Bilgisayar ya da Elektrik Elektronik Mühendisliği mi Eczacılık mı ?

Merhaba hanımlar

konu başlığından da anlaşılacağı üzere sorum meslek seçimi üzerine ,bu konudaki değerli fikirleriniz benim için çok önemli paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

Hanımlar kendim öğretmenim bu konuyu çocuğum için açtım
Benim konu hakkında bir fikrim var çocuğumun az çok fıtratını da bildiğimden
Fakat insanların düşüncelerini de merak etmekteyim
İstişare benim hayatımda önemli bir yere sahip

Küçük oğlum bu yıl Fen Lisesine gidecek
Yaratılışı itibariyle kendisini çok sıkmaz, rahat bir çocuktur, parayı sever ,boş vakti de sever
Önceden eczacılık düşünüyordu bazen abisi kafasını karıştırıyor
Eczacılık fakültesini bitirdiğinde dükkan ve sermaye problemi olmayacak
Kararı kendi versin. Neyi istiyorsa o. Siz ona artıları eksileri yaklasik olaeak ilerde inu nerler bekleyecek vs göstermeye çalışın

Ahaha bir saglıkcı cogu arkadası eczacı olan biri olarak buradaki eczacılar su kadar yorumlarına ben de güldüm bol bol :halay:kazanan avukat var mı var eczacı da var ama yeni nesilde o kadar az ki.ki ilerleyen zamanlarda da giderek azalıcak.
eşimin aylık maaşı 3800 diyen doktor eşi de var ama sitede.yav akrabalarımda arkadaşlarımda doktor çok olmasa inanıp yardım edeceğim doktorlara geçinemezler diye puha haaa

eşimin aylık maaşı 3800 diyen doktor eşi de var ama sitede.yav akrabalarımda arkadaşlarımda doktor çok olmasa inanıp yardım edeceğim doktorlara geçinemezler diye puha haaa
Yalnız doktorların maası gercekten 3800 üstüne sabit ekleniyor.calısmasına göre nöbet :rolleyes: performans de eklenir sonra .ama eger temel bilimlerde doktorsanız 7 civarı ancak alırsınız

Yalnız doktorların maası gercekten 3800 üstüne sabit ekleniyor.calısmasına göre nöbet :rolleyes: performans de eklenir sonra .ama eger temel bilimlerde doktorsanız 7 civarı ancak alırsınız
Burada bazı branş öğretmenleri özel derslerle haftalık ders yoğunlukları ve de dyk lerle hatta yatılı bir okulda nöbet tutmakla süper kazanıyorlar o zaman 🤣🤣🤣

Burada bazı branş öğretmenleri özel derslerle haftalık ders yoğunlukları ve de dyk lerle hatta yatılı bir okulda nöbet tutmakla süper kazanıyorlar o zaman 🤣🤣🤣
Aynen bir doktordan fazla para alan bir sürü öğretmen var.yani para kazanma işi cok bireysel aslında doktor diyerek tüm doktorlar cok para kazanmıyor ya da tüm eczacılar.calısma gücünüze hırsınıza ticari zekanıza aileden gelen sermayenize göre cok değişir

Geçen hafta müdür bey başka bir okuldaki öğretmen arkadaşın sadece ekders bordrosunu görmüş bir zaman 3500 tl imiş
Arkadaş yatılı okul nöbeti filan tutuyormuş, full ek ders vs

Aynen bir doktordan fazla para alan bir sürü öğretmen var.yani para kazanma işi cok bireysel aslında doktor diyerek tüm doktorlar cok para kazanmıyor ya da tüm eczacılar.calısma gücünüze hırsınıza ticari zekanıza aileden gelen sermayenize göre cok değişir
Aynen ben de öyle düşünüyorum 👍

Para sorununuz yoksa isim yapmis ozel bir universitede bilgisayar muhendisligi..Koc,sabanci vs
Para sorunumuz yok çok şükür
Çocuk zaten üniversite sınavında ilk 1000 de olursam koç mühendislik düşünebilirim diyor
Bu sene fen lisesine %0.55 lik dilimle ile gitmek ona bir öz güven verdi

Eczacılar eskisi kadar çok para kazanamıyor ilaç fiyatları devletin verdiği yüzde çok düşük. Ama maddi durumunuz iyiyse bir bina satın alıp sağlık ocağı olarak devlete hibe edersiniz altına da eczaneyi açarsınız.

Eczacılar eskisi kadar çok para kazanamıyor ilaç fiyatları devletin verdiği yüzde çok düşük. Ama maddi durumunuz iyiyse bir bina satın alıp sağlık ocağı olarak devlete hibe edersiniz altına da eczaneyi açarsınız.
Hımmm böyle birşey mümkün mü ilginç

Eczacı olan bircok arkadaşım var tutunmak çok zor. Bilgisayar mühendisliginin de önü tıkalı çok çaba sarfetmek gerekiyor. Elektronik de cok zor bir bölüm ama is bulmasi görece rahat. Benim tavsiyem yazilim,uzay ya da yapay zdka mühendisligi

Elbette sağlık ocağının altında dibinde ki eczaneler nasıl açılıyor. Tabi sağlam sermaye lazım. Bana kalırsa iyi bir üniversite Boğaziçi ODTÜ Koç Sabancı Bilkent İTÜ mühendislik her zaman uzun vadede daha çok kazandırır

Daha 13 yaşında ama akıl yaşı 18 den ileride
Babasının vaatleri dükkan ve sermaye vermek..
Babasıyla görüşmüyorum
Bulunduğumuz şehirde her iki tarafın da çevresi oldukça geniş
Sabancı mı olmak istiyor diyorsunuz ya yanıt veriyorum "evet" 🤣🤣
Bu yaşında sıkı bir birikimci 🤭
Aslında bu yaşta bunları düşünmesi çok güzel. Hedefleri yüksek olsun. 13 yasinda biri genellikle prestijli mesleklere yönelmek ister sizinkinin ayakladi yere sağlam basıyor.

Aynen ben de öyle düşünüyorum 👍
Ama benim fikrim yazılım mühendisliği bu arada.yurtdısı gecerliliği olmayan işler bana sıkıntı geliyor ya artık hersey teknoloji.eczaneler bi ara vitamin takviyesinden falan para kazanıyordu şimdi her şey internette sadece ilaç deseniz onlar zaten kazandırmıyor pek

valla kuzenim aile hekimi 16000 civarı kazanıyor.başka bir kuzenimin eşi de ortopedist doktor yaşı daha 40 yok o da ayda 40000 civarı kazanıyor 2 sene de bir ev alıyor eşine mercedes aldı 2 ay önce . :halay:

valla kuzenim aile hekimi 16000 civarı kazanıyor.başka bir kuzenimin eşi de ortopedist doktor yaşı daha 40 yok o da ayda 40000 civarı kazanıyor 2 sene de bir ev alıyor eşine mercedes aldı 2 ay önce . :halay:
Aile hekimleri farklı bir kategoride suan.ortopedist zaten en iyi kazananlardandır kadın dogumla ben size 50 tane 10 binden az kazanan doktor sayarım bu arada sağlıkcı olarak .yani o kişi her kimse yalan söylememiş .her işte cok kazanan da var az kazanan da hep cok para kazanan örnekleri gösterip herkesi o kadar kazanıyor sanıyoruz o yanlış bir düşünce oluyor

Para sorunumuz yok çok şükür
Çocuk zaten üniversite sınavında ilk 1000 de olursam koç mühendislik düşünebilirim diyor
Bu sene fen lisesine %0.55 lik dilimle ile gitmek ona bir öz güven verdi
tıp seçin çocuk da istiyorsa eşim elektronik mühendisi devlette 7 bin civarı zor alıyor .onun yeğeni de aynı meslekte iş bulamadı sektörde 2 yıl.öğretmen oldu mecbur sözleşmeli

Aile hekimleri farklı bir kategoride suan.ortopedist zaten en iyi kazananlardandır kadın dogumla ben size 50 tane 10 binden az kazanan doktor sayarım bu arada sağlıkcı olarak .yani o kişi her kimse yalan söylememiş .her işte cok kazanan da var az kazanan da hep cok para kazanan örnekleri gösterip herkesi o kadar kazanıyor sanıyoruz o yanlış bir düşünce oluyor
yüzde sekseni türkiye ortalamasının çok üstünde kazanıyor demek istedim ve gördüklerim de hep öyle :olamaz:

X