Bilgisi olan cevaplaya bilirmi lütfen Baykuş sesi

IMG_6656.jpeg

Allah'ın yarattığı hiç birşey uğursuz değildir hanımefendi.

İnsan konuşur,
Kuş öter ,
kedi miyavlar ,
köpek havlar ,
arı vızıldar ,
baykuş içinde bu geçerli doğanın kanunu yani

kötü düşünüp kötüyü çağırmayın.

Baykuş bilge kuştur çok ta severim :)

Allah'ın yarattığı hiç birşey uğursuz değildir hanımefendi.

İnsan konuşur,
Kuş öter ,
kedi miyavlar ,
köpek havlar ,
arı vızıldar ,
baykuş içinde bu geçerli doğanın kanunu yani

kötü düşünüp kötüyü çağırmayın.

Baykuş bilge kuştur çok ta severim :)
Kesinlikle öyle canm köydeki teyzeler öyle diyince aklıma takıldı işte

Bizim buralarda baykuş bağırınca uğursuzluk getirir derler öylemi acaba bir kaç gecedir hatta gündüzleri bile duyuyorum ister istemez kafam takıldı
Hayvancağız uğursuzluk getirmek için yaratılmamıştır herhalde. Korku filmi öğesini alıp gerçek yaşama uyarlamayın lütfen. Film onlar. İzleyip eğlenelim diye çekilen kurgular.

Tümüyle batıl inanç, baykuşların kara kedilerin kimseye uğursuzluğu yoktur, ki baykuş aynı yarasa gibi gündüz dinlenip gece avlanan bir kuş türüdür, o yüzden gece ortaya çıkar her kuş gibi öterek diğer baykuşlarla haberleşir.

Siyah kedi görmek uğursuzluk getirirmiş de diyorlar , insanlar siyah kedi besliyor ve çok mutlu olanlar da var buna bakılırsa siyah kediler sahiplerini es mi geçmiş oluyor 🫠 kafamda deli sorular please 😬

Bizim buralarda baykuş bağırınca uğursuzluk getirir derler öylemi acaba bir kaç gecedir hatta gündüzleri bile duyuyorum ister istemez kafam takıldı
baykuş neden uğursuz olsun ki? Çok saçma. Aksine antik yunanda bilgeliğin sembolüymüş. Şu anda da bu yüzden mimar sinan üniversitesinin sembolü baykuştur

Allahın yarattığu hayvan can niye uğursuzluk getirsin hanımefendi?

X