Bilginiz varsa..

Pamuk Sekeri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
61
0
34
ben önceden 100 kiloydum sonra 15 kilo verdim bi diyetisyee gittim sonra diyetisyeni bıraktım 5 kilo aldım şimdi 88 kiloyum dahada vermek istiyorum verebiliyorum da ama vücudum gevşicek die çok korkuyorum bazı insanlar çok kilo verenlerin içinin boşalmış gibi falan föründüğünü söylüyolar :S
etrafımdakiler çok genç olduğumu yaşım henüz 18 kilo verdikçe vücudmun kendi kendine toparlanıcanı sarkma falanda olmucanı söylüyolar
ama benim gözüm çok korktu
eskiden çimdik bile atılmazdı şimdi kollarım falan çok yumuşak :S
Napıcamı bilmiyorum spor salonunada gidemiyorum :S

evde yapabileceğim bi hareket
yiyip yada içip faydasını görebilicem bişey
yada sürüp fayda göstericek bişey arıyorum ama bulamıyorum

sizin deneyip yada görüp duyduğunuz,bildiğiniz şeyler varsa yardım edermisiniz

etrafımda hiç benim kadar kilo veren biride yok olssa ona sorucam ama yok :S
çok merak ediyorum kilo verenlerin vücudu nasıl toparlanıyo diye bana öyle geliyoki o kadar gerilmiş açılmış bi deri kendi kendine toplanmaz die düşünüyorum :S
bazı kişilerden çok spor yaptım falan die duyuyorum ama 90 kiloyken spor yapmaktan daha zor biş olduğunuda sanmıyorum yok haftada 5 gün spor yaptım falan nasıl yapıyolar anlamıyorum ben 18 yaşındayım yarım saat hareket yapsam 1 saat zor nefes alıyorum :S

Neyse işte bu konuda çok sıkıntı çekiyorum düşünmekten bi hal oldum yarıdmcı olursanız çok sevinirimsenağlama

Son düzenleme:
pamuk, spor salonuna gitme yürü. müsait yerin, ortamın varsa en güzeli yürümek olacaktır. Ben de ciddi bir kilo verme çabasındayım. Hedefim toplamda 26 kilo vermek. Ben de sıkı etli denen cinstendim. Şimdi sadece yürüyor ve belediyenin koyduğu aletlerde 15-20 dk hareket yapıyorum. İlk günler 5 dk zor hareket yapardım. Yürüme de sadece 1 saat yavaş tempo. Şimdi yürüyüşü 1.5-2 saat hızlı tempoya çıkardım. Hareketler de arttı. Başlarda böyle nefessiz kalman, sürünmen normal. 15 dk bile olsa kardır. O 15 dkya sebat eder devam edersen inan kısa sürede artıracaksın. Kilo verdikçe vücudun dayanıklılığı da artıyor. Düşün bacakların 100 kiloyu taşırken 80 kiloya düşüyorsun ve üzerindeki yük 20 kilo azalıyor. Bu da performansını direkt etkileyecektir. Birşey yiyip içerek maalesef sıkılaşılmıyor. Derine destek olarak muhtelif kremlerden kullanabilirsin de. Ama o sadece destek olarak işe yarar. Tek başına toparlayacağına doğrusu inanmıyorum. Ama derinin esnekliğini korumak için kullanılabilir. Hangi krem dersen bilmiyorum. Ama pahalı birşeylere gerek olduğuna da inanmıyorum. Susam yağı vs gibi şeyler bile işe yarar bence. Benim aklıma gelenler bunlar.

pamuk, spor salonuna gitme yürü. müsait yerin, ortamın varsa en güzeli yürümek olacaktır. Ben de ciddi bir kilo verme çabasındayım. Hedefim toplamda 26 kilo vermek. Ben de sıkı etli denen cinstendim. Şimdi sadece yürüyor ve belediyenin koyduğu aletlerde 15-20 dk hareket yapıyorum. İlk günler 5 dk zor hareket yapardım. Yürüme de sadece 1 saat yavaş tempo. Şimdi yürüyüşü 1.5-2 saat hızlı tempoya çıkardım. Hareketler de arttı. Başlarda böyle nefessiz kalman, sürünmen normal. 15 dk bile olsa kardır. O 15 dkya sebat eder devam edersen inan kısa sürede artıracaksın. Kilo verdikçe vücudun dayanıklılığı da artıyor. Düşün bacakların 100 kiloyu taşırken 80 kiloya düşüyorsun ve üzerindeki yük 20 kilo azalıyor. Bu da performansını direkt etkileyecektir. Birşey yiyip içerek maalesef sıkılaşılmıyor. Derine destek olarak muhtelif kremlerden kullanabilirsin de. Ama o sadece destek olarak işe yarar. Tek başına toparlayacağına doğrusu inanmıyorum. Ama derinin esnekliğini korumak için kullanılabilir. Hangi krem dersen bilmiyorum. Ama pahalı birşeylere gerek olduğuna da inanmıyorum. Susam yağı vs gibi şeyler bile işe yarar bence. Benim aklıma gelenler bunlar.

tamamen katılıyorum oldu ki sabah yürüyüşüne çıkamıyorsun evde ip atla bir kaç hareket yap mesela yere çöküp kalk odadan odaya giderken zıplayarak git müziği aç dans et hareketin her türlüsü faydalıdır ama yürüyüş imkanın varsa muhakkak yap başka türlü olmaz çünkü

arkadaşım olay tamamen spordan geçiyor. özellikle kaslarını çalıştırmam vucudunun sıkılığını artırır. bende 27 kilo verdim. halada vermeye devam ediyorum. mutlaka günde 1 saat spor yap. çık dışarıya tempolu bir şekilde yürü. özellikle sabah yapacağın yürüşün faydasını daha çok görürsün. suda çok önemli bol bol su iç. vucudun nemlensin ve elastik dokusu bozulmasın. 1 ayda 5 kilodan fazla verme. ortalama haftada 1 kilo olarak ayarla.
banyonun sonunda tüm vucuduna 5 dk soğuk su tut. ve yine spor diyorum. yoruluyorum falan deme ilk başlarda evet nefes nefese kalmak çok normaldır.2 hafta sonra alışırsın..dışarı çıkıp spor yapma imkanım yok diyorsan eve bir tane kondisyon bisikleti al.uygun fiyatta olan çok var. sabah 30dk akşam 30dk kullan.
dıştan vucudunada bebek yağı sürebilirsin. hem kilo verirken çatlak oluşumunu engellemede yardımcı olur hemde cildi besler..a.s.

Son düzenleme:
cnm ben de 16 yaşndayım 100 kiloydum şimdi 87 kiloyum bnm de kollarım yumuşadı sanırım o kilo vermeye başladıından kaynaklanıyo ve ben haftanın her günü 1 saat yürüyorum kilo verdikçe onlar gidicekk çünkü daha yaşımız küçük sen korkma ve kilo vermeye dewam et sakın bırakma :KK66:

pamukçum hiç üzülme sen ,arkadaşlarında dedigi gibi kesinlikle spor yani hareket .Benim hiç kilo sorunum olmadı 2 çocuk annesiyim ama inan bana hamileyken bile hep hareket halindeydim:)Hep pozitif düşün pes etme sakın,derinde sıkılaşacaktır...bol şans

arkadaşım olay tamamen spordan geçiyor. özellikle kaslarını çalıştırmam vucudunun sıkılığını artırır. bende 27 kilo verdim. halada vermeye devam ediyorum. mutlaka günde 1 saat spor yap. çık dışarıya tempolu bir şekilde yürü. özellikle sabah yapacağın yürüşün faydasını daha çok görürsün. suda çok önemli bol bol su iç. vucudun nemlensin ve elastik dokusu bozulmasın. 1 ayda 5 kilodan fazla verme. ortalama haftada 1 kilo olarak ayarla.
banyonun sonunda tüm vucuduna 5 dk soğuk su tut. ve yine spor diyorum. yoruluyorum falan deme ilk başlarda evet nefes nefese kalmak çok normaldır.2 hafta sonra alışırsın..dışarı çıkıp spor yapma imkanım yok diyorsan eve bir tane kondisyon bisikleti al.uygun fiyatta olan çok var. sabah 30dk akşam 30dk kullan.
dıştan vucudunada bebek yağı sürebilirsin. hem kilo verirken çatlak oluşumunu engellemede yardımcı olur hemde cildi besler..a.s.

arkadaşım seni yürekten tebrik ediyorum şimdi sen benim ancak rüyamda görebileceğim kilodasın süpersin valla. peki neler yaptın kaç ayda bu kiloyu verdin neler yedin içtin ne gibi egzersizler yaptın belki daha önce anlatmışsındır ama bir daha benim için yazarsan sevinirim. valla böyle başarı hikayeleri çok motive ediyor beni:teytey:

Arkadaşım bunla ilgili herkes spor demiş bende spor diyorum
+ bununla ilgili esans yağlar var aktarda fındık yağı kayısı yağı vs.. ben göbeğime fındık yağı kullandım
sporla beraber iyi geldi sende bir aktara danış
lütfen positif düşün moralini bozma herşeyin başı sağlık
Sevgiler a.s.

arkadaşım seni yürekten tebrik ediyorum şimdi sen benim ancak rüyamda görebileceğim kilodasın süpersin valla. peki neler yaptın kaç ayda bu kiloyu verdin neler yedin içtin ne gibi egzersizler yaptın belki daha önce anlatmışsındır ama bir daha benim için yazarsan sevinirim. valla böyle başarı hikayeleri çok motive ediyor beni:teytey:

evet canım bi çok kez yazdım. ama sana faydalı olabilceksem yine yazarım. kısaca özet geçeyim. çünkü liste halinde bir diyetim yoktu. ekmeği günde sadece 2 dilim bazen de 1 dilim olarak yedim.sabah aç karnına sıcak su.30dk sonra bol salatalık domates az peynir ve bol maynanoz. 10 adette fındık. bu benim vazgeçilmez kahvaltım.aralarada 1 meyva yedim. öğlen ve akşama gelince bazen sebze yemeği,bazen fırında tavuk yada haşlama, bazende sadece yoğurt,
gün içerisinde boolll su. ve yine gün içerisinde içebildiğin kadar sıcak su.akşam yatmadan hemen önce 1 bardakdaha sıcak su. ve spor sabah 30dk kondisyon bisikleti akşam 30dk kondisyon bisikleti. yaptıklarım bunlar canım 6 ayda 27 kiloyu verdim. ama 27 kiloyu vereli nerdeyse 1 yıl olacak. 60 kilodan aşağıya inemiyorum bir türlü ÇOK ZOR...
HEM ÖYLE RÜYADA GÖREBİLECEĞİM KİLO FALAN DEME. BİR SAĞLIK PROBLEMİN YOKSA İSTEMEK YETER. İNAN VE BAŞAR

selam arkadaşım ben 60 kilodan 55 kiloya indim ve vucudumda taşıdığım fazladan 5 kiloyu vererek hafifledim hedefim 52
Şimdi canım arkadaşım senin durumuna gelirsek... Hiç bir ürün iraden kadar seni zayıflatamaz. 18 yaşındasın çok gençsin yazık sana üstünde en azından 30 kilo taşıyorsun.. yemek yemekten vazgeçemiyorsan sebze ağırlıklı beslen beyaz ekmek yerine kepek ekmeği ye.. Evde çok fazla kalma çık dolaş ilk zamanlarda 30 dk yap zamanla artır bunu... vucudun eger spor yaparsan sarkmaz. 3 araçla işe gelip gidiyorum akşam 9 da evde oluyorum eve girer girmez annemi alıyorum doğru parka en azından 1 saat yürüyorum vallahi sohbet ederek yürüdüğümüz için zamanın farkına varmıyoruz:) parklara konulan kondisyon aletlerindede 15 dk çalışıp eve geliyorum. duşum alıp oturuyorum. Kollarım şişman ve sarkıktı kollarım toparlandı göbeğimde.
spor yap ve
İSTEDİĞİNİ YEMEK Mİ İSTEDİĞİNİ GİYMEK Mİ bunu bir düşün:) başaracaksın sadece inan

[/COLOR]
ben önceden 100 kiloydum sonra 15 kilo verdim bi diyetisyee gittim sonra diyetisyeni bıraktım 5 kilo aldım şimdi 88 kiloyum dahada vermek istiyorum verebiliyorum da ama vücudum gevşicek die çok korkuyorum bazı insanlar çok kilo verenlerin içinin boşalmış gibi falan föründüğünü söylüyolar :S
etrafımdakiler çok genç olduğumu yaşım henüz 18 kilo verdikçe vücudmun kendi kendine toparlanıcanı sarkma falanda olmucanı söylüyolar
ama benim gözüm çok korktu
eskiden çimdik bile atılmazdı şimdi kollarım falan çok yumuşak :S
Napıcamı bilmiyorum spor salonunada gidemiyorum :S

evde yapabileceğim bi hareket
yiyip yada içip faydasını görebilicem bişey
yada sürüp fayda göstericek bişey arıyorum ama bulamıyorum

sizin deneyip yada görüp duyduğunuz,bildiğiniz şeyler varsa yardım edermisiniz

etrafımda hiç benim kadar kilo veren biride yok olssa ona sorucam ama yok :S
çok merak ediyorum kilo verenlerin vücudu nasıl toparlanıyo diye bana öyle geliyoki o kadar gerilmiş açılmış bi deri kendi kendine toplanmaz die düşünüyorum :S
bazı kişilerden çok spor yaptım falan die duyuyorum ama 90 kiloyken spor yapmaktan daha zor biş olduğunuda sanmıyorum yok haftada 5 gün spor yaptım falan nasıl yapıyolar anlamıyorum ben 18 yaşındayım yarım saat hareket yapsam 1 saat zor nefes alıyorum :S

Neyse işte bu konuda çok sıkıntı çekiyorum düşünmekten bi hal oldum yarıdmcı olursanız çok sevinirimsenağlama

canim durumuna uzuldum cunku kilolu olmanin ve ne yapacagini bilememenin ne demerk oldugunu cok iyi bilirim,,,bende 90 lilo idim ve suan 59 kiloyum ,,nasilmi verdim gunde 2 saat spor ve az yemekle,,asla ve asla sporumu aksatmadim(halen daha)bazen yorgunluktan ve uykusuzluktan goslerim kapanirdi ama yok sporunu yapmadan yatmak yok sule derdim ,,sporumu yapip oyle yatardim...hicde sarkma olmadi bende,cok spor yaptigim icin,,vucud kendi kendini toplar diyede bi sacmalik yok ,,olurmu oyle sey,,,spor yapinca nefes nefese kaliyorum diyosun,,,ilk zamanlar bende 10 dakka yapsam nefes alamazdim cebimde fis fisla spor yapardim astimim oldugu icin ama yinede pes etmedim simdi 1 saat yapsamda sorun yasamiyorum...sanada basarilar dilerim,,,umarim basariya ulasirsin ve mutlu olursunyerimsenibenyerimseniben

arkadaşlar ben her sabah 2 saat yürüyüş +spor yapıyorum.kendime uygun bi diyet uyguluyorum.sandaloz sakızı ve sirke kullanıyorum.spordan önce500 mg l-carnitin alıyorum.hergün 3 bardak 5 i biyerde çay içiyorum ve 1,5 aydırda akupunktura gidiyorum ve sadece 1 kilo verebildim.nerde yanlış yapıyorum bi fikri olan varmııııııı?:sm_confused:

Canım, ben de spor önericem. Diğer sayfalardan birinde de yazmıştım, spor önerirken bi kitap önericem; Tibet'in Gençlik Pınarı- Peter Kelder. Bu kitapta 5 hareket var (5 ayin deniyor) Bu hareketler bütün vücudu çalıştırıyor. Ben başlayalı fazla olmadı ama; çevremde uygulayanlar çok ama çok iyi sonuç aldı -sadece zayıflamak anlamında değil, cilt ışıltısı vb- Pahalı değil, bi bak istersen.a.s.

ben spor yaptım çocukken yapıyodum o yüzden çok sıkıydım kilo verirken bile öleydim hep ama nedense son zamanlarda böle oldum
geçen ay 1 ay evde egzersiz yaptım yarım saat basenlerimden göbeğimden falan 3 er cm incelmişim ama kolar aynı 40 cm ayı gibi gözüküyolar herkes sölüyo kollarım çok kalın die nie böle anlamıyorum halbuki en çok onları eritmek için uğraşıyorum ama onlar hariç her yerim eriyo
psikolojimde etkilendi iyice kilo vermemde durdu doktora gidicem bu ayın başında randevum var inşallah o bişey önerir
yoksa deliricem :S

Canım, ben de spor önericem. Diğer sayfalardan birinde de yazmıştım, spor önerirken bi kitap önericem; Tibet'in Gençlik Pınarı- Peter Kelder. Bu kitapta 5 hareket var (5 ayin deniyor) Bu hareketler bütün vücudu çalıştırıyor. Ben başlayalı fazla olmadı ama; çevremde uygulayanlar çok ama çok iyi sonuç aldı -sadece zayıflamak anlamında değil, cilt ışıltısı vb- Pahalı değil, bi bak istersen.a.s.
nerden bulabilirim bu kiyabı :S en kısa zamanda almam lazım ve en kısa zamanda 40 beden olmam lazım yoksa çıldırıcam vallahi :S

Eski tarihli bir başlık ancak içerik nedeniyle, Diyet ve Sağlıklı Beslenme Ana Bölümünden, Spor Ana Bölümüne taşıyorum.

Bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..

X