Benim yaptığım baskı mı? (Eş ile iletişim)

Görmezden gelin. Dünya böyle burada da olmazsa şaşardık.
Madem farklı fikirler istemiyordunuz en baştan belirtseydiniz de ona göre yorum yapsaydık hepimiz. Bence konu açarken işaretleme yapmalıyız artık “farklı fikirlere açığım” ya da “lütfen beni poh pohlayın”

Ahahah nasıl olmaz inanmıyoroom. Düşmemiş bile toptan yokmuş 😂

Benim dini nikahı da sarhoş hoca kıymıştı. 😂😂

işin ilginci

annem ve babamın da yok

babam 73 annem 64 yaşında

babamın babası olan dedem ki 5 vakit namazında olan, Kur'an okumayı da normal yazı okumayı da bilen, zamanında yaşadığı ilçenin kanaat önderlerinden olan, yıllarca sanayi sitesinin başındaki adam olan kişi de hiç dini nikah kıyalım dememiş, hatta gerek yok nikah tekdir, duyurudur demiş

annemin babası da zaten ateisttir, dini nikah vs dememiş, dini nikah falan yok 42. evlilik yıldönümleri

biz evlenirken kimse dini nikah vs sormadı, erkek tarafı da teklif etmedi

sonra eşimin ablası evlenirken damadın ailesi dini nikah olsun demişler

"kv dem iyi olur kızım olsun dini nikahınız" demiş ama damat ve gelin karşı çıkmış, sonuçta olmamış

ben evlenirken kimse dini nikah teklif etmemişti

eşimin arada başına kakarım, o da "annen isteseymiş, onlar gönderdiler kızı diye annem umursamamış" der

Madem farklı fikirler istemiyordunuz en baştan belirtseydiniz de ona göre yorum yapsaydık hepimiz. Bence konu açarken işaretleme yapmalıyız artık “farklı fikirlere açığım” ya da “lütfen beni poh pohlayın”
Çok saygısızsın. İşin komiği, kankalar olarak birbirinizi konuyu çağırıyorsunuz. Lütfen uzak ol.

Ben mi anlamıyorum mevzuyu? Diyalog kuralım hemen;

-hayatım işten çıktım eski mahalleye geldim arkadaşlarlayım haberin olsun.
-hmm tamam, eve mi geleceksin başka yere mi gireceksin? (Bu ne demek mesela? Adam eski mahalledeyim demiş, takılacak işi bitince eve gelecek diye algılarım ben olsam. Bu bir kez yaşandıysa güzellikle cevap verilir ama birden fazla kez olduysa ben de tepki veririm. Nerdesin, ne zaman gelecen, yanında kim var, ordan nereye geçecen, eve mi gelecen başka yere mi gidecen? Aboreey...)

dur az sakin

ben sayfalarca sordum sonra yazdı konu sahibi

biz böyle algılıyoruz o başka yer neresi diye soruyoruz

adam annesine gitmiş eski mahalle dediği oymuş

eve mi geleceksin arkadaşlarınla mı takılacaksın diye sormuş

ama ben adam arkadaşlar ile takılmaya gitmiş de konu sahibi annene de gidecek misin diye soruyor sanmıştım

aralarda var uzun uzun yorumlarım :)))

Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.
Canım erkeklerin çogunlugu öyle bence benim eşimde söyler haberdar eder ama kaçta geleceksin gideceksin sorunca sinirlenir. Takmayın kafanızı

Evliliğinizin dinamiklerini siz tek başınıza belirlemiyorsunuz. Size göre normal değil ama eşinize göre normal ki böyle bir konu açmışsınız. Adam yatak ayırma seviyesine gelmiş 3-4 ayda.
Siz işinize gelen yorumları alıyorsunuz ama eşiniz sizin gibi düşünmediği için pek de işinize yaramayacak o yorumlar.
Siz bilirsiniz tabii.

Doğru. "Bizim evliligimizin dinamiği böyle" demek için ikinizinde uyumlu şekilde evliliği yürütüyor olmaniz lazim konu sahibi. Ama sizde "en azindan bahsettiginiz konuda" tekerlegin biri gidiyor biri duruyor gibi bir durum var.

Bizim de bu noktada "boyle olmali, şöyle olmali" dedigimiz şeyler kendi evlilik dinamigimize özel oluyor aslinda. 🙄🙄

Son düzenleme:

Konu sahibi hep böyle. Önceki konularda da farklı fikirlere bu tarz tepkiler verdi.
Görümcesiyle ilgili konu açarsa "canım görümcen çok kıskançmış. Benimki de aynı böyle. Eşinden uzak tut da doldurmasın" diyeceksin.
Eşiyle ilgili konu açarsa "canım bu erkeklerin hepsi böyle işte, sen haklısın." diyeceksin.

İstediği cevapların bunlar olduğuna emin oldum artık ben. O yüzden cool evliliğini al ve terk et konuyu :dondurma:

Doğru. "Bizim evliligimizin dinamiği böyle" demek için ikinizinde uyumlu şekilde evliliği yürütüyor olmaniz lazim konu sahibi. Ama sizde "en azindan bahsettiginiz konuda" tekerlegin biri gidiyor biri duruyor gibi bir durum var.

Aslinda bizim de bu noktada "boyle olmali, şöyle olmali" dedigimiz şeyler kendi evlilik dinamigimize özel oluyor aslinda. 🙄🙄

Ortada bir uyum olsa böyle bir kavga yaşanmaz, böyle bir konu açılmaz zaten.
Onların evlilik dinamiği de uyumsuz olmak üzerinedir belki kim bilir :KK51:

Konu sahibi hep böyle. Önceki konularda da farklı fikirlere bu tarz tepkiler verdi.
Görümcesiyle ilgili konu açarsa "canım görümcen çok kıskançmış. Benimki de aynı böyle. Eşinden uzak tut da doldurmasın" diyeceksin.
Eşiyle ilgili konu açarsa "canım bu erkeklerin hepsi böyle işte, sen haklısın." diyeceksin.

İstediği cevapların bunlar olduğuna emin oldum artık ben. O yüzden cool evliliğini al ve terk et konuyu :dondurma:
Alıntılama beni çilek, kanka oluyoruz sonra. Lütfen rica ediyorum.

Cool evliliğimi alıp gidiyorum. Cool mool ama en azından sorunsuz.

Bence hesap vermek değil bu kadar büyütecek bir durum yok üstelik detaylı açıklama bekliyorsa insan eşine hesapta vermeli. Eşin niye bu kadar rahatsız oluyor yoksa orada kızcağın insanlarla veya işlerle mi uğraşıyor

Yok yani şu şekilde.
Ben onun o mesajıma kasıtlı cevap vermediğini anladım. Bu benim canımı sıktı. Evimdeyim ve eşime çok masum bir soru soruyorum. Bana 12 de geleceğim dese güler yüzle karşılayacağımı çok iyi biliyor. Ama beni bir kalıba sokmak istiyor. Ama ben o kalıpta yaşayamam.

ya bu insanlar rahata o kadar alışıyor ki sonra sırf haber almak için bile soru sorunca -beeaann kimseye hesap vermeeaam tribine giriyor. ahahah. ben sevgilime çorabını kirliye at dediğimde -ben böyleyim, beni değiştirmeye çalışma demişti sdajfdas. bir dahakine siz de aynı cevabı verirsiniz kendisine o halde, kimse kimseye haber vermez nerede ne yaptığını.

Esinize degil insan ev arkadasina bile nereye gidiyorsun, kacta geleceksin diye sorabilir. Bu sorularda bir sorun yok bana kalirsa. Ama bence esiniz size ne yaptigini biraz anlamali. O size haber vermiyorsa, siz de birkac kere yazmayin ona kacta geleceginizi ya da nereye gittiginizi. Kendi yaptigini anlasin biraz
+1

Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.
Ben de kocam olmadan çıkınca zirt pirt arayip soru sormasindan nefret ederim. Zaten 2-3 saatim var ondan ayri onu da hesap vererek geciremem.
O dışarı çıkınca da aramam (çıkarken yaklaşık olarak donus saatini soyler Zaten).
Bence siz de biraz umursamamayı deneyin adam hakli geldi bana.
(Bu arada sizin kocaniz eski mahallesine gitmis biz direkt icmeye giderdik )

X