Bi derdim var arkadaşlar 😔

Ben namaz kılan insanım yalan konuşmam yalan konuşup ne gecicek elime sizden bı menfaatim mi var Allah için böyle konuşmayın ben içimi döktüm açtığım konuların sizinde gördüğünüzü biliyorum
E konuşuyorsunuz işte. Yani inkar etmenin ne anlamı var? Yazdıklarınız birbirini tutmuyor.

Onlar benim testim değil hanımefendi arkadaşım buraya yazmayı bilmediği için ben onun adına konu açıp paylaştım eğer tek bı yalanım yada artısı ekşisi varsa namaz kılan insanım ben gidip böyle seyleri neden yalan olarak anlataym size yemin ederim tek biseyi bile fazla yada eksik anlatyosam
Hay Allah, orada da bahsetmişsiniz kimyasal gebelikten. Ne hikmetse arkadaşınız da demek aynı yollardan geçmiş.

Sizin yalanınız doğrunuz bizi etkilemez, ister söyleyin ister söylemeyin. Hakkına girdiğiniz çocukların vebalini alabileceksiniz ki üremeye devam ediyorsunuz, edin ne diyelim.

Hanımefendi üzülüp uzulmemeniz yada inanıp inanmamaniz size kalmış ben size bana inanın dmedim konudada belirttim hamile kalmayı çok istydm çünkü daha hiç biseyimi yakalamamstm düşük yaptığım gece ne olduysa o akşam sabaha karşı öğrendim herşeyi daha sonradan ardı arkası kesilmedi

Düşüğü haziranda yapmışsınız. Bebek için konu açılalı 1 ay olmamış. Her neyse banane. Çoluğa çocuğa yazık kendi sefaletinize onları da katmayın.

E konuşuyorsunuz işte. Yani inkar etmenin ne anlamı var? Yazdıklarınız birbirini tutmuyor.
Arkadaşım ben Haziran ayında hamile kalmadım Ekim ayında kal
Hay Allah, orada da bahsetmişsiniz kimyasal gebelikten. Ne hikmetse arkadaşınız da demek aynı yollardan geçmiş.

Sizin yalanınız doğrunuz bizi etkilemez, ister söyleyin ister söylemeyin. Hakkına girdiğiniz çocukların vebalini alabileceksiniz ki üremeye devam ediyorsunuz, edin ne diyelim.
Ben korunuyorum iğne vurulmaya basladm çocuk doğurma gibi niyetim yok öyle niyetim olsaydı burdada belirtirdim gitcek yerim yok acaba çocuk olsa eve bağlanır mı diye haklısınız ne dym çok saolun yorumlariniz icin

Arkadaşım ben Haziran ayında hamile kalmadım Ekim ayında kal

Ben korunuyorum iğne vurulmaya basladm çocuk doğurma gibi niyetim yok öyle niyetim olsaydı burdada belirtirdim gitcek yerim yok acaba çocuk olsa eve bağlanır mı diye haklısınız ne dym çok saolun yorumlariniz icin
Tamam yemiş gibi yapalım. Sizin hayatınız bizi ilgilendirmez.

Arkanda aileniz yok, tek başıma da geçinemiyorum diyorsunuz o zaman kocanızın kime baktığını, naptığını çok umursamayın. Sen şunları şunları yapmışsın demeyin. Bilmiyormuş gibi yapın
Zaten zor durumdan kurtulmak için evlenmişsiniz bir müddet üç maymunu oynayın.
Çocukların büyüyünce düzenli bir işe girip kocayı da şutlarsınız.
Ama korunun tekrar bir çocuk yapmayın.

Ay ne bu hemen hamile kalma merakı ya? Daha olanlara bakacak imkanınız gücünüz yok bir de hemen yeni evlendim hamile kalayım çabası. Aman sakın korunayım şu adamı bi ölçüp tartayım falan demeyin.

Günaydın arkadaşlar rabbim hepimizin yüzünü güldürsün mutlu bı hafta geçirelim inşallah benim derdim var hangi birini dokeyim bilmiyorum cahillik mi diyeyim gözüm mu kör onuda bilmiyorum belki okurken sıkılırsnz belki hiç okumazsiniz ama ben her gün her gece aynanın karşısına geçip saatlerce ağlamaktan yoruldum ( 27 yasindaym ikinci evliliğim ilk başta açık ve net yazıyorum ki herkes ablayabilsin kafasında soru işareti olmasın diye şiddeti dibine kadar yaşadım ilk evliligimden bacagimdan b/caklandim kafam delindi kadin sığınma evine kadar gittim annem sahip cikcm dedi annemin evine döndüm üvey babam eski eşimi arayıp beni teslim etti yüzümün sol tarafında tenim görülmeyecek şekilde morarik olduğu zamanları kemerle dayak yediğim zamanları bile bilirim sebebi FARKLI MADDELER KULLANİYODU ) boşandım 4 yıl oldu atlattım dedim merdiven yıkadım temizliğe gittim ama bı turlu iki evladima yetemedim kira servis elektrik o bu derken merdiven işleri bitti temizlikten haber glmemeye başladı baktım olcak gibi değil arkadaşım ve eşi biriyle tanistrdi cikmazdaydim dedim yüzüm güler cocuklarima babalık yapamaz belki ama abilik yapar belli süre çok iyiydi çocuklarıma yiyecek içecek alırdı apartman kapısından alıp gelirdim desteği vardı ailemden eski eşimden sevgi gormedigim için kandım gliba gözüm boyandı evlenme teklifi etti kabul ettim evlendik ne kadar süre arkadaş kaldik tam hatırlamıyorum yalan söylemek istemem ilk bir iki ay çok iyiydi hamile kaldım düşük yaptım düşük yaptığım gece ben ağrı sızı içindeyken başkalarına baktığını farklı şeyler izlediğini gördüm evlendikten sonra benden önce evli bı kadınla yaşadığını duydum içime kurt düştü telefonunu kurcalamaya basladm ve sosyal medya hesabından bu kadına baktığını gördüm inkar etti tepeme çıktı evden kovdu etti eşyalarımı topladm tam giderken yalvardı gitme diye gidicek tek bi kapım yok annenin evine gidin demeyin nolur üvey babam bana tecavüz etmeye kalktı ve annem hala o adamın yanında ben aile sevgisi görmedim ailem diye suanki eşime sarildim bana onunda yapmadığı kalmadı çok kötüyüm çok doluyum eski eşim çocukları sormak için aradığında ickiliydi misal bana telefonda küfür etti buna bile sesini çıkarmadı şuan ki eşim çok rahat mesepli bı insan çok yoruldum ben tek evine baksın bana sahip çıksın korusun kollasin istedim biri saçımı sevmeye kalksa hemen kendmi koruma vaziyetimi alıyorum korkak oldum biri vurcak saniyorum çok canım yaniyo yanlış anlamayın hani herkes eşini sevdiğini bilir bensiz duramayan bı adamdı şimdi kafasına göre on gündür yanıma dahi yaklasmiyo bensiz uyuyamazdi dün gece sen yar ben kahve icicem diyo eminim var yine bisiler ama bu sefer çok sağlam oynuyo yakalayamiyorum hani telefondan anlayan biri varsa hani nerelere bakmam gerektiğini bana söylesin nolur en azından bişi yoksa beynim rahatlar hani beni farklı gözle görmeyin hareketlerinden ötürü söylüyorum birkez sevildiğimi hissetmedim evlendikten sonra işine geldiği gibi davrandı bı çok kez evden kovdu gitcek yerim olmadığını bildiği için gidemicegmi bliyo şuan bunları ağlayarak yazıyorum çok doldum okuyanda okumayanda hakkını helal etsn olur mu çok sağolun simdiden
Zaten gidecek yeriniz yok bu yüzden kurcalamayın belli bir süre bir işe girmeye düzenli bir iş hayatı kurmaya çalışın en azından geçinecek kadar kazandığınızı farkedene kadar sabredin hem çocuklarınızda biraz daha büyümüş olur başka çocukta yapmayın lütfen ilk kadın sığınmaya gidersiniz işinizde çalışmaya devam edersiniz tabi bi ev tutarsınız düzeninizi oturtursunuz zaten böyle durumdaki insanlar için maddi yardımlar erzak yardımları belediyeler tarafından yapılıyor. Düzeni kurmak için bi başlasanız zaten herşey torparlanız biri kanepe getirir biri yatak getirir bi bakmışsınız toplamışsınız en azından bir süre susmaya ve göz yummaya çalılşın

Günaydın arkadaşlar rabbim hepimizin yüzünü güldürsün mutlu bı hafta geçirelim inşallah benim derdim var hangi birini dokeyim bilmiyorum cahillik mi diyeyim gözüm mu kör onuda bilmiyorum belki okurken sıkılırsnz belki hiç okumazsiniz ama ben her gün her gece aynanın karşısına geçip saatlerce ağlamaktan yoruldum ( 27 yasindaym ikinci evliliğim ilk başta açık ve net yazıyorum ki herkes ablayabilsin kafasında soru işareti olmasın diye şiddeti dibine kadar yaşadım ilk evliligimden bacagimdan b/caklandim kafam delindi kadin sığınma evine kadar gittim annem sahip cikcm dedi annemin evine döndüm üvey babam eski eşimi arayıp beni teslim etti yüzümün sol tarafında tenim görülmeyecek şekilde morarik olduğu zamanları kemerle dayak yediğim zamanları bile bilirim sebebi FARKLI MADDELER KULLANİYODU ) boşandım 4 yıl oldu atlattım dedim merdiven yıkadım temizliğe gittim ama bı turlu iki evladima yetemedim kira servis elektrik o bu derken merdiven işleri bitti temizlikten haber glmemeye başladı baktım olcak gibi değil arkadaşım ve eşi biriyle tanistrdi cikmazdaydim dedim yüzüm güler cocuklarima babalık yapamaz belki ama abilik yapar belli süre çok iyiydi çocuklarıma yiyecek içecek alırdı apartman kapısından alıp gelirdim desteği vardı ailemden eski eşimden sevgi gormedigim için kandım gliba gözüm boyandı evlenme teklifi etti kabul ettim evlendik ne kadar süre arkadaş kaldik tam hatırlamıyorum yalan söylemek istemem ilk bir iki ay çok iyiydi hamile kaldım düşük yaptım düşük yaptığım gece ben ağrı sızı içindeyken başkalarına baktığını farklı şeyler izlediğini gördüm evlendikten sonra benden önce evli bı kadınla yaşadığını duydum içime kurt düştü telefonunu kurcalamaya basladm ve sosyal medya hesabından bu kadına baktığını gördüm inkar etti tepeme çıktı evden kovdu etti eşyalarımı topladm tam giderken yalvardı gitme diye gidicek tek bi kapım yok annenin evine gidin demeyin nolur üvey babam bana tecavüz etmeye kalktı ve annem hala o adamın yanında ben aile sevgisi görmedim ailem diye suanki eşime sarildim bana onunda yapmadığı kalmadı çok kötüyüm çok doluyum eski eşim çocukları sormak için aradığında ickiliydi misal bana telefonda küfür etti buna bile sesini çıkarmadı şuan ki eşim çok rahat mesepli bı insan çok yoruldum ben tek evine baksın bana sahip çıksın korusun kollasin istedim biri saçımı sevmeye kalksa hemen kendmi koruma vaziyetimi alıyorum korkak oldum biri vurcak saniyorum çok canım yaniyo yanlış anlamayın hani herkes eşini sevdiğini bilir bensiz duramayan bı adamdı şimdi kafasına göre on gündür yanıma dahi yaklasmiyo bensiz uyuyamazdi dün gece sen yar ben kahve icicem diyo eminim var yine bisiler ama bu sefer çok sağlam oynuyo yakalayamiyorum hani telefondan anlayan biri varsa hani nerelere bakmam gerektiğini bana söylesin nolur en azından bişi yoksa beynim rahatlar hani beni farklı gözle görmeyin hareketlerinden ötürü söylüyorum birkez sevildiğimi hissetmedim evlendikten sonra işine geldiği gibi davrandı bı çok kez evden kovdu gitcek yerim olmadığını bildiği için gidemicegmi bliyo şuan bunları ağlayarak yazıyorum çok doldum okuyanda okumayanda hakkını helal etsn olur mu çok sağolun simdiden
Size çok üzüldüm normalde boşanmanız gerekiyor ama bu sizin için imkansız madem gidecek yeriniz yok boşanamayacaksınız kurcalayıp durmayın aldatıldığınızı görseniz ne olacak elinize huzursuzluktan adamı iyice arsızlaştırmaktan başka ne geçecek adamı iyice üstünüze salmayın yani demesin iyi hem yapıyorum hem görüyo hem gidemiyo bari böyle gizli saklı yapsın amacınız ne çözemedim ki

Adamı kocayı unutacaksınız. Aynı evi paylaştığınız ev arkadaşı artık o. Evin masraflarını karşılıyorsa, çoluk çocuğun yiyecek lokmasını getiriyorsa öpüp başınıza koyacaksınız. Ona baktın bunu izledin şunu bunu yaptın diyecek lüksünüz yok maalesef. İş yok meslek yok para yok maddi güvence yatırım yok. Neyinize güveniyorsunuz? Eski konunuzu da biliyorum, o zaman da çocuklarınıza üzülmüştüm şimdi de üzüldüm. Boşansanız dımdızlak ortada kalacaksınız biliyorsunuz değil mi? Kendinin olmayan çocuklara nafaka vermek zorunda değil.

Boşa yazdığımı biliyorum, sizin derdiniz çocuklarınızdan çok kocanız çünkü. İğne vuruluyorum falan ben ciddiye almadım, arkadaşımın testi vs ona da inanmadım. Namaz niyaz fark etmez, bunları yapan herkes otomatik dürüst düzgün olmuyor. Burada çok gördüm örneğini. Ben şimdi mesela çocuklarınız için dua ettim, oldu mu bir faydası? Açsa karınları doydu mu, küçülen giysileri ayakkabıları yenilendi mi? Çıkmazda falan değilsiniz, hala çocuklarıma ne olur gibi bir derdiniz yok. Derdiniz adamı yakalamak. Tekrar uyarıyorum adam çocuklarınızın babası değil, bakmak ilgilenmek zorunda değil. Kurcalar yakalar kavga ederseniz kış vakti sokağa düşersiniz, yazık o çocuklara. Bakmayın görmeyin yine gidin iş bulun merdiven silin para biriktirin.

X