Ben şimdi ne yapayım ?

vaveyla__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
3.543
9.464
Biliyorum ama şöyle bir karar verdim doğru yanlış hiç bilmiyorum 🤷🏽‍♀️ benim karakterim sert gerçekten dilim de sivri ne yazık ki sende fark etmişsindir zaten . Önceden araya eşimi koyar uyarmasını sağlardım ama bu iyi olmadı . Şimdi ben kendim tatlı dille ( o an aşırı sinirlenmiş olsam dahi gülerek vs ) kendim yanlışsa o yanlışı anında çözmeye karar verdim . Bu benim için öyle zor ki sana anlatamam . Çünkü ben birşeye sinirlensem üzülsem yüzüme öyle fena yansıyor ki bunu engellemem lazım . Durum içime atıp sonra patlamak çok yanlış bir davranış . Yukarıda da yazmışlar zaten bunu sankince yanlışsa anne baba bakın bu benim için yanlış bu davranışı yapmıyoruz demem lazım . Biraz önce oğlum oturma odasında kp tv açmış bende oğlama gel oğlum lütfen tv bakma biz mutfağa gidelim dedim . Kp niye dedi baba biz tv izlemesini istemiyoruz gelişimi için uygun değil dedim çocuğa diyor ki vah sana herşeyi yasaklamışlar 😃😰🤦🏻‍♀️ Sessizce alıp çıktım hiç laf yarışına girmedim bu benim için büyük bir olay . Çünkü o durumda mutlaka bir laf yapıştırmam gerekirdi duramazdım 🥺😳

Bizimde kastettigimiz buydu iste aynen devam. 3 aylik bebegim var. kayinbabam sigara icmez isten gelince ellerinude yikar ama iste giydigi kiyafetle oģlumu kucagina alir. benim her daim yanimda temiz ortum vardir dur baba uzerine sereyim de oyle omzuna yatir yoksa kusar ustun batar der sererim. simdi kendi alisti kizim ortuyu serde bir kucagima alayim diyorm ne sis yaniyor ne kebap.

bagirmak sinirlenmek ters cevap vermek sizi hakliyken haksiz durumuna dusurur. sakin sakin soyleyin ne soyleyecekseniz.

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
8.698
26.169
Sigara içerken kucağa almak dışında -orda uyarmak ve çocuğu almak doğru olan. Tabi tatlı dille- olanlar bana normal geldi. Kv ve kp lerin çoğu cahil benimkiler de dahil.Ama çok net bir şey var ki torunlarını seviyorlar. Benim kv de şapur şupur öpüyor. Çok hoşlanmıyorum. Ama seviyor torunu napıyım. Kocamın ailesi🤷‍♀️
Birçok konuda biz de çatıştık. Çok rest çektim. Ama asla kavga etmedim. Asla sesimi yükseltmedim. Sadece net oldum ve tavrımı belli ettim. Sevmesek de onlar bizim eşlerimizin ailesi ve çocuklarımızın da maalesef 🤷‍♀️😄
Boşan vs diyenlere de tüylerim ürperdi. Yok artık!

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :63.9 Kg.

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.790
21.020
Evinize gidin.
Bilemiyorum ben bunca olay yaşasam,huyunu suyunu bile bile izne gidipte kalmam yani. Eşim isterse dünyanın en iyi insanı olsun,hatır gönülde bir yere kadar.
Hemde pandemi döneminde yani.
Ayrıca rahatsız olduğunuz konuları söylemezseniz bilemezler ,onlara göre normal demekki şu ortamda komşunun çocuğu kucaklayıp sevmesi ki gelip birde anlatıyor,sigara konusunda söyleyin anne sigara içerken çocuğa yaklaşma diye. Gitsin elini yüzünü yıkasın öyle gelsin ictikten sonra.
Şu an mesela öksürüyor değil mi,çocuğu sevmeye meylettiğinde anne iyileşene kadar kucaklayıp öpme hastalanır bağışıklığı düşük henüz,hem hastaneye de şu ortamda gitmek istemiyorum diye.
Çay konusunda o doldurmadan çocuğunuza siz söyleyin sıcak,acı sen onu içemezsin gel meyve suyu yada süt içelim biz diye,doldurdu diyelim farketmediniz o an,yine müdahale edin gel annecim biz sana süt getirelim vs diye.
Her zaman kavga ederek,sinirle söylenmez herşey.
Benim kendi annem bazen ellerine meyve,kuruyemiş vs veriyordu yemek öncesi anne verme yemek yemeyecekler diyordum,alisti şimdi bana soruyor dolapta şu vardı kızım verelim mi diye. Hatta kendi diyor yemekten sonra veririm diye. Kavga da etmedim,terslemedim de,güzellikle söyledim. Bir iki unutup söyledi her seferinde söyledim güzellikle. Kayınvalidem de olsa bu böyledir. Söylerim çekinmem. Hiç kavga da etmedik. Anneleri benim,bana uymak zorundalar yani hepsi bu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1208 gün geçti.

Nehir-derin2

Bal oğlum 🥰Lokum kızım😘🤲
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
4.977
5.499
30
Tuce geçen seneden olayları biliyorum tavrın net olsun aynı yollardan geçtim üzülürsün dedim dinlemedin🤣her sene bu tantana çıkacak sigara mevzusunda benim babamda içiyo ama düşünemiyolar geliyo benim cam balkonda içiyo dumanı dışarı üflediğini düşünüyo bizde çok kavga ediyoruz ama babam olduğu için istediğim gibi konuşabiliyorum anlıyorum seni benim kayınbaba da oğlumdayken ellerini yıkamaz ayar olurdum bide bozuk para olan cebine atardı eşime eşimde annesine söyledi öyle halletmiştik dert etme kendine zaten yeteri kadar yoruluyoruz

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Tuce geçen seneden olayları biliyorum tavrın net olsun aynı yollardan geçtim üzülürsün dedim dinlemedin🤣her sene bu tantana çıkacak sigara mevzusunda benim babamda içiyo ama düşünemiyolar geliyo benim cam balkonda içiyo dumanı dışarı üflediğini düşünüyo bizde çok kavga ediyoruz ama babam olduğu için istediğim gibi konuşabiliyorum anlıyorum seni benim kayınbaba da oğlumdayken ellerini yıkamaz ayar olurdum bide bozuk para olan cebine atardı eşime eşimde annesine söyledi öyle halletmiştik dert etme kendine zaten yeteri kadar yoruluyoruz
Nehir düştüm bir çukura yine 😃😃😃 dediklerin hep oluyor

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Sağlık önmeli. Ama çok gereksiz abartı ve kavga modu gibi. Bence abartıyorsunuz oldu olacak dövün bide. Eşinizim ailesi düşmanınız değil. Emin olun torunlarını kendi çocuklarından çok seviyorlardır
Ben nerede kavga ettim bu konuda ?

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Sigara içerken kucağa almak dışında -orda uyarmak ve çocuğu almak doğru olan. Tabi tatlı dille- olanlar bana normal geldi. Kv ve kp lerin çoğu cahil benimkiler de dahil.Ama çok net bir şey var ki torunlarını seviyorlar. Benim kv de şapur şupur öpüyor. Çok hoşlanmıyorum. Ama seviyor torunu napıyım. Kocamın ailesi🤷‍♀️
Birçok konuda biz de çatıştık. Çok rest çektim. Ama asla kavga etmedim. Asla sesimi yükseltmedim. Sadece net oldum ve tavrımı belli ettim. Sevmesek de onlar bizim eşlerimizin ailesi ve çocuklarımızın da maalesef 🤷‍♀️😄
Boşan vs diyenlere de tüylerim ürperdi. Yok artık!
Senin işin çok zor kızına Kv bakıyor çünkü allah yardımcın olsun. Millete boşanmak çok kolay geliyor artık

hadikonusalim

🥳
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
8.698
26.169
Senin işin çok zor kızına Kv bakıyor çünkü allah yardımcın olsun. Millete boşanmak çok kolay geliyor artık
Evet öyle olunca gevşedim sanırım😂 ama çekişe çekişe alıştık birbirimize istemediğim şeyleri yapmamaya çalışıyor😄 tek emin olduğum seviyor ve onun torunu. Bu da daha ılımlı olmamı sağlıyor

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :63.9 Kg.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Boşansan da bağlantın olacak ki hiç bulaşma laf söylerlerse sende söyle büyüdükce geçecek benim yaşadıklarımı az çok biliyosun zihniyetleri değişmiyor
Ya bizim başka sorunumuz yok böyle birşey yüzünden neden sevdiğim adamdan boşanayım
Saçma . Evet senin yaşadıklarını biliyorum geçecek inşallah . Önemli olan çizgiyi aşmamak

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Evet öyle olunca gevşedim sanırım😂 ama çekişe çekişe alıştık birbirimize istemediğim şeyleri yapmamaya çalışıyor😄 tek emin olduğum seviyor ve onun torunu. Bu da daha ılımlı olmamı sağlıyor
Sevdiğine eminiz onda sorun yok . 😀 aşırı seviyor kendini çocuğun annesi zannediyor zaten sorun o

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.444
6.559
Olur olmaz seylerde ahkam kesmeye kalkarsan evladinin sagligi soz konusu olunca boyle susmak zorunda hissedersin kendini tuce_tuce tuce_tuce . Senden pek hoslanmasamda uzuldum yasadigin duruma. Bir anne olarak boyle durumlarda tavrini koymak senin en dogal hakkin hatta haktan ote gorevin. Herkese her konuda sivri dilli olmak yerin dogru yerlerde dogru tepkiyi gostermeni tavsiye ederim.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.510
48.304
29
Olur olmaz seylerde ahkam kesmeye kalkarsan evladinin sagligi soz konusu olunca boyle susmak zorunda hissedersin kendini tuce_tuce tuce_tuce . Senden pek hoslanmasamda uzuldum yasadigin duruma. Bir anne olarak boyle durumlarda tavrini koymak senin en dogal hakkin hatta haktan ote gorevin. Herkese her konuda sivri dilli olmak yerin dogru yerlerde dogru tepkiyi gostermeni tavsiye ederim.
Olur olmadık neye ahkam kestim ? Ben aslında yine susmazdım da çocukla ilgili yüzde 50 hareketli yanlış . Eşimde aman millet üzülmesin şuraya 1 hafta geliyoruz diye müdahale etmiyor o etmeyince mecbur ben ediyorum . Sürekli birşeyleri müdahale ediyor konumuna düşüyorum. Burada eşim hatalı binlerce kere bunu ona anlattım biliyor ama uygulama 0 . Ben müdahale edince sanki sürekli gerginlik yaratmaya çalışıyorum gibi saçma bir durum oluyor çok can sıkıcı .

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.444
6.559
Olur olmadık neye ahkam kestim ? Ben aslında yine susmazdım da çocukla ilgili yüzde 50 hareketli yanlış . Eşimde aman millet üzülmesin şuraya 1 hafta geliyoruz diye müdahale etmiyor o etmeyince mecbur ben ediyorum . Sürekli birşeyleri müdahale ediyor konumuna düşüyorum. Burada eşim hatalı binlerce kere bunu ona anlattım biliyor ama uygulama 0 . Ben müdahale edince sanki sürekli gerginlik yaratmaya çalışıyorum gibi saçma bir durum oluyor çok can sıkıcı .
Seni cok iyi anliyorum cunku bende benzer pozisyondayim. Esler pasif kalinca kadinlarin uzerine boyle sacma bir yuk biniyor malesef. Boyle sacma seylere saygidan susulmayacagini ogrenemedi gitti bir cok kisi. Saygi bu degildir. Yanlis yanlistir. Kucucuk cocugun yaninda sigara icmek zalimliktir. Bile bile o kucucuk bedeni zehire maruz birakmaktir. Esin ve ailesi istedikleri kadar gerginlik cikarmaya calistigini dusunsunler. Bu konuda tepkini koy. Boyle birseye tolerans gostermeyecegini belirt.