Vücut Kremleri Bildiğiniz kimyasal maddesi az olan ürünler neler

Vücut kremleri, losyonlar

karprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
122
0
sürekli tv de duydukça içim huzursuz oldu kremleri duş jellerini kullanırken. paraben gibi bir sürü şey var içlerinde acaba zararı olur mu bir gün diye alternatif ürünler düşünüyorum. saf gül suyu, bebek yağı , koku olsun diye vanilya yağı olabilir hiç denemedim gerçi ama araştıyorum. sizlerinde böyle kullandığı ürünler var mı ?

canım bebek yağı da düşündürüyor....okuyunca bende şok olmuştum.petrol ailesinden gelen parafin bebek yağlarının içeriğinde var hatta paraffinium lidium yani likit parafin olarak etikette geçiyor ve sürüldünde gözenekleri tıkayarak sözde cildi nemlendiriyor...vazelin de aynı şekilde ben sürekli vazelinlediğim ellerimin sürekli çatlak olmasına şaşardım meğer bu yüzdenmiş...

en basiti yüzümüzü ve vücudumuzu sızma zeytinyağı ile nemlendirmek hem çok ekonomik hem de hiçbir zararı yok...ama bize öyle güzel pazarladılar ki kozmetikleri yılarca hem paramızı çöpe attık hem de istediğimiz sonuçları alamadık....

[font=tımesnevroman]Ne kadar paraben yok sabun yok %100 doğaldır yazısı yazsada o *bu*şu yok!yazsalarda ben kimyasal bir ürün barındırmayan kozmetik ürünü olduğunu düşünmüyorum hepsinde de var azda olsa var ne yazıkkı .. :/ [/font]

sürekli tv de duydukça içim huzursuz oldu kremleri duş jellerini kullanırken. paraben gibi bir sürü şey var içlerinde acaba zararı olur mu bir gün diye alternatif ürünler düşünüyorum. saf gül suyu, bebek yağı , koku olsun diye vanilya yağı olabilir hiç denemedim gerçi ama araştıyorum. sizlerinde böyle kullandığı ürünler var mı ?
Ersağ ürünlerine bir bak derim canım hem türk malı hemde sağlık bakanlığından belgeleri var. Googleye yaz kendi sitesi çıkacaktır.

X