Beter olsunlar

Herkese yorumlari iceren destekleri icin cok tesekkur ederim. Takilmiyorum su an ama o an bir sinir olmustum bu hadsiz kadina iste. 😊

Bu arada bazilari sormus memleketini. Adam Karadenizli.
Ben de evlenmek için Karadenizli birini tercih etmezdim açıkçası. İstisnaları olmakla birlikte genel olarak çok tutucu oluyorlar. Gerçi sizin yaşam tarzınızı bilmiyorum ama siz de muhafazakar biriyseniz uygun olabilirdi.

Merhaba
Ben Lider Merve ☺️
Evlere kapandığımız bu günlerde sizde hem ruhsal hemde maddi olarak düşüşteyseniz benim gibi evden çalışarak çocuğunuzu ihmal etmeden ev ekonomisine destek çıkabilirsiniz. Hediyeler kazandığımız çok güzel bir ekibimiz var. Yeniyılda primlerimiz artıyor, kazanmak kolaylaşıyor. Her türlü destek verdiğimiz üye desteği sağladığımız ekibimle çalışmak ister misiniz ☺️ Farmasi ocak kataloğunuzu gönderiyoruz kendinize şans verin birlikte kazanalım 🌿
Bu kadar mı yokluktasınız ya

Herkes yaşıyor mudur bilmiyorum ama bazılarımızın çevresinde böyle teyzeler var maalesef, düşünceli iyi komşu abla-teyze tavrıyla yaklaşırlar hep, bekar olursunuz dertlenirler, evlenirsiniz dertlenirler, çocuk olmaz dertlenirler, çocuk olur 2. çocuğunuz yok diye dertlenirler, çocuğunuz kız olur oğlunuz olmadı, oğlunuz oldu kızınız olmadı diye dertlenirler🤣

İnanın evlenseniz de bitmiyor bu komşu teyzelerin sizin için dertlenmeleri, bende vardı böyle teyzeler kızım oldu vah vah üzülme oğlunda olur diye dertlendiler, 2. çocuk istemedik, ayyy yoksa olmuyor mu, oldu da kürtaj yaptırmışsın diye duyduk diye bir üzülmüşler bir üzülmüşler ki sormayın gitsin, ağızlarının payını verince üzülmekten vazgeçmişlerdi.

Böyle insanları dikkate bile almayın hayat sizin hayatınız, nasıl yaşadığınız yaşayacağınız kimseyi ilgilendirmez, dilerim siz ve böyle komşu teyzelerden muzdarip çevre baskısı gören herkes dilediği gibi bir hayat yaşar ve çok mutlu olurlar.

Her şey gönlünüzce olsun.
Aa sen kürtaj mı olmuştun abla? Bir kızın vardı değil mi?

Aa sen kürtaj mı olmuştun abla? Bir kızın vardı değil mi?
Hiç kürtaj olmadım 🤣 Bizim komşu teyzelerin hayal dünyası genişti, onlara göre bir kadın kendi rızasıyla hamile kalmamayı başaramazdı🤣 Tek çocuk varsa ya kürtaj oluyorsundur veya çocuğun olmuyordur kafasındaydılar, o yüzden ben çocuk istemiyorum, başka çocuk doğurmayacağım dediğimde yalan söylüyorum sanıp ağzımı ararlardı akıllarınca🤣
He şeyi unuttum, çocuk istemiyorum diyorsun ayyy yoksa kocan mı istemiyor diyorlar, onların dünyasında kadın istemezse anormal, her şeye hakim ve tek söz sahibi erkek onlar için, kadının ne haddine istemeyecek, itiraz edecek hahahahaha.

Aman valla değil el alem dünya umurunuzda olmasın, komşu teyzeler önce kendine baksın.

Hiç kürtaj olmadım 🤣 Bizim komşu teyzelerin hayal dünyası genişti, onlara göre bir kadın kendi rızasıyla hamile kalmamayı başaramazdı🤣 Tek çocuk varsa ya kürtaj oluyorsundur veya çocuğun olmuyordur kafasındaydılar, o yüzden ben çocuk istemiyorum, başka çocuk doğurmayacağım dediğimde yalan söylüyorum sanıp ağzımı ararlardı akıllarınca🤣
He şeyi unuttum, çocuk istemiyorum diyorsun ayyy yoksa kocan mı istemiyor diyorlar, onların dünyasında kadın istemezse anormal, her şeye hakim ve tek söz sahibi erkek onlar için, kadının ne haddine istemeyecek, itiraz edecek hahahahaha.

Aman valla değil el alem dünya umurunuzda olmasın, komşu teyzeler önce kendine baksın.
Ay geçen sene komşu teyzenin biri de beni sıkıştırdı üniversiteye gidiyorsun oralarda bir damat adayı yok mu diye 😂 Hem de onca insanın içindeydi. Annemle babam da vardı. Öyle utandım ki anlatamam 😂

Canım üzülme, kadın belliki patavatsızlık yapmış belki kötü niyetle söylememiştir takma kafana... En azından el, kapını kapar birdaha muhattap olmazsın böyle imkanın var. Akrabalara ne demeli, atsan atamıyorsun satsan satamıyorsun, çok kötü günler geçirdim en yakınım dediğim kişiler öyle canımı acıttılarki, Allaha havale ediyorum onları...
Rabbim hayırlısı ile gönlüne göre versin 🤲🏻

Ay geçen sene komşu teyzenin biri de beni sıkıştırdı üniversiteye gidiyorsun oralarda bir damat adayı yok mu diye 😂 Hem de onca insanın içindeydi. Annemle babam da vardı. Öyle utandım ki anlatamam 😂
Velhasıl anlatmak istediğim çevremizdeki komşu ya da akrabaların bazısı iyi niyet adı altında hayatlarımıza fazlaca müdahil oluyorlar, gereksiz bir merakları var ve benim çevremdeki gibi insanlara denk geldiniz mi bilmiyorum lakin bir kısmının hayal dünyası geniş, onların normallerine uymayan bir yaşam tarzınız, farklı hayat görüşünüz varsa sizin yaşantınız kabul görmüyor, onlar kafalarında senaryo kuruyorlar, onlara göre evlenmemişseniz kesin kısmetiniz kapalıdır hemen sizin adınıza eş aramaya başlarlar, hele 20'li yaşları geçmiş bekarsanız sıraladıkları adaylardan birine mutlaka evet demeniz lazım zira onlar sizin ne istediğinizi sizden daha iyi biliyorlardır :)

Evlenirsiniz çocuk sorarlar, istemiyoruz cevabı cevap değildir, ya olmuyordur ya da eşinizle sıkıntınız vardır, tek çocuk abooovv zinhar mümkünatı yok, her kadının en azından 2 çocuğu olmalıdır, tek çocukla anne bile sayılmazsınız:)

Komşu abla-teyzelere cevap verip bir güzel renk değiştirmelerini de sağlarsanız edepsizsinizdir🤣
Bazen edepsizlik iyidir.

Maalesef hepimizin çevresinde böyle insanlar var. Çok ayıp etmiş. Yaş farkı çok fazla. Hayır yani insanlara ne anlamıyorum. 35 i geçtiğinde bu ülkede herşeye evet demeni bekliyor insanlar. Evlenince yalnız kalmayacağının garantisi yok yani. Bir sürü kişi boşandı çevremde. Sıkma hiç canını canım. O onun seviyesi. Takacak olsak ooo. Ama bazen canına tak ediyor insanın. ah ah bıktık ben de ama elimizde değil işte bu da kader. Sıkma canını annenle de alakası yok benzeri şeyleri ben de yaşıyorum.

Velhasıl anlatmak istediğim çevremizdeki komşu ya da akrabaların bazısı iyi niyet adı altında hayatlarımıza fazlaca müdahil oluyorlar, gereksiz bir merakları var ve benim çevremdeki gibi insanlara denk geldiniz mi bilmiyorum lakin bir kısmının hayal dünyası geniş, onların normallerine uymayan bir yaşam tarzınız, farklı hayat görüşünüz varsa sizin yaşantınız kabul görmüyor, onlar kafalarında senaryo kuruyorlar, onlara göre evlenmemişseniz kesin kısmetiniz kapalıdır hemen sizin adınıza eş aramaya başlarlar, hele 20'li yaşları geçmiş bekarsanız sıraladıkları adaylardan birine mutlaka evet demeniz lazım zira onlar sizin ne istediğinizi sizden daha iyi biliyorlardır :)

Evlenirsiniz çocuk sorarlar, istemiyoruz cevabı cevap değildir, ya olmuyordur ya da eşinizle sıkıntınız vardır, tek çocuk abooovv zinhar mümkünatı yok, her kadının en azından 2 çocuğu olmalıdır, tek çocukla anne bile sayılmazsınız:)

Komşu abla-teyzelere cevap verip bir güzel renk değiştirmelerini de sağlarsanız edepsizsinizdir🤣
Bazen edepsizlik iyidir.
Bence bu biraz yaşadığınız çevreyle de alakalı. Tutucu yerlerde bu tarz teyzeler daha çok oluyor nedense. Mesela İstanbul Fatihte yaşayan bir arkadaşım bu durumdan çok muzdarip.

Maalesef hepimizin çevresinde böyle insanlar var. Çok ayıp etmiş. Yaş farkı çok fazla. Hayır yani insanlara ne anlamıyorum. 35 i geçtiğinde bu ülkede herşeye evet demeni bekliyor insanlar. Evlenince yalnız kalmayacağının garantisi yok yani. Bir sürü kişi boşandı çevremde. Sıkma hiç canını canım. O onun seviyesi. Takacak olsak ooo. Ama bazen canına tak ediyor insanın. ah ah bıktık ben de ama elimizde değil işte bu da kader. Sıkma canını annenle de alakası yok benzeri şeyleri ben de yaşıyorum.

Bir de uydurdugu yalanlari duysan... Ne dediyse aksini gozlemledim. Yasi, meslegi, ailesiyle ilgili her sey...

Kadin bu is olsun da nasil olursa olsun moduna girmis. Babamin yaninda da anlatiyor ki babam da ona destek versin istiyor.

Beter olsun diyorum.

Bence bu biraz yaşadığınız çevreyle de alakalı. Tutucu yerlerde bu tarz teyzeler daha çok oluyor nedense. Mesela İstanbul Fatihte yaşayan bir arkadaşım bu durumdan çok muzdarip.
Bence genellemeniz yanlış, İstanbul doğumluyum bahsettiğim teyzeler İstanbul'daydı ama 9 senedir Ege'deyim aynı meraklı teyzelerden burada da var, bence insanların karakteriyle alakalı, kimi insan çevresindeki evlere kimler gelmiş kimler gitmiş, kim kiminle gereksiz bir merak ve takip huyuna sahip, çok boş vakitleri var sanırım yani bir insanın ne yediğine kadar takip etmek için epey mesai harcamak gerekir diye düşünüyorum, lakin benim hiç sevmediğim bir huy, komşu hasta olur herhangi bir sebeple yardıma ihtiyacı olur ilgilenirim o kadar, az insan öz insan taraftarıyım.

Bir de uydurdugu yalanlari duysan... Ne dediyse aksini gozlemledim. Yasi, meslegi, ailesiyle ilgili her sey...

Kadin bu is olsun da nasil olursa olsun moduna girmis. Babamin yaninda da anlatiyor ki babam da ona destek versin istiyor.

Beter olsun diyorum.
hadsizmiş. boşvercen aslında iki lafı söylemek varmış da sen vermezsin bilirim. aman canım o kendini küçültmüş maalesef. saygı sen de kalmış densizlik on da. Allah a havale. Gıcık insan müsvetteleri:sinirli:

Beter olsun diyorum.
Hımmm tam düşündüğüm gibi, senin değil o adamın teyzesi o. Bu kadar reklamı yapılıyorsa sana, bu kadar baskı uygulanıyorsa bil ki gömlek gömlek altında o adam. Kaktıracak yer arıyorlar.

Cevrem ivir zivirla dolu. Gecen hafta bir komsu teyze geldi eve. Bir kismet getirmis bana. Adam universite mezunuymus, 40 kusur yasindaymis, ailesi senelerdir Istanbul'daymis (yani memleketiyle hic alakasi yokmus), telefonda konusmus adamla ve teyze artik insan sarrafi oldugundan ses tonundan adamin cok efendi oldugunu sip diye anlayivermis.

Sosyal medyada adami bulup gosterdi bana. 46 yasinda adam. Paylasim yaptigi seyler, yazim uslubu ve yasam tarzi konusunda hic elektrik alamadim ve bunu dile getirince oyle kotu bakisi vardi ki teyzenin...

Ardindan bana sunlari soyledi:

- Yas ilerliyor artik. Armutun sapi, uzumun copu diyerek yalniz kalma.
- Baban her zaman yaninda olmayacak. Annenin durumundan (demans hastasi oldugundan) da hic bahsetmedim onlara.

Kalakaldim. Canim oyle yandi ki su son cumleyle... 😞

Anladigim sey su: Yasim (36) dolayisiyla zaten copmusum bu insanlarin gozunde. Annem hasta diye iyice cop olmusum.

Beter olmalarini diliyorum.
Yaşım geçiyor diyerek etrafınızdaki gereksiz insanların hadi evlen demeleriyle .Olur olmadık evlilik yapıp ,boşanacağınıza bekar kalın daha iyi .Ben de 40 yaşımdayım ,ikinci evliliğim.Evlilik öyle kolay değil .Evlendiğiniz adamın ailesiylede evleniyorsunuz .Adamın hayata bakış açısı ,kafa yapısı ,maddi durumu,nasıl bir kültürle büyüdü .Bunlar çok önemli konular .İlla evlenmeliyim demeyle evlenilmez .Sonra defalarca başarısız evlilikler ,boşanma travmaları .Birde babasız büyütecek çocukların gelecek kaygılarıyla boğuşur durursunuz .Önemli olan evlenmek değil ,evlenecek doğru insanı bulabilmek .

Daha oncede yazmistim. 2 sene önce beynimle ilgili bir rahatsizliktan 3 operasyon gecirdigim hastane günlerinde.yanımdaki yatakta yatan teyze kızına eğilip bu gelinin artık çocuğuda olmaz dimi demişti.aslında sürekli kuran okuyup dua eden bir teyzeydi ama o an beni nekadar kırdığının ve tabiki Allah bilir ama nekadar günaha girdiğinin farkındamıydı acaba diye hep düşündüm. Bazen yaşlı teyzeler çok düşüncesiz konuşabiliyor

Cevrem ivir zivirla dolu. Gecen hafta bir komsu teyze geldi eve. Bir kismet getirmis bana. Adam universite mezunuymus, 40 kusur yasindaymis, ailesi senelerdir Istanbul'daymis (yani memleketiyle hic alakasi yokmus), telefonda konusmus adamla ve teyze artik insan sarrafi oldugundan ses tonundan adamin cok efendi oldugunu sip diye anlayivermis.

Sosyal medyada adami bulup gosterdi bana. 46 yasinda adam. Paylasim yaptigi seyler, yazim uslubu ve yasam tarzi konusunda hic elektrik alamadim ve bunu dile getirince oyle kotu bakisi vardi ki teyzenin...

- Baban her zaman yaninda olmayacak. Annenin durumundan (demans hastasi oldugundan) da hic bahsetmedim onlara.

Anladigim sey su: Yasim (36) dolayisiyla zaten copmusum bu insanlarin gozunde. Annem hasta diye iyice cop olmusum.

Çöp çatan teyze 46 yaşında amcaya söz verip çıtır hatunu evliliğe ikna edemediği için sinirlenmiş belli ki. Senin özgüvenini zedeleyip ikna yolunj denemiş. Bu uğurda yalan bile söylemiş. Bırakın gitsin ne halt ediyorsa etsin.

Çöp çatan teyze 46 yaşında amcaya söz verip çıtır hatunu evliliğe ikna edemediği için sinirlenmiş belli ki. Senin özgüvenini zedeleyip ikna yolunj denemiş. Bu uğurda yalan bile söylemiş. Bırakın gitsin ne halt ediyorsa etsin.
Teyzenin yaptığı çok yanlış ama bence 36 yaşındaki kadın ve 46 yaşındaki adam ilişkisi yaş olarak ideal. Yaş ilerledikçe nesil farkı da azalıyor zaten, ben yaş olarak anormal bir uçurum göremedim.

cahil düşüncesiz kötü kalplinin tekiymiş onun için kendini üzmeye asla değmez

Teyzenin yaptığı çok yanlış ama bence 36 yaşındaki kadın ve 46 yaşındaki adam ilişkisi yaş olarak ideal. Yaş ilerledikçe nesil farkı da azalıyor zaten, ben yaş olarak anormal bir uçurum göremedim.

Hic ideal degil bana gore ve bu yas farki fazla.

X