Bı durum değerlendirmesi yapalım kizlar bana el atın haydi !!

Gitmeyin açık ve net, hamile olmasanız ve pandemi olmasa 2 gün gidin gelin derdim.

2 sene önce hamileyim ve 3 kez düşük tehlikesi yasadim yoğun kanamalarla hem de , o sıralarda esim babasini kaybetti , 1 hafta boyunca işten aksam 6 da çıkıp esimin annesinin evine gittim , her akşam okumalar yapılıyordu çünkü, hatta 3 gece de araliksiz kaldım sancilarima rağmen , eltim ise aracla 15 dakikalik mesafede oturmasina ragmen , ilk 3 günden sonra gelmedi , ay yakın olsa gelirim , ay ben de çalışıyorum , sen evden çıkınca problem olmuyor ama ben evden çalışınca göze batıyor ona kızıyorum demeler .(kendisi evde iş yapar el işi gibi ki normalde o günlerde elinde iş yok çünkü tatildeydi kayınpederim vefat ettiginde)
Ben Allah rızası için, kayinpedirimi severdim onun icin, kayinvalidemi severim onun icin ve eşim için yaptım helali hos olsun , ama bebeğimi kaybettim 1.5 ay sonra maalesef. Ahh dememek için eşinizle konuşun, o gidince siz tek kalacaksiniz büyük ihtimalle, Allah korusun acil bir sey olsa , hamile insan tek bırakılmaz ki , hee belki ben yokum nasil olsa alışıksin tek kalmaya diye düşünebilir eşiniz. Baktı ki cok gitmek istedi , sancim başlıyor galiba diyebilirsiniz (Allah korusun tabi , yalan da degil de yuvarlak konuşmalar gibi yapabilirsiniz)

Benim eşimde jnd. memlekete 24 saatlik mesafedeyiz. Benim ki de tv izlerken memleketini görse heyecanlanıyor. Şurayı hatırlıyon mu burada seni aradım. Burada seni arayıp şunu dedim vs. Ailesi de gözünde tütüyor keza benimde ailem gözümde türüyor bir yıldır görmüyoruz. Biz ölelim o zaman. Korana var diye kımıldayamıyoruz doğudayız bunaldık patlayacağız artık yinede yerimizdeyiz el mecbur. Siz gebeymişsiniz bir de bence eşinizin bi silkelenmesi lazım. Gitmeyiversin. Ailesi konusuna hiç girmiyorum zaten onlar ap ayrı bi mevzu. Kocanı tek yollama normal değiller
Aynı durumda biz olsaydık elli defa gidip gelirdik herhalde 😁 gebelikten azcik fırsat bulsam sallayıp kendine getirecegim eşimi ama ben de acizlestim sadece oturup aglayasim geliyor🤦🏼‍♀️

Kaç saatlik yol?
Birde neden ikinci kez çağırıyorlar anlamadım
Öylesine mi?
Sen gidersen ben tek kalıcam Allah korusun birşey olsa hamile halimle naparım demedin mi?
Ya da eşin ailesine "çalıştığım ortamda korona kol geziyor gelip sizi riske atamam zaten işyeri de izin vermiyor bu ara" diyebilirdi
8 saat falan ama benimle sürekli durduğu için on saate anca varmıştık😏
Ve evet öylesine cagiriyorlar canları kaşınıyor sanırım. Geçen geldiğimizde iki guncuk gelmişiz çok azmis o yüzden🤦🏼‍♀️
Eşime de sana durumu anlatmama lüzum mu var beyni olan düşünüp karara varır ne düşüneceğini merakla bekliyorum dedim. Adam iki gün sonra başladı gideyim mi demeye😁🤦🏼‍♀️

Rahatsızlığınızı hissettirmemişsiniz onlara o yüzden gel demeleri bana çok sıkıntılı bir durum gelmedi. Bunu koronadan bağımsız düşünerek yazıyorum. Zaten daha nerdeyse yeni görüşmüşsünüz bu ısrar gereksiz gerçi. Gebeliğiniz ne kadarlık?
27haftalik✌🏻 zaten korona falan umurlarinda değil sanırım

Bir onceki gidişiniz bile hata olmuş 10 saat yol ne demek hamile bir kadın için.
Kayınvalide kayınpeder anlayışsız ama eşiniz, eşimi bırakamam dese onlar söyledikleriyle kalır zaten..
Riskli bir gebelik değilse (ki zaman zaman yalnız kalan hamileler var) gönderin gitsin. (Tabiki anne babası çalışmıyor ve yeterince kendilerini koruyorlarsa) Bebek olunca zaten gidemez bir süre

O esine soyle sen gideceksin de ben burda gebe halimle ne halt edecegim seni yalniz birakmak ne demek ya birazda ozlem girsin araya su covid ortaminda Allah korusun senin icin zaten buyuk risk
Aslında biraz düşünse olumsuz bir durum olsa napar diye anlar da sanırım kv tarafinda hipnoz oldu beynini kullanamıyor. Ben de anlatıp da kendimi yormuyorm insan olana bir defa denir dedim bıraktım napayim

Eşiniz, hem siz hamileyken hem bu virüs gündeminde kendi düşünsün ve gitmesin bi zahmet. Ben olsam git gitme hiç birşey demezdim. Sonuçlarına katlanırdı kendileri🙃

Eğer yalnız kalmanızda bir sıkıntı yoksa gitsin ailesini görsün bence hamilelik agirlasinca yanınızdan ayrılamaz diye düşünüyorum .
Gitsin ya da gitmesin kendi arzı bilir ama ben sadece hassas davranması için güceniyorum. Benm için problem yok ben eşimin olmamasına alışkınım zaten ama yanımda olduğunda da olmaması için ugrasmalarina sinir oluyorum

Gitmeyin açık ve net, hamile olmasanız ve pandemi olmasa 2 gün gidin gelin derdim.

2 sene önce hamileyim ve 3 kez düşük tehlikesi yasadim yoğun kanamalarla hem de , o sıralarda esim babasini kaybetti , 1 hafta boyunca işten aksam 6 da çıkıp esimin annesinin evine gittim , her akşam okumalar yapılıyordu çünkü, hatta 3 gece de araliksiz kaldım sancilarima rağmen , eltim ise aracla 15 dakikalik mesafede oturmasina ragmen , ilk 3 günden sonra gelmedi , ay yakın olsa gelirim , ay ben de çalışıyorum , sen evden çıkınca problem olmuyor ama ben evden çalışınca göze batıyor ona kızıyorum demeler .(kendisi evde iş yapar el işi gibi ki normalde o günlerde elinde iş yok çünkü tatildeydi kayınpederim vefat ettiginde)
Ben Allah rızası için, kayinpedirimi severdim onun icin, kayinvalidemi severim onun icin ve eşim için yaptım helali hos olsun , ama bebeğimi kaybettim 1.5 ay sonra maalesef. Ahh dememek için eşinizle konuşun, o gidince siz tek kalacaksiniz büyük ihtimalle, Allah korusun acil bir sey olsa , hamile insan tek bırakılmaz ki , hee belki ben yokum nasil olsa alışıksin tek kalmaya diye düşünebilir eşiniz. Baktı ki cok gitmek istedi , sancim başlıyor galiba diyebilirsiniz (Allah korusun tabi , yalan da degil de yuvarlak konuşmalar gibi yapabilirsiniz)
Ben olsam büyüklerin yerinde ben derdim gelmeyin delirdiniz mi diye. Bunlar cahillik yaptıkça bana geliyorlar vallahi🤦🏼‍♀️ sanırım öyle eşim diyordur zaten alışkın diye. Bir sorun olsa atlar taksiye giderim hastaneye en kotu ama görev icabı değilse keyfinden yanımda olmazsa onu bogmamam için bir sebep olur mu🤦🏼‍♀️😏

Kizlar sadece tarafsız bir şekilde bakmanızı ve bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum keza ben mantığımi konusturamiyorm sanırım hormonlar ağır basmaya başladı :dua:
-oncelikle eşim asker ve sürekli görevlerde(bu aralar şansıma gebeliğim başladığından bu yana göreve gitmedi şükür)
-Eşimin ailesi de Manisa'da yaşıyor ve biz her yaz mutlaka yanlarına ugrariz bir haftalık en az(çünkü toplam izin süremiz zaten iki hafta)
-bir eltim var geçen sene bu zamanlar gebeydi ve hiç kimildamadi kaynanam ve kaynbabam gidip geldiler yanına
-ne isse eşimin ailesi uc hafta önce illa ki tutturdular buraya gelin diye (bu arada biz ankaradayiz) ben özel aracimizla gitmemize rağmen yarım saatte bir benzinlikte WC molası,acıkma ritüelleri,sırt ağrısı vs çeke çeke o saatlerce yolu gittim sırf eşimi kırmamak için. Çünkü ailesini ozlediğini biliyorum. Malesef hastalık kol geziyor ama onlar telefonda sürekli baskı yapıyorlardi eşime ben de kıyamadım razı oldum Allah'a emanet gittik geldik
-ziyaretimiz iki gün sürdü çünkü eşimin ise gitmesi gerekiyordu acele acele gittik geldik(değdi mi bence değmedi ama eşim için paha biçilemez çünkü annesi babasıdır anlıyorum onu da)(ayrıca iki gün boyunca iki büklüm oturdum kaldım ayağımı nereye uzatmaya çalışsam kv ayağımın dibine oturdu mecbur toparlandım gece sürekli uyandım ama rahatsız ederim diye çekindim oturdum kaldım vs.zordu bnm icn)
-simdi ise az önce tekrar aradı babası ve eşime izin almasını ve oraya gelmesini söyledi. (Birkaç gündür tek gündem bu malesef)
:silah:simdi geldik benim cildirdigim konuya
Benim yollarda sersefil ola ola gittiğimi,oraya gittiğimde rahat edemediğimi ve gebelik sürecinde biraz zorlandığımi biliyorlar. Düşünüyorum ki benim gelemeyeceğimi bildiklerinden ısrarla cagirmalarinin sebebi sadece eşimin gelmesini istemeleri. Gitsin benim için problem değil ama geçen yıl eltimin üstüne bunca titrerlerken beni savruk otu gibi ordan oraya koşturmaya çalışmaları zoruma gidiyor ya da eşimin beni burda bırakip gelmesini istemelerine güceniyorum. Eşim ailesine ben yolculukta zorlandigim için gelemeyecegimizi söylemesine rağmen tekrar tekrar cagiriyorlar ve ben artık eşime sardım malesef. Neden bu konu kapanmıyor sürekli bu yüzden ben üzülüyorum diye ona saldiriyorum. Hırsımi alamıyorum biraz da hormonlar coşkun seller gibi zaten. Onlar gelsin diyorm onlar doğumda gelcekler zaten diyor. E o zaman? Hatta ilk başlarda yok diyen sevgili koca ayı eşim bugün de gitsem kızar mısın demeye basladi:kızgın:
Ben ne tepki vereceğini şaştım kaldım bı bakış açısı lazım bana kizlar:silah:
Ne için ısrarla çağırıyorlar ji bir mesele mi var?

Evet sadece özledik oğlum izin al da gel diyorlar😏 eşim ilk başlarda aynen öyle diyordu ama ne ldu bilmiyorm şimdi başladı bı hafta gidip gelsem kızar mısın bir şey olur mu demeye. Doldurdukları o kadar belli ki sinirden çıldırıyorum🤦🏼‍♀️😁
İyide normal bı surecte degilsiniz ki hamilesiniz e aniden bişey olsa doktora gitme durumunuz olsa...Ozleyebilirler ama yapacak bişey yok yani ne bencil aileler var ya

Bir onceki gidişiniz bile hata olmuş 10 saat yol ne demek hamile bir kadın için.
Kayınvalide kayınpeder anlayışsız ama eşiniz, eşimi bırakamam dese onlar söyledikleriyle kalır zaten..
Riskli bir gebelik değilse (ki zaman zaman yalnız kalan hamileler var) gönderin gitsin. (Tabiki anne babası çalışmıyor ve yeterince kendilerini koruyorlarsa) Bebek olunca zaten gidemez bir süre
Çok şükür riskli bir durumum yok ama yine de ne bileyim kendi bebisini taşıyan bir kadını,eşini böyle dimdizlak bırakıp da ana baba peşine gitmek de aptalca geliyor bana. Allah kocama beynini kullanma becerisi versin amin😏

Gitsin ya da gitmesin kendi arzı bilir ama ben sadece hassas davranması için güceniyorum. Benm için problem yok ben eşimin olmamasına alışkınım zaten ama yanımda olduğunda da olmaması için ugrasmalarina sinir oluyorum
Yaşlı insanlar bu şekilde dusunemezler,sizi de hassas görmüyorlar belli ki . Sinir olmak yerine durumu kendiniz de anlatabilirsiniz çağırdıklarinda sizi zaten yeni gördük,eşimin yanimda kalmasini tercih ederim gbi .Daha anlayışlı olurlar bence tabi tercih sizin . Pandemiden ayrı konuşuyorum elbette ama birbirlerini ozlemeleri de cok normal çünkü uzaktalar.

Atalarımız ne demiş “Ağlamayan çocuğa meme vermezler”. Avuç içi kadar kedi yavrusu bile gereğince ciyak ciyak ortalığı birbirine katabiliyor neden diye hiç düşündünüz mü?

Bugün bebekler pek ağlamasa inanın anne baba beslemeyi unutur, açlıktan pekçok bebek hastaneye yatardı. İnanın eltiniz doğru yapıyor şikayetini hemen söylüyor, siz de örnek alacaksınız. Yavrunuzu ve kendinizi savunacaksınız.

“Aman kızım sus aman kızım milleti rahatsız etme, aman hiii üzülmesinler sen çek acını” diyen döneminiz bitti çünkü artık anne olmanın eşiğindesiniz, kendi sağlığınız ve yavrunuzun sağlığı artık bir (isteyen anne hastalandığında yenidoğan bakımının ne hale geldiğini test edebilir).

Bu size milat olsun. Sorduklarında açık açık geçen gezide çok zorluk yaşadığınızı, ağrı çektiğinizi söyleyin. Eşinize de net bir şekilde gitmeyeceğinizi söyleyin.

İnanın ilişkilerinizin sağlığı için erkenden konuşmanız lazım. Yoksa içinizde tutup tutup patlama noktasını beklerseniz kalpler çok kırılır. Net ama sakin ses tonu kullanın.

Eşiniz, hem siz hamileyken hem bu virüs gündeminde kendi düşünsün ve gitmesin bi zahmet. Ben olsam git gitme hiç birşey demezdim. Sonuçlarına katlanırdı kendileri🙃
Aynen ben de sadece izliyorum. İlk başlarda gelemeyiz diye güçlü bir savunma yapan adam nasıl buz gibi yavaş yavaş eriyor bakıyorum öyle. En son da dedim ha bir haftalık mi gidiyorsun bir hafta da başka bi yerde kal gelme yanıma nolur nolmaz diye. Damızlık gibi suratıma bakıyor🤦🏼‍♀️

X