Ben mi abartıyorum ?

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.213
1.363
Yanlış anlamayın ama yüzlerine alın diyip iyi gelin olmaya çalışmışsınız. Tek araba olsa demek adam üzerine konacaktı tamamen. O zaman ne yapacaktınız ? Herkesin malı kendine olsun lütfen yahu. Kimse kimseye yapmak istemediği şeyi sırf iyi görünmek için yapmasın. Sizin durumunuzda yapılacak tek şey arabayı istemek.
İyi gelin olmaya çalışmaktan değil gerçekten o zaman içten gelerek dedim aklıma öyle bişey de gelmedi. Kp 2 3 aya bi borcum bitiyo kredi çeker yeni araba alırım demişti bizde 2 3 ay için külüstür alma 3 ay beraber kullanırız demiştik. 3 ay sonra o adama para verdi işte biz verme dediğimiz halde o parada hiç oldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :74 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

mutlucicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2019
877
1.466
28
Ben arabanın anahtarını başkasına vermeyi anlamıyorum. Alır bırakırsınız bize lazım dersiniz. İşimiz var götüremeyiz dersiniz. Araba ya hem mal hem birine zarar verse başınız yanar

bubendegilim

Özümde iyi birisiyimdir.😇
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
1.618
4.767
İyi gelin olmaya çalışmaktan değil gerçekten o zaman içten gelerek dedim aklıma öyle bişey de gelmedi. Kp 2 3 aya bi borcum bitiyo kredi çeker yeni araba alırım demişti bizde 2 3 ay için külüstür alma 3 ay beraber kullanırız demiştik. 3 ay sonra o adama para verdi işte biz verme dediğimiz halde o parada hiç oldu
İnşallah olmaz ama yarın bir gün o arabayı perte çıkartır , sizin kıyamadığınızı hiç eder. Arabanızı gidip istesin eşiniz. Her istediğinde de bahane üretin. Benzini bile 50-100tl lik alın.

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
11.847
35.101
Eşiniz ailesinin evinde oturduğu için arabasını vermezse hayırsız evlat olacağını düşünüyor bence. Haksız da sayılır mı bilemedim.

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.213
1.363
İnşallah olmaz ama yarın bir gün o arabayı perte çıkartır , sizin kıyamadığınızı hiç eder. Arabanızı gidip istesin eşiniz. Her istediğinde de bahane üretin. Benzini bile 50-100tl lik alın.
Benzini zaten az almaya başladık bi iki kere yolda kalınca öyle yapmaya başladık.
Eşiniz ailesinin evinde oturduğu için arabasını vermezse hayırsız evlat olacağını düşünüyor bence. Haksız da sayılır mı bilemedim.
Kendi arabaları olmasa tamam haklı dicem ama onların kendi arabaları var

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Artemisial

Altın kapılarımız kan oldu Tayfun.✨
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
436
1.425
Arabaları var bizim arabayı kendi arabaları çok yaktığı için kliması olmadığı için ve pedalları sert olduğu için istiyorlar. Ben söylüyorum neden hayırsız olacaksın ne yaptın da hayırsız olacaksın diye ama bazen anlıyor beni bazen anlamıyor
Kendi arabalarını değiştirme imkanları varsa belki değiştirirler, bu kadar memnun değillerse o aracı ellerinde daha fazla tutmazlar belki..

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.213
1.363
Kendi arabalarını değiştirme imkanları varsa belki değiştirirler, bu kadar memnun değillerse o aracı ellerinde daha fazla tutmazlar belki..
En son o adama kredi çekerken zaten borçları vardı bide üstüne o borç bindi arabayı da değiştiremeden kaldılar seneye eski borçlarından biten olacakmış o zaman değiştireceklermiş

esbl

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
123
177
28
Bende imkan olan ilk fırsatta kiraya çıkmayı istiyorum aslında ama şuan için çok zor 😟

Haklısınız 😟
O kişiden paralarını alabildiler mi,madem ortak kullanıyorsunuz onların arabalarını satın model yükseltin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.213
1.363
O kişiden paralarını alabildiler mi,madem ortak kullanıyorsunuz onların arabalarını satın model yükseltin
Yok o kişiden parayı geri alamadılar alma derdine de çok düşmediler bize çok anlatmıyorlar aslında

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.243
Haklısınız ama onların evinde otururken arabayı vermemek biraz yüzsüzlük olur açıkçası. En kötü ev 1000 liradan aşağı değil neticede. O yüzden kanlarına girin daha güzel bi araba alsınlar sizi salarlar böylece.

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.213
1.363
Haklısınız ama onların evinde otururken arabayı vermemek biraz yüzsüzlük olur açıkçası. En kötü ev 1000 liradan aşağı değil neticede. O yüzden kanlarına girin daha güzel bi araba alsınlar sizi salarlar böylece.
Doğru dediniz bugün biraz aşırı kızdım planımız varken alındığına ama eşimde de hata var planımız var dememiştir kesin ondan bi anda parladım.
Onu dolandirdigi adami mahkemeye vermediniz mi?
Kanıt gösteremezler ki ne senet var ne bişey direk çekmiş vermiş. Bide o adam mevzusu da biraz karışık o konu daha uzun hiç girmedim özet geçtim yoksa adamın kp ve kv demediği laf kalmadı baya baya kötü laf hemde yazamıyorum. O halde verdiler ona parayı arada kızları var tabi kızlarına kıyamadılar bize kıyıyolar