Beyinde Nasıl Biter Bu Kilo İşi?

hersey beyinde ama ben su ana dek basaramadım, bu konuyu actıgım sıralarda guya sıfırdan baslayıp basaracagımı umuyordum ama gene olmadı.. sebepler, bahaneler var her zamanki gibi... zaten bu sure içinde internete de giremedim, telefondan takip ettim forumu ama aktif olamadım. kilom da da değişiklik yok, hatta ufak bir artıs bile var.
zamanım giderek daralıyor.. tekrar tekrar okuyup kendimi motive etmeye calısıyorum
işim cok zor gorunuyor..
ama pes de edemem, tamam artık bırakıyorum demek sansım yok, bir kez daha deneyecegim, denemek zorundayım... belki de bu kez farklı olur..
buradan duzenli takip belki etkili olur , gunluk gibi... pek cok kişi faydası oldugunu soyluyor, denemeye deger..

Beyinde bitirmeden kilo fln verilmez. Gecen sene 88 kiloydum ve güya kilolarımla barısık genc bir kız (!)dım. Birgün en sevdigim yemekleri yedikten sonra gittim tartıldım ve 88 kiloyu gördüm. Sonra dedim ben n yapıyorum ? Yasıtlarıma bakıyordum (21 yasındaydım) incecikler, n isteseler giyiyorlar. Ve o aksam karar verdim diyet yapmalıydım. Egzersiz programımı hazırladım, internetten arastırdıgım diyetleri listeledim ve diger sabah basladım. Sonuc olarak 58 kiloya kadar indim.. bundan once o kadar cok diyet deneyimine girmistim ki yok yani kafada bitmeyince bu is olmuyor. bide motivasyon cok onemli, kendinizi motive edin, gidin begendiginiz kucuk beden bir kıyafet alın, ben bunun içine gircem, girmek zorundayım deyin. Bir anlık yemek zevki icin kilolu saglıksız bir hayata mahkum kalmayın ve inanın kendinize basarırsınız =) Umarım hedeflerinize ulasırsınız, kolay gelsin

tesekkur ederim finish,
su saate kadar degisen bişey yok, ben bu sefer de basaramadım ama pes etmek de istemiyorum, sonucta cabalıyorum kilo veremiyorum, bu konuyu tamamen gundemimden cıkardıgımda her ay 3-5 kilo daha alırım ben o yuzden her dusute yeniden ayaga kalkmak zorundayım biliyorum ...
gecenlerde okudum edison ampulu kesfedene kadar 200 den fazla kez basarısız olmus deneyinde.. onu dusunup bi kez daha diye kendime guc vermeye calısyorum
şimdi bi plan cıkardım, 3 asamaya boldum istediğim noktaya gelene kadar olan sureci.. ilk asama için de onumuzudeki 1 ay cok onemli bu 1 ayda 5-6 kilo birinci hedefime ulamıs olacagım.
dun ve bugun hiç iyi degildim ama edison'u hatırlayıp bi kez daha bastan baslıyorum.

kestane_sekeri, tesekkur ederim mesajın ve destegin için
ben ozel msj yollayamıyorum henuz..
insaallah ikimiz de hayırısıyla isteğimize kavusur kurtuluruz bu dertten

Benim aslında çok bir kilom yoktu ama hayatımda ilk defa 61i görmüştüm. Ama kimin umrunda ben tam gaz yemeye hareket etmemeye devam ediyordum. artık göbeğimi yanlarımı saklamak için birşeyler yapıyordum zayıflamak için değil. Fayda eder mi tabi ki asla. En sevdiğim pantolonumu bacaklarım ve popom çirkn göründüğü için giyemiyordum. Artık tshirt hiç mi hiç yakışmıyordu hep gömlek gömlek almaya başlamıştım. Ne mi oldu bir gün incecik bir arkadaşımla alışverişe çıktım. Ne giysem beğenmiyorum yakışmıyordu. O gün birşeyler dank etti. Sen napıosn. Ben yaklaşık 2 yıldır bugün diyete başlıyorum diyerek uyandım her güne. Her öğlende bozdum. Ta ki o güne kadar. Canm elbette ki çok şey çekti. Ama tam yiyecekken kendi kendime hep gerçekten bunu yiyip pişman mı olmak istiyorsun yoksa zayıf olmak mı dedim. ilk 2 gün bunu sakın unutmayın. Bi kere o şiş göbek biraz olsun iniyo ve bu sizi teşvik ediyor. O günden sonra öyle bi motive oluyorsunuz ki ağzınıza hiç abur cubur koymak istemiyorsunuz. Gerçekten başarabilirsiniz. Sadece karar verin. Bir yerlerde kendinizi saklamak utanmak mı istiyorsunuz yoksa zayıf olmak mı?

Bende şu gencecik yaşımda aşırı kilolarla uğraşıyorum kızlar.bi haftada 2 kilo verdim, az yedim spor yapamaya calıştım kendimi sıktım sonra bi baktım o kilolar aynen geri gelmiş.yaşım yirmi bir.kilom ise seksen küsürlerde.öğrenciyim ailemden uzaktayım yurtta kalıyorum yemek secme hakkım yok dedim yedim.şimdi eve gitme zamanı geldi oructa gece yiyip yatıcam yine zayıflayamıcam korkusu var ne yapmalıyım kafam çok karışık :S

Ben kendimi bildiğim günden beri diyet yaparım 3 kilo ver 5 kilo al eskiden en azından verdiğim kiloları yine uzun zamanlarda alırdım, malesef artık öyle değil 1-1,5 ay diyet yapıyorum 6 kilo veriyorum aynen 1-1,5 ayda daha fazlası oluyorum. 4,5 sene önce 0 bedendim şimdi gögüsüm 43 bedene belim 45 bedene kalçam 47 bedene denk geliyor malesef bedenim bile yok artık. Bu sefer kararlıyım inşallah bozmayacağım.2-3 yıldır insanlar sürekli kilo almışsın diyorlar, laf sokuyorlar aklınıza ne gelirse inadına yedim sürekli onlar laf söyledikçe yedim, eşimle kendimi aynada gördüm kendimden iğrendim yanında yusyuvarlak gözüküyordum, gardolapta kıyafet koymaya yerim kalmadı ama üstüme giymeye kıyafetim yok denecek kadar az. Çünkü hep zayıflayınca giyerim diyip kıyafetler aldım üstüme uygun aldıklarımı da ya kilo aldım giyemiyorum yada sürekli giymekten eskiyor çöpe atıyorum. Göbekli bir yapım var gören herkes hamile sanıyor, hemde 5-6 aylık kimse inanmıyor bile, yok dediğimde tanımayan insanlar o zaman doğum mu yaptın diyor, doğumda yapmadım.

Ben yanlış bir şey olduğunu biliyorum ama hızlı kilo verme yollarını arıyorum. Şuanda 5 günde 5 kilo diyetine başladım, haftaya da elma diyetine başlamayı hedefliyorum. Daha sonrasında normal bir diyet programı yapar birer kez daha tekrarlarım diyorum. En azından kilo verdiğimi görmek motive edecek bunu biliyorum doğrusu sana da bunu öneririm

X