Ben şimdi ne yapayım ?

Ne manada geliyor aliyordu neye kizmistiniz tam olarak, anlamadim

Bazı konu ve durumlarda ben de sizin gibiyim, yüz ifadem bile mizacımı yansıtıyor ama asla kabul etmeyeceğim şeylerde biriktirip dolmak yerine baştan kuralcı davranıyorum, sizin konu üzerinden örnek vermek gerekirse bebeğimin yanında sigara içilmesini istemem ve bunu baştan söylerim.
Uymuyorlarsa çeker giderim, kavga etmek yerine en başından söyleyip uyup uymadıklarına bakıyorum uymadıklarında toplanıp gidiyorum, ister eşim benimle gelsin ister gelmesin kimseyi gözüm görmez benim de tepkim bu şekilde oluyor.

Eşiniz özellikle bebekle ilgili konularda yanlışa yanlış dese bunların hiçbirini yaşamazsınız aslında, sorun ailesinden ziyade eşiniz yüzünden bu hale geliyor bence.

Saygı her kültürde farklı algılanıyor, büyüklerin yaptıkları yanlışsa dahi susmayı saygı zannedenler var maalesef, oysa burada söz konusu küçük bir bebeğin sağlığı, yanında sigara içilmesi yanlış, hastayken aynı ortamda olmak bile yanlış, ailesini uyarsa saygısız olmaz evladının sağlığını koruyan bir baba olur.

Bu kadınlar bizim çocukları kendi çocukları zannediyorlar başka diyeceğim yok

Kendi cocuklarina yapamadıklarını biz dikkat ediyoruz diye bizimkinde deneme yapıyorlar daha nekadar tepki verebiliriz diye ölcuyorlar bence .keşke kendi çocuklarına sahip çıksalarmiş yetiştiremediklerinide biz çektik

Boşanmaya kadar varan bu olaylardan sonra ben kayınvalide olsam daha dikkatli davranırım. Hatta çok görüşmek de istemem. Rahat insanlar galiba...

Bu durumda tek bir hatalı var oda eşim . Söylüyorum bugün binlerce kere söyledim

Bu durumda tek bir hatalı var oda eşim . Söylüyorum bugün binlerce kere söyledim
Şu anda olmaz çünkü evinizde değilsiniz olay büyür ama evinize döndüğünüzde eşinizle ciddi bir konuşma yapın, her zaman görüştüğünüz sürekli iç içe olduğunuz kişiler değiller ama gittiğinizde sizi dahi bir kenara bıraksak bebeğinizin sağlığını doğrudan ilgilendiren konularda siz nasıl uygun görüyorsanız ona göre davranmak zorundalar, bunu eşinize anlatın ve bir daha aynı şeyler yaşanırsa bana uyarsın veya uymazsın, benimle gelirsin ya da gelmezsin senin kararırdır ama ben bebeği de alır dönerim deyin.

kendini geliştirsin. yapacak bişi yok. yaptırım uygula bol bol
Biraz önce ciddi ciddi konuştum ama hırsım geçmedi daha

Biraz önce ciddi ciddi konuştum ama hırsım geçmedi daha
kayınvalide evindesiniz, onlar umursamaz eş suskun olduğu için ister istemez bu hallerine daha çok sinirleniyorsunuz, insan birebir görüp yaşayınca sinirlerine hakim olmakta zorlanıyor, umarım kazasız belasız atlatırsınız orada geçireceğiniz günleri.

Son 1 gün bitiyor artık . Eşim diyor ki ben bitiyorum artık bıktım diyor . Ne yapabilirim dedim suç benim değil

Son 1 gün bitiyor artık . Eşim diyor ki ben bitiyorum artık bıktım diyor . Ne yapabilirim dedim suç benim değil
Eşinizdir çok da iç işlerinize karışmak istemem ama ailesine karşı net olsaydı, her gidişiniz bu kadar stresli geçmezdi

Eşinizdir çok da iç işlerinize karışmak istemem ama ailesine karşı net olsaydı, her gidişiniz bu kadar stresli geçmezdi
Benim anlatmak istediğim şey bu zaten ama yok yani eşim anlamıyor. Ben ne yapabilirim ki kafasında adam. Ben ne yaparsam yapayım bu kafa değişiyor 4 senedir aynı ölene kadar da böyle gidecek herhalde

Pandemi hiç susulacak zaman değil Allahım hele o sigara içerken çocuğu ellemesi öputorlardırda bide öf ya bu insanlar ne gerizekalı oluyor gerçekten hiç susmam gerekirse boşarım herkes nasıl davranmasını bilecek çocuğa şekerli çay verilmesine hiç değinmiyorum. Annem bize hep şekerli süt vermiş sıcak ufakken hayatımda hala içtiğim tek şey şekerli olarak sıcak süt ne gerek var yani alıştırmaya

Bu msj tam bizim durum işte . Eşim geçen sene olay bitip biz eve dönerken dedi ki zaten kaç gün görüyorsunuz ki birbirinizi sen haklısın ama sus lütfen dedi
Yoo öyle bir mecburiyet yok kimsenin derdini çekmeye gelmedik ki bu dünyaya saygı diye diye tepemize çıkamaz kimse anne babaysa doğru davransınlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…