Ben mi kafama çok takıyorum nasıl bunların üstesinden gelirim

Tarihidepresiff

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
20
10
31
Merhaba ablalarim ben 21 yaşındayım ve 7 aylık evliyim. Eşimle aramız gayet iyi ufak tefek tartışmalar didişmeler var sadece sorun eşimle ilgili değil ama şöyle ki bir görümcem var ve kaynanamdan bile çok can sıkıcı davranışları oluyor sürekli bana laf etme derdinde sanki benim yerime geçmeye çalışır gibi mesela düğün alışverişinde bana ne alındıysa iç çamaşırıma kadar aynısını oda istedi ona da alındı üstelik beraber gideceğimiz yerlerde ben o kıyafetlerimden birini giymeyi planlarken görümcem onu giyme ben giyicem sen şu kiyfetini giy şu ayakkabıyı giy diye bana ne giymem gerektiğinide söylüyor ben onları giymeyince de bana surat yapıyor şayet onun dediğini giyip gittiğim bir günde kaynanam bana ne biçim giyinmişsin demişti bende demiştim görümcemin söylediğini ama görümcem hala söylüyor şunu giyin diye eşim bile dedi ne giyerse giyer karişma diye ama bunaltir derecede karışiyor. Her akşam eşime mesaj atıyor veya ariyor sürekli saatlerce konuşurlar bi defa konuşurken telefon kapandı görümcemin şarjı bitmiş eşim deliye döndü meraktan sürekli arka arkaya arıyordu bende sakin ol o telefonu açınca geri dönüş yapar sana dedim sadece bunu dedim diye ben kıskançmışım onun ailesini merak etmiyormuşum istemiyormuşum bir sürü şey dedi bende hayır sakin ol diye demiştim dedim sus konuşma kes sesini sanane karışma bir sürü şey daha dedi kalbim kırıldı yani mesela şuan eşim 2 gündür dışarıda ama beni bi defa merak edip aramadı ben aradım dün onu bugünde bu saat oldu hiç aramadı ama kayınvalidemi aramış beni de araması Gerekmez mi. Görümcem her gün abisini arayıp mesaj yazacağına bende onun yengesiyim bi defa da bana yazsın beni arasın dün kandil diye bana bi mesaj bari atsaydı ben tek tek aradım kayınvalidemi kayinpederimi. Eşimle konuşurken de eşimin işi olsa telefonu kapatacak olsa sen evlisin ya şimdi kapatırsın eşinle mi konuşucan falan diyor alınganlık mi yapıyorum bilmiyorum ama hoşuma gitmiyor böyle şeyler. Eşimde tabi yediremiyor kendine yokya ne eşi deyip konuşmaya devam ediyor. Bizim kınamiz olacağı gün biz dans edicektik görümcemde eşimi doldurmuş sürekli rezil Olcan falan demiş eşim çıktı geldi etmiycem dans falan dedi etmedi böyle dolduruşa getiriyor eşimi haddi değilken. Ne yapmam gerek bilmiyorum ben evimin hanımı değilmişim giyinmeyi bilmezmişim dolma doldurmayı bile bilmezmişim bir sürü şeyler diyor. Haftanın 4 günü beraberiz zaten gel diyorlar geliyorum git diyorlar gidiyorum. Eşim aylardır işsiz kaldığı oldu şimdi bile tam yoluna girmedi bi dönem kayinpederimden borç para istedi eşim kayınvalidem de durup durup bana onu söyledi biz veriyoruz paranızı biz para verdik bizim verdiğimiz para böyle deyip durdu bi şey demedim ama eşime dedim ben yük gibi hissediyorum böyle denilince diyorum eşimde bana kızdı alingansin bi şey yok bunda diyebilir falan diye. Eşimi seviyorum evet ama bazen keşke evlenmeseydim dediğimde çok oluyor. Görümcem eşime çok fazla samimi sımsıkı sarılirlar mesela ama biz eşimle sarılsak görümcem öksürük ha eşinle mi sariliyosun falan der sanki yabancı gibiyim içlerinde onun yüzünden. Bi yere gitmek istesek bensiz mi gidiyorsunuz der e biz karı kocayız ne yaparsak yapalım yani karışması gereken bi sey değil ki. Durduk yere eşimin yanına oturur elini eşimin bacağının köküne kadar götürür oralarda gezdirir elini tutar öper birbirlerine masaj yaparlar ben bi şey demem eşim bana elma soyup verse bak eşine nasıl veriyor eşi var artık bize vermez falan dedi bende elimdeki elmayı görümceme verdim sen ye buyur ben istemem dedim aldı yedi sonrada eşim bi daha soyuyordu kıyamam sana ya ay ne tatlı nasıl tatlı elma soyuyor falan diyor bilmiyorum bana garip geliyor çok uzun oldu evet ama anlatacak kimse yoktu içim dolmuş gibi hissetmiştim buraya kadar okuyup yardımcı olmak isterseniz bana fikirlerinizi bekliyorum

Eşiniz ve kardeşi arasında sapıkça bir ilişki mi var diye düşünmeden edemedim.midem kalktı yani.esinizle ciddi ciddi konuşun eğer hala değişmiyorsa bence çocuk falan olmadan ayrılın kendi yolunuza bakın.ömür geçmez böyleleriyle.

Eşiniz ve kardeşi arasında sapıkça bir ilişki mi var diye düşünmeden edemedim.midem kalktı yani.esinizle ciddi ciddi konuşun eğer hala değişmiyorsa bence çocuk falan olmadan ayrılın kendi yolunuza bakın.ömür geçmez böyleleriyle.

Konuştum neler dedim ama konuştukça ben kötü oldum. Bu kadar sımsıkı sarılmayın dedim çünkü tüm vücutları yapışıyor yani birbirlerine ama ben kötü oldum o onun kardeşiymis ne varmış bunda ben kıskançmisim şap şap öpüyor boynundan bile hatta daha ilerisi sütyen askısıni asılıyor poposuna vuruyor şimdi aklıma geldikçe yine sinirlerim bozuldu.

Sarılmak da sıkıntı yok bence sonuçta kardeşi olabilir ben kuzenlerime de sıkı sarılırım ama diğer anlattıklarınız sıkıntılı.

Sarılmak da sıkıntı yok bence sonuçta kardeşi olabilir ben kuzenlerime de sıkı sarılırım ama diğer anlattıklarınız sıkıntılı.
Ne yapmam gerekiyor bu durumda daha önce kaç kez konuştum eşimle ama değişen hiç bir şey yok hatta ben böyle eşimi uyardım diye daha fazla samimi olmaya başladılar

Çok zor durumunuz ama konuşmayla anlamıyor ve inat yapıyorsa yol yakınken ayrılın zaten mutlu değilsiniz ve sizi hiç umursamayan bir eşiniz var.yapabiliyorsaniz kazara çocuk falan olmadan ayrılın.hayat kısa ve böyle saçmalıkları çekmeye değmeyecek kadar güzel.

Ne kadar iğrenç bi durum ya ben asla tahammül edemem. O ne öyle vıcık vıcık. Ama abide durumdan memnun konuşsan bile faydasız. Aliyeyi tutup sizi atiyi yani. Böyle bi adamla böyle bir aileyle ömür hayat nasıl geçer bilemedim. Bencr bi atak yapmalısınız. Herkes yerini bilmeli. Yaşın da küçük ya. Kendi ailenle konustun mu bu durumu ?

Çok zor durumunuz ama konuşmayla anlamıyor ve inat yapıyorsa yol yakınken ayrılın zaten mutlu değilsiniz ve sizi hiç umursamayan bir eşiniz var.yapabiliyorsaniz kazara çocuk falan olmadan ayrılın.hayat kısa ve böyle saçmalıkları çekmeye değmeyecek kadar güzel.
Ya bilmiyorum çocuk falan olmaz zaten yumurtlama sorunum var ama acaba diyorum görümcem evlenince falan düzelir mi bu durum sabretmeli miyim

Ne kadar iğrenç bi durum ya ben asla tahammül edemem. O ne öyle vıcık vıcık. Ama abide durumdan memnun konuşsan bile faydasız. Aliyeyi tutup sizi atiyi yani. Böyle bi adamla böyle bir aileyle ömür hayat nasıl geçer bilemedim. Bencr bi atak yapmalısınız. Herkes yerini bilmeli. Yaşın da küçük ya. Kendi ailenle konustun mu bu durumu ?

Eşim çok fazla ailesine bağlı yani hep beraber otururken asla benle konuşmaz bana bakmaz bile işte sadece bi elma soyup vermişti onu bile görümcem sorun etti. Birbirlerinden hiç ayrılamıyorlar hatta kaç defa sevgili gibisiniz ne bu böyle dedim eşime ama anlamıyor anlamadığı gibi bide bana kötü söz söylüyor. Aileme söylemedim annem üzülmesin diye

Eşim çok fazla ailesine bağlı yani hep beraber otururken asla benle konuşmaz bana bakmaz bile işte sadece bi elma soyup vermişti onu bile görümcem sorun etti. Birbirlerinden hiç ayrılamıyorlar hatta kaç defa sevgili gibisiniz ne bu böyle dedim eşime ama anlamıyor anlamadığı gibi bide bana kötü söz söylüyor. Aileme söylemedim annem üzülmesin diye
Senle daha neden evlendi o zaman size böyle şeyler yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bence annenize anlatın derim böyle kişilerle tek başınıza mücadele edemezsiniz. Aileyi ve eşi dengede tutmalı insan.

Senle daha neden evlendi o zaman size böyle şeyler yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bence annenize anlatın derim böyle kişilerle tek başınıza mücadele edemezsiniz. Aileyi ve eşi dengede tutmalı insan.

Onuda dedim eşime neler demedim kii bu kadar bağlıysan evlenmeseydin şimdi yapamıyorsan git ailenin yanına evlilik böyle olmaz madem ayrı duramıyorsun git ailenle kardeşinle yaşa falan dedim bitirmeye bile kalktım bi zaman ama eşim her defasında ikna etti beni sonra yine aynı şeyler oldu tabi. Acaba görümcem evlenince düzelir mi sabretmeli miyim

Onuda dedim eşime neler demedim kii bu kadar bağlıysan evlenmeseydin şimdi yapamıyorsan git ailenin yanına evlilik böyle olmaz madem ayrı duramıyorsun git ailenle kardeşinle yaşa falan dedim bitirmeye bile kalktım bi zaman ama eşim her defasında ikna etti beni sonra yine aynı şeyler oldu tabi. Acaba görümcem evlenince düzelir mi sabretmeli miyim
Valla onu yaşamadan bilemezsiniz. Evlenmeye niyeti varmi kaç yaşında.

Valla onu yaşamadan bilemezsiniz. Evlenmeye niyeti varmi kaç yaşında.
Benden 2 yaş büyük 23 yaşında ama iyi biri gelirse düşünüyorlar da tabi bulması evlenmesi falan 2 3 yılı bulur. Öfkeyle kalkıp zararla oturmak istemiyorum bu yüzden yani bi çözüm arıyorum yoksa koyup gitmek tabi ki en kolayı ama evlilik bitirmek içinde geçerli bi sepeb gibi görmüyorum ben yardım istiyorum sadece bilmiyorum doğru mu düşünüyorum siz ne dersiniz

Benden 2 yaş büyük 23 yaşında ama iyi biri gelirse düşünüyorlar da tabi bulması evlenmesi falan 2 3 yılı bulur. Öfkeyle kalkıp zararla oturmak istemiyorum bu yüzden yani bi çözüm arıyorum yoksa koyup gitmek tabi ki en kolayı ama evlilik bitirmek içinde geçerli bi sepeb gibi görmüyorum ben yardım istiyorum sadece bilmiyorum doğru mu düşünüyorum siz ne dersiniz
Yaşıda sizden büük olgun olmasi gerek. Evlilik bitirmek kolay tabi. Böyle şey için bitirilmez de siz yıpranacaksınız ilerde neler olur Allah bilir. Yine diyorum annenizle konuşun daha aklı selim davranir sizi yonlendirir diye düşünüyorum. Inşallah tez zamanda aday gelir gorumceniz gider kocaya :KK66: ve o da sizin yaşadığınızı yaşar anlar halinizi 😂

Yaşıda sizden büük olgun olmasi gerek. Evlilik bitirmek kolay tabi. Böyle şey için bitirilmez de siz yıpranacaksınız ilerde neler olur Allah bilir. Yine diyorum annenizle konuşun daha aklı selim davranir sizi yonlendirir diye düşünüyorum. Inşallah tez zamanda aday gelir gorumceniz gider kocaya :KK66: ve o da sizin yaşadığınızı yaşar anlar halinizi 😂

Ay inşallah inşallah evlensin kendi gibi görümceleri olsun insallaaahh eşi tek erkek olsun 5 kız kardeşi falan olsun ne biliyim olsun işte 😆 bu zamana kadar görümcem okuyordu başka şehirde 7 aydır falan iyi kötü rahattım ama okulu bitti son 2 ayı kaldı şimdi geldi o varken kaynanam bile bana mesafeli davranıyor o varken bana hiç kızım bile demiyor o yokken normal iyiler yani bilmiyorum annesi kızının kıskanma huyunu bildiği için bana mesafe koyuyor sanırım öyle hissediyorum.

Ay inşallah inşallah evlensin kendi gibi görümceleri olsun insallaaahh eşi tek erkek olsun 5 kız kardeşi falan olsun ne biliyim olsun işte 😆 bu zamana kadar görümcem okuyordu başka şehirde 7 aydır falan iyi kötü rahattım ama okulu bitti son 2 ayı kaldı şimdi geldi o varken kaynanam bile bana mesafeli davranıyor o varken bana hiç kızım bile demiyor o yokken normal iyiler yani bilmiyorum annesi kızının kıskanma huyunu bildiği için bana mesafe koyuyor sanırım öyle hissediyorum.
Allah Allah nasi insan böyle. Ben büyük konuşmak istemem ama böyle şeye gelemem ya. Benimde görümcem var kıskanç biri ama böyle seyini şuana kadar görmedim zaten evlenip gitti gitmese belki farklı olurdu. Sende tez zamanda kurtulursun canım :KK66:

Allah Allah nasi insan böyle. Ben büyük konuşmak istemem ama böyle şeye gelemem ya. Benimde görümcem var kıskanç biri ama böyle seyini şuana kadar görmedim zaten evlenip gitti gitmese belki farklı olurdu. Sende tez zamanda kurtulursun canım :KK66:

Valla böyle yani durum senin görümce evlenince nasıl oldu bende de öyle rahatlama olur mu acaba

Valla böyle yani durum senin görümce evlenince nasıl oldu bende de öyle rahatlama olur mu acaba
Senin gibi hiç sorunum olmadı ama ben hareketlerinden anlıyordum çevrem onun çevresi bile dedi yani. Annesiyle konuşuyolar sanki ben evde degilmisim gibi diyoki anne geldin mi temizliği yaparım ederim bi sürü şey yani. Duymazdan geliyorum ama canıma tak derse gereken yapar tavrımı koyarim ortaya. Benim esimde ailesine duskun ama 1 artim var benim esim dengeyi saglayabiliyo.

Senin gibi hiç sorunum olmadı ama ben hareketlerinden anlıyordum çevrem onun çevresi bile dedi yani. Annesiyle konuşuyolar sanki ben evde degilmisim gibi diyoki anne geldin mi temizliği yaparım ederim bi sürü şey yani. Duymazdan geliyorum ama canıma tak derse gereken yapar tavrımı koyarim ortaya. Benim esimde ailesine duskun ama 1 artim var benim esim dengeyi saglayabiliyo.

İyi neyse ki sen daha şanslısın. Şimdi bende defalarca görümceme karşı ses çıkarmayı düşündüm ama bu defa ben kıskanç olurum adım kadar eminim o yüzden malesef sesim çıkmıyor eşim de tabi beni hiçe sayıyor amaann püf

İyi neyse ki sen daha şanslısın. Şimdi bende defalarca görümceme karşı ses çıkarmayı düşündüm ama bu defa ben kıskanç olurum adım kadar eminim o yüzden malesef sesim çıkmıyor eşim de tabi beni hiçe sayıyor amaann püf
Aynen haklsın seni suçlu çıkarırlar. Eşin yannda anlsa keske. Sıkma canını eden bulur elbet

X