Bıktım Artık

Birde geçenlerde geldiğinde böyle zorluk çekmeye devam edersen boşanırsın dedi. Bugün telefonda yine ayrılmanı istemem amayla başlayan bir cümle kurdu sinirden gerisini duymadım anlamadım.

Yok ben işe gireceğim zaten. Ama şuanda kızıma bakabilecek kimsem yok. Bir annem var o da çalışıyor. Bir iki ay sonra o çıkacak ben bir iş bulup çalışacağım zaten. Velhasıl ikimizde çalışsak yinede epey zorlanacağız burada ev kiraları yüksek belimizi büküyor birde üstüne 30bine yakın borcumuz var. Orada kira düşük hayat daha ucuz diye öyle düşünmüştük. Borçlarımızı daha çabul bitirir rahata ereriz diye.
Allah yardımcınız olsun canım, sen yine de anneni kötülemeden hallet bu işi kiracıyla kontrat varmış kiracı çıkmam demiş filan de

Eşimle konuşacağım tekrar bakalım babaannemin evi var orada. Olmazsa kışa kadar orada idare ederiz eşim çalışır. İki ay maaşı koyarız kenara. Ondan sonra ev bakarız tabi bu arada eşyalar mecbur depoda bekleyecek. Bunlar içinde toplu para lazım bize. Nasıl olacak bilmiyorum hiç destekçimiz yok.

Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim.
Bir süredir maddi açıdan zorluk yaşıyoruz. Borçlarımız var. Eşim iyi bir iş bulamıyor. Evimiz kira. 9 aylık kızımız var.
Annemlerin memleketinde evleri var. Eşimle konuştuk. Annemlerle konuşalım orada yaşayalım. Kendimizi toparlayalım borçlarımız bitsin. Kiralar memlekette daha düşük. Annemlerin evide kirada ve kiracı çok ucuza oturuyor. Biz oturalım kirayı veririz diye düşündük. Burada verdiğimiz kiranın yarısından daha az.
Neyse dün annemin çalıştığı yere gittik. Eşim anneme konudan bahsetti. Annemde olur kiracıyı çıkartırız dedi. Şahsen şaşırdım çünkü ihtimal vermemiştim hiç kabul edeceğini. Hatta bir süre kira ödemeden oturun bile dedi.
Orada akrabalarım var çevreleri geniş. Bugün eşim aradı. Haftaiçi iyi bir yer ile görüşmeye gidecek. Dünden beri hayal kurduk. Şöyle iyi olur böyle iyi olur diye.

Ama bugün annem aradı. Eşime güvenmediğini öylesine tamam dediğini söyledi. Bana para lazım falan filan. Evet haklı lazım. Fakat dün neden tamam dedi. Heveslendik. Heleki eşim benden çok heveslendi. İş için görüşme ayarladı.

Şimdi diyeceksinizki sizde başka ev bulun. Bulmasına buluruzda komisyon depozito artı taşınma masrafları bizi aşar. O kadar para yok bizde.

Bize borç verebilecek birileride yok. Annem haksız demiyorum fakat büyük hayalkırıklığı yaşattı bana.

Eşime diyemiyorum ben arada kaldım ve bu arada kalmışlık beni bitiriyor. Bıktım artık.

selam canım yanlış bir şey söylemek istemem ama şu dünyada kimin paraya ihtiyacı yok ki zaten hepimizin çalışıp çabalaması bu yüzden değil mi annenin yaptığı çok yanlış bence zaten oldum olası anlamış değilim ailelerin destek yerine köstek olmasını evlat ya ötesi yok anne baba nie çalışır çabalar evlatları için ne var evini verse yardımcı olsa eğer kirayı ödemezse çıkarsın yine ne garip değil mi güvenmediği adama kızını emanet ediyor ama evini emanet etmiyor niye çünkü işin içinde para var eğer annenle ilişkin iyiyse zor durumda olduğunuzu ve kirayı ödeyemezsek çıkar die konuşabilirsin eğer anlayacak biri değilse hiç kafanı yorma senin içinde zor bir durum eşine karşı mahcup olmuşsundur

Allah yardmciniz olsun. anneniz haksiz buldum çünkü başta tamam demeseydi eşiniz ve sen heveslendiniz boşver çikmayin o eve başka evde kirada oturun.. eşiniz iş bulmuş hayırlı olsun umarim borç da biter.. ( maalesef borçlar hiç bitmez:KK43: )

Eşine " kira vermemekte olmaz, annem kibarlık etmiş canım, taşınınca biz kirayı ödeyelim" dersiniz.
olmaz mı ?

Birde geçenlerde geldiğinde böyle zorluk çekmeye devam edersen boşanırsın dedi. Bugün telefonda yine ayrılmanı istemem amayla başlayan bir cümle kurdu sinirden gerisini duymadım anlamadım.
anneler böle işde annenize bakma eşinizi seviyorsaniz.. benim annemde eşimi çok gücendirirdi.. eşimde bundan sora onlara karşı ezik biri olmam agir laf da etmem dedi.. çok sıkıyordu eşimi.. bi keresinde.. eşim ailesine yardim ediyordu.. annem de eşin sana baksin onlara yardim etmesin demez mi yinede hiç alinmadim bak anne dedim 2 yıl kaldi borç bitmesine.. sabret dedim öle. ama yuvayı devam etmek istiyorsa kimseyi dinlemiyceksiniz o kadar..

X