Bilmiyorum bizde mi problem var Allah rızası için bir şeyler söyleyin

renasuftade

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
11
6
24
Herkese iyi geceler. Bu konuda birkac kişiyle konusmazsam bu hayatın adaletsizliği yüzünden sabaha kadar ağlarım.
Babamla 10 11 yıldır görüşmüyoruz biz. Arada bi ulaşmaya çalışır 5 senede bir falan biz onu geri puskurturuz çünkü biz ona baba dersek çocukluğumuzun kemikleri sızlar. Para derdinde de değiliz kimseye eyvallahimiz yok. Öyle büyüdük. Bu da bize ulaşmaya çalıştığı zamanlardan biri. Ağzının payını alinca whatsappa bizimle fotoğrafını koyup sessiz kaldı.
Soru şu babam senelerdir dost hayatı sürdüğü kadına nikah kiyacakmis. Sağda solda "ne nikah kiyicam benim 4 tane kızım var" diye ahkam kesen de biriydi. Kimseye saygısı olmayan cahil biri.
Kanıma dokunan ne biliyor musunuz ben lisede 3 gün 10 lirayla geçinirken dördüncü gün istedigim paranin azarinin hesabini kimin vereceği? Bizi terk edip gittiğinde sokak lambasinin ışığında içtiğimiz çorbanın hesabını kimin vereceği? Zoruma gidiyor 24 yaşındayım hemsirelik 4. Sinifim. 18lik kızların bindiği arabaları gittiği yurtdislarini görüyorum zoruma gidiyor.
Ne bu işin kerameti n'olacak niye her şey herkesin yanına kâr kalıyor niye en çıkarcı hastaliginda babamı(?) Kapının önüne koyacak kadın ve onun pcleri, annemin el işleri örüp babamın eline sayarak kendine kurduğu hayatın sefasını sürüyor? Biz niye yaralar içinde kaldık herkes keyfini sürüyor? Biz niye hazır para yiyemedik? Öfkemizi çıkaramadık ona yalakalık yapmadik onca sene sonra gururumuza yedirip baba diyemedim diye niye bizim hakkımız olana başkası konuyor? Biri bir şey desin Allah rizasi için donakaldim oturduğum yerde.
Annemi düşündüm ya onun emeklerini düşündüm çünkü giderken bize hiçbir şey bırakmadı kiralarda surunduk yarın bi gün o lanet olasıca geberse niye o cikarciya o sırf para için alttan girip üstten çıkan kadina kalacak bütün para.
Şimdi gelse hayrına dağıtırım o parayi şart olsun. Sadece hak etmedigi o paraya konacak olması zoruma gidiyor.

X