Ben mi abartıyorum ?

ValoFade

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
2.080
2.540
Merhabalar. Öncelikle durumu biraz baştan anlatmam lazım uzun olabilir kusura bakmayın.

Kv ve kp geçen sene kendi arabalarını satarak kendilerine bir arsa satın aldılar. Kredi çekerkende biraz fazla çektiler baya eski bir araba aldılar ama baya eski 97 model felan. Biz o zaman araba almayın bizde var araba beraber kullanırız düşük model alıcağınıza biraz daha yüksek bişey alırsınız dedik. Dinlemediler aldılar.

Kullanmaya başladıktan sonra kp yok orası arıza verdi yok böyle oldu yok kliması yok bunun vs diye bizim arabayı almaya başladı. Tamam dedim eski araba aldı kullanamıyo alsın bize lazım değilken alıyorlardı zaten.

Aradan zaman geçti bizim dolandırıcı olduğuna emin olduğumuz güvenilmez beş para etmez bir adamdan güya onun arabasını almak için kredi çekip para verdiler (Araba o adamın değil annesininmiş) + bide onların arabayı vereceklerdi. Biz o sıra bak verme para alamazsın arabayı parada hiç olur yapma dedik. Dinlemedi zaten verdim parayı arabayı üstüme yapınca bende benim arabayı vericem dedi. Ama bu bahsettiğim adam önceden yaptıklarından da güven vermeyen biri her lafı yalan bir adam. Hatta konuşurken aramızda çok yalancı, güvenilmez , ipiyle kuyuya inilmez vs konuşurduk. Daha başka şeyler de var yaptığı ama neyse uzatmiyim. Böyle bir adama verdi parayı. Ee adam arabayı vermedi tabi kendisinin değil nasıl versin kp de sustu.

Bu adama para muhabbetine kadar hiç kızmadım arabamızı almalarına hatta işleri var lazım oluyor diye geldiklerinde anahtarı bile geri istemezdim onlarda bazen getirir bazen getirmezdi. Ama o adama bile bile o parayı verince benim sinirler çıktı.

Para konusunda çok hesap kitap yapar kp eşimde arada onun kartıyla bişeyler alır bizde limit olmaz. Ama aldığı şeyinde taksitlerini öder ama taksit bitene kadar kp hep der senin borcun var senin borcun var diye. Eşim alışmış ama bana sinir bozucu geliyor ödemesek tamam desin dicem de ödüyoruz. Hatta para hesabına vurursak onların evinde oturuyoruz onlarda aynı binada ortak bir tadilat yapılacağı zaman yarısını sen ver yarısını ben ver diyor en fazla para gene bizden çıkıyor para mevzusunu bu kadar laf etmesi saçma yani kimde varsa o an o yapar.

Neyse gene arabayı aldılar ama bize kendi araba anahtarlarını bırakmıyorlar ben ihtiyacım olunca komşudan yardım istiyorum. Bu sefer planımız vardı eşimle önce bi yere gidip gelicez sonra kendi arabamızı alıp köye gidicez dediler şimdi köye gidiyoruz sizin arabayla diyolar. Ben mi abartıyorum yoksa kızmakta haklı mıyım ?? He derseniz ne kadar alıyor ki arabayı diye her haftasonu alıyorlar abartısız gerçekten her haftasonu.

Ben bir konu açmıştım araba modeli ile ilgili hatırlayan varsa ben arabama o kadar masraf ettim o kadar arızasını çektim kullanmaya korkuyorum arıza verirse diye genelde ara sıra dolaşmak için ya da market için gidiyoruz kısa mesafe. Ama onlar kendi arabaları çok yakıyor diye izim arabayı alıyorlar. Onların araba sorunsuz çalışıyor şuan. Bende şöyle düşünüyorum bi arıza verse bizim arabamız onların yakacağı yakıttan daha çok masrafımız olacak tamiri için. (Bide bazen depoları boşaltıyolar ne gaz ne benzin olmuyor. Vardır diye yola çıkıp araba ittiğimiz, benzinlikten benzin alıp doldurduğumuz zamanları biliyorum)

Uzun oldu sanırım ama çok doldum bu konuda abartıyorsam söyleyin lütfen

Arabası olana vermeyin arabanızı , kendi arabasını kullansın .

Hele de arabanız sıkıntılıysa , parçası aşırı pahalıysa . En son 17 bin masraf çıktı , yaptırdım benimkinde de artık kimseye vermiyorum . Gerçekten çok sinir bozucu oluyor .

Ben öyle bi duruma geldim ki 2 bin masraf çıkınca çok değil diyorum hele bin tl altınaysa ohooo o ne ki diyorum
Haklısınız. Ben de arabamı kimseye vermiyorum, kimseden de araba istemem. Eşim de aynı fikirde..

Eşiniz ne düşünüyor bu konuda ?
Eşim arabayı vermeyince vicdan yapıyor onların evinde kalıyoruz biz şuan arabayı isteseler yok dese bana gelip hayırsız evlat mıyım ben diyor üzülüyor. Eğer bizim önemli bi işimiz yoksa veriyor mesela gezmek dolaşmak gibi ama hastane işi vs olunca hadtaneye gidicez diyip vermiyor.

Ama eşinizin ailesinin de arabası yok mu ? Neden vicdan yapıyor anlamadım. Onların aracı kullanılamaz durumda mı ?

Ama eşinizin ailesinin de arabası yok mu ? Neden vicdan yapıyor anlamadım. Onların aracı kullanılamaz durumda mı ?
Arabaları var bizim arabayı kendi arabaları çok yaktığı için kliması olmadığı için ve pedalları sert olduğu için istiyorlar. Ben söylüyorum neden hayırsız olacaksın ne yaptın da hayırsız olacaksın diye ama bazen anlıyor beni bazen anlamıyor
Bu kadar taviz verirken ne olmasını bekliyordunuz?
Haklısınız

Bir açıdan onların evinde olduğunuz için rest çekmeniz pek mümkün değil
En iyisi aracı olun da kayınpederinize kullanacağı bi araba aldırın
İki taraf da rahatlamış olsun

Bir açıdan onların evinde olduğunuz için rest çekmeniz pek mümkün değil
En iyisi aracı olun da kayınpederinize kullanacağı bi araba aldırın
İki taraf da rahatlamış olsun
Bizi dinlese şimdiye bi araba alırdı işte en kızdığım nokta bizim dediğimizin tersine gidip bizden araba beklemesi

Onların evinde oturuyormuşsunuz, odemesini yapsaniz da kredi kartlarini kullaniyormuşsunuz bana normal geldi o yüzden.
Tadilât olunca tabi ortak ödenecek siz de oturuyorsunuz sonuçta evde.
Malı durumları ayarlayamiyorlar evet doğru...Ama evlerinde oturdugunuz için birşey demeye eliniz kolunuz bağlı. Kira en düşük 1500tl ona göre hesaplayın.

Eşiniz de hayır demiyor onlar da istediği gibi kullanıyorlar böyle ya hayır diyebilecek vicdan falan yapmadan ya da böyle çekeceksiniz.

Bende imkan olan ilk fırsatta kiraya çıkmayı istiyorum aslında ama şuan için çok zor
Eşiniz de hayır demiyor onlar da istediği gibi kullanıyorlar böyle ya hayır diyebilecek vicdan falan yapmadan ya da böyle çekeceksiniz.
Haklısınız

Yanlış anlamayın ama yüzlerine alın diyip iyi gelin olmaya çalışmışsınız. Tek araba olsa demek adam üzerine konacaktı tamamen. O zaman ne yapacaktınız ? Herkesin malı kendine olsun lütfen yahu. Kimse kimseye yapmak istemediği şeyi sırf iyi görünmek için yapmasın. Sizin durumunuzda yapılacak tek şey arabayı istemek.

İyi gelin olmaya çalışmaktan değil gerçekten o zaman içten gelerek dedim aklıma öyle bişey de gelmedi. Kp 2 3 aya bi borcum bitiyo kredi çeker yeni araba alırım demişti bizde 2 3 ay için külüstür alma 3 ay beraber kullanırız demiştik. 3 ay sonra o adama para verdi işte biz verme dediğimiz halde o parada hiç oldu

Ben arabanın anahtarını başkasına vermeyi anlamıyorum. Alır bırakırsınız bize lazım dersiniz. İşimiz var götüremeyiz dersiniz. Araba ya hem mal hem birine zarar verse başınız yanar

İnşallah olmaz ama yarın bir gün o arabayı perte çıkartır , sizin kıyamadığınızı hiç eder. Arabanızı gidip istesin eşiniz. Her istediğinde de bahane üretin. Benzini bile 50-100tl lik alın.

Eşiniz ailesinin evinde oturduğu için arabasını vermezse hayırsız evlat olacağını düşünüyor bence. Haksız da sayılır mı bilemedim.

Benzini zaten az almaya başladık bi iki kere yolda kalınca öyle yapmaya başladık.
Eşiniz ailesinin evinde oturduğu için arabasını vermezse hayırsız evlat olacağını düşünüyor bence. Haksız da sayılır mı bilemedim.
Kendi arabaları olmasa tamam haklı dicem ama onların kendi arabaları var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…