi?
Insulini ihmal edip ayagi bacagi kesilen eşe bakmayi dogru bulmuyorum. Ayrica sadece bacak kesilmesi degil kör olma ihtimali de var. Adamin ihmalkarliginin sonucunu siz cekeceksiniz. Sakin cocuk yapmayin. Sizi kendine mecbur etmeye çalışıyor, basina geleceklerin farkinda.
Kesinlikle hastalığını kabul etmiyor az önce ac karni ile 251 çıktı ama sanki benim sekerim takmış kafayı hacemata

Kayınvalidemde seker hastasi 500-600 cikiyordu hep sekeri yillardir insulin kullanmaktan perisandi dusmuyordu yinede. Babam sekerden kangren oldu ayak parmagi kesildi.Sonrasnda cok yasamadi kalp krizi gecirdi. Bu yuzden k.v icin bi doktor bulduk. İnsulini falan birakti. Cok kisa surede sekeri toparladi. ilac kullaniyor bir sure daha kullanacak sonda sanirim onuda birakcak.

İsterseniz doktorun adini numarasni verebilirim.Arastirin Turkiyenin her yerinden gidiyorlar doktora baya taninmis biri.Bi esinize bahsedin isterseniz . Belki bunu kabul eder omur boyu seker ilaci yerine 6 ay -1 yil gibi bir surede sekeri yenebilir.
Bir yakınım için ben rica edebilir miyim doktor bilgisini?

Peki ne yapıyor bu doktor?
Sizi bir gece yatırdı tahlil filan mı yaptı yada birşey mi uyguladı?
Tahlilleri sabah gittgmzde yapti. Ogleden sonra sonuclara gore bazi ilaclar verdi ama normalde seker hastalrina yazilan ilaclar degil bunyesine gore doz doz ayarlayip veriyor. Sekeri cok yuksek cikanlari yatiriyormus dusmeden gondermemek icin kv.450 ciktigi icij yatirdi orda birinin 250 cikmisti onu yatrmadi ona ilac yazdi.Gece her saat serum takildi kucuk serum ,biseyler koydular icine ne koyuldgnu bilmiyorum. Bulanti yapiyormus ona ayri igne yaptilar . Sabaha sekeri dustu 240 oldu cikis yaptirdi. Surekli irtibat halindeyiz sekeri cok dusmeye basladigi icin dozlari azalttirdi. Her dusmeye gore arayin demisti takip edip ariyoruz ona gore devam edin yada su ilaci gunde yarıma dusurun gibi devam ettiriyor. 1 sene sonra tekrar gidecegiz nasip olursa. Burda diger akrabalarndan bir sene sonra gidenlern ilavlarini tamamen kesti artik kullanmiyorlar

Kesinlikle hastalığını kabul etmiyor az önce ac karni ile 251 çıktı ama sanki benim sekerim takmış kafayı hacemata
Benim esimde seker hastasiydi. Insuline ek olarak yari aç gezerdi ve cok hareket ederdi. Kendi kendine duzelecek bisey degil. Hem insulin kullanmiyor hem cocuk istiyor. Ne cocuguna ne size karsi sorumluluk hissetmiyor, kendi kafasina gore yasiyor

Bir yakınım için ben rica edebilir miyim doktor bilgisini?
Mersin akademi hastanesi Doktor Mehmet ucmak. Bu numarayi arayin bilgi veriyorlar zaten . Diger yorumlara da detayli yazdim memnun olanlari.

Eklentiler

• Screenshot_2022-12-22-19-11-08-47_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2022-12-22-19-11-08-47_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 18
Tahlilleri sabah gittgmzde yapti. Ogleden sonra sonuclara gore bazi ilaclar verdi ama normalde seker hastalrina yazilan ilaclar degil bunyesine gore doz doz ayarlayip veriyor. Sekeri cok yuksek cikanlari yatiriyormus dusmeden gondermemek icin kv.450 ciktigi icij yatirdi orda birinin 250 cikmisti onu yatrmadi ona ilac yazdi.Gece her saat serum takildi kucuk serum ,biseyler koydular icine ne koyuldgnu bilmiyorum. Bulanti yapiyormus ona ayri igne yaptilar . Sabaha sekeri dustu 240 oldu cikis yaptirdi. Surekli irtibat halindeyiz sekeri cok dusmeye basladigi icin dozlari azalttirdi. Her dusmeye gore arayin demisti takip edip ariyoruz ona gore devam edin yada su ilaci gunde yarıma dusurun gibi devam ettiriyor. 1 sene sonra tekrar gidecegiz nasip olursa. Burda diger akrabalarndan bir sene sonra gidenlern ilavlarini tamamen kesti artik kullanmiyorlar
Son sorum kayınvalidenizin şekeri sık mı dalgalanıyor? Genelde kaç çıkıyor?

Benim esimde seker hastasiydi. Insuline ek olarak yari aç gezerdi ve cok hareket ederdi. Kendi kendine duzelecek bisey degil. Hem insulin kullanmiyor hem cocuk istiyor. Ne cocuguna ne size karsi sorumluluk hissetmiyor, kendi kafasina gore yasiyor
Tüp bebek konusunu açtı dün dedim sen ilk önce şekerini düzelt konu burdan patlarsa da patlasın artık

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun yardımcı olduğunuz için
Ne demek insallah bircok kisiye sifa olur bu doktor. Babamin zamaninda da olsaydi keske oda gidebilseydi ben 13 yasindaydim parmagi kesildi sekerden kangren oldu hemen sonra kaybettik o siralar bole yoktu bende kucuktm zatem.babam hep insulin kullanrdi ayaklari yanardi masaj yaptirrdi😔 Onun uzuntusu hep icimdedir simdi bu yuzden k.v hemen goturduk .Soran herkesede anlatiyorum . Tavsiye ediyorum. Kimse babamn yasadgni bizim yasadgmzi yasamasin cok illet bir hastalik 🥺

Ne demek insallah bircok kisiye sifa olur bu doktor. Babamin zamaninda da olsaydi keske oda gidebilseydi ben 13 yasindaydim parmagi kesildi sekerden kangren oldu hemen sonra kaybettik o siralar bole yoktu bende kucuktm zatem.babam hep insulin kullanrdi ayaklari yanardi masaj yaptirrdi😔 Onun uzuntusu hep icimdedir simdi bu yuzden k.v hemen goturduk .Soran herkesede anlatiyorum . Tavsiye ediyorum. Kimse babamn yasadgni bizim yasadgmzi yasamasin cok illet bir hastalik 🥺
Amin
Siz ve eşiniz de çocuklarınız da risk altında
Gerekli kontrolleri yaptırıyorsunuz değil mi?
🥰😍

Amin
Siz ve eşiniz de çocuklarınız da risk altında
Gerekli kontrolleri yaptırıyorsunuz değil mi?
🥰😍
Cocugum yok yeni kaybettim.. evet risk oldugu u biliyorum hem benim hem esimin ailesinden dolayi. Ben cok fazla baktrdm doktora farkli sebeple gttgmde bile sordum bu durumu smdilik sukur bisey yok. Kardiyolojiye gitmistim gecen kalple ilgili hersey temiz sekerin cok yuksek dahiliyeye git dedi bana gittim orda normal cikti . Anlik bi sebepten cikabilir oyle dedi .
Esimde doktora gittgnde onada bisey cikmadi dediler.
ara sira aklina esince evde olcuyor kendiside sukur ondada smdilik bisey yok. Olmazda insallah 🙏

Cocugum yok yeni kaybettim.. evet risk oldugu u biliyorum hem benim hem esimin ailesinden dolayi. Ben cok fazla baktrdm doktora farkli sebeple gttgmde bile sordum bu durumu smdilik sukur bisey yok. Kardiyolojiye gitmistim gecen kalple ilgili hersey temiz sekerin cok yuksek dahiliyeye git dedi bana gittim orda normal cikti . Anlik bi sebepten cikabilir oyle dedi .
Esimde doktora gittgnde onada bisey cikmadi dediler.
ara sira aklina esince evde olcuyor kendiside sukur ondada smdilik bisey yok. Olmazda insallah 🙏
İnşaallah
Sabır diliyorum size
Hayatınızda mutlaka hafif de olsa spor olmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz
İnşaallah herşey güzel olur

Merhaba arkadaşlar 6 yıllık evliyim eşim 12 yıldır şeker hastası ve hiç bir şekil de ilaç kullanmiyor ve bu durum artık beni delirtmeye başladı kan tahlillerimizi yaptırdık ve sonuçlar kötü yanı ama hala hurmalı yoğurt yiyo şekeri yenecekmis Allah aşkına ben mi abartiyorum adım takıntılı ya çıktı üç ayli şeker 9.8 ayaklarda yaralar ama hiç hala ayni
İlacın yanında bu hurmalı yoğurt tarçınlı su gibi besinleri denese daha iyi olur hiç anlamıyorum bu aşı ve ilaç karşıtlarini 🤔

X