Ben normal degilim galiba

Iyi olsa ben sorun etmezdim gibi geliyor ama yaşamadigim için de kesin konuşmak istemem.
Kayinpederim dunya iyisidir başimin üstünde yeri var ama kayinvalideye aman aman uzak olsun.
Ameliyat olmuş mecburi kaliyor belli ki.
Daha ne kadar kalacak yaninizda ?
15 gün daha kalacak ama ilerisi düşündürüyor, elden ayaktan düşerse nolcak diye, çok zor. Özel alanı kalmıyor insanın. Seni cok tebrik ederim ama haklarından gelmişsin 💃💃

15 gün daha kalacak ama ilerisi düşündürüyor, elden ayaktan düşerse nolcak diye, çok zor. Özel alanı kalmıyor insanın. Seni cok tebrik ederim ama haklarından gelmişsin 💃💃
Allah sabir versin az kalmiş gitmesine.
İlerisi içinde bence kaç çocugu varsa hepsi sirayla ilgilenmeli sadece birinin sorumlulugu almasi haksizlik.

Önceden bu kadar istegi yoktu. Asiri iyi niyetli sakin anlayisli birisiydi. Evlendikten sonra ve sehir degistirdikten sonra tamamen degisti.

Sürekli sadece kendi ailseine gidilsin istiyor ben birsey demeye kalktigimdan bir bagiriyor ki ne yapacagimi sasiriyorum. Pisirik birsey oldum ciktim. Sirf agliyorum susuyorum. Kendimi taniyamiyorum.

Zamaninda kendisi psikolojik tedavi görmüs ancak zorlu bir dönemden gectigini söylemisti.
Ke di evinde kitaplar sirf narsizm üzerineydi. Hatta kendisine sormustum neden bu konuyla bu kadar ilgilendigini sadece ilgimi cekiyor demisti.

Cinsellik konusundada o kadar uc seyler istiyor ki benden. Sürekli yetersiz kaliyorum.
Canı cehennem olsun diyesim geldi

Tüm mesajları okumadım ama eşiniz size ne veriyor da ne istiyormuş merak ettim. Muhasebe yapıyormuşsunuz sizi bedava işçi yapabilmek için mi sizinle evlenmiş. Bunun karşılığında para isteyebilirsiniz kendisinden. Hiçbir İŞ ücretsiz yapılmaz. Vermeyecekse kendisi yapabilir muhasebesini 💁🏻‍♀️Ayrıca balıketi olup çok harika olan insanlar var eşinizde demek ki göz bozukluğu var 🤓 sizi kendisine muhtaç bırakmasına izin veriyorsunuz gibi bir hava var.

Zamaninda kendisi psikolojik tedavi görmüs ancak zorlu bir dönemden gectigini söylemisti.
Ke di evinde kitaplar sirf narsizm üzerineydi. Hatta kendisine sormustum neden bu konuyla bu kadar ilgilendigini sadece ilgimi cekiyor demisti.
Bu soyledikleriniz durumu yeterince açıklıyor.. Bunları evlenmeden önce mi biliyordunuz diye sormayacagim.. sonuçta artık evlisiniz.. Boşanin kurtulun deyipte yuva yıkmaya da ikna edemeyeceğim.. Kendinizi silkeleyip toparlamanizi ve ne olursa olsun böyle ezirmemenizi tavsiye ediyorum.. Sizi tepkisiz gördükçe bunu sonu olmaz.. Eğer size çok deger veriyor ve seviyorsa tepkilerini görünce kaybetme korkusuyla biraz olsun durumu değiştirebilir.. Allah yardımcınız olsun

bu adam hasta, empati yeteneği yok. hadi adamı yola getirdin, sana normal davrandı diyelim ki zamanla normal algını da yitireceksin. ne olursa olsun adama empati yeteneği yükleyemezsin. hadi sana düzeldi diyelim, yarın bir gün çocuğunuz olursa travmatik bir çocukluğu olacak. adam da empati duygusu yok ki, ya çocuğunuz da narsist olacak ya da hiç sevildiğini hissetmediği ve belki de yaşayacağı olaylardan sonra özgüvenini yitirmiş bir çocuğunuz olacak. boşan gitsin. ne kendine ne de eğer olursa çocuklarınıza hayatı zehir etme. kendini geçtim gelecekteki çocuklarını düşün.

Önceden bu kadar istegi yoktu. Asiri iyi niyetli sakin anlayisli birisiydi. Evlendikten sonra ve sehir degistirdikten sonra tamamen degisti.

Sürekli sadece kendi ailseine gidilsin istiyor ben birsey demeye kalktigimdan bir bagiriyor ki ne yapacagimi sasiriyorum. Pisirik birsey oldum ciktim. Sirf agliyorum susuyorum. Kendimi taniyamiyorum.

Cinsellik konusundada o kadar uc seyler istiyor ki benden. Sürekli yetersiz kaliyorum.
narsisistik özellikleri olan bir insan mecbur kalırsa belki böyle bir kitaba göz atar ve kendisiyle ilgili bir şey de bulamaz. istisnalar o kadar azdır ki bu olasılığı ihmal etmek hata olmaz. bir ihtimal hayatına girmiş birini (aileden biri, eş, sevgili, arkadaş, iş arkadaşı)ı anlamak için bu kitaplardan yardım almaya çalışmıştır. eşinizin sorunları olsa da narsisistik kişilik özellikleri taşıdığını sanmıyorum.
belki şaşıracaksınız ama bu özellikler asıl sizde olabilir. bu kişilik özellikleri çok beklenmedik şekilde tezahür edebilir. çok sessiz, çok verici ve iddasız görünen, kanatsız melek gibi gezinen tiplerin arasında oranca fazla görünür mesela. bunu söylememin nedeni hem bu kişilik özelliklerinin yanlış bilinmesinden usanmam hem de kendinizde de o ya bu ama kesinlikle bir sorun olduğunu farketmenizi istediğimden.

Ben olsam hiçbir işini görmem böyle adamın yaptıkça üzerine binmiş bak bakalım o senin peşinde nasil dolanıyor bagirirsa bagirsin sende ona bağır . Sessiz kaldıkça seni ezmis. Kilo alıp verilir buda dert mi Allah başka dert vermesin. Bir işe gir çalış onun muhasebesini de tutma karşısinda uşağı yok her işini gordurecek birde bagiracak öyle bir dünya yok

Merhaba arkadaslar, cok zorlu bir sürecten geciyorum. Sinirlerim yipranmis ve depresif bir dönemdeyim. Esimle cok sorunlarimiz var. Yeni bir eve tasindik. Tasinirken tüm kolileri vs hepsini ben yerlestirdim ve yeni evdede aynisini ben yaptim. Ben bu aralar calismiyorum sadece esimin kendi isyerindeki muhasebesini yapiyorum.
Ancak bu aralar o kadar is bitmiyor ki. Calismiyorum diye rsim sürekli hic birsey yapmiyorsun diyor!

Ben artik benden ne istedigini algilayamiyorum iki aydir cinsellikte yok denecek kadar az. Kilo aldim kendisi bosalma sorunu yasiyor hic dert etmedim. Olu öyle seyler dedim, streslisin gecer falan diyip ben onu moral vermeye calisirken. Kendisi haftalardir bana bagiriyor her gün.
Yemek olmadimi, evi toplamadin mi daha yerlesmedimi, hic haline baktin mi, falan seyler söyleyip duruyor. Insan bu kadar yavas olur mu vs vs. Yok isteksizsin su bu.

Sürekli bu baska artik beynimk yakiyor. Sürekli aglama ataklari geciriyorum. Hicbirsey yapmak gelmiyor icimden. Git tedavi ol diyor.

Sindide gelmis özgüveb eksikligi ve yetersizligini benden cikarma, fakir insan gibi davranma dedi.

Sürekli kendisi massimo dutti, zara, bdymen vs giyip alisveris yapiyor. Ben on kere pahali olmasin diye kendime birsey almaz oldum maasim yok diye.

Karsima grcip cok yakisikliyim gidip kendime gene birkac bitseyler alayim diyor. Kilo ver diyor kendine bak diyor. Ama katsima geciote para vermiyor kendiliginden. Hep ben gidip agzimla istemem gerrkiyor. Egosu mu oksaniyor bilmiyorun.

Ben kenyinden süphe ediyorun artik. Istekleri hic bitmiyor.
Esim cok konuskan hemen herkrsle diyaloga giren biri ben tam tersiyim. Ya ben insanlarin yaninda karimin böyle put gibi olmasini istemiyorum diyor.

Hissediyorum benden utaniyor baskalarinin yaninda, bende artik cekiniyirum birilerinin yaninda bulunmaktan takinti yaptim güzel degilim, bakimsizim onun yaninda diye.

Kendime gelemiyorun. Allah canimi alsada kurtulsam diyorum. Yoruldum....
Çok zor bir durum gerçekten ama sanki sizin de kendinize olan güveniniz yok gibi spora felan gidebilirsiniz ya da para istemenize gerek yok ki kredi kartı varsa ordan alışveriş yapın

Mesela sabah kalktim. Bu arada eski evimdeyim son komileri paketlemek icin. Sabah kalktim bu sayfaya göz atayim dedim. Kalkar kalkmaz öflemelye poflamaya basladi. Bir saattir uyanmidim insan 12 saat uyur mu diyor. Elime telefonu aldigim anda salterleri atiyor. Evin haline bak bok götürüyor dedi. Banyo girilcek gibi degil. Bu arada evler farkli sehirlerde ve sürekli gidilip gelinmiyor. Bende sonra seyleri haledip tamamen tasinacaktim. Bana sabah sabah yine söylendi. Evin haline bak insan o kadar uyur mu. Dedim maden gördün sen yapsaydin? Sinirlendi bagirdi ve disari cikti

Ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Adam bu.
Sürekli şikayet ediyor.
Ya takmayacaksiniz ya hasta olacaksınız ya da boşanacaksiniz.
Pek seçenek yok.

Konu sahibi zayıflasa da değişmez bence kocası mesele zayıf ya da şişman olması değil ki

Evet zaten kocası değişmez doğru.

Ben öncelikle konu sahibinin kendi özgüven ve ruh sağlığı için zayıflaması gerektiği söylüyorum bu şekilde kocası olsun veya olmasın yine mutlu hissedemicek kendini...

Hayatında değişiklik yapmak için önce kendi için kendinden başlamalı.... bu psikoloji ve motivasyonla toparlayamaz toparlanması için acil kendinden hareket geçmeli dedim.

Mesela sabah kalktim. Bu arada eski evimdeyim son komileri paketlemek icin. Sabah kalktim bu sayfaya göz atayim dedim. Kalkar kalkmaz öflemelye poflamaya basladi. Bir saattir uyanmidim insan 12 saat uyur mu diyor. Elime telefonu aldigim anda salterleri atiyor. Evin haline bak bok götürüyor dedi. Banyo girilcek gibi degil. Bu arada evler farkli sehirlerde ve sürekli gidilip gelinmiyor. Bende sonra seyleri haledip tamamen tasinacaktim. Bana sabah sabah yine söylendi. Evin haline bak insan o kadar uyur mu. Dedim maden gördün sen yapsaydin? Sinirlendi bagirdi ve disari cikti
Boşanmak için neyi bekliyor sunuz?

Uzulerek soyluyorum esiniz teshisli bir narsist bence. Ataga gecmistir bu donem oyuzden bu sekilde daha da fazla ustunuze geliyor.

Bunun bas etmek cok zor ikna edip tedavi olmaya ya da siz akil sagliginizi kaybetmeden ve asla asla cocuk yapmadan baska yol cizin kendinize

Böyle bir insanla aynı evde yaşayıp normal kalmak mucize olur. Evi nazi kampına çevirmiş ruh hastası!!
Ben böyle biriyle evli kalamazdım, korkardım. Allah korusun öfkelenip içime atmaktan ya hasta olurdum ya da başımı belaya sokardı. Yani, eş bile değilsiniz ki. İlişkiniz çok anormal. Köle efendi ilişkisi gibi. Buna izin vermeyin lütfen çok yazık olur size.
Yardım isteyin, ailenizden dostlarınızdan.. Umarım kurtulursunuz.

Okurken gerildim resmen😐

Kendini dusunuyorsan kurtar kendini..hakaret ediyor sana kucuk goruyor.. tum
Gun evde olman bisey yapmadigin anlama gelmiyor..sadece calisip para getirdigi icin mi bu kustahligi?

Buarada sen neden calismiyorsun? Calissan tavri ne olur mesela? Seni hic mi begenmiyordu? Niye evlenmis madem?

Bu herif seni delirtir bacim.. ok her gun mucuk mucuk olmasin ama saygisi yok sana sevgisi yok.. ev arkadasi bile olsan saygin olur birbrine..

Ben herkesten farklı bi şey söyleyeceğim. tanıdığım bazı kadınlar var, bu karakterdeki insanlar aşırı yavaş oluyor, evle ilgili sorumluluk akanıyor ve tembel oluyorlar. sizin böyle olma ihtimaliniz olabilir mi? Çünkü adamın tepkileri sanki bir şeye dolmuş gib

X