Ben şimdi ne yapayım ?

Her izin zamani gitmeniz gerekiyor mu yani, onu anlayamadim..
Gitmezsek torunlarını nasıl görecekler ki senede toplam 30 gün izin var . 15 annemde 15 annesinde geçiyor. Önceden tatile de giderdik 2 senedir izin kapalıydı gidemedik . Yoksa 10 annesinde 10 annemde 10 tatilde geçerdi

Buarada izin gunu 10 gunse neden ailelerde kalinmasi gerek illa? 2 gun kal diger taraftada 2 gun kalin diger gunler evinize gelin ya da beraber durumunuz varsa bi otele gezmeye filan gidin.. yani fazla muhabbet karin agritir ve insan kendi annesinde bile rahat edemiyor .. 10 gun bana cok uzun geliyor orda burda kalmak icin
Canım sene de 10 gün torunlarını görmesinler mi ? Kendini onların yerine koy . Kendi annemleri düşünüyorum mesela annem torununu 1 sene içinde 10 gün görmesin mi ? . Bu sefer bize gelmeye başlarlar o daha zor oluyor . Birde 3 ablası var eeee onlar görmeyecek mi yiğenlerini . Böyle yapamayız . Bunun adı bencillik olur

Cocuguna sekerli çay içirip, sigarli bir yerde oynatan,.. biri iyi biri degildir. Bos yere kendini kandirma.
O cocuga aciyorum, annesi bosanmak istemiyor diye sagligindan oluyor.
Abartmayın isterseniz yaa hayret birşey . Böyle birşey için boşanayım da hayatım daha mı iyi olacak ? Hadi boşandık ne olacak o zaman ? Adam mahkemenin belirlediği zamanlarda çocuğu görecek yatılı alacak eeee annesigilde kalacaklar . Herhalde boşanıp kocamı anasını babasını kardeşlerini hayatımdan silemem ortak bir çocuğumuz var . Ayrıca eşimle bunun dışında bizim bir sorunumuz yok neden boşanayım salak mıyım

Yani madem sizin duyacağınız şekilde ardınızdan konuştular . O zaman size de izah etselerdi, özür dileselerdi yanlış anladın vs diye alttan alsalardı hiç uzamazdı mevzu..
çok üzüldüm sizin de anne babanıza kadar konunun gitmesine ve onların da gereksiz yere üzülmesine..
sizden yaşça büyüğüm, evlilik tecrübem daha
çok. Gerçekten evlilik idare etme sanatı .
Ben de 18-20 yaşındayken stajda bir abla nasihat etmişti , ne olursa olsun eşinize annesini kardeşini kötülemeyin. Neticede siz yokken onlar vardı . Onları kayırır üzülürsünüz derdi. Hiç unutmam bu nasihatlerini. Gerçekten çok doğru .
Benim de kv ve elti çocukları itinalı beslememe takmışlardı. Elti hanım kendi çocuğunu Eti browni, link meyve suyu gibi şeylerle beslediği için benim şeker vermemem vs ona dert oluyordu nedense o zamanlar onun çocuğu 8-10 yaşlarındaydı. Şimdi büyüdü ve obez maalesef . Yani onlar konuştu ve ben cevap vermedim kavga etmedim ama şu an herkes gördü kim hatalı davranmış çocuk beslenmesinde
Olabildiğince onların eline koz vermemeye çalışın. Misal baktınız kv öksürüyor , çocuğu başı boş bırakmayın , yıkayacağım. Uyutacağım vs bahanelerle elinizden gelen en az sürede çıkarın yanlarına. sigara içiyorlar diyelim sizin olduğunuz odada, kocanıza dert yanmadan . Alın odadan çıkın , sorduğunda da çocuk çok rahatsız oldu dumandan öksürüyor gözü yaşardı deyin
Baban da cahil çocuğun yanında sigara mı içilmiş dersek , babasının hatası kapanır. Bize bilenir erkekler babama laf ediyor diye
Allah yardımcınız olsun , insanların cahillikleriyle uğraşmak çok çok zor . Sabır diliyorum size
Teşekkür ediyorum söyledikleriniz çok doğru

Canım sene de 10 gün torunlarını görmesinler mi ? Kendini onların yerine koy . Kendi annemleri düşünüyorum mesela annem torununu 1 sene içinde 10 gün görmesin mi ? . Bu sefer bize gelmeye başlarlar o daha zor oluyor . Birde 3 ablası var eeee onlar görmeyecek mi yiğenlerini . Böyle yapamayız . Bunun adı bencillik olur
Haklisin tabiiki ama boylede sen mutsuzsun sinir kupusun

Haklisin tabiiki ama boylede sen mutsuzsun sinir kupusun
Biliyorum ama şöyle bir karar verdim doğru yanlış hiç bilmiyorum 🤷🏽‍♀️ benim karakterim sert gerçekten dilim de sivri ne yazık ki sende fark etmişsindir zaten . Önceden araya eşimi koyar uyarmasını sağlardım ama bu iyi olmadı . Şimdi ben kendim tatlı dille ( o an aşırı sinirlenmiş olsam dahi gülerek vs ) kendim yanlışsa o yanlışı anında çözmeye karar verdim . Bu benim için öyle zor ki sana anlatamam . Çünkü ben birşeye sinirlensem üzülsem yüzüme öyle fena yansıyor ki bunu engellemem lazım . Durum içime atıp sonra patlamak çok yanlış bir davranış . Yukarıda da yazmışlar zaten bunu sankince yanlışsa anne baba bakın bu benim için yanlış bu davranışı yapmıyoruz demem lazım . Biraz önce oğlum oturma odasında kp tv açmış bende oğlama gel oğlum lütfen tv bakma biz mutfağa gidelim dedim . Kp niye dedi baba biz tv izlemesini istemiyoruz gelişimi için uygun değil dedim çocuğa diyor ki vah sana herşeyi yasaklamışlar 😃😰🤦🏻‍♀️ Sessizce alıp çıktım hiç laf yarışına girmedim bu benim için büyük bir olay . Çünkü o durumda mutlaka bir laf yapıştırmam gerekirdi duramazdım 🥺😳

Şimdi ne yapayım yani bilmiyorum arkadaşlarıma söz verdim çocuk kalacak . Bir tokat atıp kurtulmak istiyorum artık

Bu kadar şikayetçi olduğunuz yerde iki günden fazla kalmanız, kim ne derse desin cocugunuzu birakip disari cikmaniz cok saçma.

Kusura bakmayın.

Hem keyfinizi yapıp hem herkesi kumanda etmek mi istiyorsunuz?

Üzgünüm ama gülerler.

Bu kadar şikayetçi olduğunuz yerde iki günden fazla kalmanız, kim ne derse desin cocugunuzu birakip disari cikmaniz cok saçma.

Kusura bakmayın.

Hem keyfinizi yapıp hem herkesi kumanda etmek mi istiyorsunuz?

Üzgünüm ama gülerler.
1. Si nasıl kalmayacaksınız ? O zaman bize gelecekler gelmeyin mi diyeceğim ? Eeee ben onun annesine babasına gelmeyin dersem benim annem babam bizim eve nasıl gelecekler ? Eşim de o zaman senin annenle babanda gelmesin diyecek o zaman ne olacak ? Boşanalım bu durumda başka çözüm yok .
2. Si 364 gün 7gün 24 saat tek başıma çocuk bakıyorum . 1 gün sadece 2 saat çocuğu bırakıp önemli olan bir işi halletmeye gittik diye mi keyif yapar olduk ? Ben bıraktım diye komşunun kucağına çocuk vermek nedir ? Ben annesiysem oda babaannesi onunda düşünüyor olması lazım öyle değil mi ?
Dün ki arkadaşlarımla buluşma mevzusuna gelirsek senede 2 saat bir zahmet bende hava alayım insan olduğumu hatırlayayım dimi ? Ayrıca ben babaannesine değil babasına bıraktım

1. Si nasıl kalmayacaksınız ? O zaman bize gelecekler gelmeyin mi diyeceğim ? Eeee ben onun annesine babasına gelmeyin dersem benim annem babam bizim eve nasıl gelecekler ? Eşim de o zaman senin annenle babanda gelmesin diyecek o zaman ne olacak ? Boşanalım bu durumda başka çözüm yok .
2. Si 364 gün 7gün 24 saat tek başıma çocuk bakıyorum . 1 gün sadece 2 saat çocuğu bırakıp önemli olan bir işi halletmeye gittik diye mi keyif yapar olduk ? Ben bıraktım diye komşunun kucağına çocuk vermek nedir ? Ben annesiysem oda babaannesi onunda düşünüyor olması lazım öyle değil mi ?
Dün ki arkadaşlarımla buluşma mevzusuna gelirsek senede 2 saat bir zahmet bende hava alayım insan olduğumu hatırlayayım dimi ? Ayrıca ben babaannesine değil babasına bıraktım

Rahatsız olduğum yerde kalmam.
Acik açık rahatsız olduğumu söylerim.
Evet eşimle tartışmak pahasına yapıyorum bunu.

Başka türlüsü daha büyük kriz oluyor.

Esime bebeğimi bırakırım elbette o zaman sorumluluk ondadır.
Her türlü ihmal icin de onu suçlarım.

Güvenmediğim insana birakip gezmeye gidemem.
Gidersem de şikayetçi olamam.
Mesele bu.

Rahatsız olduğum yerde kalmam.
Acik açık rahatsız olduğumu söylerim.
Evet eşimle tartışmak pahasına yapıyorum bunu.

Başka türlüsü daha büyük kriz oluyor.

Esime bebeğimi bırakırım elbette o zaman sorumluluk ondadır.
Her türlü ihmal icin de onu suçlarım.

Güvenmediğim insana birakip gezmeye gidemem.
Gidersem de şikayetçi olamam.
Mesele bu.
Size diyorum ki gezmeye gitmedik önemli bir işimiz vardı notere gitmek zorundaydım anlıyor musunuz ? Zorundaydım diyorum size .kalma olayı ile ilgili yukarıda yazdım zaten

Biliyorum ama şöyle bir karar verdim doğru yanlış hiç bilmiyorum 🤷🏽‍♀️ benim karakterim sert gerçekten dilim de sivri ne yazık ki sende fark etmişsindir zaten . Önceden araya eşimi koyar uyarmasını sağlardım ama bu iyi olmadı . Şimdi ben kendim tatlı dille ( o an aşırı sinirlenmiş olsam dahi gülerek vs ) kendim yanlışsa o yanlışı anında çözmeye karar verdim . Bu benim için öyle zor ki sana anlatamam . Çünkü ben birşeye sinirlensem üzülsem yüzüme öyle fena yansıyor ki bunu engellemem lazım . Durum içime atıp sonra patlamak çok yanlış bir davranış . Yukarıda da yazmışlar zaten bunu sankince yanlışsa anne baba bakın bu benim için yanlış bu davranışı yapmıyoruz demem lazım . Biraz önce oğlum oturma odasında kp tv açmış bende oğlama gel oğlum lütfen tv bakma biz mutfağa gidelim dedim . Kp niye dedi baba biz tv izlemesini istemiyoruz gelişimi için uygun değil dedim çocuğa diyor ki vah sana herşeyi yasaklamışlar 😃😰🤦🏻‍♀️ Sessizce alıp çıktım hiç laf yarışına girmedim bu benim için büyük bir olay . Çünkü o durumda mutlaka bir laf yapıştırmam gerekirdi duramazdım 🥺😳

Bizimde kastettigimiz buydu iste aynen devam. 3 aylik bebegim var. kayinbabam sigara icmez isten gelince ellerinude yikar ama iste giydigi kiyafetle oģlumu kucagina alir. benim her daim yanimda temiz ortum vardir dur baba uzerine sereyim de oyle omzuna yatir yoksa kusar ustun batar der sererim. simdi kendi alisti kizim ortuyu serde bir kucagima alayim diyorm ne sis yaniyor ne kebap.

bagirmak sinirlenmek ters cevap vermek sizi hakliyken haksiz durumuna dusurur. sakin sakin soyleyin ne soyleyecekseniz.

Sigara içerken kucağa almak dışında -orda uyarmak ve çocuğu almak doğru olan. Tabi tatlı dille- olanlar bana normal geldi. Kv ve kp lerin çoğu cahil benimkiler de dahil.Ama çok net bir şey var ki torunlarını seviyorlar. Benim kv de şapur şupur öpüyor. Çok hoşlanmıyorum. Ama seviyor torunu napıyım. Kocamın ailesi🤷‍♀️
Birçok konuda biz de çatıştık. Çok rest çektim. Ama asla kavga etmedim. Asla sesimi yükseltmedim. Sadece net oldum ve tavrımı belli ettim. Sevmesek de onlar bizim eşlerimizin ailesi ve çocuklarımızın da maalesef 🤷‍♀️😄
Boşan vs diyenlere de tüylerim ürperdi. Yok artık!

Evinize gidin.
Bilemiyorum ben bunca olay yaşasam,huyunu suyunu bile bile izne gidipte kalmam yani. Eşim isterse dünyanın en iyi insanı olsun,hatır gönülde bir yere kadar.
Hemde pandemi döneminde yani.
Ayrıca rahatsız olduğunuz konuları söylemezseniz bilemezler ,onlara göre normal demekki şu ortamda komşunun çocuğu kucaklayıp sevmesi ki gelip birde anlatıyor,sigara konusunda söyleyin anne sigara içerken çocuğa yaklaşma diye. Gitsin elini yüzünü yıkasın öyle gelsin ictikten sonra.
Şu an mesela öksürüyor değil mi,çocuğu sevmeye meylettiğinde anne iyileşene kadar kucaklayıp öpme hastalanır bağışıklığı düşük henüz,hem hastaneye de şu ortamda gitmek istemiyorum diye.
Çay konusunda o doldurmadan çocuğunuza siz söyleyin sıcak,acı sen onu içemezsin gel meyve suyu yada süt içelim biz diye,doldurdu diyelim farketmediniz o an,yine müdahale edin gel annecim biz sana süt getirelim vs diye.
Her zaman kavga ederek,sinirle söylenmez herşey.
Benim kendi annem bazen ellerine meyve,kuruyemiş vs veriyordu yemek öncesi anne verme yemek yemeyecekler diyordum,alisti şimdi bana soruyor dolapta şu vardı kızım verelim mi diye. Hatta kendi diyor yemekten sonra veririm diye. Kavga da etmedim,terslemedim de,güzellikle söyledim. Bir iki unutup söyledi her seferinde söyledim güzellikle. Kayınvalidem de olsa bu böyledir. Söylerim çekinmem. Hiç kavga da etmedik. Anneleri benim,bana uymak zorundalar yani hepsi bu.

Tuce geçen seneden olayları biliyorum tavrın net olsun aynı yollardan geçtim üzülürsün dedim dinlemedin🤣her sene bu tantana çıkacak sigara mevzusunda benim babamda içiyo ama düşünemiyolar geliyo benim cam balkonda içiyo dumanı dışarı üflediğini düşünüyo bizde çok kavga ediyoruz ama babam olduğu için istediğim gibi konuşabiliyorum anlıyorum seni benim kayınbaba da oğlumdayken ellerini yıkamaz ayar olurdum bide bozuk para olan cebine atardı eşime eşimde annesine söyledi öyle halletmiştik dert etme kendine zaten yeteri kadar yoruluyoruz

Tuce geçen seneden olayları biliyorum tavrın net olsun aynı yollardan geçtim üzülürsün dedim dinlemedin🤣her sene bu tantana çıkacak sigara mevzusunda benim babamda içiyo ama düşünemiyolar geliyo benim cam balkonda içiyo dumanı dışarı üflediğini düşünüyo bizde çok kavga ediyoruz ama babam olduğu için istediğim gibi konuşabiliyorum anlıyorum seni benim kayınbaba da oğlumdayken ellerini yıkamaz ayar olurdum bide bozuk para olan cebine atardı eşime eşimde annesine söyledi öyle halletmiştik dert etme kendine zaten yeteri kadar yoruluyoruz
Nehir düştüm bir çukura yine 😃😃😃 dediklerin hep oluyor

Sigara içerken kucağa almak dışında -orda uyarmak ve çocuğu almak doğru olan. Tabi tatlı dille- olanlar bana normal geldi. Kv ve kp lerin çoğu cahil benimkiler de dahil.Ama çok net bir şey var ki torunlarını seviyorlar. Benim kv de şapur şupur öpüyor. Çok hoşlanmıyorum. Ama seviyor torunu napıyım. Kocamın ailesi🤷‍♀️
Birçok konuda biz de çatıştık. Çok rest çektim. Ama asla kavga etmedim. Asla sesimi yükseltmedim. Sadece net oldum ve tavrımı belli ettim. Sevmesek de onlar bizim eşlerimizin ailesi ve çocuklarımızın da maalesef 🤷‍♀️😄
Boşan vs diyenlere de tüylerim ürperdi. Yok artık!
Senin işin çok zor kızına Kv bakıyor çünkü allah yardımcın olsun. Millete boşanmak çok kolay geliyor artık

Senin işin çok zor kızına Kv bakıyor çünkü allah yardımcın olsun. Millete boşanmak çok kolay geliyor artık
Evet öyle olunca gevşedim sanırım😂 ama çekişe çekişe alıştık birbirimize istemediğim şeyleri yapmamaya çalışıyor😄 tek emin olduğum seviyor ve onun torunu. Bu da daha ılımlı olmamı sağlıyor

X