Bi türlü bulunamayan gelinlik..

Istediginiz kadar atlayiniz buyrun. Benden daha cok atlayin hatta. Zira kizlarimiz baya baya taviz verme yolunda ama tecrube konusuyo iste.
Zira kızlarımız taviz verme yolunda diyorsunuz da bu taviz verme değil, adalettir. Aldatılmaya taviz vermişsiniz, insanlar harcama konusunda fikir belirtiyor diye taviz vermiş olmuyor. Eşyaların çoğunu siz almışsınız madem, o halde gelinliği de erkek tarafının alması gerekir. Kayınvalidenize bunu belirtin.

Bana göre erkek tarafı kız tarafı diye birşey yok. Evlenmek isteyen yetişkin iki insan var. Biz evlenirken ne kendi ailemize avuç açtık, nede karşı tarafa. Onun icin gelinliğime de kimse karışamadı. İnsanlara sadece mutluluğumuzu paylaşmak kaldı, masraflarimizi degil. Onun icin "o zaman kiz tarafı balayı yapsın" diye de birseye cevap vermek bile gerekli değil takdir edersiniz. Ha şayet kızım olsaydı ve ben yetiştirmiş olsaydım o zaten kimseye düğünü hakkında bu kadar söz hakkı tanımaz.. Yok Ankaraya gidecekmiş felan..
Heh bakın şimdi aynı pencereden konuştuk. Zaten ben kayın validesine bir şey diyemedim, kime o fırsatı verseniz konuşur. Bunu erkek belirlemeli. Ama ne olursa olsun yine de kırmaya değmez bence.

Ayy nasildi peki koluna dolayip mi dans ettin genelde oyle oluyomus galiba dusup de kv ye laf veresim yok :KK70:
ilk o duvağı takarsın. Sonra çıkartırsın içeride. Ona uygun şekilde yapıyorlar zaten:) Kısa duvak bile veriyorlar isteyene.

Zira kızlarımız taviz verme yolunda diyorsunuz da bu taviz verme değil, adalettir. Aldatılmaya taviz vermişsiniz, insanlar harcama konusunda fikir belirtiyor diye taviz vermiş olmuyor. Eşyaların çoğunu siz almışsınız madem, o halde gelinliği de erkek tarafının alması gerekir. Kayınvalidenize bunu belirtin.
Aldatilmakla ilgisini goremiyorum konunun.

Ayy nasildi peki koluna dolayip mi dans ettin genelde oyle oluyomus galiba dusup de kv ye laf veresim yok :KK70:

Hayır koluma da dolamadım, zorlanmadım da.
Tek zorluğum halay da basılmasını istemediğim için çok halaya girmedim, ortada oynadım :KK70:
Saçını biraz yukarıdan yaptırırsın, duvakta yüksekten başlar kuyruk kısmı çok rahatsız etmez seni.
İçinde kalmasın kimseye aldırış etme.
Düşersen de ne olacak ki nazara geldim, gözü olanın gözü çıksın dersin kv nin gözü çıkar :KK70::KK70::KK70:

Heh bakın şimdi aynı pencereden konuştuk. Zaten ben kayın validesine bir şey diyemedim, kime o fırsatı verseniz konuşur. Bunu erkek belirlemeli. Ama ne olursa olsun yine de kırmaya değmez bence.

Bende diger cevabimda dedim zaten. Madem beraber masrafları şimdiye kadar üstlenmişler o gelinlik de bütçeye sığar. Ama onu nişanlısı la ayarlamasi lazim. Ne kadar başkaları karışırsa o kadar ortalık karışır.yani bu konuda hemfikiriz

Ya tamam güzel olsun sana yakissin ama baskalarinin 1 saat sonra hatirlamayacagi bir gekinlige para vermek cok sacna.. sabanci gelini olursin onu anlariz yillarca konusulur ... kisisinin gelinligi dillere destan dersin ama gerek yok canim icine sinen uygun bir gelinlik al.evlendiginin ertesi günü borclar nasil odenecek diye düşüne kalirsin vallahiiii :KK70:
Bu mesajıda alıntılamasam olmazdı:KK70: Az sonra konudan kovulacağım.
Ama illa güzel bir gelinlik giymek için sabancı mı olmak lazım? Kimse zaten kimseyi hatırlamıyor ki. Ama siz giydiğiniz gelinliği ve hissettiklerinizi ömür boyu hatırlıyorsunuz. Gelinlik kimse için değil, kendimiz için giyilmeli bence.

Bence gelinlik önemli. Evet sonrada bir yerde duruyor, saklama sorunu ve sayre fakat o gün insani özel his ettiriyor. Geriye sadece foto ve video kaliyor, ona gülümseyerek bakmak kaliyor.

Ancak biber almakta zorlanildigi günlerde 4.5 milyarlik bir gelinlik istemekte fazla benim gözümde. Ben nisanlim ile konusurum ve gerekirse yarisini ben ödeyip hatta tamamini ben ödeyip, icime sinen gelinlik alirdim.

Ayirten kv'de her ise dahil ettirme. Kv'dem sadece sectigim gelinligi bir defa görmüstü dügünden önce. Nisanlin ile herseyi hal et ve ankaraya gitme. Kv'denin kuklasi degilsin

Hahaha aynen bende:d Kadersizim resmen. Şu an evde olmak isterdim ya. ALLATAN insafa geldi de 17:30 da çıkabilirsiniz dedi:KK70: Yarım saat kardayız:KK70:

Off bugünün en şanssızı benim :KK70:
7 de çıkıyorum normalde de ve hala belirti yok sanırım 7 ye kadar buradayım.:KK50::KK70:

Bu mesajıda alıntılamasam olmazdı:KK70: Az sonra konudan kovulacağım.
Ama illa güzel bir gelinlik giymek için sabancı mı olmak lazım? Kimse zaten kimseyi hatırlamıyor ki. Ama siz giydiğiniz gelinliği ve hissettiklerinizi ömür boyu hatırlıyorsunuz. Gelinlik kimse için değil, kendimiz için giyilmeli bence.
Seni kimse kovmasin benimle kal :KK70: seni cok sevdim valla :KK70:

Eyvah eyvah 1500 e onu yaptrrm demistim ama yaptrmiyimmi :KK43: gerci nisanligimda yaptm o hatayi mahvettiler de
Bir kere askılı ya da askısız modelse kapanınca aynı kumaş dahi olsa içinde ki balenden dolayı asla tam olarak aynı olamaz.
imkansız bir durum bu yani. Oraya yama yapıldığı aşırı belli oluyor ve çok çirkin duruyor. Ben de şimdi bir gelinlik beğendim 4,5 dediler. Bana da çok geldi ama bakacağım bir kaç yere daha. En olmadı yaptıracağım.

Valla damatlık deyip geçmeyin.
En ucuzu 1.750 den başlıyor.

Damatliga 4bin vereceklerini sanmıyorum. Öyle olsaydı konu sahibi mutlaka belirtirdi benim ailem yaptı, kv yapmıyor diye :KK70:
Oldu ki konu sahibinin ailesi damatliga 4 bin vermeye hazırsa kızlarının gelinliğini alsınlar damatlık kvye kalsın. :) Mis gibi çözüm.

Sana zahmet bide hangi siteden aldiginj pgrenebilirmiyim bi bakim bende

Ben Sahibinden.com dan almıştım ama farklı sitelerde var dolap,ModaCruz,gardrops bunların hepsi ikinci el satış siteleri kredi kartı ile de alışveriş yapabilirsin

X