Ben mi beceremiyorum geçinmeyi yoksa çok mu sabrediyorum bilemedim.

Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Bu sabah 8 de kalktım şarjım bitmiş. Annem tek yaşıyor. Eşim bayram öncesi kurban için yardım edeceğini söyledi ona. Baktım uyuyor. Dedim kaçta gideceksiniz bilmiyorum dedi. Zaten telefonum kapalı dedi. Dedim gitmiyceksen söyle ben giderim. Orası zaten uzak bana ihtiyaç varmı falan dedi çünkü. Sonra annemle konuştum annem arabada yer varmı bilmiyorum dedi ben ararım ona göre gelir dedi. Sonra aradı kızım arabada yer yok minibüsle gelsin dedi. Bizimki yine yürüme mesafesi var falan dedi. Dedim gitmiyceksen ben gideyim. 9 da kalktı duşa girdi uzun uzun annem aradı çıktımı diye yok dedim kahvaltı yapsın çıkar annemde bi güzel bana tribini attı. Sonra duştan çıktı ağır ağır giyindi evin içinde dolandı. Annemi aradım naaptınız diye başlıyoruz dedi. Geldi oturuyor hala . Dedim gitmiycekmisin bakmam lazım minibüs hangisi gidiyor bilmiyorum. İyide dedim 1 saat geçirdin burda oturarak minibüsü nerden öğrenicen kalktı yola çıktı tavırlı tavırlı. Yani neden gitti az çok tahmin ediyorum. Sonuçta bayram onun annesine babasına da gidilecek eğer bu durum olmasa gitmeyeceğine eminim. Banada böyle bir bayram işte. Lanet gibi başımda bir bayram sabahı kalkıp oh be ailemle bayram yaşıyorum diyemiyorum. Neden hep bayramlarda oluyor ya. Resmen lanetlenmiş gibiyiz.

Allah sabır versin, çok can sıkıcı bisey. Özellikle de oglunuza kufur etmesi. Esiniz tez zamanda kendini düzeltir insallah

Yine bir Arife günü ve yine kavga gürültü bıktım ya her mutlu olmamız gereken günde aynı şeyleri yaşamaktan öncesinde hiç olmayan ama düğün günü dahil 8 yıllık kısır döngü.

Olaya geleyim. Eşmin sorumsuz bir kardeşi 2 de çocuğu var eşi aldı başını gitti. Kv çocuklara bakmaz torun gibi görmez. Görümce babaları hapisteyken çocuklara devletten yardım istedi 1200 lira falan. Babaları çıktı dışarı o parayı hala Görümce alıyor neymiş 2 yıl çocuklara o bakmış. Tabiki bu doğru değil katkısı var hakkını yemeyim ama babası ile aynı evde oturdu çalışmadı babası yani kp karşıladı masraflarını. Neyse şimdi o zamanın yerine diye çocukların parasını ben alıcam dedi. Yaptığı harcamalardan belli zaten parayı aldığı inkâr da etmiyor zaten.

Neyse geçen kp ara bakalımçocuklar napıyor buraya gelsinler okul eşyalarını falan alayım demiş. Kv ile kp ayrı
. Eşim kv yi aradı Görümce nin hala o parayı alması ile ilgili sitem etti falan derken kv demişki ufak oğlan hep internet kafeye gidiyor kız evde yanlız kalıyor. Bilgisayar istiyor diye. Eşimde senin bilgisayar lardan birini verelim dedi. Dedim 2 side bozuk özellikle biri pert ama sende biliyorsun birini yaptırıp anneme vericez. İşte başladı evde sen o çocuklara düşmansın falan demeye. Tabiki değilim ama evet öyleyim bidaha benden bişey bekleme ozaman dedim. Sonra dedim tamam birini verelim. Ama haftasına bozulur elinde onların oynadığı oyunlar baya zorluyor çünkü biliyorum. Bide bizimki demesinmi bozmasa gidip alıcam taksitle. Ya dedim nasıl bu duruma geliyorsun. Çocuk okula başlıycak oyun için bilgisayar istiyor drama bağlıyorsunuz. Benim çocuğum beşiğin yatağının ayak ucuna yorgan katlayıp koydum yenisini almayım diye sen yeğenine bilgisayar diyorsun. Halası çocukların bir aylık parası ile alsın dedim.

Bugün yine kıyamadım eşime dedim gel gidelim anneni ara çocukları evden çağırsın çocukları alışverişe götürüp bayramlık alalım. Kv hemen bende gelicem demiş sinir küpü oldum. Çünkü nezaman böyle bişey olsa hemen beni devre dışı bırakır seçtiğimi beğenmez kendi kafasına göre alır ama gerçekten kötüdür zevkide. Sonra kasaya gelir aaa hiçbişey tutmadı az tuttu der. Bir keresinde 1 çocuğa 200 tl lik beğendi ben kızıp çıkmıştım ama fiyata değil biz doğum günü için alacaktık ben ne seçtiysem ağız burun yaptı gidip garip garip picama gibi şeyler aldı.eşimde sinirlenip yanıma geldi. Birsürü şey seçti koydu kasaya 200 tl tuttu bide bana diyor ay çok ucuz tuttu diye anlattı eşim dedim hiç anlatma sen dahil ediyor sun anneni her seferinde. Güzel bişey alsa amenna ama oda yok.
Böyle bir kaç kere yaşadık
Bugüne devam edersek.
. Sonra biz çıktık kv yi ara ara açmıyor avm de. En son eşim buldu geldi restoranda lar mış. Elinde bir poşet bişey almanıza gerek yok ben aldım baban dan 70 lira ister bana verirsin demiş eşime sinir oldum resmen. Dedim biz niye geldik ozaman deseydin gelmeyin diye. Ordan başka avm ye geçtik. Kv kocası oğlu bir mağazaya girmek istedi bende oğluma başka yerden bakıcam bende şuraya gireyim ozman çabuk biter işimiz kalabalık olunca zor olur dedim. Eşim öyle bakıyor onlarla gitmedik diye. Tövbe Yarabbi evden sanki onlarla alışveriş gezmesi niyeti ile çıktık. Oğluma bir ayakkabı alıcam burnumdan getirdi. Al işte çocuk ne önemi var . Bişey sorucam bağıyorum arıyorum saçma sapan biyerde bizle ilgisi yok. Başka mağazaya girdim çocuğa kıyafet seçiyorum eşim yine alakasız biyerde çocuk onu takip ediyor bulduğum şeyi deneyemiyorum çocuğa sesleniyorum babası gidiyor çocuk peşine. En son çıktım mağazadan. Ama gayet sakinim. Çocuğa kıyafet seçiyorum bizim oğlumuz var senin tee kız reyonunda ne işin var. Zaten kalabalık. Ben hastayım. Gerçekten çok rahatsızım ama sırf çıkma nedenim kaynımım çocukları içindi son anda halim kalırsa oğluma alacaktım baktım onlar olmuyor oğluma alayım dedim. Bana birden çıkışıp s...git dedi. Mağazanın önünde oturuyoruz az ileri gidip oturdum. Güle oynaya geçen aileleri izlerken gözyaşlarımı Tutamıyorum. Oğluma dedim gel sana hamburger ısmarlayım. Üst kata çıkalım dedim.niye dedi annemleri beklesene insanlar ordayken ne işin var orda. Dedim sabahtan beri ta ileride oturuyorum bu anormal değilmi git otur dedi. Otur nolcak dedi kızarak tabi. Bende çocuğa hadi dedim. Hem dedim s..git diyosun hemde nerede bekleyeceğimi belirliyorsun. Yine s..git dedi bem eve gidicem dedi. Bende ben burdayım madem gidiyorsun hadi sen s.git dedim. Böylece banada küfür ettirmiş oldu.

Yani oraya gidiş nedenimiz belli yola çıktığımız andan beri kv nin kuruğunda niye gezeyim. Zaten Arife günü kalabalık işimi bitirip çıkıcam gidicem hastayım mazalar belli. Bide yemek için bekliycem. Kaldıki ben yemek yemedim. Çok sinir stres vardı üstümde çocuğa yedirirken bende açıkhava alayım rahatlayım dedim. Zaten aynı avm deyiz. İşleri bitince gelirlerdi.
Bende başta kızdım alışveriş yapmıycaktım. Koca yazı tanesi 5 liradan 6 tshort le bitirdim. Gittim valla dibine kadar harcadım 8 yıllık evliyim ilk defa yaptım ama rahatlamadım desem yalan olur. Bıktım ya bi kendisi değil sülalesinden bıktım. Valla birine anlatmaya bile utanıyorum artık. Kocam bana böyle küfür etti demeye. Allahtan kk var da içimi döküyor um.

Neyse akşam geldim eve uyuyor çocuk tv yi açmak istiyor kumandayı vermiyor. Çocuğa diyorum oğlum sessiz ol uyuyor çocuk durmuyor. En son odaya girdim karanlık açtım ışığı kumandayı bulayım yanında mı diye birden sıçradı kalktı ayağa çocuğa uyarocağına sen açma ışığı diye yine hakaret etti defolup gitti yatak odasına. Yemek hazırladım Oplum babanı çağır yemek hazır dedim. Çocuk ağlayarak geldi babam s. Git bana dedi diye. İki gözüm iki Çeşme yazıyorum bu son olayı da. Yani bende ne sabır varmış yada ne aptal ne cesaretsiz kadınım ki hala bu adam tahammül ediyorum.
O cocuk aglarken dalacaktin odasina basina yiksaydin odayi ii bi ders verseydin ne demekmis cocuga kufur etmek..avmde s..basmis sana sen ona yemek hazrlayip dagiriosun.afederan ama zikkimn kokunu yesin..ben olsam ailesndednde uzak dururum bunuda adam yerine koyup dediklerini yapmam.hos yaptign halde yaranamassn..ailesinin b...ku yuzunden benm cocuguma nsl kufreder.kendi kardesinin cocuklarina bilgsayar alalm demesini bilio.once kendi cocuguna ii bir ornek olsun

Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Bu sabah 8 de kalktım şarjım bitmiş. Annem tek yaşıyor. Eşim bayram öncesi kurban için yardım edeceğini söyledi ona. Baktım uyuyor. Dedim kaçta gideceksiniz bilmiyorum dedi. Zaten telefonum kapalı dedi. Dedim gitmiyceksen söyle ben giderim. Orası zaten uzak bana ihtiyaç varmı falan dedi çünkü. Sonra annemle konuştum annem arabada yer varmı bilmiyorum dedi ben ararım ona göre gelir dedi. Sonra aradı kızım arabada yer yok minibüsle gelsin dedi. Bizimki yine yürüme mesafesi var falan dedi. Dedim gitmiyceksen ben gideyim. 9 da kalktı duşa girdi uzun uzun annem aradı çıktımı diye yok dedim kahvaltı yapsın çıkar annemde bi güzel bana tribini attı. Sonra duştan çıktı ağır ağır giyindi evin içinde dolandı. Annemi aradım naaptınız diye başlıyoruz dedi. Geldi oturuyor hala . Dedim gitmiycekmisin bakmam lazım minibüs hangisi gidiyor bilmiyorum. İyide dedim 1 saat geçirdin burda oturarak minibüsü nerden öğrenicen kalktı yola çıktı tavırlı tavırlı. Yani neden gitti az çok tahmin ediyorum. Sonuçta bayram onun annesine babasına da gidilecek eğer bu durum olmasa gitmeyeceğine eminim. Banada böyle bir bayram işte. Lanet gibi başımda bir bayram sabahı kalkıp oh be ailemle bayram yaşıyorum diyemiyorum. Neden hep bayramlarda oluyor ya. Resmen lanetlenmiş gibiyiz.
Senin kocanda is yok sen onun yegenlerine bayramlik almaya git oda senn ailene boyle yapsin..yuz verme bi defa soracaktin gidiyomsn gitmiomusn baktn kalkmiyor birakip gidecektin..yuz verip herseyi alttn almayin tepenize cikartmayn sunlari..sende onun aulesine giderken aheste aheste hazrlan ayni seyi yapki gorsun ebesnn a..

Senin kocanda is yok sen onun yegenlerine bayramlik almaya git oda senn ailene boyle yapsin..yuz verme bi defa soracaktin gidiyomsn gitmiomusn baktn kalkmiyor birakip gidecektin..yuz verip herseyi alttn almayin tepenize cikartmayn sunlari..sende onun aulesine giderken aheste aheste hazrlan ayni seyi yapki gorsun ebesnn a..
Yani alttan almasam bayram üzeri daha büyük sorun çıkacak. Ben çıkıp gitsem aramızda sorun olduğunu annem anlıycak çok üzülür bayramı zehir olur. Zaten çok iyi anladım oda aynen bunu yapmamı istedi. Basıp çıkayım gideyim sonra kendini haklı çıkarsın vermedim o hakkı ona. Zaten annem her zor anımızda yanımızda bize destektir koşa koşa gider insan olan. Ama işte insan olan yapar.
Ama ailesine giderken bende aynı şeyi yapıcam bunu düşünmüştüm. Oda zaten sırf bu yüzden gitti eminim.

Evliliklerde dümen birinde olunca saygi da bitio yüz göz olunulor.. çocuk olunca kadını cepte sayıyor erkekler..alana kadar hersey

Valla anlamadım şaştım kaldım. Daha 2 güne kadar herşey çok iyi gidiyordu şen şakrak eğlenip evde dans ediyorduk. Ben küfür istemiyorum hep uyarıyorum. Evlenmeden önce küfür etmezdi ama git gide şiddetleniyor. Çocuğa söylemesi daha sinir ediyor. Çocuk ağlayarak geldi yanıma babam yemiycekmiş diye tok dur oğlum ağlama dedim ama bana kötü söyledi diyor. Boşanmayı baştan sona hal eden bir ilişki var. Ama karşı tarafta Öylebir aile düzeni varki ayrılsam haftada 2 gğn bile olsa çocuğum başbaşa kalsın istemiyorum. Başka sebeplerde var. Ama kocamı seviyorum ayrılamam gibi bir sebep yok. Bu evliliğe tahammül etmek için sevmeye çalışıyorum.
valla nedicemi bikmiyorum sana gercekten cok uzuldum belli bir sure kendi ailenin yanina git bosan diyemem kocani seviyorsun kocan askinda iyi biri sadece dengeleri saglamiyor. belli bir sure kendi ailenin yanina gidersem korkup oda duzelme durumuna gidebilir esinin sunu bellemesini sagla ilk once kendi cicugu kendi karisi hala duzelmiyorsa bu evlilik yurumez kendi kardesinin cocuguda olsa bir yerde ilk once kendi cocugunada onem vermeli

valla nedicemi bikmiyorum sana gercekten cok uzuldum belli bir sure kendi ailenin yanina git bosan diyemem kocani seviyorsun kocan askinda iyi biri sadece dengeleri saglamiyor. belli bir sure kendi ailenin yanina gidersem korkup oda duzelme durumuna gidebilir esinin sunu bellemesini sagla ilk once kendi cicugu kendi karisi hala duzelmiyorsa bu evlilik yurumez kendi kardesinin cocuguda olsa bir yerde ilk once kendi cocugunada onem vermeli
Kendi çocuğuna almıyor yapmıyor diyemem. Bana da aynı şekilde ama ben hep tutumdan yanayım. Kardeşinin çocukları için de ben istedim alışveriş yapmayı ama onu bile burnumdan getirdiler ana oğlul. Sevgi dersen sevmiyorum. Sadece kurulu bir yuva vazgeçmek yerine son krediye kadar kullanmak istiyorum şansımı ya düzelir se diye. Çünkü bu tavırda birini sevmem m9mkğn değil. Aramız düzelince çok iyi oluyor herşeyi unutmaya çalışıyorum sonra yine Hooop en başa. Hiç kavga etmeyelim de demiyorum ama kavgadan sonra aynı yatağa yatımca nefret edecek sözler olmasın arada istiyorum. Bugün annemle konuştum anlattım anne çık büyük bir savaşa giricem şimdiden sende herşeye hazırlıklı ol ya herşey düzelicek yada kopacak sakın üzülme dedim. Annemde sağolsun ne olursa yanındayım kızım hergün o evde kızım üzgün mü diye kendimi yiyeceğime ne yapmak istiyorsan yap ya düzelt yada çık gel dedi.

X