Bi türlü bulunamayan gelinlik..

Bu mesajıda alıntılamasam olmazdı:KK70: Az sonra konudan kovulacağım.
Ama illa güzel bir gelinlik giymek için sabancı mı olmak lazım? Kimse zaten kimseyi hatırlamıyor ki. Ama siz giydiğiniz gelinliği ve hissettiklerinizi ömür boyu hatırlıyorsunuz. Gelinlik kimse için değil, kendimiz için giyilmeli bence.
Benimde icime sinmemisti kollari boldu falan filan hatta demislerdi kolları cok bol olmus diye kendi gelinligimi ben hatırlamıyorum ki baskasi hatirlasin.. ayrica hic mi magazin izlemiyorsunuz her yil kimin düğünü en pahali kimin gelinligi goz kamastirdi diye haberleri gina geliyor bazen izlerken

Acımayın istediğinizi alın ayrıca bu kadar yumuşak yüzlü olmayın. Sizin hayatınıza karışmak ne demek? Bir kere tersleyin anlasın

Hakliism bende maksimum 3 3 bucuk o bile cok ama bulamadim.. tesetturluyum bi acik model giydirdilee bunu tesetture cevirip 1500e kiralariz dediler ama ya guzel tamir edemezlerse iste.
Kaynanama da kizma sebebim gereksiz seylere cok para harciyo bana gelince kisiyo.. ben nikahtan gidelim dedim kabul etmedi.

Eklentiler

• Screenshot_20181031-133422.png
    Screenshot_20181031-133422.png
    588,9 KB · Görüntüleme: 45
Hakliism bende maksimum 3 3 bucuk o bile cok ama bulamadim.. tesetturluyum bi acik model giydirdilee bunu tesetture cevirip 1500e kiralariz dediler ama ya guzel tamir edemezlerse iste.
Kaynanama da kizma sebebim gereksiz seylere cok para harciyo bana gelince kisiyo.. ben nikahtan gidelim dedim kabul etmedi.
Örnek bir resim attım ben bunu o uygulamadan beğendim iki bindi sanırım mümkünse bakin oraya pişman olmazsın iz.

Zaten konu sahibine ne kadar mantıksız yorumlar yazılıyor.
Yok ailen ödesin yok sen ver.
Neden ben vereyim? Ben bu taviz verip sonrasında değer görmüyorum diyen kadınları anlamıyorum.
En başta da kendimi. Kimse sana para harcamadın diye madalya falan takmıyor. Aksine e onu kabul etti hadi bunu da etsin diyorlar. Bilmiyorum benim çok içime yaradır. O yüzden 2.kez evleniyor olsam bile sanki ilk kez evleniyor gibiyim.Ve bu sefer asla taviz vermeyeceğim.

Sürekli taviz taviz diyorsunuz, eşine, " gelinligi çok begenmissin annem almiyorsa ben alayım ya da üstünü ben tamamlayayim " diyebilen bir adam yoksa ortada kv ile para savaşları yapmanın alemi nedir?

O da olmuyorsa gelinliği kızın ailesi neden almasın? Zaten damatligi kızın ailesi alacakmış öyle veya böyle para çıkacak madem damatlık yerine gelinlik alabilirler. Ama almazlar neden çünkü aldırmak istediği gelinlik damatliktan pahalı.

Hem para bizden çıkmasın kv ödesin, hem de hicbiseye karışmasın nasıl oluyor ki?
Benim gelinligimi kv ödemedi ama istediğim gelinlik oldu.
Parayi ondan beklemediğimiz için bizden bir beklentisi olmadi, birseylere karışma durumu da olmadı, laf söylese de takan olmadı. Kvmin evimin içiyle, evimde esyalarimla hiçbir etkisi olmadı. İçime sönmeyen bişey olmadı dolayısıyla.

Çok ilginç bakış açılarınız var.

Aylardir gelinlik bakiyorum deniyorum cikariyorum sadece biri icime cok sindi tam aklimdaki diyebilirim ama 4 bucuk milyar fiyat verdiler..
Kaynanam da ucuzsa cok guzel oldu diyo pahaliysa aaa cok kotu durdu diyo beni benden aliyo. Bu 4 bucuk miyar dedikleri modeli ben baska bi gelinlikciye diktirmeye sordum 3 bucuga dikeriz dedi.. simdi eminim kaynanam ona da pahali dicek ama napim piyasa gercekten bu en az 10 tane denedim hepsi ayni civarda 3 bin altı yok..
Ankarada abim yasiyo orda tanidik gelinlikci var o da bindalli icinde 3000 e veririm ayni modeli dedi simdi kaynanamla nisanlim ankaraya git diyo yaklasik 20 saat.. simdi abim evli cocuklari var yengem zaten butun gun onlarla ugrasiyo onlara yuk olmak istemiyorum gidip benimle gelcekelr gelinlikciye mecbur..
Yani baya kararsiz kaldim bi yandan da cok kiziyorum kaynanama. Surekli zorluyo beni uygununu seceyim diye ben baska hicbisey istemedim sadece gelinligim icime sinsin istiyirum ondan bile kısmaya calsiyo.. ailem de hicbisey istemedi ne icinizden geliyosa o dedi.
Gercekten insanlara yuz verince astarini istiyolar yani. Millet almalara doyamaz benimki utanmasa gekinlik giyme dicek. Neyse sizce baska sehre gitmeliyimiyim ucuza gelsin diye? Kararsiz kaldim tabi baska sehir demek benim icin de ekstra para demek calismiyorum su an..
Kaynanam konusunda yanlis anlamayin beni grcekteb herseye tamam anne diyorum gönlü olsun diye ama abartti artik bi süre sonra bana hicbiseyi sormadan yapmaya basladi. Kendi şöyle yapariz diyip konuyu kapatiyo ve bu da benim zoruma gidiyo.
Bence siz evliliği erteleyin biraz. Maddi gücünüz yok. Gelinliginizi kaynananız değil siz veya nişanlınız alsaydı bunlar olmazdı. 3500 - 4500 lira da bence uygun.

Zebramo , Let go , dolap tarzı sitelerde 2. El tertemiz gelinlikler satılıyor hem de 1000-2000 civarına lütfen bir bakın

Beğendiğin gelinliği çatır çatır aldır içine sine sine giy canım her genç kızın hakkı bir daha olmuyor canım 19 yıl önce en beğendiğim gelinliği aldırdım hala daha duruyor sağolsun kv bir dediğimi iki etmedi hakkıdır dedi aldı bence her genç kız istediği gelinliği giymeli bir kez giyilir anlamı da büyük bir daha istesen giyemezsin

Ayni seyi yazmaktan bikkinlk geldi. Esyalarin cogunu biz aldik hersey ortak alindi erkek tarafndan bisey dilendigimiz yok yani. Kaynanam gereksiz seylere para harcamasaymis da benden kismasaymis o zmaan.

Tüm mesajları okumak zorunda değilim. Kayınvalideniz de başka harcamalarından kısıp size harcamak zorunda değil. Diğer ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız da olması gereken zaten, kayın ailenize bir lütuf değil.

Kendi bileceğiniz iş. Bekleyin o zaman, belki beğendiğiniz gelinliği alır kayınvalideniz. Ne diyeyim.

Ayrıca mesajımda neyin sizi bu kadar sinirlendiğini de anlayamadım.

2.el gelinlk dusunmedinz mi?
Bazı insanlar gelinliğe cok buyuk anlamlar yukluyor.
1 gece giyiyorsn ,kösede duruyor.
Kvdeler hep öyle ,nerde ucuzu var onu beğenirler.
Benim gelinligim giyilmemis 2. eldi. Baskasina gore dikilmis. Ben tabi iceri girer girmez asik oldum gelinlige. Kadin dedi ki o baskasinin. Ama istiyosan aynisini sana da dikelim. 4.500 fiyat bicti. Kactim tabi ardima bakmadan 😂 Baska gelinlikler denedim yok olmadi icime sinen. 1 hafta sonra gelinlikci aradi. Is bozulmus. Begendigin gelinligi sana 2bine satarim dedi. Sadece 2 sefer provada giymis kadin. Bir de cekim yapmislar gelinlikle. Ama Allahtan studyo cekimmis kirlenmemis. Kuru temizlemeye verdiler tertemiz yapti. 2.el olarak neredeyse sifir bir gelinlik aldim 😊 2 kere dugun yaptik bir de ayri bir gun dis cekim yaptik. 3 kere de ben giydim yani. Hala sapasaglam duruyor 😊 Hayrima verecek yer ariyorum da tesetturlu gelin yok hic cevremde. 😊

Ben içime çokta sinmeyen aldım uyguna gelsin diye pişman oldum bir defa olacak ve dediğin rakam çok uygun bence istediğin modeli al

Ayni seyi yazmaktan bikkinlk geldi. Esyalarin cogunu biz aldik hersey ortak alindi erkek tarafndan bisey dilendigimiz yok yani. Kaynanam gereksiz seylere para harcamasaymis da benden kismasaymis o zmaan.

Zorunda değil yalnız.
Onun vereceği miktarın üstüne ekleyerek alabilirsiniz,diğer türlü ''neden daha fazla ödemiyor'' diye insanlara sinirlenmeye hakkınız yok.

Bilmiyorum bir bana mı gereksiz geliyor birkaç saat üzerinde duracak bir şeye bu kadar para vermek. Ben kendi gelinliğimi kiralamayı düşünüyorum açıkçası, 3000-4000 lira bir gelinliğe verdiğimi düşünemiyorum. Ona vereceğiniz paraya mis gibi balayı yaparsınız, hem de yurt dışında. Hoş bana yemekli, sazlı sözlü düğün yapmak bile gereksiz geliyor sizle bakış açılarımız aynı olmayabilir hayata karşı.

Aylardir gelinlik bakiyorum deniyorum cikariyorum sadece biri icime cok sindi tam aklimdaki diyebilirim ama 4 bucuk milyar fiyat verdiler..
Kaynanam da ucuzsa cok guzel oldu diyo pahaliysa aaa cok kotu durdu diyo beni benden aliyo. Bu 4 bucuk miyar dedikleri modeli ben baska bi gelinlikciye diktirmeye sordum 3 bucuga dikeriz dedi.. simdi eminim kaynanam ona da pahali dicek ama napim piyasa gercekten bu en az 10 tane denedim hepsi ayni civarda 3 bin altı yok..
Ankarada abim yasiyo orda tanidik gelinlikci var o da bindalli icinde 3000 e veririm ayni modeli dedi simdi kaynanamla nisanlim ankaraya git diyo yaklasik 20 saat.. simdi abim evli cocuklari var yengem zaten butun gun onlarla ugrasiyo onlara yuk olmak istemiyorum gidip benimle gelcekelr gelinlikciye mecbur..
Yani baya kararsiz kaldim bi yandan da cok kiziyorum kaynanama. Surekli zorluyo beni uygununu seceyim diye ben baska hicbisey istemedim sadece gelinligim icime sinsin istiyirum ondan bile kısmaya calsiyo.. ailem de hicbisey istemedi ne icinizden geliyosa o dedi.
Gercekten insanlara yuz verince astarini istiyolar yani. Millet almalara doyamaz benimki utanmasa gekinlik giyme dicek. Neyse sizce baska sehre gitmeliyimiyim ucuza gelsin diye? Kararsiz kaldim tabi baska sehir demek benim icin de ekstra para demek calismiyorum su an..
Kaynanam konusunda yanlis anlamayin beni grcekteb herseye tamam anne diyorum gönlü olsun diye ama abartti artik bi süre sonra bana hicbiseyi sormadan yapmaya basladi. Kendi şöyle yapariz diyip konuyu kapatiyo ve bu da benim zoruma gidiyo.
amannn 3 saat giyeceksin
ömür boyu bazanın altını bekliycek:KK76:
verme o kadar para

Arkadaşımın gelinliğini giydim
Yoktu alamadık

Yani şöyle “ istiyorum alacaksın” desem inatla mutlaka alırdı bende kıyamadım

16 yıllık evliyim bundan dolayı en ufak bir pişmanlık duymadım ( ama bir dünya para verip alan kimi tanıdıysam çok pişman oldu koyacak yer bulamayıp kapıya koyan arkadaşım var düşünün

Uygun bakın
Yakınlarınızdan bakın
Bu sebebten ölünmüyor
Bir yeriniz de eksilmiyor

Günah 4 bin verilir mi

X