Bi türlü bulunamayan gelinlik..

Hayir kv oducek nisanlim oderse bide gelinlik parami mi odeyeyim ben? Zaten esyalarimizin cogunu ailem aldi zahmet olmazsa gelinligimi de alsin kaynnam.
Valla taviz taviz diyosun da eşyaların çoğunu alarak tavizi baştan vermişsin.Kayınvaliden de art niyetli ve cimri , şimdi gelinliğe pahalı diyip ucuza kapatmaya çalışıyor.

Nişanlına söyle annesini alsın karşısına konuşsun.
Evlenecek bir kızın zaten bir sürü masrafı ve stresi oluyor. Bir de onun anasını mı eğleyeceksin?
Seni bu kadar üzmeye , sürekli hesap yaptırmaya kimsenin hakkı yok.
Şimdi kışkırtıyor diye düşüneceksin ama inan çok ağır şekilde yaşadım. Ve hiç bir kadının bunu yaşamasını istemiyorum.
Ben sizi cok iyi anliyorm tersine mutlu oluyorum cok yakinimda bi örnek var sizin gibi bende ordan tecrubeliyim.. evet resmen strese girdim ya napim hamama giren terler biraz birikim yapsaymis herseye dil uzatmayi gereksiz seylere para harcamayi biliyoya

Bende hep bunu söylerim.
Aynı zaman da evlenen arkadaşlarım oldu. Kv ne dediyse tamam dediler yaptılar sırf huzursuzluk çıkmasın diye.
Düğün oldu 2 ay sonra kavga kıyamet :KK70:
Neden çünkü gelin hanım artık her şeye tamam demez oldu ama kv hep daha fazlasını bekledi, karıştı.
Ben üzerime düşeni fazlasıyla yaptım ama ondan fazla da 1 lira bile harcamadım :KK70:
Sana çok katılıyorum Kajmery34 Kajmery34 :KK200: üzülme sakın bu sefer daha mutlu olursun inşallah
Amin inşallah canım. Hepimiz mutlu olalım inşallah.
Nerede üzülen bir kadın görsem gerçekten içim parçalanıyor.
Erkek aileleri böyle aklınca uyanıklık yapmaya çalışıyor. Ama burada en çok iş nişanlısına düşüyor. Acilen annesini susturması lazım.

Ya tamam güzel olsun sana yakissin ama baskalarinin 1 saat sonra hatirlamayacagi bir gekinlige para vermek cok sacna.. sabanci gelini olursin onu anlariz yillarca konusulur ... kisisinin gelinligi dillere destan dersin ama gerek yok canim icine sinen uygun bir gelinlik al.evlendiginin ertesi günü borclar nasil odenecek diye düşüne kalirsin vallahiiii :KK70:

Yaşamamış olsaydım ben de aynı böyle yorum yapardım. Ne güzel kalbiniz var ama lütfen siz de bu yola girdiğiniz zaman sizi en özel gününüzde üzmeyecek ve elinden geleni yapmaya çalışacak bir adamla birlikte olun.:KK200:
Ben evliyim zaten. :) Bunları yaşamadım dememin sebebi nerdeyse her şeyi eşimin almasıydı.Maddi durumu benden çok çok iyi olduğu için ne kadar ısrar etsem de dinletemedim.Lafını ettirmediler.O yönden şanslıydım.Belki de bu yüzden gelinliğin birazını kendisinin vermesini önermişimdir.O şunu aldı ben bunu aldım muhabbetini sevmediğimden.

1 lira bile az bir rakam değil ki.
Mesele orada ki rakamlarda değil. 1500 lira fazla ödese ne olacak ki? Yarın bir gün çalışır öderler.
Başka meselelere gelince kimse bakmıyor ama paraya..
Yapmayın lütfen. Genç kızların gelinlik hayallerini bu kadar basite indirgemeyin.

Evet. Zaten millet "aman ne olucak, yarın öderiz" diye senelerce düğün borcunu ödüyor. Önceden planlı hareket edilse, durumlar böyle olmaz. Madem kız tarafı şimdiye kadar daha çok harcamış, o zaman o 4500 lük elbiseyi aldırsın illaha istiyorsa. Ama sırf adettendir diye karşı tarafa aldırıp suyunuda çıkartmamak lazım. Siz "gelinlik hayallerini" küçümsemeyin diyorsunuz, bense milletin ekonomik durumunu (Türkiyede durumlar malum) küçümsemeyin diyorum.

Ben sizi cok iyi anliyorm tersine mutlu oluyorum cok yakinimda bi örnek var sizin gibi bende ordan tecrubeliyim.. evet resmen strese girdim ya napim hamama giren terler biraz birikim yapsaymis herseye dil uzatmayi gereksiz seylere para harcamayi biliyoya
Bak emin ol elalem ne der diye gider kendine bir elbise alır senin gelinliğinden daha pahalı. Millet senin gelinliğini beğenmezse, döner ay zevksiz işte beni dinlemedi:KK70: Bunlar bu modeller. Bende kaynana yoktu , daha doğrusu o hiç o topa girmedi ama maşallah erkek değil de kız evlat yetiştirmiş gibiydi. Her şeyi kuruşu kuruşuna hesaplardı. Ay cidden hatırladıkça sinir oluyorum.
Gerekirse ciddi bir ayar dahi vermelisin bence. Var olupta harcamayan insanlara şaşırıyorum ben ya.

Amin inşallah canım. Hepimiz mutlu olalım inşallah.
Nerede üzülen bir kadın görsem gerçekten içim parçalanıyor.
Erkek aileleri böyle aklınca uyanıklık yapmaya çalışıyor. Ama burada en çok iş nişanlısına düşüyor. Acilen annesini susturması lazım.

Evet adamlar burada etkili roldeler.
Ben en başından işlemiştim kocamı kimse karışmasın diye cidden gelinle damat halledince daha kolay oluyor işler.
Bu işler de kadının içinde kalmasın istiyorum bende. Sessiz olmayacaksın işte sonra tepene çıkıyor erkek tarafı.

Evet. Zaten millet "aman ne olucak, yarın öderiz" diye senelerce düğün borcunu ödüyor. Önceden planlı hareket edilse, durumlar böyle olmaz. Madem kız tarafı şimdiye kadar daha çok harcamış, o zaman o 4500 lük elbiseyi aldırsın illaha istiyorsa. Ama sırf adettendir diye karşı tarafa aldırıp suyunuda çıkartmamak lazım. Siz "gelinlik hayallerini" küçümsemeyin diyorsunuz, bense milletin ekonomik durumunu (Türkiyede durumlar malum) küçümsemeyin diyorum.
Hanımefendi zaten ben ekonomik durumu küçümsemiyorum ki. He aradaki fark 2 katı olsa evet damat tarafını analrım ama 1500 liralik bir fark için bence fedakarlık yapmaya değer.
Bu arada isterseniz balayını falan da kızın ailesi ayarlasın. Erkek tarafı neden masraf yapsın ki? Kızlarını alıp doyuracak nede olsa değil mi?
Umarım kendi kızınız olduğunda da aynen böyle davranırsınız.

Evet adamlar burada etkili roldeler.
Ben en başından işlemiştim kocamı kimse karışmasın diye cidden gelinle damat halledince daha kolay oluyor işler.
Bu işler de kadının içinde kalmasın istiyorum bende. Sessiz olmayacaksın işte sonra tepene çıkıyor erkek tarafı.
Zaten kos koca insanların evlenirken bu kadar yanlarında olup her şeye karışmak nasıl bir cahilliktir.
Bunu erkekte kabul etmemeli , kadın da. iki taraf birlikte gidip her şeyi halletmeli.Ay bilemiyorum yapacaklarımı düşündüm yine bir bunalım geçirdim:KK70:

Ya tamam güzel olsun sana yakissin ama baskalarinin 1 saat sonra hatirlamayacagi bir gekinlige para vermek cok sacna.. sabanci gelini olursin onu anlariz yillarca konusulur ... kisisinin gelinligi dillere destan dersin ama gerek yok canim icine sinen uygun bir gelinlik al.evlendiginin ertesi günü borclar nasil odenecek diye düşüne kalirsin vallahiiii :KK70:
Benim niyetimde o inan o.. ama piyasa su an inanilmaz pahali benim de sucum yok. Kiralicam dedim burdaki gelinlikciler kiralama yapmiyo

Zaten kos koca insanların evlenirken bu kadar yanlarında olup her şeye karışmak nasıl bir cahilliktir.
Bunu erkekte kabul etmemeli , kadın da. iki taraf birlikte gidip her şeyi halletmeli.Ay bilemiyorum yapacaklarımı düşündüm yine bir bunalım geçirdim:KK70:

Sakin ol kız :KK50:
Katmamak en güzeli hem kafan rahat hemde istediğine göre alıyorsun.

Bu arada hala işten çıkmadım Kajmery34 Kajmery34 :KK70::KK70::KK70::KK70:

Bide beni düsün...
Uzun duvak istiyorum rahat oynayamazsin diye ona da karisti resmen kendi zevkine gore giydoriyo beni.

Hanımefendi zaten ben ekonomik durumu küçümsemiyorum ki. He aradaki fark 2 katı olsa evet damat tarafını analrım ama 1500 liralik bir fark için bence fedakarlık yapmaya değer.
Bu arada isterseniz balayını falan da kızın ailesi ayarlasın. Erkek tarafı neden masraf yapsın ki? Kızlarını alıp doyuracak nede olsa değil mi?
Umarım kendi kızınız olduğunda da aynen böyle davranırsınız.

Bana göre erkek tarafı kız tarafı diye birşey yok. Evlenmek isteyen yetişkin iki insan var. Biz evlenirken ne kendi ailemize avuç açtık, nede karşı tarafa. Onun icin gelinliğime de kimse karışamadı. İnsanlara sadece mutluluğumuzu paylaşmak kaldı, masraflarimizi degil. Onun icin "o zaman kiz tarafı balayı yapsın" diye de birseye cevap vermek bile gerekli değil takdir edersiniz. Ha şayet kızım olsaydı ve ben yetiştirmiş olsaydım o zaten kimseye düğünü hakkında bu kadar söz hakkı tanımaz.. Yok Ankaraya gidecekmiş felan..

Ben evliyim zaten. :) Bunları yaşamadım dememin sebebi nerdeyse her şeyi eşimin almasıydı.Maddi durumu benden çok çok iyi olduğu için ne kadar ısrar etsem de dinletemedim.Lafını ettirmediler.O yönden şanslıydım.Belki de bu yüzden gelinliğin birazını kendisinin vermesini önermişimdir.O şunu aldı ben bunu aldım muhabbetini sevmediğimden.
yaşamayan anlamıyor işte:KK70: Maşallah eşinize. Bakın ne güzel siz de hiç kötü bir hatıra bırakmamış. Darısı hepimizin başına.

X