Beter olsunlar

Cevrem ivir zivirla dolu. Gecen hafta bir komsu teyze geldi eve. Bir kismet getirmis bana. Adam universite mezunuymus, 40 kusur yasindaymis, ailesi senelerdir Istanbul'daymis (yani memleketiyle hic alakasi yokmus), telefonda konusmus adamla ve teyze artik insan sarrafi oldugundan ses tonundan adamin cok efendi oldugunu sip diye anlayivermis.

Sosyal medyada adami bulup gosterdi bana. 46 yasinda adam. Paylasim yaptigi seyler, yazim uslubu ve yasam tarzi konusunda hic elektrik alamadim ve bunu dile getirince oyle kotu bakisi vardi ki teyzenin...

Ardindan bana sunlari soyledi:

- Yas ilerliyor artik. Armutun sapi, uzumun copu diyerek yalniz kalma.
- Baban her zaman yaninda olmayacak. Annenin durumundan (demans hastasi oldugundan) da hic bahsetmedim onlara.

Kalakaldim. Canim oyle yandi ki su son cumleyle... 😞

Anladigim sey su: Yasim (36) dolayisiyla zaten copmusum bu insanlarin gozunde. Annem hasta diye iyice cop olmusum.

Beter olmalarini diliyorum.
bence görüşmeyin fesat bi insanmış

Teyzenin yaptığı çok yanlış ama bence 36 yaşındaki kadın ve 46 yaşındaki adam ilişkisi yaş olarak ideal. Yaş ilerledikçe nesil farkı da azalıyor zaten, ben yaş olarak anormal bir uçurum göremedim.
Katılmıyorum, 36 yaşındaki bir kadın gayette yaşıtı veya kendinden bir kaç yaş küçük birisi ile evlenebilir. 10 yaş fark çok, arkadaş için Max 40 yaşında biri uygun olur diye düşünüyorum.

Katılmıyorum, 36 yaşındaki bir kadın gayette yaşıtı veya kendinden bir kaç yaş küçük birisi ile evlenebilir. 10 yaş fark çok, arkadaş için Max 40 yaşında biri uygun olur diye düşünüyorum.

Bence de oyle ve 10 yas buyuk bir insanla evlilige sicak bakmiyorum. Fark cok fazla cunku.

Teyzenin yaptığı çok yanlış ama bence 36 yaşındaki kadın ve 46 yaşındaki adam ilişkisi yaş olarak ideal. Yaş ilerledikçe nesil farkı da azalıyor zaten, ben yaş olarak anormal bir uçurum göremedim.

profil uyuşmamış zaten ama teyze belli ki yaş farkını çok bulmuş ve yalan atmış bile. Bence konu sahibi 46 yaşında da 50 yaşında da birileriyle olabilir zaten.
Ben yaş farkını önemsiz buluyorum. Kadın 18-20 yaşında değilse tabi. Biraz dalga geçtim aslında. Önemli olan kafa uyuşması.
46 yaşındaki adam çoluklu çocuklu emekli hayatı sürmeye hazırlanıyorsa olmaz bence mesela. Ama bazı insan da öyle sever yani. anlaşmak önemli.

Cevrem ivir zivirla dolu. Gecen hafta bir komsu teyze geldi eve. Bir kismet getirmis bana. Adam universite mezunuymus, 40 kusur yasindaymis, ailesi senelerdir Istanbul'daymis (yani memleketiyle hic alakasi yokmus), telefonda konusmus adamla ve teyze artik insan sarrafi oldugundan ses tonundan adamin cok efendi oldugunu sip diye anlayivermis.

Sosyal medyada adami bulup gosterdi bana. 46 yasinda adam. Paylasim yaptigi seyler, yazim uslubu ve yasam tarzi konusunda hic elektrik alamadim ve bunu dile getirince oyle kotu bakisi vardi ki teyzenin...

Ardindan bana sunlari soyledi:

- Yas ilerliyor artik. Armutun sapi, uzumun copu diyerek yalniz kalma.
- Baban her zaman yaninda olmayacak. Annenin durumundan (demans hastasi oldugundan) da hic bahsetmedim onlara.

Kalakaldim. Canim oyle yandi ki su son cumleyle... 😞

Anladigim sey su: Yasim (36) dolayisiyla zaten copmusum bu insanlarin gozunde. Annem hasta diye iyice cop olmusum.

Beter olmalarini diliyorum.
Yahu onami düsmüs? Ne tuhaf insanlar var ya bosver üzülme elber biri cikar karsina böyle teyzelerin getirip önermesiyle olmaz bu isler

profil uyuşmamış zaten ama teyze belli ki yaş farkını çok bulmuş ve yalan atmış bile. Bence konu sahibi 46 yaşında da 50 yaşında da birileriyle olabilir zaten.
Ben yaş farkını önemsiz buluyorum. Kadın 18-20 yaşında değilse tabi. Biraz dalga geçtim aslında. Önemli olan kafa uyuşması.
46 yaşındaki adam çoluklu çocuklu emekli hayatı sürmeye hazırlanıyorsa olmaz bence mesela. Ama bazı insan da öyle sever yani. anlaşmak önemli.
Demek istediğinizi anladım. Mesela bence 36 yaşındaki bir kadın 46 yaşındaki adamla adamı seviyorsa ve beğeniyorsa gayet de evlenebilir. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama mesela 25 yaş 46 yaş tabi ki olmaz. Benim fikrim bu yönde.

25 yaşımdan 30 yaşıma kadar konu komşu çevreden hadi artık evlen, hayatında kimse yok mu baskısı yedim. Hatta bir tanesi vardı ki yememiş içmemiş sanki o anı beklemiş gibi 30 yaşıma geldiğimde “sen artık sırada değilsin sana sormuyorum hayatında kimse var mı yok mu” demişti de çok üzülmüştüm. Bu yüzden sana kendini değersiz hissettirmeye çalışan bu sığ cümlelerden sonra ne hissetmiş olduğunu inan çok çok iyi anlıyorum.Takmamaya çalış, hatta bu terbiyesiz komşu ile arana ciddi anlamda mesafe koy ki senin hayatında daha fazla negatif yüke sebep olmasın.

Annenle ilgili yapmış olduğu gönderme de hem çok ayıp hem de fazlaca iddialı olmuş, nitekim kendisinin yarın öbür gün hasta olmayacağının hiçbir garantisi yok. Hiçbir şey değilse de yaşlılığı var. Ayrıca annenizin hasta olmasının evlenmemenizle ne alakası var, bu bir faktör bile değil, kimler kimler evleniyor takılmayın buna.

X