Bi türlü bulunamayan gelinlik..

Cok haklisiniz..
Ucak bileti mevzusunu da annem asla kabul etmez ayıp olur der beni susturur zaten ailem yumusak yuzlu oldugu icin kaynanam tepeme cikti. Ne dese tamam diyoruz biz anlayis gosteriyoruz

Topu topu bir kere giyilecek...

Işte tam da bu sebeple istediğin gelinliği giy kimseyi de karıştırma. Bir kere giyilecek olması özel olmasına sebep zaten

Ayrıca gelinlokte önemli olan danteli, kesimi, dikim yerlerindeki ince ustalık, sateni...

Başka şehirden almak mantikli değil, provalar var sonuçta. Bir günde olan bir şey değil

Bunu asla yapmamalı bence.
Çünkü o zaman inanın bana hep bir beklenti içine giriyorlar.
Altı üstü bir gelinlik. 3-5 kuruş fazlanın lafı edilmemeli.
Siz beni cok iyi anladiniz cok tesekkur ederimm.. mesele para degil dediginiz gibi taviz tavizi doguruyo.

Gelinlik parasinin bi kismini ailen verse?
Zaten herseye tamam diyoruz esyalarin cogunu biz aldik ailem yumusak yuzlu fazlasyla anlayisliyiz. Bide gelinligi biz alsak sizce ayip olmazmi bu bize?

Bunu asla yapmamalı bence.
Çünkü o zaman inanın bana hep bir beklenti içine giriyorlar.
Altı üstü bir gelinlik. 3-5 kuruş fazlanın lafı edilmemeli.

1500 lira az bir para mi. Yani bizim gençlerin en büyük hatası önceden planlayıp, harcamalarını ona göre yapmamak.erkek tarafına yüklenen tek gelinlik olsa tamam. 3 5 kurusun lafı olmasın. Ama zaten masrafları çoğunluğu erkek tarafına yüklenir. Birazda imkanlara göre hareket etmek lazim. Senelerce borç ödeyen çiftler var.

Acik bi gelinlik buldum kirasi 1500 tesetture biz ceviririz istedgn modele dediler kaynanam tabi mest oldu ucuz die.
Sizce onu alsam riskmi almia olurum ya tamirini guzel yapamazlar diye korkuyorum

Hicbiseyi erkek tarafina yuklemedik esyalari ortak aldik. Hersey ortak bi gelinlik istiyorum altın bile istemedik annem ne isterseniz onu takarsiniz ona biz karismayiz istemeyiz de dedi biz daha ne yapalim kiz tarafi? olarak

İkinci el almanı tavsiye ederim yarı fiyatına alabilirsin ben öyle yapmıştım sonra üzerime göre ufak tefek tadilatlar yaptırdım oldu bitti şimdi dolap bekliyor durumu olmayan birine vermeyi düşünüyorum çok para vermediğim için aman nasıl kıyarım gibi derdim de yok sonuçta çok pahalı yada ucuz bütün gelinliklerin kaderi düğünden sonra dolap beklemek.

:)Valla simdiki aklım olsa 2.el alır,temizzletir giyerdim.
Sinir oluyorm bi dünya para verdk baza altlarında sürünüyo

Ben 2.000 e aldım 2018 de evlendim.
Duvak çiçek vs dahildi bir de
Ama 2 kere giydim bende şimdi olsa 2.000 de vermezdim.
Bide öyle dandik falan değil denize bile girdim hala sapasağlam

Kiralamayi dusunuyorum zaten ama burda nerdeyse hic yok herkes satiyo kiralik vermiyo gelinlikciler. Siz nerden almistiniz internet uzerinden mi

Valla damatlık deyip geçmeyin.
En ucuzu 1.750 den başlıyor.

Ben 2.000 e aldım 2018 de evlendim.
Duvak çiçek vs dahildi bir de
Ama 2 kere giydim bende şimdi olsa 2.000 de vermezdim.
Bide öyle dandik falan değil denize bile girdim hala sapasağlam
Ama su an dolar yuksek hersey yuksek kumas alim satumini cok etkiliyo. 2018 de olsa bende bulurdum. Su an hersey pahali inanilmaz pahali
Tam evkencek zamani buldum

Hicbiseyi erkek tarafina yuklemedik esyalari ortak aldik. Hersey ortak bi gelinlik istiyorum altın bile istemedik annem ne isterseniz onu takarsiniz ona biz karismayiz istemeyiz de dedi biz daha ne yapalim kiz tarafi? olarak

O zaman es adayını karşına alıp istediğin gelinliği aldır. Madem bu kadar harcamalar yapıldı. Ben iki ailenin birbirine birşey yüklemesine genel olarak karşıyım. Altın konusunda rakam vermediğiniz altın beklemediğiniz anlamına gelmez. Şu anda Türkiyede hersey çok pahalı. Yani size de kolaylıklar diliyorum.

Gel ben gelinlik firmasındayım.yardımcı olrm.kocaeli❤

Kiralamayi dusunuyorum zaten ama burda nerdeyse hic yok herkes satiyo kiralik vermiyo gelinlikciler. Siz nerden almistiniz internet uzerinden mi

Evet internetten aldım kendi bedenim di ama tabi yine ufak tefek tadilat gerekiyor çok güzel modeller var internetten bakabilirsin kiralama fiyatına satın almış olursun

Acik bi gelinlik buldum kirasi 1500 tesetture biz ceviririz istedgn modele dediler kaynanam tabi mest oldu ucuz die.
Sizce onu alsam riskmi almia olurum ya tamirini guzel yapamazlar diye korkuyorum
Alma. Gelinlik piyasasından haberim yok 6 senedir ama 6 yıl önce 3000 e aldım gelinliğimi. 1500 e alacağın gelinliğin kumaşı danteli açık söyleyeyim dandiktir. Durumları yoksa beyaz şık bi elbise al daha iyi. Ya da sırf kvnin gönlü olsun diye düğün yapma. Eğer durumları varsa da düşünme bu kadar. Başka şey istememişsin. Bi gelinliğini içine sindirsinler bi zahmet.

Ama su an dolar yuksek hersey yuksek kumas alim satumini cok etkiliyo. 2018 de olsa bende bulurdum. Su an hersey pahali inanilmaz pahali
Tam evkencek zamani buldum

Çok doğru valla bizde bir sene beklesek mi beklemesek mi dedik
İyi ki de beklememişiz. Şuan bir halım bile olmayabilirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…