Beyinde Nasıl Biter Bu Kilo İşi?

mahlep

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2011
131
1
arkadaslar merhaba
gecen bir spor baslıgında da sormustum bu soruyu, nasıl biter beyinde diye?
sagolsun ordaki arkadas cevap yazmıs ama benim gercekten bu noktada daha fazla yoruma, bilgiye ihtiyacım var.. yılladır kilo sorunum var ve vermek yerine giderek daha da artıyor kilom. ustelik bu yuzden cok buyuk sorunlar yasadım, yasıyorum, esimle ayrılma noktasına geldik, bir suru derdim oldu vs. ama ben tum bunlara ragmen ne diyet ne de spor konusunda istikrarlı davranamıyorum. yani hep bu işi basarmıs kişiler soyluyor, once beyinde bitmeli bu iş diye, tamam kabul, oyle olmalı da, o nasıl olacak, olmuyor işte, bu kadar sıkıntıya ragmen ben gene de kendimi diyetime, sporuma odaklayamıyorum, yemem gerektiğini bile bile yiyorum, spor yapmam gerektiğini bile bile hic bisey yapmıyorum butun gun, bu isteksizliği, motivasyonsuzlugu nasıl kırabilirim. yani rmazanda mesela en sıcak, en uzun gunde aksama kadar oruclu kalıyorum, bazan zorlanıyorum evet, dilim damagıma yapısıyor ama bozmayı dusunmuyorum, bikaç yıl onc gittiğim bi diyetisyen kendini oruclu gibi dusun demişti, ama olmuyor, yani o oruc, bu degil, hadi, şimdi orucluymusum gibi yapayım desem de kimi kandırıyorum, oruclu degilim işte...
mesel daha bu gce, butun gece yarın kesin baslıyorum dedim ama sabah kalkınca gene ne diyet kaldı ne spor..
nedir bu işi beyinde bitirmenin sırrı?
bir de ikinci olarak, o kadar cok diyet listesi ve spor & egzersiz tavsiyesi var ki? inanın hangisini takip edecegimi sasırıyorum, okurken hepsi mantıklı geliyor, ama bazılarında birbirine zıt uygulamalar var, fakat hepsi de gayet mantıklı gorunen acıklamalara sahip, ustelik hepsinde de yapıp kilo verdiğini soyleyen insanlar var. dukan diyeti, karatay diyeti, ayca kaya diyeti, su orucu, amerikan diyeti....

bi de spor konusu, call mi, leslie mi, bodyrock mı, yuruyus mu, plates mi, zaten bişey yapabildiğim yok, bi de başlama noktasında hangisine başlayacagım meselesi iyice içinden çıkılmaz hale geliyor.

ben ozellikle kilo sorunu olup da bunu asmayı basarmıs, kalıcı olarak zayıflayabilmiş arkadaslardan rica ediyorum, kısaca bu beyinde bitirme kavramını nasıl basardınız, hangi diyet yontemini , hangi sporu yaptınız, ne kadar surede ne kadar kilo verdiniz ve bu kiloyu koruyabildiniz mi? bu sorularıma cevap verebilecek arkadaslar beni cok mutlu edecek.

benim vermem gereken 40 kilo fazlam var, 30 a da razı olurum o ayrı, hatta ilk 20 kilo dan kurtulsam kalanı biraz uzun vadeli bile olabilir (bi cumle daha yazarsam kilo verekten vazgecicem sanırım o yuzden 10 kilo da yeter demiyorum , en az 30 kilo, 20 sini de mumkun oldugunca acil vermem gerek)

artık bu sorundan kurtulmak istiyorum ben de, hayatım boyunca her alanda onume cıkan bir dert oldu bu, olmaya da devam ediyor, artık bitmesini istiyorum

arkadasım öncelikle bu işi kendi basına yapamıosan (benım gıbı) bı dıyet grubuna katıl.
kendıne bı hedef belirle. 1 ay içinde 4 kılo verıcem de mesela. bır ayda kendını sıksan 10 kılo bıle verebılırsın belkı (kılon fazla oldugu ıcın dıorum, ödem falan da oldugu ıcın) ama kısa zamanda bu kadar fazla kılo vermek saglıgına zararlı.

buzdolabına bı kagıda kocamaaaannnn kılonu yaz. bıtane de incecık bı mankenın (varsa kendı zayıf resmını) yapıstır.
zayıflıcam dıye kendıni sartlandırman şart!

bak mesela ben makarnaya asla dayanamıorum, 8 kılo verdım ama arada sureklı kacamaklar yaptım. daha fazla verebılırdım.. dıyet grubuna katıldıktan sonra 2-3 kacamagım oldu. o kadar rahat motıve oluosunkı. sende motıve edıosun ınsanları. yapma yeme kendını dusun, bugun yemezsen yarına 1 kılo eksık cıkıcak tartı dıye. onlara soylerken kendınde ınanıosun... benım makarna zaafıma gelince yemin ettim dün. ay sonuna kadar makarna yemıcem dıye. ınan oruclu gıbıyım :KK70: yemıcem dıye yemin ettim. martın 1 inde belkı azıcık bı kacamak yaparım. sonra tekrar 1 ay makarna yemıcem dıye yemın edicem :KK70: her ay yapıcam bunu. dene bence.
atıyorum bu hafta şundan şundan baska bısey yemıcem dıye yemın et.

benimde vallahi ayni senin gibi sikintilarim var. olmuyor bendede olmuyor bu beyinde biter olayini
bende yapamiyorum aynen oruclu iken bir sorun yok ama diyette yapamiyorum. benimde biri sesimi duysun ne olursunuz
yapamiyorum off offf .BEYINDE BITER MESELESINI BIRI NE OLURSUNUZ ACIKLASIN

adı diyet oldu mu olmuyor ben bunu anladım ne zaman kendi kendime ben diyet yapmayacağım sadece yediklerime içtiklerime dikkat edeceğim dedim cips kola hayatımdan çıktı çikolata azalttım ve tabi ki her zaman ne kadar yiyor isem yarısını yemeye başladıysam o zaman kilo vermeye başladım..

ben diyet lafina uyuz oldum zaten. bana birisi aaa sen ne kadar kilo almissin dedikce ben daha fazla yiyorum offff

arkadasım öncelikle bu işi kendi basına yapamıosan (benım gıbı) bı dıyet grubuna katıl.
kendıne bı hedef belirle. 1 ay içinde 4 kılo verıcem de mesela. bır ayda kendını sıksan 10 kılo bıle verebılırsın belkı (kılon fazla oldugu ıcın dıorum, ödem falan da oldugu ıcın) ama kısa zamanda bu kadar fazla kılo vermek saglıgına zararlı.

buzdolabına bı kagıda kocamaaaannnn kılonu yaz. bıtane de incecık bı mankenın (varsa kendı zayıf resmını) yapıstır.
zayıflıcam dıye kendıni sartlandırman şart!

bak mesela ben makarnaya asla dayanamıorum, 8 kılo verdım ama arada sureklı kacamaklar yaptım. daha fazla verebılırdım.. dıyet grubuna katıldıktan sonra 2-3 kacamagım oldu. o kadar rahat motıve oluosunkı. sende motıve edıosun ınsanları. yapma yeme kendını dusun, bugun yemezsen yarına 1 kılo eksık cıkıcak tartı dıye. onlara soylerken kendınde ınanıosun... benım makarna zaafıma gelince yemin ettim dün. ay sonuna kadar makarna yemıcem dıye. ınan oruclu gıbıyım :KK70: yemıcem dıye yemin ettim. martın 1 inde belkı azıcık bı kacamak yaparım. sonra tekrar 1 ay makarna yemıcem dıye yemın edicem :KK70: her ay yapıcam bunu. dene bence.
atıyorum bu hafta şundan şundan baska bısey yemıcem dıye yemın et.

tesekkur ederim, yemin konusunu bi dusunmek lazım :KK52: ama gruba katılma işi nasıl olacak? kuralı vs var mı yoksa ben geldim deyip girebiliyo muyuz gruba ? :KK51:

benimde vallahi ayni senin gibi sikintilarim var. olmuyor bendede olmuyor bu beyinde biter olayini
bende yapamiyorum aynen oruclu iken bir sorun yok ama diyette yapamiyorum. benimde biri sesimi duysun ne olursunuz
yapamiyorum off offf .BEYINDE BITER MESELESINI BIRI NE OLURSUNUZ ACIKLASIN

insaAllah ikimiz de,daha dogrusu bu durumda olan herkes bulur bu sorunun cevabını..

adı diyet oldu mu olmuyor ben bunu anladım ne zaman kendi kendime ben diyet yapmayacağım sadece yediklerime içtiklerime dikkat edeceğim dedim cips kola hayatımdan çıktı çikolata azalttım ve tabi ki her zaman ne kadar yiyor isem yarısını yemeye başladıysam o zaman kilo vermeye başladım..

canım mesele o zaten, yani adına ne dersen de, ister diyet, ister saglıklı yasam, ister baska sey, sonucta yaptıgımız & yapmak istediğimiz sey ciddi irade kontrolu gerektiriyor ve mesela canım tatlı istediğinde ister saglık için ister diyet için olsun o istegi asmak onemli ..

ben diyet lafina uyuz oldum zaten. bana birisi aaa sen ne kadar kilo almissin dedikce ben daha fazla yiyorum offff

sorma, bu sekilde soyleyenlere " hadi ya, ben farketmemiştim, iyi ki soyledin " falan demek istiyorum ama olmuyor, en yakınların bile farketmiyor bu durumu , surekli soyluyorlar ben farkında degilmişim gibi

Konunuz içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Keyifli paylaşımlar dilerim:)

tesekkur ederim, farketmemişim yanlıs yerde oldugunu, kusura bakmayın

Son düzenleme:
tesekkur ederim, yemin konusunu bi dusunmek lazım :KK52: ama gruba katılma işi nasıl olacak? kuralı vs var mı yoksa ben geldim deyip girebiliyo muyuz gruba ? :KK51:

valla oruclu gıbı oluosun aynı sekerim yemin edince.
Zayıflama Adına Yola Çıktım Beraber Yürüyelim grubundayım ben. gel hıc bı kural kaide yok. sadece istikrarlı kararlı ol yeter. menulerımızı paylasıoruz. her pazartesi tartı gunumuz. kılo bıldırımı yapıoruz. boyle daha bı motıve oluorum ben, mesela gecenlerde canı mneler neler yemek ıstedı bı bılsen. gırdım topiğe. kızlar benı acilen fırcalayın kendıme geıtrın dedım :KK70: sunları sunları yemek ıstıorum dedım. hepsi oyle rahatlarak vazgecırdıler ki sağolsunlar. bu iş tek yapılmıo sekerım. beyınde bıtırmek demekte gercekten karar vermek demek. gercekten ıstediğinde yapamıcagın sey yok. 2 ayda 8 kılo verdim. daha da verıcem Allah kısmet ederse.

Son düzenleme:
benim çok sıkıntım var bu beyinde bitirme olayında karar veriyorum tamam diyorum yok bundan sonra öyle canının her istediğini yemek yok diyorum ilk gün yüksek kalorili şeyler yemiyorum ama ikinci gün herşey eski haline dönüyo çooooook sinir oluorummm :KK43::KK43::KK43:

valla oruclu gıbı oluosun aynı sekerim yemin edince.
Zayıflama Adına Yola Çıktım Beraber Yürüyelim grubundayım ben. gel hıc bı kural kaide yok. sadece istikrarlı kararlı ol yeter. menulerımızı paylasıoruz. her pazartesi tartı gunumuz. kılo bıldırımı yapıoruz. boyle daha bı motıve oluorum ben, mesela gecenlerde canı mneler neler yemek ıstedı bı bılsen. gırdım topiğe. kızlar benı acilen fırcalayın kendıme geıtrın dedım :KK70: sunları sunları yemek ıstıorum dedım. hepsi oyle rahatlarak vazgecırdıler ki sağolsunlar. bu iş tek yapılmıo sekerım. beyınde bıtırmek demekte gercekten karar vermek demek. gercekten ıstediğinde yapamıcagın sey yok. 2 ayda 8 kılo verdim. daha da verıcem Allah kısmet ederse.
tebrik ederim, benim de fazlasıyla destege ihtiyacım var, tamam ben de geliyorum gruba, yer aç ::KK66:

benim çok sıkıntım var bu beyinde bitirme olayında karar veriyorum tamam diyorum yok bundan sonra öyle canının her istediğini yemek yok diyorum ilk gün yüksek kalorili şeyler yemiyorum ama ikinci gün herşey eski haline dönüyo çooooook sinir oluorummm :KK43::KK43::KK43:

ben de, hem çoook :KK43:

Bitirebiliyorsunuz hemde öyle bi bitme ki..

Bende aylardır uğraşıyordum.. Diyet programları, şok diyetler, hapları bile hayatıma sokmayı düşünüyordum..

Asla sporu sokamam hayatıma tembellik ruhumda var diyordum..

Ne mi oldu aptal diyetlerle aylarımı ziyan ettim, düşünün diyetisyene bile gittim..

Ama olmadı ne günlükler, ne sözler hiç bi işe yaramadı..

Taki sevgilimin yanında bizi kocaman bi aynada görene kadar..

76 kiloluk koca adam yanımda tığ gibiydi ki ben 72.2 idim ama boy kısacık ne gelir elden..

Alışverişe çıkmak istememeler, makyaj yapmanın anlamsız gelişi, sevgilimle dans etmekten çekinmek (insanlar aa koca popolu derler gibi geliyordu) vs vs..

Her kilolu insan benim yaşadıklarımı yaşamıştır detaya girmeme gerek yok..

İlk defa aynada ikimize baktığımda kafamda bişeyler ölmeye başladı..

Yıldönümümüzde başladım diyete, ama öyle bi hırs yaptım ki öyle böyle değil..

Ara öğüne ihtiyacım olmadı zaten normaldede günde 2 defa yemek yiyen biriyim (nerden geldiyse o kilolar :KK9: )

İlk gün ölüm gibi geçti ağzımın içi çamur gibiydi normalde aklıma gelmeyen yiyecekleri canım çekti..

2. gün sporada başladım yarım saat twist stepper, 5 dk mekik sehpası..

Bugün 1 haftam bitti kafamda herşeyi bitirmiş durumdayım ve 2 kiloyuda öldürdüm..

Şunu anladım kimseye ihtiyacımız yok ne diyetisyen, ne programlar..

Kendinizin diyetisyeni olun çünkü en iyi siz biliyorsunuz neyi yiyip yememeniz gerektiğini..

Ve en önemlisi takım arkadaşınız olunca herşey daha kolay oluyor..

İnşallah bende kurtulacağım kilolarımdan ve eminim bu sefer olacak hemde çok güzel olacak..

Hepimize kolay gelsin..:KK54:

maşallah cnm 1 hafatada 2 kilo vermissn bu hırsla devam et yaza incecik olursun vallahi :)

maşallah cnm 1 hafatada 2 kilo vermissn bu hırsla devam et yaza incecik olursun vallahi :)

teşekkür ederim canım :))

sporun çok faydasını ben..

yaza kadar inşallah istediğim kiloda olacağım..

bir zamanlar 48 kiloyken nasıl olduda 72 oldum aklım almıyor..

ilk hedefim 60ı görmek :))

teşekkür ederim canım :))

sporun çok faydasını ben..

yaza kadar inşallah istediğim kiloda olacağım..

bir zamanlar 48 kiloyken nasıl olduda 72 oldum aklım almıyor..

ilk hedefim 60ı görmek :))

bende başlıyacağım spora yürüyüş falan aslında hergün evde dans ediyorum ama yinede düzenli spor şart
boyun kaçtı senin
bnm hedefte 70 var ilk olarak :)

bende başlıyacağım spora yürüyüş falan aslında hergün evde dans ediyorum ama yinede düzenli spor şart
boyun kaçtı senin
bnm hedefte 70 var ilk olarak :)

canım benim boyum çok kısa 1.50 :))

benim erkek kardeşim haftanın hergünü spor salonunda deli gibi spor yapardı eve gelir abartısız söylüyorum bir tencere makarna yerdi ve inan 68 kiloyu bir gram geçmezdi..

köpeğimizi gezdirirken omzu çıktı 6 ay spor yapmadı 90 kiloya çıktı..

hep derdi bana spor yap die dinlemezdim..

şimdi yapıyorum ve inan çok zevkli sabah spor yapmadan kahvaltı yapsam vicdan azabı çekiyorum :KK9:

bende başlarda dans etmeyi düşündüm karadenizliyim hergün 10 dk horon oynuyordum pestilim çıkıyordu..

okulum 70 km uzakta doğal olarak yürümeye fırsatım kalmıyo..

kardeşim eve önce twist stepper die bi alet aldı ardından mekik sehpası aldı bi çift dumbell var onunlada kol çalışıyoruz..

her gün toplamda 40 dk spor yapıyoruz ilerleyen zamanlarda koşu bandı ve bisiklet almayı düşünüyoruz..

inan spor salonuna verilen paradan uyguna geliyor..

ben spora ek diyette yapıyorum diyet denmez aslında normaldede tek taraflı beslenirdim şimdide öyle yağı, tuzu, şekeri, aburcuburu bi kenara bıraktım..

tek bi amacım var artık zayıflayıp istediğim kiloya insemde sporu hayatımdan çıkarmamak..

bide geceleri rüyalarıma giren yiyeceklerden kurtulursam süper olucakk :))

Bitirebiliyorsunuz hemde öyle bi bitme ki..

Bende aylardır uğraşıyordum.. Diyet programları, şok diyetler, hapları bile hayatıma sokmayı düşünüyordum..

Asla sporu sokamam hayatıma tembellik ruhumda var diyordum..

Ne mi oldu aptal diyetlerle aylarımı ziyan ettim, düşünün diyetisyene bile gittim..

Ama olmadı ne günlükler, ne sözler hiç bi işe yaramadı..

Taki sevgilimin yanında bizi kocaman bi aynada görene kadar..

76 kiloluk koca adam yanımda tığ gibiydi ki ben 72.2 idim ama boy kısacık ne gelir elden..

Alışverişe çıkmak istememeler, makyaj yapmanın anlamsız gelişi, sevgilimle dans etmekten çekinmek (insanlar aa koca popolu derler gibi geliyordu) vs vs..

Her kilolu insan benim yaşadıklarımı yaşamıştır detaya girmeme gerek yok..

İlk defa aynada ikimize baktığımda kafamda bişeyler ölmeye başladı..

Yıldönümümüzde başladım diyete, ama öyle bi hırs yaptım ki öyle böyle değil..

Ara öğüne ihtiyacım olmadı zaten normaldede günde 2 defa yemek yiyen biriyim (nerden geldiyse o kilolar :KK9: )

İlk gün ölüm gibi geçti ağzımın içi çamur gibiydi normalde aklıma gelmeyen yiyecekleri canım çekti..

2. gün sporada başladım yarım saat twist stepper, 5 dk mekik sehpası..

Bugün 1 haftam bitti kafamda herşeyi bitirmiş durumdayım ve 2 kiloyuda öldürdüm..

Şunu anladım kimseye ihtiyacımız yok ne diyetisyen, ne programlar..

Kendinizin diyetisyeni olun çünkü en iyi siz biliyorsunuz neyi yiyip yememeniz gerektiğini..

Ve en önemlisi takım arkadaşınız olunca herşey daha kolay oluyor..

İnşallah bende kurtulacağım kilolarımdan ve eminim bu sefer olacak hemde çok güzel olacak..

Hepimize kolay gelsin..:KK54:

canım benim sordugum sey tam olarak bu işte, yani ben de bu durumu yasadım, hatta şimdi detaya girmek istemiyorum ama 76 kiloluk bir adamın yanında 72 kilo olmaktan cok daha beterini yasadım, yasıyorum, çok uzuldum, agladım, farklı sıkıntılarım oldu.. ama senin basarmanı saglayan işte o sey herneyse o bende olmadı senin yaptıgını yapamadım.. tam olarak da bunu ogrenmeye calısıyorum zaten, o iradeyi gostermenin, kesin olarak bitti deyip, yeme durtusune karsı koymanın, ya da parmagını bile kıpırdatmama duygusundan kurtulup deli gibi spor yapmanın sırı ne?
kilo vermeyi basaran kişiler de benim gibi surekli mucadele halinde mi, defalarca yemek isteyip yememek için, yatmak isteyip spor yapmak için irade mucadelesi veriyorlar mı, bu surec hep boyle gidiyor mu?
yoksa "ben bu işi beynimde bitirdim" diyen kişiler, o noktadan sonra zorlanmadan, çok buyuk irade mucadelesine girmeden mi basarıyorlar? ve eger bu ikinci durum dogru ise o nokta, o sır ne? bunu anlamaya calısıyorum, ama su ana dek gordugum gene aynı sey, yani ben o 40 kiloyu verene kadar 24 saat nobet halinde, mucadele halinde olmam gerekicek, azıcık gevsersem basa donucem.

yoksa " sunu yaparsan bu işi kafanda bitirmiş olursun, o noktadan sonra da spor da diyet de kolay ve zevkli olur" diyen varsa, bekliyorum onerilerini.

Son düzenleme:
canım benim boyum çok kısa 1.50 :))

benim erkek kardeşim haftanın hergünü spor salonunda deli gibi spor yapardı eve gelir abartısız söylüyorum bir tencere makarna yerdi ve inan 68 kiloyu bir gram geçmezdi..

köpeğimizi gezdirirken omzu çıktı 6 ay spor yapmadı 90 kiloya çıktı..

hep derdi bana spor yap die dinlemezdim..

şimdi yapıyorum ve inan çok zevkli sabah spor yapmadan kahvaltı yapsam vicdan azabı çekiyorum :KK9:

bende başlarda dans etmeyi düşündüm karadenizliyim hergün 10 dk horon oynuyordum pestilim çıkıyordu..

okulum 70 km uzakta doğal olarak yürümeye fırsatım kalmıyo..

kardeşim eve önce twist stepper die bi alet aldı ardından mekik sehpası aldı bi çift dumbell var onunlada kol çalışıyoruz..

her gün toplamda 40 dk spor yapıyoruz ilerleyen zamanlarda koşu bandı ve bisiklet almayı düşünüyoruz..

inan spor salonuna verilen paradan uyguna geliyor..

ben spora ek diyette yapıyorum diyet denmez aslında normaldede tek taraflı beslenirdim şimdide öyle yağı, tuzu, şekeri, aburcuburu bi kenara bıraktım..

tek bi amacım var artık zayıflayıp istediğim kiloya insemde sporu hayatımdan çıkarmamak..

bide geceleri rüyalarıma giren yiyeceklerden kurtulursam süper olucakk :))

o kadar aleti eve sığdırabildiğine göre baya bi büyük eve sahipsin :) bırak rüyana girsin istediğini yee iç sabah uyandığında yemiş kadar olursun :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

canım benim sordugum sey tam olarak bu işte, yani ben de bu durumu yasadım, hatta şimdi detaya girmek istemiyorum ama 76 kiloluk bir adamın yanında 72 kilo olmaktan cok daha beterini yasadım, yasıyorum, çok uzuldum, agladım, farklı sıkıntılarım oldu.. ama senin basarmanı saglayan işte o sey herneyse o bende olmadı senin yaptıgını yapamadım.. tam olarak da bunu ogrenmeye calısıyorum zaten, o iradeyi gostermenin, kesin olarak bitti deyip, yeme durtusune karsı koymanın, ya da parmagını bile kıpırdatmama duygusundan kurtulup deli gibi spor yapmanın sırı ne?
kilo vermeyi basaran kişiler de benim gibi surekli mucadele halinde mi, defalarca yemek isteyip yememek için, yatmak isteyip spor yapmak için irade mucadelesi veriyorlar mı, bu surec hep boyle gidiyor mu?
yoksa "ben bu işi beynimde bitirdim" diyen kişiler, o noktadan sonra zorlanmadan, çok buyuk irade mucadelesine girmeden mi basarıyorlar? ve eger bu ikinci durum dogru ise o nokta, o sır ne? bunu anlamaya calısıyorum, ama su ana dek gordugum gene aynı sey, yani ben o 40 kiloyu verene kadar 24 saat nobet halinde, mucadele halinde olmam gerekicek, azıcık gevsersem basa donucem.

yoksa " sunu yaparsan bu işi kafanda bitirmiş olursun, o noktadan sonra da spor da diyet de kolay ve zevkli olur" diyen varsa, bekliyorum onerilerini.

canım aslında kafanda bitirmen için şöyle bi mucize var diyemem sana..

tüm kiloluların yaşadıklarını yaşayıp canına tak etmişse önemli olan bi sabah başlamak ve o gün kendinden emin olmak..

ilk günü başarıyla bitirdin mi devamı gelecektir ilk hafta evet çok zor ama şöyle düşün diğer haftalar ne kadar ilk haftadan daha zor olacaksada verdiğin kilolarla gaza gelip görmüyosun çektiğin çileyi..

inan şuanda karnım yanıyo mekik sayesinde ve bu bana acı versede hoşuma gidiyo çünkü yarın tartıda 200 gr belkide daha fazla eksik geleceğim..

benim kafamda bitirmem nasıl oldu anlatayım:

her gece zayıf olduğumun hayallerini kurardım,

bi gün odamda oturken düşünmeye başladım inan o düşünme süresinde 1 paket sigara tükettim..

kiloluyken yaşadığım tüm lanet günleri, utanmalarımı, paramla rezil olmalarımı hatırladım, ağladım, ağladım..

sonra kararlı olup olmadığımı düşündüm evet kararlıydım..

ne yapmam gerekiyordu, aslında hiç bişey o saçma diyet listeleri bi halta yaramıyordu..

spor yapmalı mıydım, evet en azından denemeliydim olursa olur olmazsa olmaz dedim ki oldu hemde çok güzel oldu..

liste falan hazırlamadım kendime ama aç kalmaya bile razıydım..

sonra o gün patlayana kadar yedim inan bu işe yarıyor neden dersen..

ertesi sabah uyandığımda açlık hissetmedim ve rahatlıkla diyete başladım..

ve diyet kelimesini düşünmedikçe canım bana yağ depolatan yiyecekleri çekmiyor bunu farkettim..

bu şekilde oldu benim başlangıcım inşallah devamıda böyle gelir..

sen beyninden geçenleri biliyorsun, alacağın kararlarıda en iyi sen bilirsin..

emin ol başaracaksın ben ki başardıysam sende başarırsın..

o kadar aleti eve sığdırabildiğine göre baya bi büyük eve sahipsin :) bırak rüyana girsin istediğini yee iç sabah uyandığında yemiş kadar olursun :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

yok be canım zaten aletler koşu bantları gibi kocaman değiller gayet ufaklar :)

ah rüyalarıma girince bi vicdan azabıyla uyanıyorum ki sorma :))

Beyinde biter ve beyinde de baslar ayni zManda.

Oyle zamanlar olur ki hirslanirsin hayata. Kilo yani iyi gorunmek en onemli uzantilarindan biridir kaliteli yasamanin. Bu ugurda, yani kaliteli yasamak icin, Kazanmak icin, elde etmek icin mukemmellik icin ne gerekiyorsa yapmaya hazirsindir. Elinden kurtulamaz en sahane tatlilar, harikulade yemekler, Cezbeden kacamaklar.... Cok isteyince hepsiyle var gucunle savasir, kazanirsin. Sanirsin ki boylelikle yeniyorsun.

AMA sen savastikca onlar hain tuzaklarini senin silahinin icinde kurarlar, yani beyninde... Ne zaman birazcik zayiflarsan hayata KARSI, birazcik gucunun tukendigini hissedersen, umursamaz olursan, bikarsan, birakirsan bir de bakarsin ki silahin Sanaa dogrulmus. Yenilmeye baslarsin!

bitmeyen bir savas.

Yemek de yememek de beyninde.

X